Pierwsza recenzja nowej ST50

caeruleus

New member
Podłączyłem kompa do tv, wszystko fajnie tylko jeden mały szczegół. Jak jest normalny obraz na tv to od ramki jest ok 1 cm pola na którym nie wyświetla się obraz. Przy wyświetlaniu obrazu z komputera jest to ok 5 cm z boków i jakieś 2-3 cm góra dół. Da się jakoś ogarnąć, aby obraz z komputera był wyświetlany w wielkości jak z tv? Rozdzielczość ustawiona w komputerze prawidłowo. Jakieś zmiany obrazu poprzez tv nie zdają egzaminu, a to obraz zbyt mały albo zbyt duży. Ma ktoś jakieś pomysły jak to zrobić?
Nie wiem czy dobrze rozumiem problem, który Cię trapi, ale jeżeli chodzi o to, że po podłączeniu kompa/laptopa obraz jest jakby częściowo obcięty na krawędziach (nie mieści się na ekranie), to pomaga wyłączenie funkcji "16:9 overscan" w ustawieniach obrazu.
 

Zyberiusz

New member
W TV przejrzałem ustawienia, bez opcji overscan są jeszcze większe odstępy. Wszelkie ustawienia w TV zoom itp. nie pasują bo obraz jest albo zbyt mały albo zbyt duży.
 

caeruleus

New member
W TV przejrzałem ustawienia, bez opcji overscan są jeszcze większe odstępy. Wszelkie ustawienia w TV zoom itp. nie pasują bo obraz jest albo zbyt mały albo zbyt duży.
No dobra to zacznijmy od początku.
Co to za komputer (stacjonarny, laptop)? TV jest jego jedynym ekranem/monitorem? Jaki masz system operacyjny? Czy w momencie podłączenia komp w ogóle wykrywa TV i jest widoczny we właściwościach ekranu, jeżeli tak to jaką podaje rozdzielczość?
 

caeruleus

New member
To dziwne, u mnie ten problem nie występuje, chociaż podłączam lapka Samsunga o natywnej rozdzielczości własnej matrycy 1366 x 768, więc teoretycznie zachodzi większe prawdopodobieństwo konfliktu rozdzielczości i zniekształceń obrazu z tego powodu. Po podpięciu TV, laptop wykrywa go jako ekran zewnętrzny i jest wszystko OK. Jedyną komplikacją było wspomniane już "wyłażenie obrazu poza ekran TV", ale odpowiedzialna była za to włączona opcja "OVERSCAN" w TV.

W takim razie pozostaje tylko grzebanie w ustawieniach karty graficznej. Ja mam NIVIDIE i w jej opcjach konfiguracji też są suwaki dające możliwość ustawienia rozdzielczości, o których pisał Kolega johny860527. Wygląda to tak jak zaznaczyłem na pierwszym obrazku. Myślę, że mogłoby też pomóc przestawienie, którejś z tych opcji z drugiego obrazka. Spróbuj pokombinować, powodzenia.
 

Attachments

  • Ustawienia grafiki.jpg
    Ustawienia grafiki.jpg
    168,9 KB · Wyś: 97
  • Ustawienia grafiki 2.jpg
    Ustawienia grafiki 2.jpg
    181,3 KB · Wyś: 75

Marcias78

New member
Witam jestem zainteresowany a wlasciwie zdecydowany na zakup PANASONICA TX-P50ST50.Tylko mam jedna watpliwosc co do obrazu 3D,nigdzie nie moge znalesc opinii .Jak waszym zdaniem ten obraz wypada na tle innych marek? I jak ma sie wzgledem VT30 ?
 
Ostatnia edycja:

copperman

New member
Co do 3D ,nie mam żadnych zastrzeżeń.Ogłądam tylko z Cyfry+.Czerni jest mniej niż w 2D,ale specjalnie to mnie nie razi.Polecam ten telewizor.Uzywam orginalne okulary Panasonic.
 

Zyberiusz

New member
Caeruleus dzięki za pomoc. Bawiłem się sporo czasu w Catalyst w końcu po twoim poście doszedłem do wniosku, że w mojej wersji czegoś brak. Ściągnąłem nową, potrzebne opcje były i bez problemu dalej wszystko ustawiłem.
Uff bo już powidoki zaczynały być widoczne po bokach :)
 

Szymon1977

New member
Witam. Czy podłączał ktoś aplikację na androida VIERA remote do ST50.
Próbowałem dwoma telefonami HTC Desire i HTC Desire HD i nie może się połączyć. W ustawieniach Bluetooth telefonu widzi telewizor ale piszę "Sparowane. Rozłączona". Może trzeba coś zmienić w ustawieniach telewizora. Dzięki
 

caeruleus

New member
Caeruleus dzięki za pomoc. Bawiłem się sporo czasu w Catalyst w końcu po twoim poście doszedłem do wniosku, że w mojej wersji czegoś brak. Ściągnąłem nową, potrzebne opcje były i bez problemu dalej wszystko ustawiłem.
Uff bo już powidoki zaczynały być widoczne po bokach :)
Cieszę się, że mogłem pomóc, w końcu do tego służy to forum :cool:.

