Pierwsze spojrzenie na telewizory Ultra HD Philips 55PUS8602/12 i 65PUS8602/12 z Quantum Dot

dolar16

New member
@Hanara, zobacz jeszcze czy kable są sprawne, możesz sprawdzić np multimetrem czy jest przepływ przodu z jednego końca do drugiego
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, jest lepszy pod każdym względem, ale to nic nowego bo to model w wyższej klasie jakości. Posiada :
- kropki kwantowe
- Soundbar dodatkowy.
Ma też wyżej ustawione algorytmy.

Jak będziesz niebieski masz też kalibrację , wtyczki, dostawę.
 

bialy009

New member
Wrażenia opiszę za 2-3 dni jak trochę poużywam, ale pierwsze są jak najbardziej pozytywne :D

Na razie mam tylko problem. Polega on na tym, że po wciśnięciu na pilocie przycisku TV EXIT automatycznie uruchamia się Google Play Movies. Czy jest możliwość wyłączenia tej opcji ? W poprzednim Philipsie po naciśnięciu tego przycisku TV wychodził do pierwotnie wybranego źródła tj. HDMI1.
 
Ostatnia edycja:

Mar79

New member
Dopiero się poznajemy, ale jestem pod wrażeniem :grin:
TV emanuje tyle światła i barw jak w centrum handlowym :lol:
Ehhh... wracam do zabawy.

Dziękuje Kiki za 8602
 

Lethe

New member
Jesteś zadowolony z jakości wykonania tv? jakości obrazu? ambilighta?? pierwszego wrażenia? Jak możesz napisz coś więcej. Pytam z ciekawości bo na 95% będę kolejnym posiadaczem Philipsa 65PUS8602 :)
 

bialy009

New member
Po kilkunastu dniach użytkowania mogę opisać swoje wrażenia. Przesiadłem się z 55PUS6561, który był na matrycy IPS. Po przeczytaniu setki postów, forów, opinii do 65PUS8602 podchodziłem z dużą obawą i rezerwą. W końcu jednak po ustaleniach z Kikim udało się zakupić owy telewizor i ... to był strzał w 10. Różnica pod względem kontrastu, kolorów, ostrości jest po prostu KOLOSALNA. Pomimo moich obaw kąty widzenia są super, nie kupię już nigdy więcej telewizora na matrycy IPS. Filmy z Netflixa czy HBO GO wyglądają obłędnie. Ambilight, Android rewelacja - tak samo było też w poprzednim modelu. Znajomi, którzy nie są przyzwyczajeni do takiej jakości obrazu twierdzą, że początkowo bolą oczy i głowa :lol:
Na co dzień mam podłączony dekoder HD nc+, w najbliższym czasie zamierzam zmienić na 4K, ale i tak jakość obrazu miażdży. Oczywiście nie mówię o jakiś programach z TVP Historia ;-)
Sport rewelacja - nie lubię piłki nożnej, ale przyznam się że obejrzałem kilkanaście minut różnych meczy ciesząc się jakością i szczegółowością obrazu.

Dźwięk: dzięki dołączonemu soundbarowi jest ŚWIETNY. Nie posiadam kina domowego ponieważ jest ono mi zbędne, mam dobry zestaw stereo DENONA, ale obecnie przy filmach w większości przypadków przestałem go używać. W poprzednim modelu głośniki to była jakaś porażka, tutaj jest zdecydowanie na WIEEEELKI plus i naprawdę do codziennego użytkowania w zupełności wystarczy. Basy są naprawdę głębokie, sopran również moim zdaniem OK. Zaznaczam, że nie jestem żadnym audiofilem :fool:

Obsługa Kiki oraz pracowników jego sklepu wzorcowa. Wszelkie problemy i wątpliwości rozwiązują telefonicznie w sekundę. Przesyłka błyskawiczna.

Na minus: pilot, który może służyć jako narzędzie zbrodni - wielki i ciężki jak cholera ;-) Oczywiście można się do tego przyzwyczaić, jednak w porównaniu do mini pilotów Samsunga różnica jest znaczna :smile:

Drugi: przycisk TV EXIT wywołujący za każdym razem Google Play - podobno jest to wada oprogramowania, która jest zgłoszona do Philipsa i mają to naprawić przy najbliższej aktualizacji.

Trzeci (ale to muszę jeszcze skonsultować z Kikim) to jeśli zatrzymam obraz gdzie wyświetlany jest czarne tło z jakimś jasnym napisem na środku to w rogach widać delikatnie jaśniejsze, białe plamy, coś jakby jakaś poświata. Nie wiem czy tak ma być czy to wada TV, ale przy normalnym oglądaniu jest to niezauważalne.


OGÓLNIE SZCZERZE POLECAM :eek:k:
 
Do góry