Pierwsze spojrzenie na telewizory Ultra HD LCD firmy Sony serii XF9005 - linia 2018.

hircik

New member
Pytanie do użytkowników xf9005, jak włączę rozszerzone porty hdmi to ps4 pro jest ok za to dekoder kablówki nieraz nie działa znaczy nie pokazuje go jakby nie było nic podłączone. Ktoś sprytny zrobił te wejścia hdmi z tyłu telewizora i jak wisi to nie sposób się dostać. Rozważam przełożenie dekodera pod hdmi 1 lub 4?Dzisiaj na netflixie tylko na jednym serialu jak zatrzymam i wznowię (pauza) to nie ma dźwięku i muszę wyjść do menu netflixa i uruchomić odcinek jeszcze raz. Dziwne nie?
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Pytanie do użytkowników xf9005, jak włączę rozszerzone porty hdmi to ps4 pro jest ok za to dekoder kablówki nieraz nie działa znaczy nie pokazuje go jakby nie było nic podłączone. Ktoś sprytny zrobił te wejścia hdmi z tyłu telewizora i jak wisi to nie sposób się dostać. Rozważam przełożenie dekodera pod hdmi 1 lub 4?Dzisiaj na netflixie tylko na jednym serialu jak zatrzymam i wznowię (pauza) to nie ma dźwięku i muszę wyjść do menu netflixa i uruchomić odcinek jeszcze raz. Dziwne nie?
Musisz rozdzielić źródła dekoder pod 1 a konsola pod 2 , rozszerzony port jest dla standardu uhd
 

hircik

New member
Dzięki za odpowiedź. Sprawdzałem i mam niby dekoder 4k bo parę miesięcy temu przeszedłem na światłowód w ine. Dekoder mam podpięty pod hdmi 2 a ps4pro pod hdmi 3. Włączyłem rozszerzoną obsługę i działało aż pewnego dnia nie działał dekoder i wyłączyłem go na chwilę z prądu i takie tam aż w końcu wyłączyłem w tv rozszerzoną obsługę i dekoder działa. Dziwne że raz działa a raz nie. W sumie podepnę go pod hdmi 4 bo i tak nic w 4k nie nadają oprócz filmbox 4k ale tam filmiki demo jakby.
 

mopato

New member
W kablowce dodano mi 1 program. Znam kanał i częstotliwość. Używam modułu cam. Czy mogę dodać ( wyszukać) ten kanał nie demolujac sobie listy programów?
 

mopato

New member
Czy ktoś potrafi powiedzieć, jak w tym modelu można przypisać skróty do czterech kolorowych przycisków?

Można przypisać każdy przycisk z pilota. Musisz sciągnąć ze sklepu aplikację ( coś tam buton mapper) i możesz wszystko skonfigurować . Dokładna nazwę mogę sprawdzić popołudniu jak będę w domu ,jak nie znajdziesz to daj znać.
 

Tetley

New member
Cześć

Czy tylko u mnie nie widać portów USB?
HDMI widoczne są wszystkie
Pozostałe tez
USB brak
Nawet jak pen jest włożony to go nie widać

Jakieś pomysły jak to wywołać ?
 

darus75

Member
Witam!

Mam do Was pytanie...
Jak kupiłem TV to przeczytałem w instrukcji, że 4K to mogę mieć w HDMI2, tzw ulepszony format, a do HDMI3 ARC mogę np podpiąć soundbar. Trochę mnie to zdziwiło, że TV tej klasy ma tylko jedno HDMI 4K - przecież za rok, dwa jak już nie będzie wspierany w nim android, trzeba będzie kupić jakiś box i faktycznie HDMI 4K będzie brakować...
Po kilku miesiącach wstawiłem ultrabox 4K z canal+ podpiąłem go oczywiście w HDMI2 do tego netflix w apce i cieszę się dobrym obrazem.
Jednak ostatnio kolega kupił XG9505 i mówi, że ulepszony format ma w każdym z wejść HDMI. Tak sobie myślę, że może ze zmianą androida i ja tak mam, czy ktoś coś wie na ten temat?
 

marceliszpak

New member
Zwykle 4k jest na HDMI już od wersji bodajże 1.4 a tutaj chodzi o 4k z HDR i ono w wersji Xf9005 jest na jednym złączu HDMI. Trzeba je dodatkowo uaktywnić w ustawieniach.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
 

hircik

New member
Czy ktoś mi pomoże w wyborze playera do filmów? Mam podpięty dysk 1TB i filmy w 4K strasznie tną że oglądać się nie da. Nawet małe pliki zacina i dogrywa (takie nagrywane lata temu telefonem albo tabletem). Do tej pory używam programu VLC bo ten co był ustawiony fabrycznie nie wyświetlał porządnie folderów. Czy to wina programu do odtwarzania czy na androidzie 9 coś zepsuli? Na początku mialem andka 8 i nie przycinało.
 

Tetley

New member
Czy ktoś mi pomoże w wyborze playera do filmów? Mam podpięty dysk 1TB i filmy w 4K strasznie tną że oglądać się nie da. Nawet małe pliki zacina i dogrywa (takie nagrywane lata temu telefonem albo tabletem). Do tej pory używam programu VLC bo ten co był ustawiony fabrycznie nie wyświetlał porządnie folderów. Czy to wina programu do odtwarzania czy na androidzie 9 coś zepsuli? Na początku mialem andka 8 i nie przycinało.

Masz Androida 9 😳
 

hircik

New member
Mam podpięty dysk pod usb 1 z boku tv. Kiedyś podłączyłem w us 3 ten z tyłu i nic nie widział bo do nagrywania by go trzeba chyba sformatować. Hdd to my passport 1TB i jest na takim krótkim kabelku jaki był fimowo. O jakim kablu piszesz? Coś się da z tym zrobić?
 
Do góry