Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

SEBOL74

Member
Bez reklam
Smużenie występuje na jasnym tle to tez norma ? Powoli zaczyna mnie to irytować no i na dodatku zobaczylem na matrycy coś takiego.


4 punktu w równych odstępach.


kolego, wszystko w normie. Taki obraz do testow nie jest za bardzo referencyjny. Plamki przy dolnej krawedzi - normalka. Przy normalnym obrazie tego nie zobaczysz. To cecha podswietlenia direct led. Po rogach i krawedziach ciemniejszy obraz. co do smuzenia - juz pisalem - norma dla dzisiejszych ledow. W kazdej sztuce bardziej lub mniej widoczne. Dalej uwazam ze tzw banding jest mniej widoczny w direct led niz przy podswietleniu edge. U siebie zauwazylem ze im czesciej uzywam materialow w HDR przy prawie maksymalnym podswietleniu matrycy (kontrast w menu glownym) to po powrocie do ogladanie zwyklej tv (sile podswietlenia drastycznie zmniejszam) efekt bandingu jest duzo mniejszy (widze to teraz np przy skokach). Wydaje mi sie ze uzywanie max podswietlenia od czasu do czasu zmusza matryce do wiekszego wysilku i rowniej podswietla. Jednakze nie polecam uzywania mocnego podswietlenia matrycy non stop na co dzien bo moze szybciej sie wypalic. Wg mnie nie masz powodow do zmartwien.
 

szymonkali

New member
U mnie podobne cienie gdy jestem blisko tv i patrzę na niego z góry.. Nie widac przy codziennym eksplatowaniu- kanapa ok 3 m od obrazu. Przy dłuższym obs wątku mam wrażenie ze większość osob oczekuje obrazu tv w ok 10 tys za ok 5 tyś.. Wszelkie narzekania itd... Zgadzam sie działanie systemu mogłoby być szybsze.. Ale daje niezłe mozliwosci ..kodi i
Itd.. Nie jest to tv idealny.. Ale w tej kwocie ciężko znaleźć konkurencję
 

Brelik

New member
Odnośnie kurzu, też myślałem, że to zwykły hejt i wymysły, do momentu kiedy nie zobaczyłem plamy na tv... Mówię oczywiście o modelu 8102. Telewizor mam od lutego 2018, czekam aż plama uwidoczni się na tyle, żeby było ja widać na statycznych ujęciach. Postaram się zrobić jakieś zdjęcie i pokaże wam o co chodzi. Plamę zauważyłem kilka tygodni temu, patrząc na niebo w grze forza horizon 4. Pojawiła się na górze, zaraz przy krawędzi. Średnica ok. 4-5 cm.
 

Rafaldob

New member
...ależ widać jak ten TV nie radzi sobie z wyświetlaniem takich scen jak te z sylwestrowych występów na TVN czy PolSacie... im więcej szczegółów, kolorów i ruchu tym gorzej. Natomiast jak się obraz się zatrzyma, są bardziej statyczne obrazy i duźe postacie tym jest lepiej.
Jest jak piszecie, źe kluczem jest jakość sygnału na wejściu ale pomimo dobrego sygnału takie sceny to killer dla tego panelu ;-(
Cudownego Nowego Roku dla wszystkich.
 

DJ82

Member
Macie też tak, że na paskach informacyjnych (tych na dole ekranu) czasami litery się jakby rozmazywały... po wyłączeniu wszystkich upłynniaczy jest lepiej ale czasami i tak się coś rozmazuje...
 

szybal

Banned
Może będę nudny ale co ciekawe u mnie jakość sygnału i netu skacze czasem jest petarda czasem syf to nie tv jest winny tylko sygnał .
 

wiaderny007

New member
U mnie też, raz jest lepiej raz gorzej na tych samych ustawieniach. Zmienił telewizje z polsatu na nc+z dekoderem 4k (miała być lepsza jakość sygnału) ale wydaje mi się że jest gorzej niż na CP.
 

xMaraSSx

New member
A wykupiłeś wraz z dekoderem dostęp do Canal+ 4K? Wtedy zobaczysz różnicę (jak również na kanałach 4K FTA, których odbiór umożliwia wbudowany tuner sat).
 

vvlad

New member
Tak z ciekawośic, w czym ci to przeszkadza? Materiały video rzadko przekraczają 30... powiedziałbym spory margines bezpieczeństwa...

Przy przewijaniu filmu z nasa tnie bo nie wyrabia z buforem, na szczęście wifi łączy się 866 mbps.
Podobna sytuacja z YT, filmy szybciej się buforują przez wifi.
Co do aplikacji YT to 4k 60fps tnie niemiłosiernie, nie da się oglądać :( najwyrażniej procek już nie wyrabia.
 

Master-78

Member
tv po kablu ethernet zapina mi się tylko na 100 mbit, nigdzie nie mogę znaleźć czy ma gigabita czy nie?




AFAIK to jest w tym TV 'tylko' 100MBit. Zgadza się, że na plikach z wyższym bitrate'm potrafi się przycinać. Mam Zidoo X10, który ma GBit LAN, taki sam router i NAS'a. Wtedy pliki z wyższym bitrate'm odtwarzam na Zidoo i nie ma problemów z przycinaniem.


Jakość obrazu - ogólnie jest OK. Czasami rozjeżdża się po ponownym uruchomieniu układ parametrów (siła podświetlenia, kontrasty) - tak na oko, o około 20-30% względem faktycznie ustawionych.
Poskakanie po trybach i powrót do trybu w jakim to było początkowo najczęściej pomaga.
Zdaje się, że po prostu TTM (ten typ tak ma) i trzeba z tym żyć.


Co do jakości raz jeszcze - pikseloza, bitrate, jakość na wejściu (sygnał TV - NC+/inne, Netflix, ShowMax, HQ pliki w FHD/4K z NAS'a odpalane przez odtwarzacz w TV i przez inne apki (Archos, MX Player Pro, VLC, YouTube w 4K/Vimeo z bdb jakości materiałem) - różnie to bywa i rozmaicie.


Ale jako bywalec m.in. IMAX'a powiem szczerze, że nawet najdroższe produkcje w kinach, wyświetlane na DLP cyfrowych - mają pikselozę/szumy, nie zawsze można nazwać obrazu HDR'em, z ostrością też nie ma 'żyletek' jak się przyjrzeć tak dobrze jak to czynicie/czynimy czasem z naszymi TV :p :-D :)
Zatem w ogólnym rozrachunku - nie jest tak źle z naszymi sprzętami o ile nie mają wybitnie rażących odstępstw. Ciemniejsze rogi/boki, jakieś drobiazgi, różnice (nieznaczne) w podświetleniu ekranu - to niestety urok tej technologii.
 

marioking

Member
Przy przewijaniu filmu z nasa tnie bo nie wyrabia z buforem, na szczęście wifi łączy się 866 mbps.
Podobna sytuacja z YT, filmy szybciej się buforują przez wifi.
Co do aplikacji YT to 4k 60fps tnie niemiłosiernie, nie da się oglądać :( najwyrażniej procek już nie wyrabia.


skoro szypbciej buforuje na wifi to skad te ciecia 4k 60fps... bo mi jakos na kablu z nedznym 100mb po odpaleniu z ciekawosic paru tych 4k 60fps i to takich dynamicznych, w stylu prezentacja samsunga z transformersami, albo jakis zjad kolejka gorska, i tak nie zauwazam tego "niewyrabiania", ale podaj konktretny filmik to chetnie sprawdzę.

Jakkolwiek przewijanie filmow to raczej ogolna bolaczka której doświadczyłęm na każdym tv, czy to przez fabrycznego playera czy innego i to bez znaczenia skad, czy dlna czy pendrive... ogólnie raczej preferuje ogladanie od deski do deski przez to :)
 

Master-78

Member
Przy przewijaniu filmu z nasa tnie bo nie wyrabia z buforem, na szczęście wifi łączy się 866 mbps.
Podobna sytuacja z YT, filmy szybciej się buforują przez wifi.
Co do aplikacji YT to 4k 60fps tnie niemiłosiernie, nie da się oglądać :( najwyrażniej procek już nie wyrabia.




U mnie na 30MB necie z INEA po kablu (nie ma światłowodu :-() grzecznie zasuwają filmiki na YT w 4K@60fps - modem/router Cisco 3298 z LAN'em 1GBit.
Stawiam, że to raczej kwestia netu u Ciebie albo jakiś ustawień po drodze. Po WiFi z 4K@60fps mimo, że TV stoi z 1,3m od routera bywało różnie (czytaj - rwanie).
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
od paru dni bawie sie Forza Horizon 4/HDR. Obraz bajka. Przestalem zwracac uwage na sprawy typu banding czy dse. Po prostu skupiam sie na obrazie i wtedy nie widze zadnych mankamentow. Juz pisalem ze u mnie na YT delikatnie przycina ale nie na wszystkich filmikach. Choc fakt, ze w moim drugim 50PUS6262 YT chodzi zupelnie plynnie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry