Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

Master-78

Member
Potwierdza się jedno - jakość sygnału na wejściu musi być dobra/bardzo dobra/doskonała, aby móc cieszyć się porządnym/bardzo dobrym obrazem.

Wczorajszy koncert na TVN (100-lecie Powstania Wielkopolskiego) był w bardzo przyzwoitej jakości i do obrazu nie miałem zastrzeżeń. Jeśli na wejściu jest mocno skompresowana papka z szumem i posteryzacją, to soft TV potrafi sobie z tym nienajgorzej poradzić, ale cudów nie należy się spodziewać ("z pustego to i salmonella nie naleje" jak mawiał znany kabaret).

Nadal zadowolony jestem (poza drobnymi niedociągnięciami...) z tego TV :)
 

PiotrekZas

Member
Jakość sygnału jest MEGA ważna. Może ktoś pamięta jeszcze w erze analogowej jak to wyglądało na LCD... żenada. Pikseloza, rozmycia itp. Jedynie plazma radziła sobie dobrze z naszą naziemną TV przed cyfryzacją.

Teraz problemem jest to, że materiały puszczane w TV są od 576i do 4k. I im wyższa jakość, tym lepiej to na TV wygląda. Programów czy filmów w "przyzwoitej" jakości będzie przybywać z roku na rok.

Teraz wystarczy porównać film z USB czy YT do TV i już widać co dany telewizor potrafi.
Ja kupiłem 65PUS8102 do oglądania filmów w minimum FullHD i jestem mega zadowolony. Żona i córka oglądają telewizję ale dla nich jakość nie ma znaczenia, musi być w miarę widać obraz hahaha.
 

szybal

Banned
Jakość sygnału jest MEGA ważna. Może ktoś pamięta jeszcze w erze analogowej jak to wyglądało na LCD... żenada. Pikseloza, rozmycia itp. Jedynie plazma radziła sobie dobrze z naszą naziemną TV przed cyfryzacją.

Teraz problemem jest to, że materiały puszczane w TV są od 576i do 4k. I im wyższa jakość, tym lepiej to na TV wygląda. Programów czy filmów w "przyzwoitej" jakości będzie przybywać z roku na rok.

Teraz wystarczy porównać film z USB czy YT do TV i już widać co dany telewizor potrafi.
Ja kupiłem 65PUS8102 do oglądania filmów w minimum FullHD i jestem mega zadowolony. Żona i córka oglądają telewizję ale dla nich jakość nie ma znaczenia, musi być w miarę widać obraz hahaha.
Zgadzam się w 100% z kolegą.
 

wiaderny007

New member
Jakość sygnału jest MEGA ważna. Może ktoś pamięta jeszcze w erze analogowej jak to wyglądało na LCD... żenada. Pikseloza, rozmycia itp. Jedynie plazma radziła sobie dobrze z naszą naziemną TV przed cyfryzacją.

Teraz problemem jest to, że materiały puszczane w TV są od 576i do 4k. I im wyższa jakość, tym lepiej to na TV wygląda. Programów czy filmów w "przyzwoitej" jakości będzie przybywać z roku na rok.

Teraz wystarczy porównać film z USB czy YT do TV i już widać co dany telewizor potrafi.
Ja kupiłem 65PUS8102 do oglądania filmów w minimum FullHD i jestem mega zadowolony. Żona i córka oglądają telewizję ale dla nich jakość nie ma znaczenia, musi być w miarę widać obraz hahaha.

Dokładnie. Jak mówie że jest kasza (słaba jakość) to żona z córką patrzą sie jak na wariata.
 

gromboy

New member
Kurz za matrycą.
Znalazłem takie komentarze na FB na oficjalnej stronie Philips jak na zdjęciu.
W tym wątku nie widziałem, aby ktoś miał problem z kurzem który przedostał się do środka TV.
Może były jakieś modele które miały z tym problem.




Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
85bfc1331dc836223771824df428e952.jpg
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak ktoś da się nabrać płatnym hejterom - jego problem.

Hejter juz raz zgłosił , że ma kurz w tym modelu. Jak napisałem że dostanie nowy i jeszcze 1000 zł dodatkowo - to napisał, że nie odda.
Hejter to wredna istota i wredny charakter.
Musi z tym żyć.
 

gromboy

New member
Takie "hejterstwo" to paskudna robota, to przypomina robotę "konfidentów",

w czasie wojny takich się zabijało a dzisiaj jedynie można "olać" chłodnym moczem. :)
A co ja hejtuję?
Znalazłem takie komentarze i zapytałem czy ktoś się spotkał z czymś takim.
Jestem ciekaw bo sam mam Philipsa i tyle.

A tu widzę, że kogoś fantazja ułańska ponosi. [emoji16]

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Żeby nie było ... W tym modelu też był kurz - wklejalem fotki od znajomego który kupił w tym samym czasie co ja - u mnie wszystko ok jak u zdecydowanej większości i obraz jest super ale takie przypadki są i to nie tylko w tej marce....
 

szybal

Banned
Ataszek wszystko się zgadza ale wklejanie zdjęć bez wiedzy jaki to model trochę bez sensu.
Jeżeli ktoś ma uwagi do 8102 chętni poczytam może to spotkać każdego z nas.
 

bobtong

Member
Kurz za matrycą.
Znalazłem takie komentarze na FB na oficjalnej stronie Philips jak na zdjęciu.
W tym wątku nie widziałem, aby ktoś miał problem z kurzem który przedostał się do środka TV.
Może były jakieś modele które miały z tym problem.




Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
85bfc1331dc836223771824df428e952.jpg
Potwierdzam posiadam taką wadę. Pisałem o tym ostatnio nie jednokrotnie na tym forum w tym temacie

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

bobtong

Member
Jak ktoś da się nabrać płatnym hejterom - jego problem.

Hejter juz raz zgłosił , że ma kurz w tym modelu. Jak napisałem że dostanie nowy i jeszcze 1000 zł dodatkowo - to napisał, że nie odda.
Hejter to wredna istota i wredny charakter.
Musi z tym żyć.
Ja posiadam kurz na matrycy. Tv zakupiony u ciebie jak proponujesz mi 1000 zł plus wymianę na nowy jestem zainteresowany

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

kokosz20

Member
to jest typowy dla LED banding. Jak nie rzuca sie w oczy na wprost to jestes mega szczesciarzem. A przy poziomym ruchu kamery na jasnym tle tez nie ma pionowych smug? Jak nie to trafles "6" w totka.




Smużenie występuje na jasnym tle to tez norma ? Powoli zaczyna mnie to irytować no i na dodatku zobaczylem na matrycy coś takiego.


4 punktu w równych odstępach.
 
Ostatnia edycja:
Do góry