Pierwsza recenzja nowej ST50

majki84

New member
Mam nadzieję że w teście będzie poruszona kwestia zachowania się obrazu w słonecznym pokoju, bo niestety mam kawalerkę od strony południa i całą ścianę okien prostopadle do TV. Nie wiem czy plazma zda egzamin, a przecież nie będę mieszkał w trumnie i zaciemniał mieszkanie żeby telewior miał dobry obraz :)
 

robertos80

New member
Mam nadzieję że w teście będzie poruszona kwestia zachowania się obrazu w słonecznym pokoju, bo niestety mam kawalerkę od strony południa i całą ścianę okien prostopadle do TV. Nie wiem czy plazma zda egzamin, a przecież nie będę mieszkał w trumnie i zaciemniał mieszkanie żeby telewior miał dobry obraz :)

w takim wypadku lepiej kup jakiegoś LED'a, bo sam mam gt30 i ściane z tv prospopadle do okna, ktore wychodzi na pld-zach i w dzien rewelacji nie ma, więc wątpię, żeby w ST50 był aż taki super filtr
 

copperman

New member
Okulary se to małe a me to średnie i nadają się dla posiadaczy okularów korekcyjnych. Mam jedną parę ,są bardzo lekkie.Oglądam 3d w cyfrze,w moim odczuciu obraz 3d jest super.Postacie są subiektywnie trochę mniejsze ale bardzo wyrażne.Druga para idzie za 291 z przesyłką.
 

krzych1963

New member
Mam nadzieję że w teście będzie poruszona kwestia zachowania się obrazu w słonecznym pokoju, bo niestety mam kawalerkę od strony południa i całą ścianę okien prostopadle do TV. Nie wiem czy plazma zda egzamin, a przecież nie będę mieszkał w trumnie i zaciemniał mieszkanie żeby telewior miał dobry obraz :)

Plazma jest dobra ale do sypialni bo jak masz okna gdzie słońce świeci po południu to sobie ją odpuść,ja się do dziś męczę i muszę zaciemniać pokój bo inaczej nie pooglądam tv
 

kuras90

New member
No właśnie ja mam podobny problem co Majki, ale innej opcji niż plazma nie biorę pod uwagę, zwłaszcza, że tata ma S20e i jak miałem u siebie w pokoju, to za lustro nie robił, a w ST50e filtr na pewno będzie o wiele lepszy :)
ale zanim kupię, to chętnie bym zobaczył jakiś polski test
 

micmus

Member
Bez reklam
No właśnie ja mam podobny problem co Majki, ale innej opcji niż plazma nie biorę pod uwagę, zwłaszcza, że tata ma S20e i jak miałem u siebie w pokoju, to za lustro nie robił, a w ST50e filtr na pewno będzie o wiele lepszy :)
ale zanim kupię, to chętnie bym zobaczył jakiś polski test

To się ciesz bo masz dobre warunki na plazmę :)

Tydzień temu również miałem u siebie plazmę S20 pożyczoną i niestety u mnie całkowicie się nie sprawdziła gdyż mam okno na wprost TV odległość 3m. Co prawda nie wpadają prze nie nigdy bezpośrednio promienie słoneczne, ale i tak w dzień praktycznie nic nie widziałem :(
Z kolei w innym pomieszczeniu jak czasem oglądam wspomnianą plazmę jest super. To mi pokazuje jak duże znaczenie nad wyborem TV ma własnie pomieszczenie - już nie chodzi o osobiste preferencje co do obrazu ale głównie wybór TV narzuca pomieszczenie niestety ... bo wolę obraz plazmowy :(
Jednak skoro na plaźmie S20 było po prostu fatalnie to czy nawet przy rewelacyjnym filtrze ST50 da radę ? tu mam wątpliwości.

Dlatego właśnie chyba będę zmuszony zrezygnować z plazmy, ST50, która chciałem kupić i wybieram między Philipsem 5507 mat, a Panasonici ET5 półmat i chyba zdecyduje się na Panasonica ET5 bo obraz taki bardziej ... plazmowy heh + pasywne 3D.
 
Ostatnia edycja:

kuras90

New member
czy takie dobre to nie wiem. Okno w pokoju mam z południowej strony, a ściana, na której byłby TV jest prostopadłą do okna. W pokoju w letnie dni słońce świeci niemiłosiernie w godzinach 11-18. Ale jak zasłonie rolety to robi się całkiem przyzwoicie na S20, a poza tym, filmy lubię oglądać raczej w godzinach wieczornych więc to dodatkowy plus ;)
 

majki84

New member
Ja chyba pożyczę jakąś plazmę od znajomego i sprawdzę jak to będzie u mnie wyglądało w dzień, żebym w błoto nie wywalił 4500 zł. A jest jakiś dobry LCD z jakością obrazu choć trochę zbliżoną do ST50 i w cenie do ok 4500 zł za 46-50 cali (wolałbym z aktywnym 3D, ale nie jest to aż tak ważne)?
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Ludziska !!! Czy wreszcie do Was dotrze , że telewizor bez względu na technologie powinno się zawsze umieścić w pokoju tak aby okno nie było naprzeciwko telewizora ani najlepiej obok , tylko jak już za telewizorem . Po to mamy pokój zwany sypialnią , gdzie stoi łóżko , pokój dziecięcy gdzie powinny być zabawki , pokój telewizyjny gdzie stoi telewizor . Jak nie mamy takich warunków to powinniśmy je stworzyć zakładając rolety w pokoju gdzie ma stać telewizor . Dopasowywanie technologii na siłę tylko po to żeby wstawić tam telewizor ( w tym wypadku LCD LED który jest o klase gorszy od plazmy ) jest bezsensowne . Chyba lepiej kupić tańszą plazme i rolety i cieszyć się obrazem jaki nam odpowiada , aniżeli na siłę kupować LCD LED w nadzieji że będzie dobry w pokoju z oknami . To bezsensowna zagrywka dlatego że tylko w świetle będzie się nam wydawało że telewizor gra ok , bo poprostu nie widzimy wtedy tak jak powinniśmy obrazu , bo nawet przy ogladaniu LCD LED zaleca się żeby telewizor wstawić tam gdzie światło na niego nie pada . A wystarczy za to żeby ciemniej się zrobiło w pokoju ( burza , noc ) i wtedy zakup LCD LED będzie się nam wydawał chybiony , tym bardziej że LCD LED nadający sie do czego kolwiek jest conajmniej dwa razy droższy od plazmy która i tak zazwyczaj lepiej świeci . Pozatym warto przemyśleć sprawę zakupu , bo lato i jasne dni to tylko kilka miechów w roku , po drugie w letnie słoneczne dni nikt normalny nie siedzi przed telewizorem tylko nad rzeczką :) . A przyjdzie Polska słota jesienna i wtedy zamiast cieszyć się z obrazu plazmy , będziemy się katować obrazem LCD . Więc chyba jednak jak komuś pasuje obraz z plazmy warto odżałować parę złotych na rolety aniżeli kupować na siłę LEDA . Pozdrawiam
 

jackbauer

New member
Ludziska !!! Czy wreszcie do Was dotrze , że telewizor bez względu na technologie powinno się zawsze umieścić w pokoju tak aby okno nie było naprzeciwko telewizora ani najlepiej obok , tylko jak już za telewizorem . Po to mamy pokój zwany sypialnią , gdzie stoi łóżko , pokój dziecięcy gdzie powinny być zabawki , pokój telewizyjny gdzie stoi telewizor . Jak nie mamy takich warunków to powinniśmy je stworzyć zakładając rolety w pokoju gdzie ma stać telewizor . Dopasowywanie technologii na siłę tylko po to żeby wstawić tam telewizor ( w tym wypadku LCD LED który jest o klase gorszy od plazmy ) jest bezsensowne . Chyba lepiej kupić tańszą plazme i rolety i cieszyć się obrazem jaki nam odpowiada , aniżeli na siłę kupować LCD LED w nadzieji że będzie dobry w pokoju z oknami . To bezsensowna zagrywka dlatego że tylko w świetle będzie się nam wydawało że telewizor gra ok , bo poprostu nie widzimy wtedy tak jak powinniśmy obrazu , bo nawet przy ogladaniu LCD LED zaleca się żeby telewizor wstawić tam gdzie światło na niego nie pada . A wystarczy za to żeby ciemniej się zrobiło w pokoju ( burza , noc ) i wtedy zakup LCD LED będzie się nam wydawał chybiony , tym bardziej że LCD LED nadający sie do czego kolwiek jest conajmniej dwa razy droższy od plazmy która i tak zazwyczaj lepiej świeci . Pozatym warto przemyśleć sprawę zakupu , bo lato i jasne dni to tylko kilka miechów w roku , po drugie w letnie słoneczne dni nikt normalny nie siedzi przed telewizorem tylko nad rzeczką :) . A przyjdzie Polska słota jesienna i wtedy zamiast cieszyć się z obrazu plazmy , będziemy się katować obrazem LCD . Więc chyba jednak jak komuś pasuje obraz z plazmy warto odżałować parę złotych na rolety aniżeli kupować na siłę LEDA . Pozdrawiam

