Pierwsze spojrzenie na telewizory Ultra HD LCD firmy Sony serii XF9005 - linia 2018.

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dziś tj. 11 czerwca 2018 r. recenzent francuski Jacques Guiot opublikował na portalu AVCesar.com
test telewizora Ultra HD LCD firmy Sony KD-65XF9005 . Lubię testy tego recenzenta . :neutral:

https://www.avcesar.com/test/ecran_plat/id-179/sony-kd-65xf9005/page-1.html

Testowany telewizor otrzymał wyróżnienie portalu AVCESAR.COM .
Wyjątkowa kolorymetria , kolory naturalne . Dobre ustawienia parametrów obrazu (fabryczne) :neutral:
I oto przecież chodzi .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Generalnie trzeba przyznać, ze testy tego modelu wychodzą pozytywnienie.. oby tylko SO dawał radę po kolejnych poprawkach..
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W końcu 13 czerwca 2018 r. ukazał się test telewizora Ultra HD LCD firmy Sony KD-55XF9005 , który przeprowadził
redaktor Tomasz Chmielewski . :-|

Test Sony 55XF9005 – najlepszego telewizora na Mundial 2018 – TV TEST

Konkluzją może być treść w linku wprowadzającym do testu telewizora firmy Sony 55XF9005 . :wink:
BTW , telewizor testowany jest jednym z nielicznych telewizorów na których kolory wyglądają realistycznie już w ustawieniach fabrycznych . Zastosowany w telewizorze firmy Sony 55XF9005 układ poprawy ostrości i płynności ruchu , generuje
bardzo mało niepożądanych artefaktów .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

vanito

New member
Sony Channell Editor "Narzędzie Sony Channel Editor pozwala zmienić kolejność kanałów przy użyciu komputera. Wystarczy skopiować listę kanałów do pamięci USB, uporządkować ją w żądanej kolejności i z powrotem przesłać do telewizora." https://www.sony.pl/electronics/sup..._x90xxf-series/kd-49xf9005/downloads/00015296


Obejrzałem Le Mans 24. Obraz nocą całkiem przekonujący, mimo niezłych kamer onboard szybko zierający się brud na szybie LMP1 przy prędkościach dochodzących do 330km/h psuł trochę efekt.

Highlight kilkuminutowy z przebiegu wyścigu by Michelin Motorsport https://www.youtube.com/watch?v=B5sjQKxeYF4
 

psq

New member
Hej. Sporo mnie tu nie było. 9 lat:)
Ale pora zmienić mój wysłużony 9letni tv KDL 40S5600. Służył cudnie. No ale kupiłem sobie PS4 pro, także czas zmienić TV.
Zastanawiam się właśnie nad xf9005 55cali. A może xe9005 55cali. Poradzicie laikowi?:)

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Telewizorek troszkę wytrzymał, poczytaj sobie testy , zabierz jakiś materiał ze sobą i do sklepu śmigaj . Sprawdzisz sobie i ocenisz czy warto.. Najważniejsze jest to czy Tobie dany obraz się będzie podobał.
 

psq

New member
Telewizorek troszkę wytrzymał, poczytaj sobie testy , zabierz jakiś materiał ze sobą i do sklepu śmigaj . Sprawdzisz sobie i ocenisz czy warto.. Najważniejsze jest to czy Tobie dany obraz się będzie podobał.
Zdecydowałem. Biore nowszy model. Ale to na wrzesień. Podobno będzie delikatnie tańszy. A akurat jadę na wakacje, więc nie spieszy się:) pozdrawiam.
Ale ogólnie TV Sony nadal jest producentem idącym na jakość? Czy TV nie pogra tyle co poprzedni model? Wiem ,że wróżenie z fusów, ale jestem ciekaw, czy nadal jest jakość a nie ilość. Ogólnie smartfony od Sony się zepsuły, od modelu wyższego niż z1 to jakaś porażka. Mam nadzieję,że tv trzyma poziom

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

kojak_ct

Member
Witam posiadaczy serii XF. Mam do was pytanie. Jako, że jednak mój Samsung po 11 latach kończy swój żywot i raczej nie dotrwa do nowej serii na 2019 rok to zdecydowałem się na 65XF. Jak oceniacie ten model po dłuższym obcowaniu? Mieliście okazję zobaczyć kilka meczy, pewnie HDR DV, tv eksploatowany w różnych warunkach itp. jak oceniacie ten TV? Nie stwarza problemów? Coś was wkurza w tym modelu? Dziękuję za różne opinie. :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zdecydowałem. Biore nowszy model. Ale to na wrzesień. Podobno będzie delikatnie tańszy. A akurat jadę na wakacje, więc nie spieszy się:) pozdrawiam.
Ale ogólnie TV Sony nadal jest producentem idącym na jakość? Czy TV nie pogra tyle co poprzedni model? Wiem ,że wróżenie z fusów, ale jestem ciekaw, czy nadal jest jakość a nie ilość. Ogólnie smartfony od Sony się zepsuły, od modelu wyższego niż z1 to jakaś porażka. Mam nadzieję,że tv trzyma poziom

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

To na pewno, że przy wrześniu/październiku będzie taniej..
 

janunio

New member
Bez reklam
Ponawiam ważne pytanie:
49XF9005 za 4400 zł !!! Nadal jest za 5k.
Gdzie masz ten model w takiej cenie?
SONY po dobrej polityce cenowej w 2017 powraca do smutnej tradycji i teraz dużo słabsze modele 2018 są dużo droższe.
Po sprzedaży całego segmentu produkcyjnego SONY TV na Tajwan (FoxConn) nie ma już publikacji wyniku biznesowego. W 2018 Japoński akcjonariat SONY TV zarządził wyższe ceny z zachowaniem wysokiej ceny.

Np. gdzie podziały się modele z giętej blachy metalowej z ozdobnym chromowanym paskiem ? Dziś to już wyłącznie Słowacki plastik.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony 65XF9005 masz za 7350 zł z pakietem
Zaloguj się tylko w Klubie HDTV .
Za 5900 zł masz już Philipsa 65PUS8102 z pełnym podświetleniem.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Trzeba przyznać , że to dobra cena , a jakbyś jeszcze ze 200 stówki opuścił to już cena byłaby genialna dla tych co szukają tv.. :)
 

simopl

New member
A tak wygląda blooming w telewizorze z serii XF9005 na przykładzie materiału w Dolby Vision. Oczywiście efekt jest nieco "wzmocniony" samą ekspozycją (ustawieniami telefonu), ale na żywo prezentuje się też paskudnie i nie idzie wręcz na to patrzeć. Algorytm wygaszania jest zdecydowanie do poprawy. Niepotrzebnie rozświetla on kilka stref dookoła jasnych obiektów. W tej scenie nie uświadczymy czerni w praktycznie żadnym fragmencie ekranu. Wszystko jest rozświetlone. Ustawienia ekranu domyślne, z włączonym wygaszaniem.

Po kontakcie z serwisem Sony zalecono mi zmianę trybu obrazu na Standardowy i włączenie automatycznej regulacji podświetlenia. Śmiech na sali. Jako, że jest to materiał w Dolby Vision to nie ma w nim możliwości włączania takiej regulacji. Tryb obrazu także z góry jest przypisany i nie można go zmienić. Nie wiem kto pracuje w polskim serwisie Sony, ale takie rady to totalna porażka. Zastanawiam się czy nie zgłosić tego do Sony Global.

Link do materiału: https:// photos. app. goo. gl/ u8Bg9mgp3t7yHtpx6
(pousuwajcie spacje pomiędzy literami - nadal nie mogę wstawiać linków na tym forum)

Ogólnie nadal uważam, że telewizory serii XF wygrywają z ubiegłoroczną serią XE jedynie lepszym odwzorowaniem ruchu i nieco lepszą fabryczną kalibracją. Cała reszta jest o kilka klas gorsza.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Możesz zgłosić , ale powiem Ci, że ich to nie za bardzo interesuje.. wiedza w serwisach tv jak i na infoliniach tv bez względu na markę w RP jest tragiczna.. Dlatego ja postanowiłem, że nie będę zmieniał tv, a w przyszłym roku miałem to zrobić , chyba , że mi się rozwali to inna bajka..
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Christian Trozinski z HDTV Magazine w dniu 05 lipca 2018 r. na filmiku trwającym 23'59" przedstawia część 1 : Telewizory firmy Sony 65AF8 i 65XF90 w porównaniu SDR , HDR10 , Dolby Vision i więcej . :neutral:

https://www.youtube.com/watch?v=0ujZl2bMsZ8

Interesujący filmik . Będą następne .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry