Philips TV 2021: telewizory OLED706 z Android TV 10, P5 Generation 5 z AI, HDMI 2.1 i Ambilight 3

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy ktoś może sprawdzić na Disney+ serial Skarb narodów? Jakoś od drugiego odcinka skacze kolorystyka serialu, co kilka lub kilkanaście sekund jakby ktoś bawił się balansem bieli. Raz obraz jest bardziej chłodny, raz cieplejszy itp. Zastanawiam się czy to coś u mnie czy tak nagrane jest.
Tak mam tak samo , aż się zagotowałem , bo myślałem , że TV mi siada :). To mnie uspokoiłeś
 

waldek69

Member
Czy pilot będący w zestawie z telewizorem powinien posiadać przycisk ambilight ? Zakupiłem model 706, mój pilot pod przyciskiem włącz nie posiada tego przycisku z nazwą. Na necie i w instrukcji widziałem, że powinien mieć. Czy w tej sytuacji trzeba wchodzić do ustawień, czy można jakoś zaprogramować przycisk?
Jest przycisk ambilight podświetlany nawet. Tydzień temu kupiłem 706.
 

BraXu

New member
Witam, chce sparować pilota ( kupiłem model na allegro z funkcją głośnika). Zainstalowałem uruchamiacz aktywności ale nie mogę znaleźć ".AddAccessoryActivity"?? Proszę o pomoc gdzie to jest? Pozdrawiam
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Jeśli to było do mnie to wolę byś napisał odpowiedź tu na forum. Może inni też by chcieli wiedzieć jak wyłączyć ten komunikat o aktualizacji.
Cześć,
Nie można wyłączyć tego komunikatu ale można go zablokować. Opisał to Toengel na swoim blogu:
 
Nie macie do cholery wrażenia że to oprogramowanie nowe czyli 232 jest gorsze od tego poprzedniego czyki 223? Wiele rzeczy mi tam nie leży nawet taka głupia rzecz jak ambilight podczas wyłaczania tv jak jest opcja czy mają się po wyłączeniu tv gasić wolno czy od razu razem z tv to jakby nie było ustawione gaszą się od razu
 
Wszytko jest ustawione jak należy przy 223 działało jak trzeba przy 232 nie po aktualizacji hard reset też był robiony żeby nie było
Da się jakoś ciągnąć do tego wstecz? Z 232 na 223? Bo jak wrzucam plik na usb i chce zrobić z usb to nie robić aktualizacji wstecz co jest w sumie logiczne ale jakiś sposób żeby to zrobić czyki cofnąć się do oprogramowania wstecz chyba jest czy się mylę?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
1. Mi po jednej aktualizacji też się tak zrobiło, myślałem że to wina softu bo miałem ustawione na stopniowe wygaszanie. Okazało się że odpowiada za to jeszcze inne ustawienie i po tej zmianie wszystko wróciło do normy.
2. Mam ten sam soft i u mnie wygaszanie działa poprawnie więc albo przy instalacji jakiś babol się zrobił albo masz źle ustawione...
3. Da się to wrócić do wcześniejszej wersji ale potrzebujesz odpowiednio spreparowanego softu - to nie tak że wgrasz normalnie starszą wersje na nowszą i pójdzie... Było już o tym na forum w temacie o 9206..
 
1. Mi po jednej aktualizacji też się tak zrobiło, myślałem że to wina softu bo miałem ustawione na stopniowe wygaszanie. Okazało się że odpowiada za to jeszcze inne ustawienie i po tej zmianie wszystko wróciło do normy.
2. Mam ten sam soft i u mnie wygaszanie działa poprawnie więc albo przy instalacji jakiś babol się zrobił albo masz źle ustawione...
3. Da się to wrócić do wcześniejszej wersji ale potrzebujesz odpowiednio spreparowanego softu - to nie tak że wgrasz normalnie starszą wersje na nowszą i pójdzie... Było już o tym na forum w temacie o 9206..
Jakie inne ustawienie za to odpowiada?
W dziale z 9206 przewertowalem juz wszytkie 105 stron 2 razy u nigdzie nie widzę na temat spreparowania softu
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Jestem w pracy nie mam jak sprawdzić. Ale w temacie o 9206 pisałem o tym dość dawno już że mi nie wygasza stopniowo i ktoś wtedy mi podpowiedział co zmienić.. No chyba że ktoś to wykasował bo już nie jedna moja wypowiedź była skasowana...
 
tu masz opis jak zrobic downgrade
dzięki w tajemnicze się w to...
z tego co widzę nie trzeba tu nic spreparować tylko ściągnąć plik wrzucić na usb i uruchomić tv ale prosto z gniazdka tzn podpięcia pod prąd...
chyba ze jestem w błędzie to mnie z niego wyprowadź jak możesz :)
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Bo ten plik jest już odpowiednio zrobiony że tak to ujmę. Chodziło mi o to że potrzeba odpowiedni plik a nie taki zwykły ze strony philipsa
 
Do góry