Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

szczudlo

New member
Cześć
Czy możecie podesłać mi jakieś ustawienia obrazu dla tego telewizora? Używam fabrycznych ustawień, coś tam sam próbowałem zmieniać, ale z kiepskim skutkiem. W sumie te fabryczne ustawienia, nie są takie złe jak dla mnie, ale jeśli może być lepiej to czemu nie...

Czy też macie taką przypadłość, że po włączeniu TV uruchamia Wam się kino domowe ale głośniki TV nie wyłączają się? U mnie tak jest za każdym razem, muszę wyłączyć kino, ściszyć TV pilotem potem dopiero załączyć kino domowe... lipa trochę.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Co do ustawień poszperaj w tym wątku ale dosyć dawno były podawane ( swoją drogą nie wiem jak możesz oglądać na fabrycznych - u mnie była masakra )
Wyłącz w opcjach easy link i KD nie będzie się załączać przy starcie TV
 

szczudlo

New member
Co do ustawień poszperaj w tym wątku ale dosyć dawno były podawane ( swoją drogą nie wiem jak możesz oglądać na fabrycznych - u mnie była masakra )
Wyłącz w opcjach easy link i KD nie będzie się załączać przy starcie TV


No wyłączyłem easy link, KD nie załącza się, ale jest to taka partyzantka, bo po włączeniu KD dźwięk z TV nadal idzie, trzeba go ściszyć ręcznie a powinno automatycznie wyłączyć głośniki TV. Poza tym od wczoraj znowu nie działa mi 5.1 tym razem w netflixie, tak samo od siebie przestało, w naziemnej na TVN działa, filmy z dysku sieciowego również a netflix uznał, że muszę zmienić ustawienia z "wielkonakałowe obejście" na "wielokanałowe" i z tym ustawieniem działa. Rozwala mnie ten system, nie wiem jak długo zniosę humory tego TV...
A tak w ogóle to z tego co wyczytałem to ustawienie "wielokanałowe obejście" jest lepsze od "wielokanałowego" czy to obojętne?
 

DJ82

Member
Sprawdzaliście swoje matryce pod względem martwych pixeli (czarnych)?? u mnie jest kilka pojedynczych... i chyba wymienię na inną sztukę.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
No wyłączyłem easy link, KD nie załącza się, ale jest to taka partyzantka, bo po włączeniu KD dźwięk z TV nadal idzie, trzeba go ściszyć ręcznie a powinno automatycznie wyłączyć głośniki TV. Poza tym od wczoraj znowu nie działa mi 5.1 tym razem w netflixie, tak samo od siebie przestało, w naziemnej na TVN działa, filmy z dysku sieciowego również a netflix uznał, że muszę zmienić ustawienia z "wielkonakałowe obejście" na "wielokanałowe" i z tym ustawieniem działa. Rozwala mnie ten system, nie wiem jak długo zniosę humory tego TV...
A tak w ogóle to z tego co wyczytałem to ustawienie "wielokanałowe obejście" jest lepsze od "wielokanałowego" czy to obojętne?


A w opcjach dzwiek - zaznaczyles opcje "glosniki TV wylaczone" ? Jak tego nie zaznaczysz zawsze glosniki TV beda aktywne. Jezeli chodzi o NF to masz tam opcje "dzwiek i napisy" i mozna smialo ustwic 5.1.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Co do NF to trzeba ustawić na j.polski ale nie na 5.1 bo rzeczywiście raz jest raz nie ma - wina apki - jak ustawiłem na zwykły j.polski to i tak ampli wykrywa 5.1 więc chyba żaden problem.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Dzisiaj się poddałem i zrobiłem aktualizacje do najnowszej - miałem już dosyć wyskakujących okien z powiadomieniami - na tą chwilę większych zmian czy różnic nie widzę.
 

szybal

Banned
Tak jak ja . Jedyne co u mnie było po dłuższym wyłączeniu tv to ciemniejszy obraz po uruchomieniu musiałem przełączyć tryby żeby wróciło do normy.
Reszta ok
 

Miyagi

Member
Witam panowie mam problem z zestawem Hue.Pierwszy raz jak podłączyłem mostek i żarówki i zacząłem konfigurować na tv było wszystko ok.Następnie odłaczłem mostek od prądu i internetu i chcialem jeszcze raz skonfigurować i jest problem bo w tv w momencie konfiguracji żadna żarówka nie miga i nawet jak ustawie to wogóle nie świeci razem z ambilightem.Wszystko mam powłączane.Czy trzeba coś zrestartować??
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Witam panowie mam problem z zestawem Hue.Pierwszy raz jak podłączyłem mostek i żarówki i zacząłem konfigurować na tv było wszystko ok.Następnie odłaczłem mostek od prądu i internetu i chcialem jeszcze raz skonfigurować i jest problem bo w tv w momencie konfiguracji żadna żarówka nie miga i nawet jak ustawie to wogóle nie świeci razem z ambilightem.Wszystko mam powłączane.Czy trzeba coś zrestartować??

Wyłącz na chwilę TV od zasilania - powinno wszystko wrócić do normy.
 

Miyagi

Member
Dzięki wielkie pomogło.
A mam pytanie odnośnie jakiś lamp do żarówek jakie polecacie?? I co uważacie żeby dwie lampy ustawić za moimi plecami a jedna obok telewizora?? Bo nie wiem czy ktoś wkreca żarówki za plecami czy tylko z przodu?? Oraz mam pytanie odnośnie listwy led czy do niej musi być osobny mostek?? Bo wiem że trzeba podłaczyć listwe do mostka a ten mostek co posiadam do żarówek nie ma żadnego wejścia.
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Mostek jest jeden - wszystkie źródła łączysz po wi-fi z nim i sterujesz z apki.
Mam kilka źródeł ale pod hue z TV mam tylko listwę pod telewizorem resztę świateł włączam sobie jak mi się podoba i gdzie potrzebuje aktualnie światła.
 

Miyagi

Member
Czyli listwa pod tv działa razem z ambilight a reszte światełek też możesz ustawić aby współgrały z ambilight czy tylko świecą stały światłem??
 
Do góry