Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

marioking

Member
Sam przerabiałem podobną sytuacje z soundbarem sony x9000, działa po działa ale kapryśnie i od podpięcia mam udręke z pilotem od tv który działa jak chce :( jak odepne soundbara, zresetuje tv - no problemo, ale z podpietym moge klikac pilotem od tv na 0,5m od i łapie jak i kiedy chce...


A z innej beczki, ostatnio grywam na ps4 tylko bywają nudniejsze przeloty i myślalem pip włączyć.... moj poprzedni tv nie miał dwóch tunerów ale jak się jechało z hdmi można było antene zapuscic i na odwrót :( a tu nie widze, nie mej tej funkcjonalnosci?
 

kokosz20

Member
65PUs8102

Witam zakupiłem 65pus8102 ogólnie ok. ale pod kątem na matrycy widać dwie ciemniejsze smugi,
na wprost ich nie widać, czy to normalne czy to wada matrycy widoczne na zdjęciach proszę o radę.
 
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
I mnie tego niema .
 

Attachments

  • 20181218_175439.jpg
    20181218_175439.jpg
    24,9 KB · Wyś: 23

szybal

Banned
Myślę że jak już to zobaczyłeś te pasy będzie to przeszkadzać .
Chyba że na wprost nie przeszkadza .
A do sklepu wymiana na inny 8102?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Na wprost tego wogole nie widac.


Wlasnie nie wiem czy maja jeszcze ten model, watpie.

A próbowałeś "rozmasować" matrycę - jeśli nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi - może są jakieś naprężenia i dlatego taki efekt ?
Weź miękką mikrofibrę i przejedź całą matrycę na wył. TV delikatnie dociskając.
 

gromboy

New member
Podczas testu w sklepie mój miał trzy pionowe kreski podobnie jak u ciebie.
Na wprost nie było ich widać.
TV mam już ponad miesiąc, a pasów nie ma.
Znikły.
5b382e84f52bc378acccd65737fd84b8.jpg


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Master-78

Member
Obstawiam, że jak LEDy zaczynają grzać, to materiał rozpraszający nieco się inaczej układa pod wpływem temp. U mnie wylazła szachownica w pierwszym egzemplarzu. W obecnym - też już się powoli wygrzał, ale szachownica jest dużo mniejsza (póki co).
Sprawdzę jak tam u mnie to wygląda - vide foto z boku i pod kątem.
Ogólnie - jak koledzy piszą - jeśli na wprost jest OK, to ciesz się tym TV i nie kombinuj żeby nie trafić na słabszy egzemplarz.
Ta technologia (Direct LED) tak niestety ma.
 

gromboy

New member
Trochę denerwujący jest ten pęd za nowościami.
Wychodzi na to, że żadna technologia nie jest idealna.
Za chwilę coś innego wymyślą, a po kilku miesiącach klient oślepnie i będzie gadanie, że ta technologia tak ma. Hehe


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
to jest typowy dla LED banding. Jak nie rzuca sie w oczy na wprost to jestes mega szczesciarzem. A przy poziomym ruchu kamery na jasnym tle tez nie ma pionowych smug? Jak nie to trafles "6" w totka.

Dokładnie. Tak jak pisał SEBO74, a dokładniej jest to urok matryc VA. Ja mam podobnie z prawej strony przy Samsungu (wersja zakrzywiona). Ale na wprost jest OK. Jestem zadowolony.
W 8102 miałem podobne zjawisko pośrodku matrycy.
 
Do góry