Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

Master-78

Member
Panowie,

Uważam, że temat jest bardziej złożony:
1. zależnie do jakości montażu paneli w fabryce paneli (chiny?);
2. ewentualnych uszkodzeń/naprężeń - powstawać może mniej lub bardziej widoczna szachownica;
3. banding to bardziej wynik nierównomierności podświetlenia + soft + ewentualna kalibracja (po prawdzie do pewnego stopnia można tym zminimalizować efekt bandingu jak i szachownicy);
4. montażu w fabryce w Polsce;
5. ewentualnie transportu - jak by nie patrzeć 65" to sporo i naprężenia powstałe w transporcie mogą mieć wpływ na to jak np. szachownicę widać (lub nie).

Software to akcja ogólna, zatem 'fine-tuningu' nie poczyni i o ile można spodziewać się (a nawet należay spodziewać się) poprawy pewnych problemów/bolączek, o tyle banding/szachownice/dse/etc. to bardziej kwestia dostrojenia ustawień konkretnej sztuki - o ile się udaje. Jeśli się nie udaje i wady obrazu są mocno widoczne to zostaje reklamacja/serwis i wymiana na inną sztukę, a w ostateczności na zupełnie inny model.

U mnie źródłem jest NC+ (TurboDekoder z HDD). Jakość materiału nadawanego przez NC+ jest na prawdę mocno różna.
Czasami jest 'miodzio', a czasami żaden z profili nie pozwala cieszyć się obrazem, bo materiał źródłowy jest tak przesterowany (skompresowany/ciemny/nadmiernie rozjaśniony/gamma przesunięta/przeostrzony), że nawet ręcznie mocno ingerując w ustawienia trudno dostroić obraz do sygnału.
Jeśli ten sam np. film, który beznadziejnie wygląda nadawany jest np. na TVN HD, jest dostępny w Netflix lub Showmax, to przełączam się na NF/SM i różnica w jakości jest najczęściej od razu widoczna (na plus dla Netflixa/Showmax). W takich przypadkach cudów niestety od samej aktualizacji oprogramowania TV nie ma sensu oczekiwać, bo to nie wina TV/softu, a przynajmniej nie w tak dużej mierze.
 

wincent

Member
Dodam od siebie z własnej autopsji,ze serwis Philipsa jest tylko na papierze.
Poprzedni tv, przelezal 2 tyg w tym "serwisie" i nic nie było zrobione, nawet w ustawieniach nic nie zmieniane. Zaslaniali się tym,że taka technologia i mają cie daleko.
 

Miyagi

Member
Witam sprawdzałęm w tv i jest dostępna aktualizacja, ale jeszcze nie aktualizowałem.Ogólnie z telewizora jestem zadowolony, jedyne co mnie denerwuje to problem z płynnością.Kombinowałem z różnymi ustawieniami ale nic nie pomaga, co jakiś czas są minimalne przycięcia obrazu, bardzo jest to teraz widoczne np w siatkówce jak jest pokazywana powtórka w zwolnionym tempie i za chwile jest przejście na kamere nadającą na żywo i wtedy są zwolnienia obrazu.W poprzednim tv nie miałem tego problemu a był 60hz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Master 78 - gdzie kupiłeś i kiedy telewizor ?
W sprawie serwisu proszę pisać na PW - postaramy się pomagać.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Witam sprawdzałęm w tv i jest dostępna aktualizacja, ale jeszcze nie aktualizowałem.Ogólnie z telewizora jestem zadowolony, jedyne co mnie denerwuje to problem z płynnością.Kombinowałem z różnymi ustawieniami ale nic nie pomaga, co jakiś czas są minimalne przycięcia obrazu, bardzo jest to teraz widoczne np w siatkówce jak jest pokazywana powtórka w zwolnionym tempie i za chwile jest przejście na kamere nadającą na żywo i wtedy są zwolnienia obrazu.W poprzednim tv nie miałem tego problemu a był 60hz.




tez widze te przyciecia przy ms w siate. To samo jest na tvn np w faktach, prognozie pogody. Ale w innych programach tego nie widze. Mysle ze to slaby sygnal z bulgarii jesli chodzi o siate bo generalnie slaby jest obraz z Varny a polsat ma super obraz w hd jesli chodzi o transmisje na zywo.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Jestem po aktualizacji. Tym razem nie widze zadnej roznicy ani na plus ani minus. Widoczny banding jak byl tak jest. Czern / kontrast i kolory swietne. Czy zalecacie reinstalacje tv po update czy raczej nic to nie zmieni?
 

szybal

Banned
Witam
Jak nie ma widocznych zmian to ja się wstrzymam z aktualizacją.
Za każdym razem po aktualizacji że względu na system HUE muszę
Instalować tv od nowa.
 

szymonkali

New member
Po aktualizacji lepiej działa upłynniacz. Zdecydowanie mniejsza ilość artefaktów wokół osób. I w ustawieniu na min. Zdecydowanie mniej agresywnie uplynnia. Taka moja opinia ;) aktualizacja na plus
 

szybal

Banned
Witam
Po pierwszej aktualizacji nie widział mostka po drugiej hue taśma nie gasła całkiem .
Nie wiem jakie i ile masz oświetlenia podłączonego do mostka ale jak działa bez problemu po aktualizacji to też spróbuję.
 

Miyagi

Member
Mostek widzi, w tej chwili mam żarówki, taśme mam zamówioną i będzie pewnie jutro albo pojutrze.A propo hue można tak zrobić aby razem z wyłączeniem tv gasły także światła?? Bo teraz jak wyłącze tv to światła nadal się świecą, musze albo w ustawieniach tv najpierw wyłączyć hue albo po wyłączeniu tv wyłączyć lampy.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Mostek widzi, w tej chwili mam żarówki, taśme mam zamówioną i będzie pewnie jutro albo pojutrze.A propo hue można tak zrobić aby razem z wyłączeniem tv gasły także światła?? Bo teraz jak wyłącze tv to światła nadal się świecą, musze albo w ustawieniach tv najpierw wyłączyć hue albo po wyłączeniu tv wyłączyć lampy.

Oczywiście że można tylko musisz podpiąć każde źródło pod ambilight hue w TV czyli całe oświetlenie niezależnie gdzie będzie - będzie reagowało tak jak abi w TV - po wyłączeniu tv wszystkie światła zgasną.
Ja mam spięta z tv tylko listwę LED pod samym tv (daje efekt ambilight czterostronny) - reszta źródeł sterowana z apki w fonie - zapalam, gaszę i zmieniam kolory jak i kiedy chcę.
IMG_20180626_220847_HDR.jpg
 
Ostatnia edycja:

kismoMR

New member
Witam
Po aktualizacji zauważyłem że zmniejszyła się "ziarnistosc" obrazu przy materiałach UHD +upłynniacz Film.... Przed aktualizacja przy tym ustawieniu miałem kaszke teraz się zmiejszyla
Pozdro

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
sluchajcie, ciekawostka! Jak pisalem wczoraj aktualizacja do nowej wersji wg mnie na 1szy rzut oka nic nie zmienila, ale.....! Chialem zrobic reinstalacje calego systemu (tak dla czystego sumienia). Zanim to zrobilem zauwazylem na jasnym tle z bliska pelno kropek...mysle..kurde martwe pixele. Wylaczylem z kontaktu TV. Przeswietlilem matryce latarka z komóry i okazuje sie ze mam poprostu obsraną matryce gownami cholernych much. Wzialem szmate z mikrofibry, namoczylem odpowiednim płynem i czyszcze, czyszcze, masuje i masuje wzdluz i wszerz matryce tak ze tv tanczy troche w lewo i prawo (mam na scianie). Wlaczam do kontaktu, wlaczam po paru chwilach znowu na mecz real - roma (tvp sport hd) i oczom nie wierze - prawie zero bandingu !!! Cud??? Zastanawiam sie czy to nie autosugestia ale raczej nie. Co moglo pomoc? Aktualizacja i wyciagniecie wtyczki czy tez "masowanie" matrycy? Mam nadzieje ze to nie chwilowa poprawa bo teraz znowu kocham mojego PUS8102. Zrobie jeszcze testy na banding z pendrive ale uwierzcie mi po tym co zrobilem wyzej w opisie banding zniknal niemal do zera. A naprawde wisialy mi 3 ciemniejsze pasy na srodku ekranu przy kazdym ruchu kamery.
 
Do góry