Pierwsza recenzja nowej ST50

micmus

Member
Bez reklam
Dokładnie tak Samsungi pasują inne też powinny :)
Dodatkowo okulary Samsunga są bardzo tanie jak na aktywne oraz...ładne i całkiem wygodne.
 

siekier_90

New member
To tak ciągnąc temat, mógłbym prosić o nazwy modeli takich pasujących okularów? Najlepiej jak najtańsze, które nałożę na korekcyjne ;]
 

majki84

New member
Pojawily się modele st50, zdążyli dzisiaj wystawić42 cale za4 tyś, na magazynie jest50 cali za5400 zł. Szczerze mówiąc to ta plazma bardzo słabo wypada na tle stojących obok lcd. Biel jest kiepska a czerń szara jak na starych lcd! Ustawienia w jakie mogłem wejśćz poziomu tv to tylko: kontrast na max, jasność była na zero ale nawet jak dałem max to niewiele się zmieniło, biel szarai ekran ogólnie ciemny. Kolory były chyba na fabrycznym zerze tak jak i ostrość.

Jeśli ktoś może to niech podejdzie i sprawdzio co chodzi, bo wygląda to fatalnie. MOŻE przez to że nie jestdotarta?
 

Osato

New member
Oby ktoś kto posiada tę plazmę to obalił. Ponoć obraz na tym telewizorze jest super, a tu takie informacje...
 

damaioshin

New member
Majki - sam chyba jesteś niedotarty.

O jakich wy wogóle rzeczach mówicie?
Porównujecie plazmy do lcd?
Ciekawe który z was ma w domu oświetlenie jarzeniowe. Bo przy takim świetle to lcd na pewno wygląda lepiej.
 

majki84

New member
Piszę tylko jak to wygląda w saturnie. Sam się zdziwiłem. Nad nią stoi st30 i różnicy ani w czerni ani w bieli nie zauważyłem. Kolory trochę wyprane, Fakt że może to wina oświetlenia a i materiał źródłowy nie powala. Najdziwniejszy jest poziom czerni który na obu plazmach jest tragiczny,a na różnych lcdw podobnie cenie obok czerń jest smolista. Na prezentacji panasa na youtube czerń jest piękna,a tu nie. Może saturn nie lubi panasa i ustawiają go w jakiś tryb eko a lcd obok dają na max? To tylko moje wrażenia po 10 minutach oglądania ekspozycji, najlepiej jak ktoś w szczecinie podejdzie i sam oceni.
 
Ostatnia edycja:

Lughard

New member
Oglądałem 55" ST50 w MM i nie zauważyłem, żeby obraz odstawał od telewizorów LED przy sklepowym oświetleniu. Nie robiłem oczywiście żadnych testów, tylko powierzchowny ogląd. Poziom jasności, nasycenie kolorów i czerń wydawały się jak najbardziej w porządku.

A odnośnie cen - 55" też poszła w dół. W tej chwili jest od 6395.14 zł. Oby tak dalej!
 

artsaulo

New member
ST 50 świeci troszkę ciemniej niż ST30. Wydaje mi się,ze to za sprawą nowego panelu, czerń jest lepsza w ST50.
 

copperman

New member
skąd taka konkluzja,ze sklepu? St50 wyciąga powyżej 120 cd/m2 in i jest jedyna z tej serji/st,gt,vt/ w której można operować kotrastem w sposób jak w starych tv.Pozdrawiam.
 

majki84

New member
a ktoś wie jak się ma jakość obrazu st50 do samsunga PS51E6500ES?
Samsung jest za 4100 zł i ma pary aktywnych okularów w zestawie a to sporo. Obraz ponoć też chwalony, wifi w zestawie. Ma ktoś porównanie?
 