A tak na marginesie, skoro udało się podłączyć kompa i wszystko hula jak należy, to otwierają się przed Tobą nowe możliwości. Nie wiem jakie ma być główne przeznaczenie Twojej konfiguracji - gry czy filmy, ale jeżeli chodzi o filmy to polecam XBMC. Sprawdza się doskonale jako biblioteka oraz odtwarzacz (nie tylko filmy, muza i zdjęcia też). Poza tym wrażenia wizualne na naszych plazmach - extra.

Mój lapek podłączany pod TV to tylko opcja przejściowa. Docelowo myślę o HTPC podpiętym na stałe :grin:.

Udanej zabawy życzę :wink:.
 

tadziktoja

New member
Mam pilne dla mnie pytanko.

Zakupiłem Panasa 50ST50 i zastanawia mnie czy to normalne, że przy jasnych scenach telewizor wydaje dziwne bzyczenie (jakby transformatory). Czytałem różne opinie na ten temat, jedni słyszą inni nie. Mnie to aż tak nie przeszkadza, ale wieczorami, gdy cicho słucha się TV, to troszkę drażni. I nie powiem, że to jest ciche brzęczenie. Wyraźnie to słychać. Nie muszę się wsłuchiwać, aby to usłyszeć. Zaznaczam, szczególnie jest to uciążliwe przy jasnych obrazach.
 

rafaello99

New member
Witam. Czy podłączał ktoś aplikację na androida VIERA remote do ST50.
Próbowałem dwoma telefonami HTC Desire i HTC Desire HD i nie może się połączyć. W ustawieniach Bluetooth telefonu widzi telewizor ale piszę "Sparowane. Rozłączona". Może trzeba coś zmienić w ustawieniach telewizora. Dzięki

Kolego, to działa przez wi-fi a nie bluetooth :)
Używam ST50 z Desire HD i działa pięknie.

Opis ze strony wsparcia Panasonica (po angielsku):
http://panasonic.jp/support/global/cs/tv/vremote/android/index.html
 
Ostatnia edycja:

marcyska1

New member
W przyszłym tygodniu odbieram 50ST50 ze sklepu. Mam więc jeszcze kilka pytań, bo sprzedawcom w salonach RTV jakos nie ufam, bo ich interesuje tylko plany sprzedaży :)
1. Jeden TV wisi na ekspozycji, ale ja zamówiłam nowy. Wszystko OK, ale obawa, że podmienia te tv zawsze jest, więc przyłaczam się do pytania czy mozna sprawdzic bieżący czas eksploatacji TV i ewentualnie jaki on powinien byc przy "nówce z kartona"?
2. DO TV chce zamówić okulary #D samsunga sgg-4100GB bo podobno sa kompatybilne. czy jakis uzytkownik może to potwierdzić?
3. W sklepie media expert jest dostepna kalibracja TV. Kosztuje to 129 zł i z tego co sprzedawca mówi, to podłaczają TV do jakiegoś urządzenia, które sprawdza matryce, piksele i inne podzespoły, czy wszystko jest OK. Nie bardzo sie znam, ale to chyba cos innego niz opisywana na tym forum kalibracja. Jest to robione w sklepie, wiec rowniez jesli ktos mial z tym salonem doswiadczenia, to prosze o opinie, czy warto z tej usługi korzystać.
 

kuras90

New member
@tadziktoja
u mnie jest to samo, przy jasnych scenach sobie lubi pobzykiwać, ale słyszę to tylko jak siedzę blisko TV używając go jako monitor
 

xeo151

New member
Bez reklam
Witam. Czy podłączał ktoś aplikację na androida VIERA remote do ST50.
Próbowałem dwoma telefonami HTC Desire i HTC Desire HD i nie może się połączyć. W ustawieniach Bluetooth telefonu widzi telewizor ale piszę "Sparowane. Rozłączona". Może trzeba coś zmienić w ustawieniach telewizora. Dzięki

Włącz wifi w telefonie.

@marcyska

nówka będzie zapakowana idealnie, więc bez obawy
 
Ostatnia edycja:

Fankis

New member
Szanowni forumowicze czy w tej plazmie to jest w st50 mozna jakos sprawdzic ile godzin juz byla eksploatowana?

tak można:)

1. Po prawej stronie telewizora naciskamy i trzymamy przycisk "VOL -" i z pilota nacikamy 3-4 razy przycisk "0".
2. Powinno uruchomić się menu serwisowe, kolejne czynności wykonujemy już pilotem
3. Naciskamy Przycisk "2" dwa razy aż pojawi się menu “SRV-TOOL” i klikamy OK.
4. Schodzimy strzałkami na pozycję PTCT i przechodzimy strzałką w prawo na puste pole
5. Przytrzymujemy 3 sek. przycisk MUTE (wyciszenie) i pojawi nam się info o ilości godzin pracy i włączeń telewizora.
Żeby wyjść trzeba przytrzymać exit na pilocie.

Tyle:)
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Mam pytanie. Tv który zamierzam kupic ma współpracować z dekoderem n ki i ps3 przez ampli Onkyo. Czy musze sie wtedy obawiac problemu 50Hz?
Czy ten ptoblem dotyczy dylko tv naziemnej?
Waham sie miedzy st50 a e6500 i to info byloby przydatne w wyborze.
 
Do góry