Pierwsza recenzja nowej ST50

klamson

New member
Cześć.Ja też nie mogę dostać się do testu.Korzystając z okazji zadam pytanie.Czy w st50 będzie działał moduł CI Cyfry+?Od razu przepraszam za głupie pytanie,jestem całkowicie zielony w tych sprawach.
 

Fankis

New member
ja nie wiem o co chodzi z tym panasonikiem!byłem dziś w saturnie(niemcy)i na ten tv czekac trzeba od 2-3 tygodni!!a na półce stał tylko vt50..w mm ten sam problem..niechce zamawiać przez internet,wole pójść do sklepu,ale wszedzie trzeba tyle czekac!o co chodzi??wie ktoś?
 

emdeno1

New member
witam, mam pytanie do tych co maja juz st50. czy ten tv swieci wystarczajaco mocno?czytalem testy ze jest troche za ciemny i ze np lg w podobnej cenie wypada lepiej. jak to jest jak juz sie ma go w domu?no i czy moze ktos probowal jak wyglada w polaczeniu z konsola?
 

Jasiek_31

New member
Cześć.Ja też nie mogę dostać się do testu.Korzystając z okazji zadam pytanie.Czy w st50 będzie działał moduł CI Cyfry+?Od razu przepraszam za głupie pytanie,jestem całkowicie zielony w tych sprawach.

A po co chcesz do niego wkładać moduł Cyfry czy też jakiegokolwiek innego operatora nadającego przez sat skoro ten TV nie ma tunera satelitarnego?
 

xadamux

New member
przeglądałem sobie teraz oficjalną stronę Panasonica i zauważyłem że st w porównaniu do Vt50 ma takie tryby obrazu jak Dynamiczny / Normalny / Kinowy / Realistyczny kinowy / Gry wideo
Vt50 posiada dodatkowo
Dynamiczny / Normalny / Kinowy / Tryb gier / THX 3D (Kino / Jasny pokój) / Pro1 / Pro2 (isfccc)
Moje pytanie brzmi jak ta różnica sie ma do mieszania w ustawieniach obrazu, posiadam obecnie Vt20 i w trybach pro ustawiam sobie wygodnie wszystko jak mi potrzeba, czy w St50 też jest możliwość mocniej zagłębić sie w ustawienia ??
szkoda,że nie posiada trybu THX bo Panas super je konfiguruje
w takim razie czy zostaje jedynie profesjonalna kalibracja by cieszyć sie w pełni ST50 ?

a tak przy okazji czy w woj. śląskim są jacyś specjaliści od profesjonalnej kalibracji ?
 

Timur2148

New member
W internecie znalazłem jedną ofertę firmy z Rybnika, ale z opisu wynika że robią kalibrację tylko za pomocą kolorymetru..., druga rzecz link do ich strony nieaktualny.. Sam sobie resztę dopowiedz;)

Czy mógłbym prosić by ktoś podał ustawienia po kalibracji do 50ST50.
 

ptx

New member
W 42st50 zalecane jest wyłączenie trybu overscan,tylko mam pewien kłopot związany z jednym kanałem -polsat- po wyłączeniu tej funkcji tylko na tym kanale pojawia sie w lewej górnej części ekranu (do polowy) linia z przerywanymi paskami czy jest możliwość ominięcia tego w jakiś sposób przy ustawieniach tv 16:9i wyłączeniu overscan-u?
 

pedro1

New member
Nie wiem jak jest u ciebie, bo tego telewizora nie posiadam, natomiast u siebie przez tuner dvb-t miałem ten sam objaw na tvp hd w LCD i wystarczyła zmiana na 1080i i pasy biało czarne do połowy na samej górze krawędzi znikały, co dziwne , na 1080p nie zawsze to występuje, zależy co nadają i z jakiej kamery leci tak mi się wydaje.

Tak na szybko przejrzałem instrukcję obsługi, sprawdź w ustawieniach "wykrywanie formatu filmu" ma wpływ na rozdzielczość pionową , funkcja dostępna dla sygnału z przeplotem, może tu jest haczyk.
 
Ostatnia edycja:

Tocki

Member
jutro muszę podjąć decyzję czy 51e6500 samsunaga czy 50ST50 Panasonica ? jakies rady? Samsung tanszy o 300zl i posiada 2 pary okularów. Proszę pomóżcie , widziałem dzisiaj ST50 ciemny trochę..
 

ptx

New member
Nie wiem jak jest u ciebie, bo tego telewizora nie posiadam, natomiast u siebie przez tuner dvb-t miałem ten sam objaw na tvp hd w LCD i wystarczyła zmiana na 1080i i pasy biało czarne do połowy na samej górze krawędzi znikały, co dziwne , na 1080p nie zawsze to występuje, zależy co nadają i z jakiej kamery leci tak mi się wydaje.

Tak na szybko przejrzałem instrukcję obsługi, sprawdź w ustawieniach "wykrywanie formatu filmu" ma wpływ na rozdzielczość pionową , funkcja dostępna dla sygnału z przeplotem, może tu jest haczyk.

próbowałem wszystkich możliwych kombinacji ustawień wyświetlania i nie potrafię pozbyć sie górnej linii z kanału polsatu w trybie wyłączonego overscanu.czy ktoś może to sprawdzić na swoim 42st50 i ewentualnie coś jeszcze doradzić?
 

emdeno1

New member
zamowilem st50 ma byc za kilka dni. moglby mi ktos polecic jakies testy na pena zebym mogl w sklepie sobie podlaczyc i sprawdzic czy wszystko chodzi bez zastrzezen? jest jakas metoda na sprawdzenie czy wybrany model nie byl modelem wystawowym?gdzies w opcji np ile godzin chodzil itp.? dzieki
 

Coolmac

Member
O stosowaniu ustawień innych była juz wielokrotnie mowa. Nie ma to najmniejszego sensu, bo kazy telewizor jest inaczej wysterowany. Przykłady możesz znaleźć na stronie o kalibrowaniu TV.
 

emdeno1

New member
jutro muszę podjąć decyzję czy 51e6500 samsunaga czy 50ST50 Panasonica ? jakies rady? Samsung tanszy o 300zl i posiada 2 pary okularów. Proszę pomóżcie , widziałem dzisiaj ST50 ciemny trochę..


ja zdecydowalem sie na st50, gdzies czytalem ze samsung bardziej przyklada sie do lcd a plazmy sa podobne do zeszlorocznych(chyba na jakis zagranicznych testach) najlepsze plazmy panasonic,takie sa opinie. dodam ze to bylo porownanie st50 do flagowego modelu plazmy samsunga z tego roku
 

nostah

Klub HDTV.com.pl
vip
ja też zastanawiałem się nad 60e6500, ale jak tylko 55st50 spadło do podobnego pułapu cenowego, to ostatecznie on wisi u mnie na ścianie. mam złą opinię o jakości produktów samsunga (posiadam telefon i piekarnik - obie rzeczy się psują) + nie lubię filtra, który stosuje on w tv. taki mocny gauss - na obrazie sd wygląda wg mnie ohydnie.
 
Do góry