Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie, że jest.
We wszystkich nowych dostawach modeli 2018 - jest już na pokładzie.
O update - napisałem zapytanie i czekam na odpowiedź.
 

hiper86

New member
a ja mam takie pytanie, czy można dokupić "klapkę" od baterii do pilota? Mój syn już sobie z tym poradził i wyłamał zaczepy? Ktoś coś?
 

marioking

Member
A wiadomo czy ten model ma dostać wsparcie do HDR10+ ?


Z tego co słyszałem rzekomo nasze P5 jest za słabe :p Tylko to P5 w OLED jest wystarczająco dobre by obsłużyć dynamiczny HDR10+ :p Oczywiście według mnie grubymi nićmi szyte, byle tylko zmusic do wymiany TV, ale u mnie to oznacza przy kolejnym upgrade bana na ta markę, więc niech sobie uważają jak pogrywają....
 

Miyagi

Member
Chodzi mi o 8102 kiedy dostanie Oreo i czy odrazu będzie miał asystenta googla. A modele z 2018 roku jak mają Oreo to mają już asystenta?? Jaka tak to jak on się sprawuje.
 

marioking

Member
Nie obiecywał, ale to też nie chińszczyzna za 5zł co po roku do śmietniska! I by u tego samego producenta z tą samą specyfikacją jedno miało a drugie nie... i sorry ale klient teraz nie jest głupi, nie uwierzę w p5 ver 2 vs p5 ver 3 i że to taka przepaść, bo gdyby to była rzeczywiście taka różnica to producent by jechał "nowy super procesor p10"!

Ja za to mogę obiecać że następny TV w takim razie nie będzie już PHILIPS :p
 

darek86

New member
Nie obiecywał, ale to też nie chińszczyzna za 5zł co po roku do śmietniska! I by u tego samego producenta z tą samą specyfikacją jedno miało a drugie nie... i sorry ale klient teraz nie jest głupi, nie uwierzę w p5 ver 2 vs p5 ver 3 i że to taka przepaść, bo gdyby to była rzeczywiście taka różnica to producent by jechał "nowy super procesor p10"!

Ja za to mogę obiecać że następny TV w takim razie nie będzie już PHILIPS :p
Z tego co czytałem, modele 2018 oled i serii 8 dostały/dostaną hdr10+

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
HDR10+ z racji mocy procesora P5 drugiej generacji, będzie dostępny dla TV z tym układem, czyli OLED 803 i 903 oraz TV z 2019 roku, które posiadają P5 drugie i trzeciej generacji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bobtong

Member
Nie obiecywał, ale to też nie chińszczyzna za 5zł co po roku do śmietniska! I by u tego samego producenta z tą samą specyfikacją jedno miało a drugie nie... i sorry ale klient teraz nie jest głupi, nie uwierzę w p5 ver 2 vs p5 ver 3 i że to taka przepaść, bo gdyby to była rzeczywiście taka różnica to producent by jechał "nowy super procesor p10"!

Ja za to mogę obiecać że następny TV w takim razie nie będzie już PHILIPS :p
Nie ma czegoś takiego jak procesor p5 co najwyżej proces p5. Procesor to jest MediaTek. Taki to marketingowy chwyt

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

marioking

Member
Nie wiem, ale wiem, że takie rzeczy to właśnie kwestie programowalne, szczególnie że skoro odtwarzacz można zupgradować do dekodowania z hdr na hdr 10+ to sorry tv na bank też.... bo nie wierze że różnica jest taka duża żeby nie było to mozliwe skoro juz p5 dekoduje hdr to wciskanie ze do hdr10 jest potrzebny ten sam ale poprawiony proceosr to własnie wciskanie kitu dla naiwnych.



