Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

gromboy

New member
Fajnie manewrują cenami.
W listopadzie w euro RTV AGD był po 6900, teraz jest po 7300.
Dobra promocja[emoji6]
940da7058ff409f011b1f492e6923592.jpg


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Spoko po świętach będą wyprzedaże - będą mieli z czego schodzić...
W Komputroniku np. kosztuje 6499 :)

Jedna sztuka z ekspozycji wiem bo dzwoniłem i nie przewidują dostawy 8102. Widzę że wymiotło te tv.

Przecież Kiki ma go w pakiecie za 5500 dla niebieskich - nie wiem po co wrzucacie te ceny i szukacie gdzie indziej ? Nie znajdziecie taniej
 

ebola1972

Member
obserwuję ten temat od roku. kilkakrotnie się zdarzyło w tapatalku, że na głównym widać początek postu, którego normalnie nie widać w temacie. to negatywne wypowiedzi o tym modelu, które nie wchodzą na forum...szkoda, że tak się dzieje, że można pisać echy i achy a jak coś nie halo to kasowanie postów
 

ebola1972

Member
próbujcie od kikiego, podobno ma jeszcze nowe. ale i tak przez 14 dni trzeba go ostro przetestować. Pod żadnym pozorem nie kupujcie z sieciówek bo ryzyko kupienia wadliwego zwrotu bardzo duże.
 
Ostatnia edycja:

gromboy

New member
Oglądamy sobie właśnie Wikingów i przy szybkich scenach walk robi się pikseloza.
Źródło apka netfix.
To kwestia ustawień czy procesor nie wyrabia?
Też tak macie?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

marioking

Member
No z tym to bardzo przesadziłeś! Czytałeś ten wątek od początku? Widziałeś ile osób się nadziało? Trzeba mieć szczęście żeby trafić na dobry egzemplarz i wtedy rzeczywiście jest super:)


Na golfy tez narzekają a rzekomo solidna niemiecka marka :p Najgłosniej zawsze krzyczą Ci co się "przejechali" ale sorry nie ma nieomylnych ani idealnych, w każdym wątku i każdym modelu sony, samsung są niezadowoleni! Osobiście mimo paru niedogodności to najlepszy TV jaki miałem, a przesiadłem się z Sony, i mimo że brałem z sieciówki jakoś mi się udało. To jest bardzo udany model, bo na jak na ilość która chyba ich schodziła to niewiele tu narzekań, a śledze ten wątek od ponad roku. Nie wiem czy znajdzie się z tuzin niezadwolonych którzy powtarzają swoją opinie, a ile jest zadowolonych i miliczy? Bo nie miała problemu i konieczności tu sie wynurzać, myślę że sporo...
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
No z tym to bardzo przesadziłeś! Czytałeś ten wątek od początku? Widziałeś ile osób się nadziało? Trzeba mieć szczęście żeby trafić na dobry egzemplarz i wtedy rzeczywiście jest super:)

A wg mnie kolego trzeba mieć nieszczęście żeby trafić wadliwy tv - zresztą tak jak inne marki.
Ja z sieciowki (nie od Kikiego) i mam dobrą sztukę.
 
Ostatnia edycja:

ebola1972

Member
wszyscy już wiemy, że @ataszek i @szybal wychwalają swoje tv 5 razy dziennie a posty niewygodnych są kasowane. u mnie
juz 8 miesięcy temu trafiliściu u mnie do ignorowanych. i temat wygodniej się czyta.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele 8102 - skończone - nie ma i nie będzie. Oczywiście w cenie promocyjnej 5500 zł i to z pakietem. Szkoda..

Zostało jeszcze kilka sztuk 65PUS8602 też w promocji 5500 zł też z pakietem.
 

Domely

New member
Modele 8102 - skończone - nie ma i nie będzie. Oczywiście w cenie promocyjnej 5500 zł i to z pakietem. Szkoda..

