Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sam numer nie wystarcza.
Trzeba było podać całą historię i wówczas wiadomo gdzie skierować sprawę.
Wczoraj podałeś brakujące informacje - więc postaram się pomóc- działam.
 

darek86

New member
Swoją drogą ostatnio zauważyłem, że u mnie clouding nie występuje przy ustawieniu kontrastu na "zoptymalizowany dla obrazu". Może komuś to pomoże.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

janunio

New member
Bez reklam
Jakiś czas temu zobaczyłem słynny clouding ( chmurki wokół jasnych fragmentów obrazu) na panelach OLED.
Pomyślałem, że coś nie tak, bo clouding na OLED nie ma prawa wystąpić. Taka technologia.
Zasłoniłem dłonią granicę jasnego kształtu i clouding zniknął !!!

Wzrok zmienia się z upływem czasu. Jest tak u mnie, że w młodości nosiłem okulary na dal a teraz akceptuję tylko szkła do czytania.
Kiedy dziś jadę w nocy to latarnie otacza właśnie clouding. 8102 jest znakomitym ekranem VA, ma smolistą czerń bo ma dodatkowo wiele stref lokalnego wygaszania ... To najlepszy ekran 2018r.

Niech więc posiadacze 8102 i innych TV sprawdzą w tym prostym teście wzrok. Ja obiecuję, że wkrótce udam się do okulisty.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Jakiś czas temu zobaczyłem słynny clouding ( chmurki wokół jasnych fragmentów obrazu) na panelach OLED.
Pomyślałem, że coś nie tak, bo clouding na OLED nie ma prawa wystąpić. Taka technologia.
Zasłoniłem dłonią granicę jasnego kształtu i clouding zniknął !!!

Wzrok zmienia się z upływem czasu. Jest tak u mnie, że w młodości nosiłem okulary na dal a teraz akceptuję tylko szkła do czytania.
Kiedy dziś jadę w nocy to latarnie otacza właśnie clouding. 8102 jest znakomitym ekranem VA, ma smolistą czerń bo ma dodatkowo wiele stref lokalnego wygaszania ... To najlepszy ekran 2018r.

Niech więc posiadacze 8102 i innych TV sprawdzą w tym prostym teście wzrok. Ja obiecuję, że wkrótce udam się do okulisty.
Co za bzdura. Szczególnie z najlepszym ekranem 2018 r.
 

janunio

New member
Bez reklam
Masz propozycję na lepszy TV 2018 to napisz. Poza OLED. Dodam: ja mam 65PUS8102 !!!
Niżej będę cytował experta.

Wydaje mi się, że napisałem ciekawe rzeczy o wpływie kondycji wzroku na widzenie efektu clouding. W przypadku paneli ze strefowym wygaszaniem ma to podstawowe znaczenie dla oceny jakości obrazu (PQ).


Przypomnę, że poziom czerni 8102 został pomierzony profesjonalnie i wniosek jest taki:
Wyniki PUS8102 są wręcz wyśmienite! Plasują telewizor na pozycji jednego z najlepszych wyświetlaczy LCD pod względem czerni. W dwóch scenach testowych udało się uzyskać wynik nieskończoności, czyli z czerni nie wydobywa się ani trochę światła w badanym punkcie – zupełnie jak w telewizorze OLED. Nawet w drugiej bardzo trudnej scenie wynik jest wysoki. Generalnie na tyle wysoki, że nie widać świecenia czerni.
I kolejna cytata:
[PUS8102 jest najlepszym telewizorem LCD w tym roku. Mierzyć się z nim może jedynie Sony XE9405, ale mówimy tu o dwóch różnych przekątnych i półkach cenowych. Podświetlenie typu direct niesie za sobą także inne zalety. Przede wszystkim wysoką jakość efektu HDR, w zasadzie najwyższą w historii marki Philips! ]


Napiszę tak: mam 4KBD player LG 960 i filmy na 8102 z HDR 10 to top. Np. Forrest Gump.
Jest taka grupa specjalistów do hejtu TV PHILIPS: słynny EFEL i nie mniej słynny Xisiek. Obaj piszą z tego samego IP serwera co i administratorzy tzw. konkurencyjnego forum.
 
Ostatnia edycja:

bobtong

Member
Na testach wszystko jest ok, ale jak posiadasz tv ponad rok i zaczynają się problemy już po pierwszych miesiącach typu: oddać tv do serwisu na miesiąc, to ja już wolę dołożyć 2 tyś i oglądać OLED. Kiki w jakiej cenie masz Oledy??? Z chęcią się pozbędę tego trupa.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv 2018

Masz propozycję na lepszy TV 2018 to napisz. Poza OLED. Dodam: ja mam 65PUS8102 !!!

