Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

michalk61

New member
Gdzieś widziałem wpis o pozbyciu się artefaktów, jak byś przewertował wątek od początku to pewnie byś znalazł,a trochę tego jest hehe ;p
 

danonek112

New member
Ja przekopałem większość stron z tego tematu i nic nie znalazłem na temat tego, jak się pozbyć artefaktów. Jedyne co znalazłem, to informacje, że upłynniacz w tym modelu nie radzi sobie najlepiej i jest mocno zero-jedynkowy.
Panowie, podeślecie jakieś zdjęcia, jak u Was wygląda sprawa z cloudingiem? Kilka osób wrzucało zdjęcia, ale chciałbym, żeby więcej osób się pochwaliło chmurkami :D
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Ktoś tu sie pytał ile średnio "pali"ten tv.Więc średnio 150W.Na pozbycie się arafektów polecam włączyć w ustawieniach obrazu tryb standard.Mi to najlepiej odpowiada.
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Ja pytałem :) Dzięki za odpowiedź. No ciekawy jestem jak to będzie z tymi upłynniaczami. W KS7000 nie wyglądało to najlepiej :(
 

popson

New member
Może mi ktoś napisać co powinienem zrobić, aby mieć dźwięk z Netflixa odtwarzanego przez TV na kinie domowym (HK 171) ?

Dziękuję
 

popson

New member
Niestety w dalszym ciągu nie udało mi się tego właściwie podłączyć.

Domyślnie mam dekoder połączony do HDMI1 a HDMI out na TV

Gdy próbuję wybrać wyjście audio system dźwięku HDMI dostaję że nie można przełączyć, aktywne są głośniki telewizora.

Próbowałem przepiąć z HDMI OUT pod dowolne HDMI ale nic. Jakiś pomysł?

Dalej nie mogę sobie poradzić do końca z artefaktami. Ruch dałem na osobisty, Perfect natural Motion na wyłączony, Perfect Clear Motion na max ni nic. Wszystko na max i nic.

Myślałem że to wina jakości sygnału ale na netflixie jest to samo. Chodzi o bardzo szybkie sceny. Używam tryby film i zjechałem trochę z kontrastem i jasnością bo jak jest ciemno to jak dla mnie wali po oczach.

Może być to wina aktualizacji ? Mam obecnie wersję
TMP171E_R.001.002.176.000

EDIT
Ponownie wrzucam zdjęcia. Teraz jest ok ? Jak to dla Was wygląda ?

Pozdrawiam
Piotrek
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    471,9 KB · Wyś: 37
  • 3.jpg
    3.jpg
    426,3 KB · Wyś: 38
Ostatnia edycja:

danonek112

New member
Co powiecie na taki clouding? Starałem się zrobić zdjęcie jak najwiarygodniejsze temu, jak widzę to ja. W sumie, tylko z prawej strony widać clouding, prawy dolny róg i górny.
 

Attachments

  • test.jpg
    test.jpg
    51,8 KB · Wyś: 63
Ostatnia edycja:

popson

New member
Jak tylko zrobię filmik to wrzucę.

Nie umiem ustawić tak jak ty masz jak mam tryb kontrastu na wyłączony. Na normalnym jest ok.
Co sądzicie?
 

Attachments

  • 34582141_939694689544490_3464820443477704704_n.jpg
    34582141_939694689544490_3464820443477704704_n.jpg
    24,6 KB · Wyś: 37
  • DSC_0083.jpg
    DSC_0083.jpg
    206,7 KB · Wyś: 45
Ostatnia edycja:

SEBOL74

Member
Bez reklam
Niestety w dalszym ciągu nie udało mi się tego właściwie podłączyć.

Domyślnie mam dekoder połączony do HDMI1 a HDMI out na TV

Gdy próbuję wybrać wyjście audio system dźwięku HDMI dostaję że nie można przełączyć, aktywne są głośniki telewizora.

Próbowałem przepiąć z HDMI OUT pod dowolne HDMI ale nic. Jakiś pomysł?

Dalej nie mogę sobie poradzić do końca z artefaktami. Ruch dałem na osobisty, Perfect natural Motion na wyłączony, Perfect Clear Motion na max ni nic. Wszystko na max i nic.

Myślałem że to wina jakości sygnału ale na netflixie jest to samo. Chodzi o bardzo szybkie sceny. Używam tryby film i zjechałem trochę z kontrastem i jasnością bo jak jest ciemno to jak dla mnie wali po oczach.

Może być to wina aktualizacji ? Mam obecnie wersję
TMP171E_R.001.002.176.000

EDIT
Ponownie wrzucam zdjęcia. Teraz jest ok ? Jak to dla Was wygląda ?

Pozdrawiam
Piotrek


wg mnie na zdjęciach wygląda ze ma masz bardzo równo podswietlona matryce i z tego się należy bardzo cieszyc. Tzn ze efekt bandinglu będzie u ciebie bardzo mało widoczny (albo wcale).


Co do wersji - jesteś o 2 do tylu. Obecna to ...240..
Co do plynnosci ruchu to proponuje "osobisty" PNM - off / PCM - max. Szumy : min lub off i MPG off.


Wgraj najnowsza wersje i daj znac.
 

popson

New member
Sebol dzięki za info.
Aktualizację lepiej jest wgrać na pendrive i lokalnie zaktualizować ?

Co do ampli to chyba faktycznie muszę optycznym połączyć.

Co do ustawień kontrastu to jak dam jakiekolwiek wygaszanie to czerń idzie w smołę. Bez tego jak widać jest już przeciętna.

Kurcze ogólnie obraz przy dobrym sygnale ok (4k miodzio) tylko te artefakty (mam tutaj na myśli pixeloze przy bardzo szybkich scenach wokół postaci, przedmiotów) ale to nie zawsze.

Na moim starym Soniaku 50w829 nigdy tego nie doświadczyłem dlatego jest to trochę irytujące, no ok bardzo irytujące.

Postaram się nakręcić i wrzucę. Ba, liczę że aktualizacja pomoże :p
 

michalk61

New member
Niestety w dalszym ciągu nie udało mi się tego właściwie podłączyć.

Domyślnie mam dekoder połączony do HDMI1 a HDMI out na TV

Gdy próbuję wybrać wyjście audio system dźwięku HDMI dostaję że nie można przełączyć, aktywne są głośniki telewizora.

Próbowałem przepiąć z HDMI OUT pod dowolne HDMI ale nic. Jakiś pomysł?

Dalej nie mogę sobie poradzić do końca z artefaktami. Ruch dałem na osobisty, Perfect natural Motion na wyłączony, Perfect Clear Motion na max ni nic. Wszystko na max i nic.

Myślałem że to wina jakości sygnału ale na netflixie jest to samo. Chodzi o bardzo szybkie sceny. Używam tryby film i zjechałem trochę z kontrastem i jasnością bo jak jest ciemno to jak dla mnie wali po oczach.

Może być to wina aktualizacji ? Mam obecnie wersję
TMP171E_R.001.002.176.000

EDIT
Ponownie wrzucam zdjęcia. Teraz jest ok ? Jak to dla Was wygląda ?

Pozdrawiam
Piotrek


Co do podłączenia ja mam podpięte tak - TV do wzmacniacza (OUT), w wzmacniaczu mam podpięty dekoder pod TV/SAT (IN) ( czyli dwa kable HDMI ). Na wzmacniaczu ustawiam sygnał z TV/SAT.
 
Do góry