Pierwsza recenzja nowej ST50

current_valu

New member
W przyszłym tygodniu odbieram 50ST50 ze sklepu. Mam więc jeszcze kilka pytań, bo sprzedawcom w salonach RTV jakos nie ufam, bo ich interesuje tylko plany sprzedaży :)
1. Jeden TV wisi na ekspozycji, ale ja zamówiłam nowy. Wszystko OK, ale obawa, że podmienia te tv zawsze jest, więc przyłaczam się do pytania czy mozna sprawdzic bieżący czas eksploatacji TV i ewentualnie jaki on powinien byc przy "nówce z kartona"?
2. DO TV chce zamówić okulary #D samsunga sgg-4100GB bo podobno sa kompatybilne. czy jakis uzytkownik może to potwierdzić?
3. W sklepie media expert jest dostepna kalibracja TV. Kosztuje to 129 zł i z tego co sprzedawca mówi, to podłaczają TV do jakiegoś urządzenia, które sprawdza matryce, piksele i inne podzespoły, czy wszystko jest OK. Nie bardzo sie znam, ale to chyba cos innego niz opisywana na tym forum kalibracja. Jest to robione w sklepie, wiec rowniez jesli ktos mial z tym salonem doswiadczenia, to prosze o opinie, czy warto z tej usługi korzystać.


Z tego co widzę na media expert cena to 4699,- natomiast tutaj (Sklep - RTVMAX.pl - Kolumny Głośnikowe, Kino Domowe, LCD Plazma Kino Domowe) 4184,-
Dość spora różnica, może warto zmienić sprzedawcę ;)
Ja sam mam zamiar brać stamtąd, najniższe ceny tego modelu w Polsce z tego co śledzę przez ostatni miesiąc.
 

marcyska1

New member
Z tego co widzę na media expert cena to 4699,- natomiast tutaj (Sklep - RTVMAX.pl - Kolumny Głośnikowe, Kino Domowe, LCD Plazma Kino Domowe) 4184,-
Dość spora różnica, może warto zmienić sprzedawcę ;)
Ja sam mam zamiar brać stamtąd, najniższe ceny tego modelu w Polsce z tego co śledzę przez ostatni miesiąc.
Ja planuję zakup już od pół roku :) Początkowo miał być to model 50VT30, ale gdy pojawiły sie tegoroczne modele zaczęłam śledzic ceny 50ST50. Sprzedawcy nie mam zamiaru zmienić, bo w sklepie stacjonarnym mam mozliwość negocjacji ceny i sprawdzenie sprzętu przed jego odebraniem i zapłate w ratach. Za ten TV zapłacę 4299 zł w 6 ratach bez odsetek i ubezpieczeń oraz dorzucono mi za 1 zł zestaw listwa antyprzepięciowa + kabel HDMI + zestaw do czyszczenia matrycy.
Ponawiam jednak pytanie o tą niby "kalibrację" w mediaexpert, jesli ktoś wie co to jest.
 

current_valu

New member

Dzięki za zimny prysznic w porę ;)
tak jak pisał kolega we wklejonym przez Ciebie temacie - sprawdzałem listę sklepów zaopatrujących się u polskiego dystrybutora i o dziwo w moim mieście na liście również widnieje nieszczęsny rtvmax (co prawda ze sprzętem audio): Łódź - sklepy sprzęt audio
Doradźcie zatem jakiś kompetentny, bezpieczny sklep oferujący pełną polską gwarancję producenta, gdzie mogę kupić ten sprzęt jak najtaniej. U mnie w mieście są punkty odbioru m. in. Morele, NEO24 (na jego temat też już przeczytałem stosowny wątek), MIXMEDIA i w sumie to by było na tyle z tych tańszych miejsc. Reszta to euro rtv agd czy chociażby salon Panasonica, gdzie ceny są duuuużo wyższe...
Naprawdę mam już dosyć, pierw szukanie przez 2 miesiące modelu "pod siebie", teraz czuję, że kolejne dni będą zmarnowane na szukanie odpowiedniego sprzedawcy. Cóż, jak widzę kupno dobrego szkiełka jest zarezerwowane dla tych najwytrwalszych ;)
 