2018 rok już się skończył, w 2017 roku było wiele lepszych TV od 65PUS8102,
owszem w cenie do 6 tyś lepszego TV nie ma, ale o wiele lepszym TV od tego Philipsa jest model 2018
Samsung 65Q9FN i Philips nie ma do niego startu żadnego, to zupełnie inna klasa TV.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Q9FN : Wyższa jasność w SDR i HDR, więcej stref wygaszania lokalnego, lepsza czerń natywna, szersza paleta kolorów, niższy input lag.

Dodam, że PUS8102 na pewno był dobrym ekranem w 2017r, ale dużo wcześniej już ZD9 oraz DX900 były od niego lepsze, a Q9FN pobił go w podanych powyższej aspektach jeszcze wyraźniej.

Za moment Samsung wypuści jego następcę i będzie to killer wśród LCD - nie mam co do tego większych wątpliwości. Tylko cena może być nieprzyzwoita, niestety...
 

bobtong

Member
Teraz można Q9 w fajnej promocji wychaczyć za 11000 plus 2000 na karcie podarunkowej.
Moim zdaniem nawet Samsung KS 9500 z 2016 którego można było nabyć w 2017 już za około 8000 jest dużo lepszym tv.


Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Masz propozycję na lepszy TV 2018 to napisz. Poza OLED. Dodam: ja mam 65PUS8102 !!!
Niżej będę cytował experta.

Wydaje mi się, że napisałem ciekawe rzeczy o wpływie kondycji wzroku na widzenie efektu clouding. W przypadku paneli ze strefowym wygaszaniem ma to podstawowe znaczenie dla oceny jakości obrazu (PQ).


Przypomnę, że poziom czerni 8102 został pomierzony profesjonalnie i wniosek jest taki:
Wyniki PUS8102 są wręcz wyśmienite! Plasują telewizor na pozycji jednego z najlepszych wyświetlaczy LCD pod względem czerni. W dwóch scenach testowych udało się uzyskać wynik nieskończoności, czyli z czerni nie wydobywa się ani trochę światła w badanym punkcie – zupełnie jak w telewizorze OLED. Nawet w drugiej bardzo trudnej scenie wynik jest wysoki. Generalnie na tyle wysoki, że nie widać świecenia czerni.
I kolejna cytata:
[PUS8102 jest najlepszym telewizorem LCD w tym roku. Mierzyć się z nim może jedynie Sony XE9405, ale mówimy tu o dwóch różnych przekątnych i półkach cenowych. Podświetlenie typu direct niesie za sobą także inne zalety. Przede wszystkim wysoką jakość efektu HDR, w zasadzie najwyższą w historii marki Philips! ]


Napiszę tak: mam 4KBD player LG 960 i filmy na 8102 z HDR 10 to top. Np. Forrest Gump.
Jest taka grupa specjalistów do hejtu TV PHILIPS: słynny EFEL i nie mniej słynny Xisiek. Obaj piszą z tego samego IP serwera co i administratorzy tzw. konkurencyjnego forum.
Oczywiście, wspomniany wyżej Samsung.
 

philipstv

New member
Cytat użytkownika Samsunga tak dla sprostowania

Kupiłem ten TV, ale po testach ostatecznie zrezygnowałem (zakup na odległość przez internet). Generalnie jest to bardzo dobry TV z drobnymi mankamentami, których trzeba być świadomym przed jego kupnem.

Najpierw to co jest fajne w tym TV:
- czerń, bliska OLEDowej
- fenomenalny kontrast
- super efekt HDR
- fajny tryb ambient, pozwalający ukryć powieszony telewizor
- super integracja z telefonami Samsung
- ciekawe ulepszacze i upłynniacze dla graczy, obsługa FreeSync
- mały blooming
- OneConnect box pozwala ukryć kable, idealna sprawa przy wieszaniu TV na ścianie

Minusy:
- ginące detale w ciemnych elementach, nadal niewyeliminowane w najnowszych wersjach oprogramowania (stan na styczeń 2019, np. słynny zlewający się żakiet Pochanke, ginące jasne obiekty na ciemnym tle i inne detale w filmach i grach, szczególnie widać to porównując bezpośrednio obraz z innym TV)
- przejaskrawione i nienaturalne kolory (kalibracja konieczna)
- sztucznie podbijany HDR
- momentami problemy z ogarnięciem ruchu (widać poświate za ruszającymi się elementami)
- jasność całego ekranu zwiększa się w ciemnych scenach przy wyświetlaniu napisów
- słabe kąty widzenia (delikatny odchył powoduje już znaczny spadek barw i kontrastu)
- widoczne działanie systemu lokalnego wygaszania i zmiany stref (szczególnie w grach, przy wyświetaniu napisów końcowych)
- większość egzemplarzy posiada DSE i banding widoczny podzas oglądania np. meczów czy skoków narciarskich
- brak obsługi Dolby Vision, niektóre seriale Netflix wyglądają bardzo słabo/ciemno (np. drugi sezon Ozark, nie da się tego oglądać)
- problemy z odtwarzaniem wielu plików wideo z zewnętrznych źródeł (brak codec'ów ???)
- pulsowanie jasności ekranu w losowych momentach bez zmian w wyświetlanej scenie (algorytm wygaszania głupieje ?)
- OneConnect box jest dość duży i w niektórych przypadkach problematyczne może być jego schowanie
- niektóre gry wideo mają wyprawne kolory, nie ma efektu wow, szczególnie dotknięty wydaje się być Xbox (na PS4 jest lepiej), ciężko stwierdzić z czego to wynika, ale dość dużo osób na to narzeka

