Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

xMaraSSx

New member
Teoretycznie nowy soft może poprawić algorytmy sterowania lokalnym wygaszaniem lub też intensywność światła dla konkretnych diod - ciężko określić na ile eliminuje to problem.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Myli się dlatego iż miałem na początku ta przypadłość a po aktualizacji już efekt szachownicy zniknął !
ebola1972 jakbyś czytał wszystkie moje wpisy to byś nie pisał takich głupot....
 

szczudlo

New member
Cześć
Jeżeli chodzi o mnie, to średnio zadowolony jestem z tego TV, nie wiem jak u Was ale oglądanie piłki nożnej trochę mnie wnerwia. Przy szybkim ruchu kamery na tle boiska pojawiają się takie pionowe pasy ( w odstępach co 10cm ) jakby inny odcień obrazu, ciężko to opisać a i zauważyć też, ponieważ moja żona nic takiego nie widzi. Dzieję się to tylko przy określonym ruchu kamery zwłaszcza gdy widoczna jest cała murawa boiska. Macie też taki dziwny efekt? W sumie tylko w piłce nożnej ten problem zauważyłem, na filmach tego nie widać.
Poza tym, czerń w tym TV jest super, tylko jeżeli chodzi o stopniowanie tej czerni to wypada to średnio dobrze, słabe są przejścia z głębokiej czerni do jaśniejszej, często ciemne kolory zlewają się ze sobą lipa i to konkretna.
Następna sprawa to dźwięk : brak dts, oraz zarządzanie dźwiękiem między TV a amplitunerem. U mnie wygląda to tak: po włączeniu TV automatycznie uruchamia się kino domowe niby super, na TV informacja "przełączanie na zestaw audio" super, tylko dlaczego ten telewizor nie wyłącza głośników telewizora? Niby informacja ze przełącza na zestaw kina domowego ale głośniki w TV dalej grają. Jest to uciążliwie, ponieważ jest delikatne opóźnienie między głośnikami TV a kinem domowym i robi się dziwny pogłos. Niestety nie udało mi się jak dotąd zniwelować tego opóźnienia, muszę wyłączyć kino domowe i słuchać na głośnikach TV, lub bardziej zaawansowana metoda: wyłączyć kino domowe, ściszyć pilotem głośniki TV i w tedy włączyć kino domowe i cieszyć się dźwiękiem z kina domowego bez nakładania się dźwięku z głośników TV o taki mam zaawansowany TV za 6tyś zł ... Dodam, że wszelkie ustawienia jakie tylko są możliwe do zrobienia już przetestowałem, nie chce mi się już tracić na to czasu i bujam się z takim TV. Ambilight super, ale nie wiem jak można się skupić na oglądaniu filmu jak cała ściana mruga, fajne to na imprezę zapodać do potańcówki :) ja mam tą funkcję wyłączoną, sporadycznie ustawienie podświetlenia ściany stałym jasnym ciepłym kolorem. Ale to jest indywidualne podejście do tej funkcji, dla mnie szału nima.
Pozdrawiam i raczej nie polecam brania w ciemno.
 

tombik87

New member
Witam
Ma może ktoś z Was dekoder z nc+ 4K Ultrabox+? Chodzi o to czy działa Wam HDR na Canal+4K? Przełącza się automatycznie TV w tryb HDR?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
szczudlo - nic mi nie mruga- bo ambilight można ustawić prawie na 1000 sposobów.
Trzeba poczytać instrukcję !
Korzystam z ambilightu - bo, lubię!

Sport - wymaga wyboru właściwego ustawienia telewizora ( kalibracja)
Czerń - kłania się kalibracja.
 

szczudlo

New member
szczudlo - nic mi nie mruga- bo ambilight można ustawić prawie na 1000 sposobów.
Trzeba poczytać instrukcję !
Korzystam z ambilightu - bo, lubię!

Sport - wymaga wyboru właściwego ustawienia telewizora ( kalibracja)
Czerń - kłania się kalibracja.




Wiem, można ustawić na 1000sposobów, tak jak pisałem to jest moje indywidualne podejście do tej funkcji, nie mówię że jest zła, po prostu do mnie nie przemawia ten rodzaj efektów, co kto lubi. Czasami sobie włączę podświetlenie ściany na biało bez fajerwerków. Kalibracja TV myślałem o tym, trzeba wykupić jakiś tam pakiet na forum, ale jaką mam gwarancję, że kalibracja pomoże pozbyć się tych dolegliwości, wiem wiem nie jest to duża kwota... jednak gwarancji nie mam, a zwrotu gotówki od niezadowolonego klienta pewnie nie robicie. Chyba muszę dorosnąć do tej kalibracji, puki co szukam pomocy na zagranicznych forach, kilka kalibracji już robiłem według ich ustawień, jednak dalej to nie jest to czego oczekuję po tym TV

Pozdrawiam
 

szybal

Banned
Trzeba było sprawdzić prąd zakupem ja komuś ambi przeszkadza ma inne marki do wyboru .
Co do szachownicy u mnie nigdy nie występowała od początku.
Jak na 10 miesięcy użytkowania to mój pierwszy Philips z którym nie mam żadnych
problemów ( głównie chodzi mi o oprogramowanie przez które musiałem poprzednie modele stałe dołączać od prądu)
Tak jak już kiedyś pisałem 8102 plus net i dobry sygnał = przyjemność oglądania.
 

xMaraSSx

New member
Cześć
Następna sprawa to dźwięk : brak dts, oraz zarządzanie dźwiękiem między TV a amplitunerem. U mnie wygląda to tak: po włączeniu TV automatycznie uruchamia się kino domowe niby super, na TV informacja "przełączanie na zestaw audio" super, tylko dlaczego ten telewizor nie wyłącza głośników telewizora? Niby informacja ze przełącza na zestaw kina domowego ale głośniki w TV dalej grają. Jest to uciążliwie, ponieważ jest delikatne opóźnienie między głośnikami TV a kinem domowym i robi się dziwny pogłos. Niestety nie udało mi się jak dotąd zniwelować tego opóźnienia, muszę wyłączyć kino domowe i słuchać na głośnikach TV, lub bardziej zaawansowana metoda: wyłączyć kino domowe, ściszyć pilotem głośniki TV i w tedy włączyć kino domowe i cieszyć się dźwiękiem z kina domowego bez nakładania się dźwięku z głośników TV o taki mam zaawansowany TV za 6tyś zł ...

A w zaawansownych opcjach dźwięku masz ustawione: wyjście audio->głośniki telewizora wyłączone?
 

Brelik

New member
@tombik87 posiadam ten dekoder, ale canal +4k skończył się na koniec sierpnia (okres darmowy). Do tamtego momentu hdr włączal się sam, bez żadnego problemu. Może masz stary kabel hdmi i nie wyrabia. U mnie było 2160p hdr, ale max 50Hz. Swoją drogą jest jakiś pakiet, który oferuje ten program w ramach oferty?

@szczudlo Przywykłem do tego, żeby nie czytać wypocin kikiego ponieważ telewizor ma mnóstwo różnych wad, a kiki Ci powie, że tv jest bez wad. Wchodzą ci robaki pod matrycę? Kalibracja. Krzywe spasowanie obudowy? Kalibracja.
Tak na poważnie akurat tych 2 wad nie mam, ale mam podobną do tej, którą opisujesz. Muszę Cię zmartwić, ale w przypadku bandingu i dse, całkowicie nie zniknie nigdy. Mam ten defekt w małym stopniu, przy przesuwaniu ekranu na murawie (głównie widzę to w pes2019) z lewej strony mam dse i jeden pasek bandingu. Dodatkowo widać wtedy, że lewy górny róg jest słabiej podswietlony. Widzę to tylko na murawie. Z wad mechanicznych mam jedna, która pewnie wróci w zimę. Zimny telewizor lubi chwilę pomrugac ^^ chciałem oddać na gwarancję, ale w żaden sposób się to nie nasila, a przez okres wiosenno-letni nie ma żadnego mrugania. Serwis philipsa nie należy do najlepszych, więc nie będę się z tym śpieszył.

P.S.
Kalibracja w żaden sposób nie usuwa bandingu lub dse. Można tylko sztucznie zamaskować problem, coś jak lokalne wygaszanie maskuje problem nierównomiernego podświetlenia. Zawsze najlepiej zabrać do sklepu kawałek meczu na pendrive oprócz plansz testowych. Oczywiście zmienić ich ustawienie na jakiś film czy super kino itd
 

szybal

Banned
Albo jestem ślepy albo mam dobrze podświetlone rogi.
 

Attachments

  • 20180908_141644.jpg
    20180908_141644.jpg
    26,4 KB · Wyś: 24
  • 20180908_141631.jpg
    20180908_141631.jpg
    40,4 KB · Wyś: 28
  • 20180908_141652.jpg
    20180908_141652.jpg
    46,1 KB · Wyś: 29

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brelik - pokaż proszę gdzie napisałem że kalibracja jest na Banding ?
A chamskie określenia zachowaj dla siebie !
 

Brelik

New member
Kiki przyznaj, że nie twierdzisz, iż ten telewizor jest idealny wtedy mogę z Tobą wymieniać opinie. Kolega wcześniej opisał efekt bandingu, a Ty dwukrotnie napisałeś o kalibracji.
 

Brelik

New member
Nie mam pojęcia o co chodzi, na dekoderze nc+ używam dość słabego kabla hdmi, bo z zestawu steam linka, a hdr przełączał się bez żadnych problemów. Dodam, że dekoder to ten ultrabox+ 4k.
Wiem, że jest za 10zł, ciekawiło mnie czy nie ma go w jakimś pakiecie na start, w podstawie :) Wychodzi na to, że jest to kanał tylko premium. Bez sensu płacić za tak słaby content ;/ Kilka razy to włączyłem i były jakieś tereny polski dronem 4k i jakieś koncerty filharmonii.
 
Do góry