I własnię te określenia są jak najbardziej właściwe, bo to terroryzm ekonomiczny. Te firmy robią ludzi w bmabuko, a to kurde 2-3x pensje... mogę przezyć brak wsparcia w tablecie za 1/3 pensji... Ale nie w tej sytuacji, chociaż wiem że wolą wciskac takie farmazony, bo im się bardziej opłaca, ale co po 1,5 roku TV mam wymieniać za 7k bo producent woli nacinac na nowy model! Może tobie plącą za wciskanie takich farmazonów ale jako konsument uważam to za godne potepienia i jak najbardziej oczywisty szantaż. I kazdy nie mający w tym interesu powininen tak na to spojrzeć, bo inaczej to podcinanie gałęzi na której siedzisz i usprawiedliwianie korporacji na to że zamiast cie zabić to próbują oskubać. Wiem że to ich cel ale to powinna być mediana i ja jeszcze pamietam czasy gdzie jednego TV używało się 10-15 lat! Akceptujac i usprawiedliwiając takie praktyki jest po prostu głupie.... bo mamy XXI wiek elektornika od dawna jest modowalna i usprawnialna szczególnie w takich aspektach. Wiec jeśli faktycznie nie jest możliwy upgrade to przez celowe działania z racji na wcześniej przytoczoną sytuacje i również karygodne!!! Bo sorry hdr10+ był wiadomy standardem w trakcie debiutu i nie przewidzenie takiej możliwości jest mocno wątpliwe wiec celowe!!!
 

szymonkali

New member
Jasne super byłoby miec hdr hdr 10+ dolby vision, dolby vision plus , za rok pewnie hdr 11 i 12 i 15 itd.. Tak jak hd 3d o ile pamiętacie te slogany. Prawda jest taka ze za 5 lat pewnie nikt nie bedzie pamiętał o hdr czy dv ... Szczerze to nie widze znaczącej roznicy...pewnie jak większość jest to tylko detaling.. Więc ja nie spinam się. Czekam na pełną funkcjonalnosc asystenta google z rutynami itd. Dość zaskakująca jest polityka cenowa naszego tv w rtveagd ..ja kupiłem za 5400 ponad pół roku temu a teraz 7300 ???? Wdf ;). A i dokladnie 8 mc i 3 dni pięknego obrazu bez banding dse cloudingu szachownic ... Za to hue + ambilight działa swietnie a po aktualizacji kodi z nowymi skorkami wyglada obłędnie. Yt po aktualizacji smiga 4k 60 fps bezbłędnie. Wydaje mi sie ze problemem jest platforma android... Dostawcy dają aplikację.. czasami ja popierdziela a my cierpimy. W konkurencyjnych platformach wszystko przechodzi przez producenta. Jeszcze jedna ciekawostka grajac w rdr2 zauważyłem banding bardzo wyrazny z ok 4m .. Tylko ze banding byl spowodowany przez grę... Pionowe pasy ale widoczne statycznie w określonych scenach . Tak czy inaczej pewnie mój następny to philips oled z ambilight.. Ale pewnie za 5-6 lat ;) no chyba ze zaskocza mnie kurzowe plamy to wcześniej
 

marioking

Member
To jest przykład na podejście bezmyślnego konsumenta... Bo wiesz za czasu życia 4k, czyli przez najbliższe 3-4 lata dominować będzie właśnie hdr10+ i niszowo dolby vision, jeśli pojawią się nowsze to raczej dopiero bardziej w standardzie 8k... Standardy mogą wymyślać ale wprowadzanie ich do życia i treści cyfrowych trwa.... i dlatego mnie bulwersuje brak chociaż hdr10+, bo to zapewniło by mi spokojne użytkowanie tego tv właśnie przez ten okres... a tak nim na dobre mi się "zamortyzuje" już jest przestarzały po wydatku niebagatelnej sumy, bo taniocha to nie była... tego się nie wymienia jak żarówki, i staram się korzystać z 4-5 lat na model. Rozumiem postęp i olewanie kilkuletnich klientów przez korporacje, ale nie zapewnić należytego wsparcia nawet w trakcie pierwszy dwóch lat życia notabene nietaniego produktu, to po prostu karygodne złodziejstwo ekonomicznych krwiopijców! Łagodnie ujmuje żeby nie stosować mowy nienawiści jak to zostałem ostrzeżony :) Never never ever more Philips!
 
Do góry