Zostało jeszcze kilka sztuk 65PUS8602 też w promocji 5500 zł też z pakietem.

To jaki model zastąpi skończony 8102 ?
I w ogóle jakie modele są planowane na 2019 ?

Przy okazji wszystkim Wesołych Świąt ;)
 

FanKosmosu

New member
To jaki model zastąpi skończony 8102 ?
I w ogóle jakie modele są planowane na 2019 ?

Przy okazji wszystkim Wesołych Świąt ;)

W 2019 Sony, Panasonic i Philips kupią więcej paneli VA na Tajwanie i w Chinach. Te firmy mają umowy z producentami paneli w obu technologiach długoterminowe, więc robią to na przemian: rok z przewagą IPS (2016), rok z przewagą VA (2017), rok z przewagą IPS (2018 )... więc w 2019 pora na VA.

Przewiduje że Sony w serii 85 na 2019 zaoferuje LCD na panelach VA, być może z podniesioną jasnością HDR lub nawet lokalnym wygaszaniem. W serii 90 Sony prawdopodobnie od września wprowadzi następcę prawdziwego xe93/zd9 na panelu VA w rozdzielczości 8K z portami HDMI 2.1

Panasonic w 2019 wypuści telewizory LCD na panelach VA o dużej jasności pod HDR. W 2018 musieli odebrać dużo paneli IPS zakontraktowanych wcześniej, dlatego wypuścili serię słabych TV LCD na panelach IPS o słabym HDR. W 2019 Panasonic wróci jednak do VA i pokaże następcę takich wspaniałych TV jak ex780 z 2017 czy seria 9xx.

Philips w pierwszym półroczu nie pokaże nic nowego, ale w od września 2019 zaoferuje następcę modelu 8102 na panelu VA (może tym razem również w 75 calach?) z usprawnioną jasnością pod HDR i być może jakaś serię nową 8K na panelu VA.

Ogólnie rok 2018 był słaby z uwagi na duże zamówienia paneli IPS i oczekiwanie na 8K oraz HDMI 2.1, co spowodowało to że Sony przełożyło wprowadzenie na rynek prawdziwych następców XE93 oraz ZD9 na późny 2019 r.
 
Ostatnia edycja:

FanKosmosu

New member
W 2019 Sony i Philips kupią więcej paneli VA na Tajwanie i w Chinach. Te firmy mają umowy z producentami paneli w obu technologiach długoterminowe, więc robią to na przemian: rok z przewagą IPS (2016), rok z przewagą VA (2017), rok z przewagą IPS (2018 )... więc w 2019 pora na VA.

Przewiduje że Sony w serii 85 na 2019 zaoferuje LCD na panelach VA, być może z podniesioną jasnością HDR lub nawet lokalnym wygaszaniem. W serii 90 Sony prawdopodobnie od września wprowadzi następcę prawdziwego xe93/zd9 na panelu VA w rozdzielczości 8K z portami HDMI 2.1. Oczywiście wszystkie TV będą miały nowy procesor Mediateka więc Android TV będzie działać lepiej.

Philips w pierwszym półroczu nie pokaże nic nowego, ale w od września 2019 zaoferuje następcę modelu 8102 na panelu VA (może tym razem również w 75 calach?) z usprawnioną jasnością pod HDR i być może jakaś serię nową 8K na panelu VA. Będzie też nowy procesor Mediateka dla Android TV.

Ogólnie rok 2018 był słaby z uwagi na duże zamówienia paneli IPS, montowanie starych procesorów Mediateka
w TV z Android, uparte trzymanie się Samsunga tylko technologii LCD (ściema z Qled) i oczekiwanie na 8K oraz HDMI 2.1.
. Rynek pójdzie do przodu jak inni niż LG producenci wrzucą na rynek panele OLED i Samsung nadrobi zaległości technologiczne (odpali panele OLED lub usprawni technologie LCD).
 
Ostatnia edycja:
Do góry