Pierwsze wrażenia...Loewe Aventos

henio21

New member
witam wszystkich...
..własnie miałem telefon z serwisu..i poinformowali mnie ze czekaja na nowy telewizor ..decyzja zapadła ..wymiana TV zatwierdzona...Bogu dzieki bo jak poczytałem wrażenia innych z takimi przypadkami to skóra cierpnie...Jak firma i i serwis..pewno dlatego tyle kosztuje i dobrze ..
pozdr
henio21:wink::wink:
 

henio21

New member
witam
..jeszcze raz na temat tego Aventosa...wczoraj przywiezli nowiótki TV..stary zabrali ..nawet nie oglądali niczego..jedynie pomogłem im to zniesc do auta..Aventosik gra..wszystko jak ma byc..zadnych plam nie ma..przynalmiej na razie ..moze juz nigdy nie bedzie ..i oby,,,
pozdr
henio21
 

oskars77

New member
Loewe Nemos 32" - mały problem

Witam,

Piszę po raz pierwszy zachęcony niestety opisami usterek w CRT Loewe. Sam jestem szczęśliwym posiadaczem Nemosa 32" zakupionego w kwietniu od kikiego. Nie wymagam zbyt wiele, spełnia on moje oczekiwania techniczne i estetyczne. Jakie jednak było moje zdziwienie, gdy zacząłem go od maja częściej eksploatować (rozgrzewka przed MŚ) i występuje jedna niedogodność - odgłos strzelającego plastiku jaki czasami jest przy nagrzewajacych się urządzeniach, ale różnica jest taka, że tutaj ten odgłos towarzyszy przez cały czas, nieważne czy włączam TV na 10 minut czy na 3 godziny, niezależnie od pogody (nie jest to wina panujących upałów) i towarzyszy mi cyklicznie co kilka minut. Początkowo tylko mnie to zaintrygowało, ale teraz bardziej wyczulony na ten dźwięk i po pytaniach płci pięknej czy to tak powinno być postanowiłem zapytać, czy ktoś jeszcze w telewizorze tej klasy spotkał się z taką sytuacją, a jeśli tak, to jak temu zaradzić? Nie po to wydawałem 4 tys., żeby wysłuchiwać od kolegów którzy w tym samym czasie zakupili Panasonica Ps 12 i Thomsona WB 842, że wyrzuciłem 2 tys. w błoto. Z góry dziękuję za wszystkie uwagi
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
oskars77 napisał:
...
Nie po to wydawałem 4 tys., żeby wysłuchiwać od kolegów którzy w tym samym czasie zakupili Panasonica Ps 12 i Thomsona WB 842, że wyrzuciłem 2 tys. w błoto.
...

załatwiaj z kikim niezgodność towaru z umową.
 

henio21

New member
witam
..nie pamietam ale ktos juz pisał ..o podobnym przypadku..juz nie pamietam szukalem o Loewe i cos tam wyskoczyło chyba chodziło o okolice Poznania serwisant wykrył jakies buczenie w głosnikach ..moze to i podobne odgłosy ..ale naprwił wszystko gra.Zatem polecam ci powiadom serwis ..niech sprawdza i zapewniam cie nie zostawia cie na lodzie na zasadzie ..sobie kupiłes to sobie masz...niech sie bawia tak długo az usterka zniknie ..rozumiem to bo tez po kilku dniach szlag trafi najtwardszego..
pozdr
henio21
 

zyla83

New member
Wlasnie panowie z lodzkiego serwisu RAGZ zabrali mi moj tv...:(
Zdecydwalem sie go reklamowac, bo po powrocie z krotkiego urlopu wlaczylem sobie wiadomosci i wokol wypalonego pixela rozjazyla sie dziwna biala poswiata, co zdecydowanie przeszkadzalo w ogladaniu.
Jeden z serwisantow powiedzial ze reklamacja moze potrwac, bo musza sie skontaktowac z centrala Loewe i wyjasnic sprawe uszkodzonego pixela. Wspomnial tez, czym mnie zmartwil, ze reklamacja moze nie byc uwzgledniona, bo kinesko z jedenym uszkodzonym pixelem spelnia jeszcze nromy iso.
I tu pojawia sie moje pytanie: czy wiecie cos na temat standardow ISO dotyczacych ilosci uszkodzonych/wypalonych pixeli w telewizorach kineskowpowych? Czy wogole sa takie normy dla CTR?
Po pobierznym przegooglowaniu nie znalazlem zadnej odpowiedzi.
Dolaczam kolejne zblizenie tego uszkodzonego pixela, tym razem znacznie wyrazniejsze.
Za tydzien mam dostac odpowiedz z serwisu, co i jak.

Zeby nie robic calkowitego offtopa, po niecalych 3 miesiacach uzytkowania Aventosa jestem umiarkowanie zadowolony.Przebarwienia, o ktorych pisalem wczesniej prawie zniknely (to rowniez zglosilem jako usterke - ciekawe co zrobia) Do pelni szczescia berakuje mi wejscia component. Poza tym jest naprawde OK. Mam tylko niadzieje ze po naprawie nie bede musial znowu wzywac serwisu i znosic tego potwora po raz kolejny z drugiego pietra :)
 

Attachments

  • pixel.JPG
    pixel.JPG
    8,3 KB · Wyś: 146

parsifal

New member
oskars77 napisał:
Witam,

....występuje jedna niedogodność - odgłos strzelającego plastiku jaki czasami jest przy nagrzewajacych się urządzeniach, ale różnica jest taka, że tutaj ten odgłos towarzyszy przez cały czas, nieważne czy włączam TV na 10 minut czy na 3 godziny, niezależnie od pogody (nie jest to wina panujących upałów) i towarzyszy mi cyklicznie co kilka minut. Początkowo tylko mnie to zaintrygowało, ale teraz bardziej wyczulony na ten dźwięk i po pytaniach płci pięknej czy to tak powinno być postanowiłem zapytać, czy ktoś jeszcze w telewizorze tej klasy spotkał się z taką sytuacją, a jeśli tak, to jak temu zaradzić? Nie po to wydawałem 4 tys., żeby wysłuchiwać od kolegów którzy w tym samym czasie zakupili Panasonica Ps 12 i Thomsona WB 842, że wyrzuciłem 2 tys. w błoto. Z góry dziękuję za wszystkie uwagi
Witam
Bardzo dziwne... takie historie miałem w starym (ale całkiem przyzwoitym Sony 29C3). Pisząc o Nemosie jako mocny punkt wymieniłem...obudowę która nie wydaje żadnych odgłosów! Bardzo prawdopodobne że trzaski generuje np. trafopowielacz a nie sama obudowa bo przecież to ten sam plasik robiony na tej samej formie - chyba że niestaranny montaż? Niemniej to temat dla serwisu, ten telewizor sporo kosztuje więc trzeba od niego trochę wymagać. A z drugiej strony kilka lat temu było sporo uwag do serwisu Loewe tymczasem obecnie jest to chyba jeden z najbardziej przyjaznych (a raczej normalnych) serwisów TV.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
normy

odnośnie norm to każdy producent w swojej polityce jakości może posiadać różne zapisy odnośnie uszkodzonych pixeli i ich ilości.
 
Do góry