Ostatnia edycja:

caeruleus

New member
Z "problemem 50Hz" w plazmach Panasa jest trochę jak w dowcipie o yeti - wszyscy o nim słyszeli, ale nie wszyscy go widzą :lol:. Z kolei ci, którzy ów problem dostrzegają dzielą się na tych, którym on przeszkadza i tych, dla których nie ma większego znaczenia w odbiorze.

Ze mną było tak, że zacząłem go widzieć jak się oczytałem o nim na różnych forach. Jednak dla mnie nie stanowi to większego problemu. Traktuję to jako jedną z nielicznych wad (w moim subiektywnym odczuciu niezbyt uciążliwą), wśród przeważających zalet tego TV.

Dlatego koledzy kjarzyna i chrobry nie da się obiektywnie i rzetelnie odpowiedzieć na Wasze pytanie. Musicie po prostu na własne oczy stwierdzić, czy w ogóle dostrzegacie "problem 50 Hz", a jeżeli tak, to jak bardzo on Wam przeszkadza. Idealnym rozwiązaniem wydaje się domowa prezentacja, można też od razu porównać z innym modelem, który Wam się podoba i wtedy wybrać to co w Waszym odczuciu i Waszych warunkach domowych Wam odpowiada.
 

pierwszyy

Member
Ponawiam jednak pytanie o tą niby "kalibrację" w mediaexpert, jesli ktoś wie co to jest.

wysłałem do nich zapytanie: "(...)na czym polega i jak przebiega kalibracja? czy używacie do tego jakiegoś specjalistycznego sprzętu?" ;)

odpowiedzieli: "Kalibracja ekranu polega na szczegółowym ustawieniu obrazu i zależny jest od indywidualnej potrzeby klienta."

imo ściema, nie mają pojęcia i szukają jeleni :shock:
 

marcyska1

New member
Zamówiony przeze mnie 50ST50 dotarł do domu przed weekendem. Dziękuję za informację o mozliwości sprawdzenie "przebiegu" :) Było 0 h i 1 włączenie.
Mogę także potwierdzić informację, co dla wielu uzytkowników będzie ważne, że z tym TV współpracują okulary aktywne 3D Samsunga SSG-4100GB. Za 3 sztuki zapłaciłam 245 zł. Panasonic taką kwotę życzy sobie za 1 szt.
Szczerze mówiąc żadnymi ustaweniami sie nie bawiłam, bo obrazem jestem zachwycona, zwłaszcza na sygnale HD. Jest przepiękny i krystalicznie czysty.
Sygnał 3d sprawdzałam tylko na kanale Canal+ 3D i również jest rewelacyjny. Uruchomienie internetu bezprzewodowego trwa kilkanaście minut, wcześniej system sam sie aktualizuje
Bez problemu działa ipla, iplex, youtube, facebook, tvnplayer, picassa web album, czy też normalna przeglądarka internetowa
To tyle jak na weekendowe wrażenia.
Na aspektach czysto technicznych za bardzo się nie znam, ale jakby były jakieś pytania, to spróbuje odpowiedzieć :)
 

caeruleus

New member
...Mogę także potwierdzić informację, co dla wielu uzytkowników będzie ważne, że z tym TV współpracują okulary aktywne 3D Samsunga SSG-4100GB. Za 3 sztuki zapłaciłam 245 zł. Panasonic taką kwotę życzy sobie za 1 szt...
A masz może choć jedną oryginalną sztukę Panasa? Ciekawi mnie bardzo, czy jest jakaś różnica w jakości odbioru, bo różnica w cenie kolosalna.
 
Do góry