Pierwsze wrazenia z obcowania z "N"-ka :)

eMdzeJ

New member
Dzięki, zadzwoniłem faktycznie zaproponowano mi 68zł. za minifulla bez udowadniania czy mam inną platformę czy nie. Nie było marudzenia. Czyli w sumie 30zł. różnicy między opcją Full i minifull. Czy te dodatkowe kanały warte są tej dopłaty 30zł miesięcznie?

dla mnie nie bo to 720 zl wiecej w okresie objetym umowa. Dla mnie zakres programow jest wystarczajacy

A daja jakies upusty do Full'a?
 

JackS.

New member
Bez reklam
szkoda miałem nadzieje ze pojawią sie jakieś przystawki do dekoderów które bedą się łaczyć drogą radiową

A kto powiedział, że nie?
napisałem, ze oba dekodery muszą być wpięte do domowej sieci ethernetowej. A to czy połączenie to wykonasz skrętką, światłowodem, po sieci elektrycznej, czy drogą radiową zależy tylko od tego czy urządzenia, których użyjesz do tego połączenia będą w stanie zapewnić wystarczającą przepustowość.
 

IwirUs

New member
No to pięknie multiroom N-ka wymyśliła :/ Jak brałem N-kę rok temu już trwały pracę na uruchomieniem multi i w związku z tym zaproponowano mi konwerter na 4 wyjścia. Jako że byłem w trakcie remontu miałem okazję poprowadzić sobie ten 3 "zapasowy" kabel przez 2 ściany do sypialni z myślą o przyszłości. Teraz się okazuje że to wszystko do d... bo żeby mieć multiroom trzeba ciągnąć kabel od dekodera do dekodera :/ Wprawdzie z zamieszczonego artykułu wynika że 2 odbiornik też musi być podłączony do anteny ale jak dzwoniłem do N to "miła" pani mocno trzymała się wersji że tak nie jest.
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
No to pięknie multiroom N-ka wymyśliła :/ Jak brałem N-kę rok temu już trwały pracę na uruchomieniem multi i w związku z tym zaproponowano mi konwerter na 4 wyjścia. Jako że byłem w trakcie remontu miałem okazję poprowadzić sobie ten 3 "zapasowy" kabel przez 2 ściany do sypialni z myślą o przyszłości. Teraz się okazuje że to wszystko do d... bo żeby mieć multiroom trzeba ciągnąć kabel od dekodera do dekodera :/ Wprawdzie z zamieszczonego artykułu wynika że 2 odbiornik też musi być podłączony do anteny ale jak dzwoniłem do N to "miła" pani mocno trzymała się wersji że tak nie jest.
Nie ufaj za bardzo miłym paniom. ;-)
Oczywiście drugi dekoder nie musi być do anteny podłączony, ale może być. Jak go podłączysz do anteny, to stosunkowo prosto będziesz w stanie uzyskać większość funkcji nMultiroomu łącząc oba dekodery ze sobą bezprzewodowo, za pomocą WiFi. Jedyne z czym możesz mieć problemy, to oglądanie na białym dekoderze materiałów nagranych na dysku czarnego (w tym VoD), szczególnie tych w HD. Do korzystania z tej funkcji musisz mieć albo połączenie kablowe, albo bardzo wydajne łącze WiFi.
 
Ostatnia edycja:

betman

New member
Jak jest z tą telewizją na kartę, czy wtedy ma się dostęp tylko do jednego meczu Ligi Mistrzów czy tak jak w n-ce na abonament można skakać między wszystkimi stadionami na żywo?
 

Nozyk

New member
Witam, mecze sie juz z ta "n-ka" od dobrego poltora miesiaca, niestety jedynie w weekendy ( jestem czesto w trasie ). Mimo wymiany dekodera, fachowca ktory ustawil antene dosc profesionalnymi miernikami ( obecna jakosc to 86% - rzekomo u niego byl maksymalny 100% na mierniku) przy dlugosci kabla 20m kanaly HD tak sie pier......, ze szlak czlowieka juz bierze co z tym zrobic!! Przez dzien smigaja az milo przychodzi wieczor a czasem nawet i w dzien ze wystepuje takie klatkowanie ze potrafia calkowicie zniknac. Nie wiem czy to wina kabla (1,2zl/m - najdrozszy jaki mieli) czy konwerter jest do wymiany.... Co mozecie poradzic zeby pozbyc sie tego problemu?
 

Frauka

New member
Bez reklam
Podobno ostatnio są wieczorami problemy z kanałami na transponderze TP ( Discovery World, AXNy).
U mnie antena jest tak ustawiona że mi nic nie tnie ale są jakieś regiony w PL, gdzie problem się nasila. Trzeba poczytać na forum N.
 

Frauka

New member
Bez reklam
W innych regionach mają inne kąty pod którymi trzeba ustawić antenę. Nie będę sie wdawać w szczegóły, jest o tym temat na forum eNki.
 

yamah

New member
Nie wiem czy to wina kabla (1,2zl/m - najdrozszy jaki mieli) czy konwerter jest do wymiany.... Co mozecie poradzic zeby pozbyc sie tego problemu?[/QUOTE]

U mnie podłączyłem N-kę pod stary kabel gdzie przeciety był w połowie i połączony jest na przysłowiową (skrętkę),czasza 80-tka polsatowska-nic nie przestawiałem a chodzi HD aż miło:-D
tak wiec winy musisz poszukać może w ustawieniach dekodera
 

soplus

Active member
Bez reklam
Podobno ostatnio są wieczorami problemy z kanałami na transponderze TP ( Discovery World, AXNy).
U mnie antena jest tak ustawiona że mi nic nie tnie ale są jakieś regiony w PL, gdzie problem się nasila. Trzeba poczytać na forum N.

Potwierdzam, w sobotę wariowało, gubiło obraz, dźwięk itp. W końcu się dekoder zresetował i pobierał ustawienia od początku.
 

tom0987

New member
panowie a czy u was tez wystepuje tzw.ciagniecie obrazu np.postaci ciągnie sie choćby cień ,tak się zastanawiam czy to nie wina dekodera gdyż dostałem używany
 

grzeh

New member
Brak sygnału po kablu HDMI

Witam.
Tak jak w tytule po zaniku zasilania dekoder normalnie się włancza z pilota, ale nie ma po kablu HDMI sygnału. Próbowałem przyciskiem na panelu przednim zmieniać na różne HDMI (3 opcje) wyskakuje komunikat : Problem HDCP i świeci sie obok przycisków czerwony trójkącik z wykrzyknikiem. Czy spotkał sie ktoś z podobnym problemem ?
 
Do góry