pejotwroc

New member
Ty oglądałeś st 50 w saturnie a u mnie w domu wszystkim moim znajomym posiadającym lcd (przedział cenowy 3000..4000) opada kopara aż do ziemi :) Słychać tylko och i ach. Nawet nie wiedzieli że ta plazma ma taki super obraz. Porównywanie czerni plazmy w sklepie do czerni lcd. No cóż. Nie będę tego komentował. :) Tak samo jak zwiększanie poziomu jasności w menu na maksa :)
W sklepie przy mocnych lampach każda plazma w porównaniu do lcd wypada bardzo słabo. Lcdeka można rozświetlić na maksa. Wygląda to super. I większość kupujących na to leci. A w domu takie ustawienia wypalają mózg :) I właśnie tam plazma pokazuje pazury i czerń. W domowym zaciszu. A im bliżej nocy tym jest jeszcze lepiej.
 

szamotel

New member
Pejotwroc - czy oglądałeś na sygnale cyfrowym DVBT telewizji naziemnej, jeżeli tak to opisz jaki jest obraz (na razie mam tylko taki sygnał dostępny).
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
kiki kiedy wkleisz ten obiecany test st50??
W innym temacie jest napisane że dopiero dziś zostanie test tego tv skończony.

Jak się tak wahasz (bo przecież jest już multum recek st50) to mimo wszystko nie lepiej zamówić prezentacje u siebie w domu ? Powiem ci że ja następny swój tv na 100% kupie przez prezentacje, tylko tak można zobaczyć co faktycznie się kupuje a niezadowolenie wywołane kupieniem bubla jest olbrzymie.
 

Fankis

New member
W innym temacie jest napisane że dopiero dziś zostanie test tego tv skończony.

Jak się tak wahasz (bo przecież jest już multum recek st50) to mimo wszystko nie lepiej zamówić prezentacje u siebie w domu ? Powiem ci że ja następny swój tv na 100% kupie przez prezentacje, tylko tak można zobaczyć co faktycznie się kupuje a niezadowolenie wywołane kupieniem bubla jest olbrzymie.

tak,lepiej by było.ale z racji że mieszkam w Niemczech jest to niemożliwe,nawet po sklepach nie mają jeszcze tego panasa więc nie mam okazji nawet zobaczyć na żywo..
 

pejotwroc

New member
Telewizję mam z analogowej kablówki SD. Po 10 latach używania 32 calowego crt kupionego kiedyś za 5 tys. mogę tylko powiedzieć wow. A to przecież tylko analogowa kablówka :) Teoretycznie po takiej przesiadce powinno być gorzej. A nawet moja żona jest zachwycona obrazem. Już widzę swoją minę jak będę miał telewizję HD z satelity. Oprócz tego oglądam filmy BR z PS3.
Niestety u nie nie ma zasięgu naziemnej telewizji cyfrowej więc nie mogę sprawdzić. Ale nawet z analoga sd jestem zadowolony. A jestem dosyć wybredny. Natomiast wszyscy moi znajomi którzy przeszli z crt na lcd i tak jak ją mają analogową kablówkę są bardzo rozczarowani obrazem. Widziałem jak on wygląda i wcale się im nie dziwię.
 

melkorr

New member
Witam,

Mam kilka pytań odnośnie TV Panasonic serii ST50:

Czy podłączając słuchawki ( zestaw głośnikowy) przez złącze słuchawkowe mamy tylko możliwość regulowania głośności z poziomu menu/dźwięki? Strasznie to jest uciążliwe. (to pytanie dotyczy pewnie wszystkich Panasoniców)
Po najnowszej aktualizacji TV przestał odtwarzać wszystkie pliki mkv (nie wiem jak divx). Stało się komuś podobnie ?
Czy ktoś z Was testował okulary SAMSUNG na tym TV ? wcześniejsze posty wskazują na to, że powinny działać bez problemu, a tak wcale nie jest. Owszem, obraz robi się ostry po oglądaniu przez okulary w trybie 3D, ale efektu 3D nie zauważyłem.
Jeśli chodź trochę może ktoś pomóc to bardzo proszę.
 
Do góry