Pierwsze wrażenia...Loewe Aventos

orwell

New member
Loewe Aventos

Witam wszystkich,

Też miałem problem z przebarwieniami obrazu. Winne były głośniki, które stały zbyt blisko ekranu. Wasze porady aby wyłaczyc na godzinę odbiornik z sieci pomogły i obraz jest teraz klarowny i kolorowy jak trzeba. Dzięki serdeczne.

Jesli chodzi o sam telewizor to jestem z niego bardzo zadowolony. Trzeba przyznać, że bardzo dobrze sobie radzi. Oczywiście nastepny musi byc już HDTV ale na platformę cyfrową HD trzeba będzie chyba jeszcze poczekać.
 

henio21

New member
jeszcze o Loewe Aventos..

Witam wszystkich ..chciałem sie podzielic z wszystkim moimi obserwacjami..( z wczesniejszych postów..)oglądam codziennie ..bardzo dokładnie przyopatrując sie ekranowi i dziwne ..po zabiegach ..typu włacz wyłacz ..wyciąg kabel z kontaktu..sprawa znikła...ale po kilku dniach znowu sie na chwile pojawiły sie przebarwienia tylko ze nastepnego dnia znowu nic ...przerzucam kanały szukam ..i dochodze do przekonania ..że nie warto robic problemu ..lepiej poczekac ..gwarancja jest na 2 lata ..zatem nawet i jakby co to lepiej póżniej..tym bardziej ze wymiana kineskopu ...i to raczej czytając wasze posty ..to nie jest dobry pomysl.. W sumie to raczej bardzo mało widoczny felerek. Ale powiem wam ze nie zaluje kupna TV..jedynie czego żałuje to tego ze nie kupiłem go u Kikiego...bo byłby tańszy ..ale niestety na stronie e-panasonic..brak było takiego TV..fakt mogłem zapytac..nic to Bedą nastepne razy mam nadzieje...pozdr
henio21:bober:
 

TOMEK0306

New member
aventos 3972zp

witam ja z kolei od 2 lat posiadam aventosa 3972zp i na gniazdach skart mam przebicia sygnalu z innego kanalu tv. na scart 1 mam podlaczonego fergusona na scart 2 palystation 2 (ze wzgledu na RGB) widoczne to jest gdy obraz sie zaciemnia podczas przechodzenia z sceny na scene i na chwile robi sie ciemne tlo lub przy ciemnych scenach wtedy widac falujacy obraz pod spodem niejest to jakos strasznie denerwujace ale mysle ze tak niepowinno byc przeciez sygnal idzie bezposrednio na gniazda euro pozatym tv niby ma filtr grzebieniowy ale jakos tego niewidac czesto na marynarkach powstaje tecza kolorow a niby filtr ma temu zapobiegac tak niby informuje producent,pozatym tylko na euro 2 jest RGB PORAZKA dzis prawie wszystkie tv maja na obydwu gniazdach sygnal RGB
pozdrawiam i czeekam na opinie co moze powodowac to przebijanie programow w tle na euro zlaczach
 

parsifal

New member
Witam
Problemem mogą kable SCART ale załóżmy że Masz kable dobrej jakości więc spróbuj tak: Menu>Ustawienia>Nastawy AV>Dopuszczalne napięcie przełączenia-nie>Wyświetlanie RGB na AV2-nie. Wbrew opisowi w menu nie oznacza to braku sygnału RGB na AV2 (oczywiście jeżeli urządzenie przyłączone taki sygnał wysyła i w opcji "połączenia" przyporządkowałeś dla urządzenia na AV2 typ sygnału - RGB). Wracając do kabli to w przypadku takich przepięć (akurat dotyczyło to TV Thomson) rozwiązaniem takich problemów jest odlutowanie w gnieździe SCART pinu nr 19.
Pozdrawiam
 

parsifal

New member
henio21 napisał:
Witam wszystkich ..chciałem sie podzielic z wszystkim moimi obserwacjami..( z wczesniejszych postów..)oglądam codziennie ..bardzo dokładnie przyopatrując sie ekranowi i dziwne ..po zabiegach ..typu włacz wyłacz ..wyciąg kabel z kontaktu..sprawa znikła...ale po kilku dniach znowu sie na chwile pojawiły sie przebarwienia tylko ze nastepnego dnia znowu nic ...
Witam
Wygląda na to że w Twoim przypadku sprawcą jest pole magnetyczne. Przyczyn może być wiele - od transformatorów i linii wysokiego napięcia w pobliżu domu po instalacie elektryczne w budynku. Sugeruję (o ile to możliwe oczywiście) przestawienie odbiornika w inne miejsce. Czasem przestawienie telewizora o 1 metr rozwiązuje problem.
Pozdrawiam
 

TOMEK0306

New member
kable ma chyba? dobre sat kablem thompsona z pozlacanymi koncowkami z kolei pley kablem manty tez z pozlacanymi koncowkami oba pelne RGB
CO DO TEGO PRZELACZNIKA TO ROBILEM TO A TAK NA MARGINESIE TO PO CO ON WOGOLE JEST SKORO CZY WLACZE rgb NA av2 CZY ZROBIE WYLACZONE TO I TAK MAM SYGNAL rgb ok dzieki zaa rade pozdrawiam
 

angoos

New member
tez Loewe ale Nemos

Witam wszystkich serdecznie.
Podłącze się do tematu chociaż mam trochę innego typu pytanie.
Gdzie Loewe Nemos ma wejście Component Video?
Czy faktycznie ma wejście czy łącze do którego dostęp jest przez inne wejście przy pomocy jakiejś przejściówki?
:confused:
Pozdrawiam
 

parsifal

New member
Witam
Niestety ale obniżenie cen CRT Loewe to równiż zubożenie jego wyposażenia. Nemos z przed dwóch lat za 7000 - 9000 PLN miał 3xSCART w tym jedno z nich miało component (można łączyć kablem który z jednej strony ma typowy wtyk SCART a z drugiej 3xchinch). Obecne wersje mają tylko 2 wejścia Euro w tym jedno z RGB. Przy porównaniu podłączenia do TV CRT urządzenia po Componencie via RGB różnice będą minimalne, wręcz nie będzie różnicy (oczywiście "prawdziwe" kable połączeniowe a nie kabelki "made in supermarket").
 

angoos

New member
Tzn. że nabyty przezemnie wczoraj Loewe Nemos 32 DR+ nie posiada takowego wejścia (Component Video)?
Kabel "który z jednej strony ma typowy wtyk SCART a z drugiej 3xchinch" jest właśnie taką przejściówką?
I łyknie przez SCART sygnał rozbity na 3 składowe bez problemu?

Pozdrw
 

parsifal

New member
No to inaczej... Jeżeli Twój Nemos jest wyposażony 2 gniazda Euro to nie łyknie takiego sygnału bo zarówno gniazdo AV1 jak i AV2 nie ma możliwości "componentowych" a na chasis Q2500M nie ma układu przetworzenia takiego sygnału! Ale jeżeli TV wyposażony jest w 3 gniazda Euro to na AV3 jest tryb "component".
 

angoos

New member
Kurczaki nie mam go teraz przed oczami (pisze z pracy) także nie pamiętam jakie ma z tyłu wejścia i ile? Napewno ma też wejścia z boku obudowy. I napewno można wybrać tryb: Video, AV1, AV2 i AVS.

;)
 

angoos

New member
A chasis Nemos DR+ (przynajmniej wg danych producenta - Loewe) ma Q 2550 B
 
Ostatnia edycja:

henio21

New member
..to ja daalej o tych plamach na aventosie,...zmiana mieksca nie wchodzi w rachube...tak jest i inaczej nie bedzie..ale wyłaczyłem magnetowid..i jak narazie to pomogło..tylko nie wiem czy na długo nie ma w pobliżu linii wysokiego napiecia..ani tez nie ma zadnych przewodów elektrycznych. No tej DVD i dekoder..moze spróbuje dac je nieco nizej ..pewno nie zaskodzi. Szukam oglądam ..ale wielkie dzieki Persfal...najbardziej to sie obawiam ze trzeba bedzie wymienic ten kinol...bo tak mi sie zdaje ze bez tego sie nie obedzie.
pozdr henio21
 

GIMI

New member
Witam

Henio21 - możesz jeszcze wyprobowac 2 rzeczy w Twoim Aventosie:

1. popros seris (TV jest pewnie na gwarancji wiec usługa darmowa) aby dokleili specjalne magnesy na kineskopie. Moze to wyeliminowac plamy na nim jesli tylko sa one dzielem pola elektromagnetycznego.

