Pierwsze wrazenia z obcowania z "N"-ka :)

zorkadar

Member
Mam zamiar zrezygnować z upc i zamówić N, głównym powodem jest cena w upc mam pakiet max z nagrywarką i hd za 100zl miesięcznie, żeby mieć kanały w hd trzeba zamówić najwyższy model mediaboxa co dla mnie jest już totalne nieporozumienie, na zwykłym mediaboxie nie ma kanałów w hd!
W N w zupełności wystarczy mi zwykły dekoder hd z 3 pakietami za które wyjdzie mi 48zl miesięcznie.
Z wątku wyczytałem że kanały w sd na N są dużo gorszej jakości niż w upc czy rzeczywiście jest aż taka różnica?
 

StaniB

New member
Nana napisał:
Witam :krol:
Ja od wczoraj mam N-kę z dekoderem PRV i jestem załamana. Jakość obrazu jest nieostra a postacie lub krajobraz w tle są po prostu rozmazane, na dodatek po 20 minutach przeglądania kanałów dźwięk zaczął się zawieszać na każdym kanale . Wyłączyłam z prądu i było OK ale za kilka godzi znowu się zawiesił :roll: Próbowałam ustawić przyciskiem Rec na dekoderze ale im dłużej klikałam to w końcu wszystko było takie same :confused: No i trzecia sprawa to rozmiar obrazu TV ale o tym już było, ja ustawiłam sobie na TV standartowy. :hmm: Całe szczęście , że nie wypowiedziałam umowy w Cyfrze+ bo obraz jest jak niebo a ziemia:mrgreen: .Ale nim do niego doszłam to też była droga przez mękę . Mój telewizor to plasma Pioneer 4280XA i dekoder TechiSat DigiCorder HD S2 160 GB antena 90-tka , kabel HDMI ze złotymi końcówkami . Z tego zestawu obraz jest nie do "pobicia":-D po prostu żyleta i to nie tylko w HD ale również na pozostałych kanałach . A w N-ce np; TVP 1 i TVN kolory są do kitu a obraz nieostry natomiast TVN HD to porażka
Szkoda , że N-ka ma tylko swoje dekodery bo na pewno na tym Techni-Sacie byłby 100 razy lepszy obraz. Po południu zadzwonię do Nich może mam cosik źle ustawione.
Pozdrawiam :) A może ktoś ma tego Pioneera i jest zadowolony z ustawień:rolleyes:


Witaj Nana .
Rozmawialas juz z kims z N-ki???Udalo sie Tobie ustawic lepszy obraz???
Pozdrawiam.
 

sklonowany

New member
zorkadar napisał:
Mam zamiar zrezygnować z upc i zamówić N, głównym powodem jest cena w upc mam pakiet max z nagrywarką i hd za 100zl miesięcznie, żeby mieć kanały w hd trzeba zamówić najwyższy model mediaboxa co dla mnie jest już totalne nieporozumienie, na zwykłym mediaboxie nie ma kanałów w hd!
W N w zupełności wystarczy mi zwykły dekoder hd z 3 pakietami za które wyjdzie mi 48zl miesięcznie.
Z wątku wyczytałem że kanały w sd na N są dużo gorszej jakości niż w upc czy rzeczywiście jest aż taka różnica?

Zrezygnowałem z UPC dokładnie z tego samego powodu :).

Co do jakości nic takiego nie zauważyłem. Nic gorzej nic lepiej. Tak, że podejrzewam, że to takie po prostu straszenie.
 

sklonowany

New member
Zdecydowanie nie żałuję. I nie do końca rozumiem spory o jakość kanałów HD. Moim zdaniem jakość jest identyczna. Ale to też zależy od wielu czynników, od TV, jakości odbioru itd. Tak jak mówię u mnie wszystko jest ok.

Nie cytujemy poprzednika
 

zorkadar

Member
Dzisiaj wypowiedziałem umowe ze wzgledu na zmiane regulaminu i zamowiłem N, niestety troche poczekam na kuriera z przesyłką:(.Jak dojdzie to napisze jakie wrażenia.
 

Milaz

New member
ja zamówiem też 09.12 a kurier OPEK był wczoraj u mnie 10.12 hahahah, ale nie moge dodzwonić sie do n-bok aby aktywowali mi tuner chyba ze 100 na tel poszłoi nic. pozdr.

edit dnc
Nie cytujemy poprzednika do diabła!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ortax360

New member
Witam

Mam od wczoraj N - jakosc OBRAZU ( siła 82 , jakosc 92-98 )bardzo kiepsaka . SD przez hdmi - component z taką jakoscia nie dzieki . 12 miesciecy i dowidzenia N . SD na kabelku RGB OK. :grin: . Najgorsze hd( noc) działa cały czas i ciągłe bieganie do tunerka i zmiana rozdzielczosci .

Kanały HD ech słabo - HBO HD i Nsport ( nie zawsze ) jakosc OK . Reszta szkoda gadac .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

timix

New member
ja zamowilem wczoraj i chyba podobnie jak Ty Ortax mam spore wymagania (video). i az sie boje, ze bedzie podobnie.

a co do jakosci hd to Panowie, przypatrzcie sie jak wyglada tvn hd a jak discovery.roznica jest taka ze tvn przerabia sygnal a discovery nagrywa w hd.
najlepsze jest to (paradoks nasz wydaje mi sie) ze kupujemy najlepsze tv, wydajemy ogromna kase na to, by pozniej przekonac sie ze sygnal i tak jest slaby i zamiast banana mamy nie wiem co (chyba banana ale w druga strone) ;)
 

zorkadar

Member
Milaz przecież nie musisz rozmawiac z konsultantem żeby aktywować , ja zamowilem 08.12.2008 i dalej czekam.
Co do jakości kanałów to również mam obawy czy bede zadowolony:(
 

Milaz

New member
no a jak mam aktywować n box ?? jak dzwonie i podaje nr. umowy i hasło cyfrowe to musze czekać na poł. z konultantem...........pomocy:D.pozdr
 

yarson

New member
Milaz napisał:
no a jak mam aktywować n box ?? jak dzwonie i podaje nr. umowy i hasło cyfrowe to musze czekać na poł. z konultantem...........pomocy:D.pozdr

qrna przecież tam wybierasz chyba 1 i leci Ci z automatu....
po to to jest, żeby nie czekać, nie wiem jak Ty to robisz :p
 

Nana

New member
Co do jakości obrazu z N-ki to zauważy ten kto miał kablówkę, bo taka zamiana jest korzystniejsza finansowo i wizualnie . ale na pewno jest o wiele mniej programów . To co oferuje N-ka to na,palcach jednej ręki można policzć jako dobre , nie wliczam w to sportu:rolleyes:
 

ortax360

New member
Witam

Zmieniłem ustawienia obrazu w lcd , zmieniłem kabel component ( profigold ) i teraz obraz HDTV z Disc. HD , TVP HD , HBO HD itd jest OK .

Sygnał SD ogladam przez RGB obraz lepszy od CP . Nagrywanie działa bardzo fajnie - OK .

Chyba zmienie zdanie za bardzo sie pospieszyłem z ocena ,ale 1 wrazenie bez zmiany kabelka i innych parametrach obrazu nie zachwyciło mnie wrecz załamało .

Teraz jest wszystko OK :D .

Pozdarwiam
 

zorkadar

Member
ortax360 napisał:
Witam

Zmieniłem ustawienia obrazu w lcd , zmieniłem kabel component ( profigold ) i teraz obraz HDTV z Disc. HD , TVP HD , HBO HD itd jest OK .

Sygnał SD ogladam przez RGB obraz lepszy od CP . Nagrywanie działa bardzo fajnie - OK .

Chyba zmienie zdanie za bardzo sie pospieszyłem z ocena ,ale 1 wrazenie bez zmiany kabelka i innych parametrach obrazu nie zachwyciło mnie wrecz załamało .

Teraz jest wszystko OK :D .

Pozdarwiam

Czyli przez hdmi nie ma sensu łaczyć dekodera z tv?
 
Do góry