A kiedy wreszcie dotrze do ciebie ze plazma, ktorą tak non stop wywyższasz nad lcd, ktora ma lepszy obraz (bo ma i to oczywiscie ze nie podlega dyskusji!:)) ma poprostu dużo poważniejsze wady i ktore sa nie do zaakceptowania przez wiekszosc ludzi i przez ktore sam dobrze wiesz ze chcesz odpuscic sobie ta technologie! ;)
 

micmus

Member
Bez reklam
Ludziska !!! Czy wreszcie do Was dotrze , że telewizor bez względu na technologie powinno się zawsze umieścić w pokoju tak aby okno nie było naprzeciwko telewizora ani najlepiej obok , tylko jak już za telewizorem . Po to mamy pokój zwany sypialnią , gdzie stoi łóżko , pokój dziecięcy gdzie powinny być zabawki , pokój telewizyjny gdzie stoi telewizor . Jak nie mamy takich warunków to powinniśmy je stworzyć zakładając rolety w pokoju gdzie ma stać telewizor . Dopasowywanie technologii na siłę tylko po to żeby wstawić tam telewizor ( w tym wypadku LCD LED który jest o klase gorszy od plazmy ) jest bezsensowne . Chyba lepiej kupić tańszą plazme i rolety i cieszyć się obrazem jaki nam odpowiada , aniżeli na siłę kupować LCD LED w nadzieji że będzie dobry w pokoju z oknami . To bezsensowna zagrywka dlatego że tylko w świetle będzie się nam wydawało że telewizor gra ok , bo poprostu nie widzimy wtedy tak jak powinniśmy obrazu , bo nawet przy ogladaniu LCD LED zaleca się żeby telewizor wstawić tam gdzie światło na niego nie pada . A wystarczy za to żeby ciemniej się zrobiło w pokoju ( burza , noc ) i wtedy zakup LCD LED będzie się nam wydawał chybiony , tym bardziej że LCD LED nadający sie do czego kolwiek jest conajmniej dwa razy droższy od plazmy która i tak zazwyczaj lepiej świeci . Pozatym warto przemyśleć sprawę zakupu , bo lato i jasne dni to tylko kilka miechów w roku , po drugie w letnie słoneczne dni nikt normalny nie siedzi przed telewizorem tylko nad rzeczką :) . A przyjdzie Polska słota jesienna i wtedy zamiast cieszyć się z obrazu plazmy , będziemy się katować obrazem LCD . Więc chyba jednak jak komuś pasuje obraz z plazmy warto odżałować parę złotych na rolety aniżeli kupować na siłę LEDA . Pozdrawiam


W 100% się zgadzam, że lepiej unikać takiego ustawienia, ale... póki mam ten dom co mam będzie tak nie inaczej i trzeba sobie z tym poradzić. Jak wybuduje nowy będzie lepiej heh. Mimo wszystko w takich warunkach jednak lepiej dostosować telewizor do pomieszczenia nie odwrotnie bo telewizor jest dla mnie nie ja dla niego i tego się będę trzymać :) To ja tu rządzę !
 

Soryu

New member
Bez reklam
Dobieranie technologii do nasłonecznienia pokoju to pół biedy, gorzej jak ludzie dobierają wielkość telewizora do szpary w meblach. ;)
 

majki84

New member
ja niestety mam malutką kawalerkę i inaczej TV poprostu nie może stać :) A w dzień nie będę robił w mieszkaniu zaciemnienia żeby obejrzeć telewizję/film z dobrym obrazem, bo wreszcie popsuję sobie wzrok, a po drugie to zaciemnienie w dzień może przeszkadzać też partnerce, która niekoniecznie będzie oglądać TV
 

rawojc

New member
Czy orientujecie się czy ST50 odtwarza multimedia z HDD (FAT32, NTFS)? W instrukcji jest napisane, że nie można zagwarantować współpracy z dyskiem twardym sformatowanym za pomocą komputera. W instrukcji jest położony nacisk na użycie dysku do nagrywania programów przez TV.

Byłbym wdzięczny za informacje od osób, które miały lub będą mieć możliwość przetestować, jak w praktyce wygląda obsługa dysków twardych ze zdjęciami i filmami podłączanych przez USB.
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
A kiedy wreszcie dotrze do ciebie ze plazma, ktorą tak non stop wywyższasz nad lcd, ktora ma lepszy obraz (bo ma i to oczywiscie ze nie podlega dyskusji!:)) ma poprostu dużo poważniejsze wady i ktore sa nie do zaakceptowania przez wiekszosc ludzi i przez ktore sam dobrze wiesz ze chcesz odpuscic sobie ta technologie! ;)

A jakie to te duzo powazniejsze wady,powidoki to juz praktycznie przeszlosc,zuzycie pradu to jedna flaszka mniej w miesiacu albo 7 piw mniej ;)
 

roccogiani

New member
W ubiegłą niedziele w MM testowałem "50ST50" pod względem multimedialności, łykał wszystko co mu zapodałem(MKV HD.SBS,itp co dostępne w sieci) z pendriva 32GB sformatowanego na system plików NTFS
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
W ubiegłą niedziele w MM testowałem "50ST50" pod względem multimedialności, łykał wszystko co mu zapodałem(MKV HD.SBS,itp co dostępne w sieci) z pendriva 32GB sformatowanego na system plików NTFS

Ciekawe czy format MTS lyknie :) no i Kiki w koncu moglby umiescic ten jego test mial byc ST testowany z samsungami i umieszczony juz dawno i nic :(
 
Do góry