2. alternatywa jest takze zmniejszenie "Subcontrast" w menu serwisowym z ustawienia fabrycznego (8010) na 5 - to tez powinien wykonac serwis! Sam lepiej nie majstruj w menu serwisowym.

Pozdrawiam

GIMI
 

parsifal

New member
Witam
Henio21 - wołaj serwis! W końcu po telewizorze z górnej półki za który zapłaciłeś niemałą kasę masz prawo wymagać odpowiedniej jakości obrazu. Jeżeli serwisant będzie ściemniał żebyś stosował metody typu: zmniejsz kontrast albo "unikaj oglądania scen z białym tłem" to ustaw TV na fabryczne parametry obrazu (dosyć wyżyłowane - np. kontrast ma wartość 50) i jeżeli plamy wystąpią to z telewizorem coś jest nie tak. Tak jak pisał GIMI - klejenie magnesów na kineskopie koryguje obraz (metoda stosowana fabrycznie w Tinitronach Sony). Serwis może również potraktować kineskop zewnętrzną pętlą rozmagnesowującą - to też w niektórych przypadkach załatwia problem. Uważaj na menu serwisowe - "subcontrastu" nie dotykaj podobnie ustawień geometrii, względnie bezpiecznie możesz się pobawić tylko ustawieniami "Custoff" i "White balance" (po odpisaniu ustawień fabrycznych).
Powodzenia
 

zyla83

New member
Witam, mam podobny do Henia21 problem. Mianowicie moj Aventos 3781 tez ma przebarwienia, widac je wyraznie podczas ogladania scen na jasnym jednolitym tle. Przebarwienia sa fioletowe, pojawiaja sie po bokach w srodkowej czesci ekranu i sa niesymetryczne. To z prawej strony jest bardziej widoczne.
Robilem rozne ekspeymenty z wylaczaniem telewizora na noc z sieci, podlaczalem rozne urzadzenia (dvd, ps2, komputer) i przestawialem go w inne miejsca miejsca. Nie pomoglo, dodatkowo zauwazylem, ze przebarwienia sa bardziej widoczne po tym jak telewizor jest przez noc wylaczony z sieci.

W sumie te przebarwienia nie sa strasznie uciazliwe, ale wczoraj zauwazylem w centralnej czesci ekranu martwy pixel:confused:. Wiem, ze jest to w ctrkach praktycznie niemozliwe, ale jednak. Podczas ogladania, na jasnych obiektach np twarzach, widac czarny punkt. Kiedy przelaczam na pusty kanal, gdzie obraz sniezy(tzw "wyscigi mrowek" ) i po chwili wyskakuje niebieskie tlo, "martwy piksel" pali sie na zolto i jest wyraznie widoczny z daleka.

Na zalaczonych zdjeciach postaralem sie uchwycic wszystkie te wady, jednak w rzeczywistiosci sa one bardziej zauwazalne.

Zastanawiam sie czy jak zglosze to do serwisu, nie wymienia mi kineskopu na jeszcze gorszy... :(

Poza tymi "drobnymi" usterkami, jestem z tego telewizora zadowolony, bardzo dobre kolory i prosta obsluga.
 

Attachments

  • martwy_pixel_blue_screen.JPG
    martwy_pixel_blue_screen.JPG
    21,2 KB · Wyś: 172
  • martwy_pixel_twarz.JPG
    martwy_pixel_twarz.JPG
    24,7 KB · Wyś: 160
  • przebarwienia_blue_screen.JPG
    przebarwienia_blue_screen.JPG
    8,5 KB · Wyś: 164
  • przebarwienia_movie.JPG
    przebarwienia_movie.JPG
    11,4 KB · Wyś: 152
  • przebarwienia_white_screen.JPG
    przebarwienia_white_screen.JPG
    8,2 KB · Wyś: 154

henio21

New member
widzisz ...ja juz straciłem cierpliwosc..poprosiłem serwis..przyjechał serwisant..popatrzył..porobił zdjecia ..i pojechał ma zadzwonic bo musi sie skonsuktowac..to i dobrze..choc wydaje mi sie ze bez wymiany kineskopu to sie nie obejdzie . Zgadzam sie, ze tv bardzo fajny ..tylko na koniec produkcji zamiast zlikwidowac niedoróbki to zdaje sie ze odwalil troche fuszerki,,szkoda..ale moze zabiegi serwisu pomoga jest 2 lata gwarancji choc wolałbym oglądac ..i nie słyszec o serwisie ..szkoda ze tego nie rozumiej producenci.
jak co sie wyjasni to napisze jeszcze
pozdr
henio21
 

zyla83

New member
Zdecydowalem, ze narazie nie bede zglaszac reklamacji. Do wyzej wymienionych usterek zdazylem sie juz przyzwyczaic i nie przeszkadzaja mi juz tak bardzo. Ale jesli pojawia sie nowe, lub obecne skazy beda sie powiekszac, to oczywiscie bedzie reklamacja. Mam jeszcze 2 lata gwarancji, wiec jestem w miare spokojny.

Jestem natomiast ciekawy, jak serwisant, ktory byl u Ciebie robil te zdjecia.
Czy pstrykal zwykla cyfrowa, czy jakims tajnym loevowskim aparatem:grin:?
Bo jak robilem zdjecia z przebarwieniami i wypalonym pikselem, to nie wyszly najlepiej.
 

henio21

New member
witam
...własnie był serwisant..i obejrzał wszystko ...zdjecia to ja robiłem w różnym czasie tak aby to było widoczne...narobiłem ich z 20 sztuk mam fuji S700 na dosc duzej rozdziekczosci ..i wyszły dobrze..nawet próbowałem je tutaj zamiescic ale pojemnosc spora i problem....zdjecia wysłałem do serwisu za nim..umówilismy sie ..ze oni tam beda cos załatiwiac..ze to musza z centralnym serwisem ..ze jak wymiana kineskopu to i tak trza wysłac ..ja nawet goscia i rozumiem. Pewno i lepiej ..tylko ze minął tydzien i nic drogi to dzwonie..gosci mi zaczyna ze jeszce decyzji z Gdyni nie ma ..tam jest serwis Loewe..i ze zadzwonia ..Z tego co mi tam jeszcze mówił ..to to ze nie chca wierzyc ze cos takiego moze byc..ze takie plamy to nie maja byc i koniec..tylko ze sam gosciu sprawdzał ze tam nie ma nic obok niego ,..nic a nic. Najgorsze ze cos mi sie zdaje ze..te przebarwienia ..to sie zaczynaja w innych miejscach pokazywac...ostanio czasu brak ale widziałem w prawym dolnym rogu ..nowa plame...to jakas zakazna choroba czy co...a moze ja to juz jakie zwidy mam. W poniedziałek ma miec telefon z serwisu ..to jeszce poczekam.spróbuje zamiescic kilka zdjec...
pozdr
napisze jaki finał zabawy...:roll::roll::roll:
henio21
 

parsifal

New member
Witam
Henio, opisz problem i wyślij na : loewe@dsv.com.pl. Jak do tej pory goście do których pisałem dpowiadali szybko, grzecznie i konkretnie. Jeżeli coś się zmieniło to trzeba na tym forum założyć wątek pt. "unikajcie CRT Loewe" (ale guru od Loewe, który pisał na tym forum miałby używanie). Poza tym jest jeszcze kiki - sprzedaje Loewe więc też powinie dbać o wizerunek tego co sprzedaje, niech interweniuje:)
Pozdrawiam ( na razie z moim Nemosem jest OK - konwersja filmów "z pasami" nadawanymi w formacie 4/3 do formatu Cine (pseudo 16/9) jest nie pobicia przez inne CRT)
 
Do góry