Tv za ok 10 000 tys problemy jak zawsze jakieś są i będą za Pilipsa 8102 u Kikiego mamy za ok 5500,-
 

szymonkali

New member
Porównywanie tv za 6 tys z tv za 15 to chyba lekkie przegięcie. To jak napisac ze BMW 7 jest zdecydowanie lepsze niż VW Passat. Porównania w tej samej klasie bardzo proszę. BTW samsung też taki idealny nie jest - problemy z lokalnym wygaszaniem DSE bardzo wyraźny, do tego wadliwe sztuki prosto z magazynu . Chyba ogólna jakość sprzętów poszła w dół.
 

szymonkali

New member
Mam 3 taśmy i 2x hue go . Pieknie z ambilight działa. Co do DSE i innych niedogodności. Testowałem 4k i 60 fps z Youtube film samsunga z transformersami..patrze takie artefakty przy brzegach ekranu... Posisk z artefaktami.. Kurcze ale beznadziejnie ten philips odtwarza...ale wlaczylem film na tel... A tam takie same artefakty..i na tablecie też.. O czyli artefakty sa nagrane na filmie..czyli to nie wina philipsa.. Pozniej oglądam nagranie wlasne z wakacji.. Piękne niebieskie niebo i nagle ... Ale pasy na niebie..ale artefakty... Ale DSE ...ale philips beznadziejnie odtwarza...ale przegrywam na komp.. Chcę pobawić sie nagraniem i połączyć filmy ..stop klatka i co... Wow te pasy i DSE to wina kamery która nie poradzila sobie z niebem... Czyli philips odtwarza ok ;) oczywiście nie zawsze tak jest, jednak czasami wina naprawde nie leży po stronie TV. Pozdrawiam
 

bobtong

Member
Jak dla mnie jakość philipsa jest wyjątkowo niska. Dodajmy serwis który jest obrazem nędzy i rozpaczy. Mój pierwszy Philips z 2016 pus6501 spalił się po 5 miesiącach walka z serwisem który po 6 tygodniach mi łaskawie oddali , najlepsze jest to że po 3 tygodniach znowu się spalił i serwis zaczął się wykręcać od naprawy, całe szczęście że byli tak łaskawi i naprawili z zastrzeżeniem że to już ostatni raz( możecie sobie wyobrazić). Gdy tylko oddali drugi raz z serwisu natychmiastowo sprzedałem. Następnym tv był Samsung ks7000, zero problemu przez ponad rok użytkowania, ale zachciało mi się lepszego kobtrastu, padło na pus8102 , super cena wyjątkowo dobrze wyszedł w testach stwierdziłem spróbuje raz jeszcze z tą marką nie sugerowałem się żadnym ambilight dla mnie i znowu problem tym razem kurz mam ten model 13 miesięcy ale ze względu na mój 7mio miesięczny pobyt za granicą to w sumię tak naprawdę użytkuję ten model kilka mieśięcy. Mam teraz mega dylemat bo naprawdę nie chcę mi się użerać z tymi serwisami. Przestrzegam wszystkich którzy myślą o zakupie tego modelu złe opinię nie biorą się z powietrza komu chciało by się w całej Europie prowadzić zmasowany hejt na ten model, i nie kierujcie się takimi bajerami jak ambilight którego sam osobiście wyłączam przy dobrym filmie gdyż odbiera kinowe doznania w dodatku model ma bardzo dobrą czerń i lepszym doznaniem jest efekt nie widzialnych krawędzi tv przy oglądaniu w ciemnościach ale każdy ogląda jak lubi. Kilka zdjęć przesyłam aby nikt mi nie zarzucał hejterstwa
f7aaaa3a357904b621f0233120d7e9ad.jpg
13614a3a64585dbce53ad1a16bf802ab.jpg
4fc927f14ab43fb41d9d4a3ef7f5d67f.jpg


Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry