Pierwsze spojrzenie na telewizory Ultra HD LCD firmy Sony serii XF9005 - linia 2018.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele serii XF9005 się kończą , więc jeśli ktoś coś - to ostatni dzwonek.
 

Ptaku_

New member
Czy jakis skleo w PL ma jewscze wieksze zasoby tego telewizora w 75Calach ? Zakup planuje w listooadzie ( praca na statku ) a nie wiem czy do tego czasu bedzie jeszcze mozna gdzies kupic ten model ?
 

FanKosmosu

New member
Czy jakis skleo w PL ma jewscze wieksze zasoby tego telewizora w 75Calach ? Zakup planuje w listooadzie ( praca na statku ) a nie wiem czy do tego czasu bedzie jeszcze mozna gdzies kupic ten model ?

Nie da rady, chyba że jakieś powystawowe. Do późnej wiosny 2020 będzie kiszka w tych rozmiarach LCD, czyli aż do momentu zjazdu cen za Sony XG95 lub Samsung Q70RAT.
 

FanKosmosu

New member
Dzisiaj też się dowiedziałem że nowe TV TCL będą w maksymalnych rozmiarach tylko 65 cali. Zmowa???Szkoda... zwłaszcza modelu X10S z 700 strefami miniLED i Dolby Vision. Gdyby TCL wypuściło ten TV w kwotach do 10.000 zł za 75 cali, to by pozamiatało rynkiem w Europie.

Prezentacja będzie na targach IFA we wrześniu 2019, a na półkach w sklepach przed Bożym Narodzeniem.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W wersji pierwotnej jest podane że 75"X10 będzie.
Na ten rok go nie ma.
W październiku ma być 65" w grudniu 55X10.
A 75X10 raczej na przyszły rok.
 

niu101

New member
Cześć,

Właśnie dokonałem zakupu modelu 65 xf9005. Przyjdzie do mnie w środś albo w piątek.

W związku z tym mam kilka pytań :) Jakie polecacie ustawienia, co włączyć/wyłączyć tak aby obraz był płynny, a kolory ok ?

Co z aktualizacjami ? Tylko przez pen drive czy tv robi to samoczynnie po podłączeniu do neta ?

Z racji tego, że tv kupiłem przez neta będę mógł go oddać w razie jakby co.
Podpowiecie na co zwrócić uwagę przy pierwszym odpaleniu ? Mam tu na myśli jakieś często spotykane wady (jeśli takowe występują) ?

Z góry dziękuję za odpowiedź i ewentualne porady.,
 

niu101

New member
Mam pytanie. Zamontowałem sobie podstawę, bo na ścianie powieszę go dopiero w przyszłym tygodniu i telewizor na tych nóżkach jest lekko pochylony do tyłu. Czy to normalne w tym modelu czy coś jest nie tak?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Aktualizację robisz przez net albo poprzez pena, a odnosnie tego, że tv jest pochylony do tyłu , wydaje mi się, że tv jak stoi na nóżkach powinien pion trzymać..Oczywiście przy tego typu nóżkach...
 

niu101

New member
Po kilku dniach obserwacji generalnie jestem bardzo zadowolony z tv. Mam tylko dwa pytania: czy da się trochę zniwelować blooming ? Nie wadzi mi to aż tak bardzo, bo najbardziej zależało mi na braku bandingu gdyż w 90% na tv oglądam mecze.
Druga sprawa to minimalne niedoswietlone rogi w tv. I teraz pytanie czy to normalne w tego typu tv czy jednak zwracać ? Szczerze mówiąc wolałbym tego uniknąć, bo w następnym egzemplarzu mogą być inne wady, z drugiej strony żeby nie okazało się za pół roku, że to się będzie powiększać ? Z góry dzięki za odpowiedź.
 

FanKosmosu

New member
Po kilku dniach obserwacji generalnie jestem bardzo zadowolony z tv. Mam tylko dwa pytania: czy da się trochę zniwelować blooming ? Nie wadzi mi to aż tak bardzo, bo najbardziej zależało mi na braku bandingu gdyż w 90% na tv oglądam mecze.
Druga sprawa to minimalne niedoswietlone rogi w tv. I teraz pytanie czy to normalne w tego typu tv czy jednak zwracać ? Szczerze mówiąc wolałbym tego uniknąć, bo w następnym egzemplarzu mogą być inne wady, z drugiej strony żeby nie okazało się za pół roku, że to się będzie powiększać ? Z góry dzięki za odpowiedź.

Nic się nie da z tym zrobić. Kupiłeś telewizor LCD a trzeba było wziąć OLED od LG B8.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie powinno się powiększać.
Nie doświetlone minimalnie rogi - a w jakim trybie podświetlenia matrycy próbowałeś ?
 

mopato

New member
Witam. Jestem na etapie zakupu Sony 55xf9005 i mam parę pytań. Czy na tym tv działa po Polsku asystent Google? Jakie komendy w języku polskim rozumie i wykonuje tv. Jak działa funkcja nagrywania i pauzowania ekranu oczywiście przy korzystaniu z modułu cam i twardego dysku? Czy oglądając np. Jakiś film mogę włączyć mały przewodnik epg i nie zmniejszając obrazu przeglądać co jest nadawane na innych programach.?

Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Jeszcze pytanie czy można na ten tv puścić bezprzewodowo obraz z laptopa?
 

K_O_z_a

New member
Witam, czy ktoś zauważył u siebie migotanie obrazu podczas ogladania meczu piłkarskiego, próbowałem różnych ustawień ale dalej wystepuje.
 

pewu

New member
Czy w 65XF9005 odtwarzając coś na Netflixie w Dolby Atmos, TV potrafi to przesłać zwrotnie do amplitunera? Ponoć jest z tym problem i zastanawiam się zatem na czym polega w ogóle sens obsługi Dolby Atmos w takim TV? Nie sądzę, aby po optyku dało się to ogarnąć...
 

K_O_z_a

New member
Poradzicie coś na to migotanie w sporcie, może zobaczycie na filmiku jak to wygląda, próbowałem różnych ustawień, zmianę kabla HDMI czy podłączenie innego tv, niestety nic to nie pomaga.

https://youtu.be/pZDl6gfLK_Q

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry