Pierwsza recenzja nowej ST50

current_valu

New member
I rozumiem że ja mając okulary Panasonic i osoba obok mając Samsungi oboje widzimy poprawnie? Pytam bo widziałem u siebie w opcjach 3D "odwrócenie obrazu" i zastanawiam się czy nie będzie tutaj żadnych problemów.
 

johagang

New member
Przygladnałem się bliżej - też mam zielonkawy śnieg ale widoczny z odległości do 40 cm ,zdecydowanie najwiecej w trybie normalnym i róznych odcieniach szarości .
 

jonatanek

New member
Ostatnia edycja:

zozulka

New member
proszę pomóżcie, w końcu dokupiłam do swojego 42st50 okulary TY-ER3D4 i w zasadzie to du... Podłączyłam pod tv do ładowanie, ustawiam kanał na Canal+ 3d i w odległości 50cm (w różnych mniejszych też próbowałam) włączam na ON w okularach i nic kompletnie się nie dzieje. Tzn. najpierw mrugnie czerwona dioda, potem 5 razy powoli zielona i znowu 3 razy szybko czerwona i tyle.
Tak jakby w ogóle nie działał ten bluetooth. W okolicach TV mam dekoder sat z wifi i sam tv mam po wifi do Internetu, może to zakłóca?
 

Szymon1977

New member
Jest taki sklep. Kilka dni temu zakupiłem u nich powyższy TV ... oczywiście w cenie jak na stronie.
Ale zastanawiam sie, dopiero teraz, jak to jest z tą gwarancją?? Powinienem dostac jakis kwit/podbita gwarancję?? Powiedziano mi, że wystarczy tylko faktura...
Tak wystarczy tylko faktura lub paragon, tak wygląda teraz gwarancja w panasonicu dowodem jest dokument zakupu
 

kuras90

New member
proszę pomóżcie, w końcu dokupiłam do swojego 42st50 okulary TY-ER3D4 i w zasadzie to du... Podłączyłam pod tv do ładowanie, ustawiam kanał na Canal+ 3d i w odległości 50cm (w różnych mniejszych też próbowałam) włączam na ON w okularach i nic kompletnie się nie dzieje. Tzn. najpierw mrugnie czerwona dioda, potem 5 razy powoli zielona i znowu 3 razy szybko czerwona i tyle.
Tak jakby w ogóle nie działał ten bluetooth. W okolicach TV mam dekoder sat z wifi i sam tv mam po wifi do Internetu, może to zakłóca?

nie jestem do końca pewny, ale chyba przed pierwszym użyciem chyba najpierw podłączyłem je do TV (zasilanie włączone ale TV wyłączony) i je naładowałem.
Później włączyłem TV, na okularach dałem ON i po chwili TV wykrył okulary
 

current_valu

New member
proszę pomóżcie, w końcu dokupiłam do swojego 42st50 okulary TY-ER3D4 i w zasadzie to du... Podłączyłam pod tv do ładowanie, ustawiam kanał na Canal+ 3d i w odległości 50cm (w różnych mniejszych też próbowałam) włączam na ON w okularach i nic kompletnie się nie dzieje. Tzn. najpierw mrugnie czerwona dioda, potem 5 razy powoli zielona i znowu 3 razy szybko czerwona i tyle.
Tak jakby w ogóle nie działał ten bluetooth. W okolicach TV mam dekoder sat z wifi i sam tv mam po wifi do Internetu, może to zakłóca?

Musisz włącznik na okularach przesunąć maxymalnie w prawo i czekać do oporu, aż w prawym dolnym rogu pokaże się informacja o wykruciu urządzenia (środek to jest ON, przesunięcie w prawo "na sprężynce" odpowiada za synchronizację), okulary najlepiej trzymaj max kilkanaście centymetrów od ekranu. Musi działać ;)
 

zozulka

New member
Musisz włącznik na okularach przesunąć maxymalnie w prawo i czekać do oporu, aż w prawym dolnym rogu pokaże się informacja o wykruciu urządzenia (środek to jest ON, przesunięcie w prawo "na sprężynce" odpowiada za synchronizację), okulary najlepiej trzymaj max kilkanaście centymetrów od ekranu. Musi działać ;)

działa :), ale co ciekawe zsynchronizował mi je tv tylko wtedy, gdy je skierowałam "tyłem" do ekranu (w sumie tak jak na rysunku na opakowaniu). Teraz działają bez zarzutu :). Dzięki.
 

jurasko

New member
Proszę o poradę użytkowników 42ST50.
Po przeczytaniu na forum znalazłem tylko ten link z ustawieniami http://forums.hdtvtest.co.uk/index.php/topic,7051.msg14684.html#msg14684 gdzie są podane okrojone lub niepełne ustawienia do 42ST50 .
Po kalibracji z ang forum obraz dalej ciemny.Brak bieli(jest szara)Twarze czerwone.Natomiast czerń jest super ale znowu obraz jest ciemny i nie widać szczegółów przy ciemnych scenach.
Sam nie daję rady.
Może ktoś pomóc i wrzucić tutaj swoje ustawienia?
Dla ułatwienia aby nie zabrało dużo czasu podaję menu a proszę tylko o wstawienie parametrów:

Viewing Mode: CINEMA
Contrast:
Brightness:
Colour:
Sharpness:
Vivid Colour:
CATS:
P-NR:

Advanced Settings
White Balance:
Colour Mgmt:
Gamma:
24p Smooth Film:
Intelligent Frame Creation:
16:9 Overscan:
Pixel Orbiter:


Z góry dziękuję za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

current_valu

New member
Proszę o poradę użytkowników 42ST50.
Po przeczytaniu na forum znalazłem tylko ten link z ustawieniami 2012 Panasonic Plasma HDTVs - Page 5 gdzie są podane okrojone lub niepełne ustawienia do 42ST50 .
Po kalibracji z ang forum obraz dalej ciemny.Brak bieli(jest szara)Twarze czerwone.Natomiast czerń jest super ale znowu obraz jest ciemny i nie widać szczegółów przy ciemnych scenach.
Sam nie daję rady.
Może ktoś pomóc i wrzucić tutaj swoje ustawienia?
Dla ułatwienia aby nie zabrało dużo czasu podaję menu a proszę tylko o wstawienie parametrów:

Viewing Mode: CINEMA
Contrast:
Brightness:
Colour:
Sharpness:
Vivid Colour:
CATS:
P-NR:

Advanced Settings
White Balance:
Colour Mgmt:
Gamma:
24p Smooth Film:
Intelligent Frame Creation:
16:9 Overscan:
Pixel Orbiter:


Z góry dziękuję za pomoc.

Ja znalazłem takie ustawienia (podejrzewam, że to te same co Ty, jednak jeden szczegół - u Ciebie jest tryb Kino, u mnie PRAWDZIWE Kino - może w tym tkwi szczegół, że obraz nie wygląda tak jak należy)

Viewing Mode: True Cinema
Contrast: set to max then reduce by 14
Brightness: default
Colour: reduce by 2 from default
Sharpness: 0 or 1 click from the left
Vivid Colour: Off
CATS: Off
P-NR: Off

Advanced Settings
White Balance: 3 -2 4 0 -5 -4
Colour Mgmt: -9 -2 0 11 -6 3 0 0 5
Gamma: 2.4
24p Smooth Film: Off (for Blu-ray)
Intelligent Frame Creation: Off, Min if you have trouble with double images on 50hz
16:9 Overscan: Off
Pixel Orbiter: Auto
 

jurasko

New member
Przez pomyłkę napisałem kino.Powinno być prawdziwe kino,czyli te same ustawienia jaki mam i które podałem je w linku.
 
Ostatnia edycja:

aundo

New member
Mam pytanie, czy wyjście optyczne z telewizora przy odtwarzaniu filmu z pendraka przesyła każdy sygnał audio? Nie mogę dostać dźwięku na kino JVS TH d 7, czy jak mam świecenie na przewodzie optycznym to znaczy że kabelek jest sprawny?
 
Do góry