Philips TV 2021: telewizory OLED706 z Android TV 10, P5 Generation 5 z AI, HDMI 2.1 i Ambilight 3

danzentu

Klub HDTV.com.pl
VIP
nie wiem dokładnie czy o to Ci chodzi, ale przesyłać treści np telefonu możesz dowolną aplikacją - otwierającą foty i filmy obsługującą chromecast
u mnie działa bez problemu
np z apki youtuba możesz spróbować odpalić chromecasta na tv


Cześć forumowicze



Aktualny problem to problem z przesyłaniem obrazu z telefonu na tv-może znacie rozwiązanie by nie pobierać zewnętrznych aplikacji?

Wczoraj dwa zdjęcia przesłało a dziś już tel nie widzi tv.
W sonym musiałem włączać "odbicie lustrzane" a tutaj nie ma żadnych opcji związanych z przesyłaniem ekranu/obrazu.
 

tom357

New member
nie wiem dokładnie czy o to Ci chodzi, ale przesyłać treści np telefonu możesz dowolną aplikacją - otwierającą foty i filmy obsługującą chromecast
u mnie działa bez problemu
np z apki youtuba możesz spróbować odpalić chromecasta na tv
Tak,to wiem ale myślałem,że będzie możliwość bezpośrednio wysyłać obraz z wbudowanej aplikacji w telefonie-raz się to udało i tylko raz.

Co więcej,przesyłany obraz z dedykowanej apki google home nie wypełnia całego ekranu tv a dopasowania nie da się zrobić bo automatycznie rozłącza przesyłanie :???:

Przesyłanie youtube działa od samego początku.
 

ezquerro

Member
Mam do wyboru w tej samej cenie 706 albo LG cx , głównie do grania na Ps4 i do filmów w weekend. Co wybrać. Proszę o szybką podpowiedź
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,

Właśnie przeglądam instrukcję obsługi 706 i w ustawieniach obrazu jest HDR Calman, więc jak to ostatecznie jest?
 

uszy19922

New member
Cześć
Naczytałem się o tym pixel shifting i szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie z tym funkcjonować ;/ Czy problem został poprawiony? Jak to wygląa w LG serii G?
 

tom357

New member
Cześć
Naczytałem się o tym pixel shifting i szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie z tym funkcjonować ;/ Czy problem został poprawiony? Jak to wygląa w LG serii G?

U mnie bez zmian-sprawdziłem grubość przesunięcia obrazu i wynosi ona 4mm
Ja bez zastanowienia bym bral lg,gdybym nie potrzebował androida a boxa zewnętrznego nie chcę.
 

tom357

New member
Tak z ciekawości do czego jest Ci potrzebny android na telewizorze? Zastanawiam się jakich ficzerów może mi brakować.

Między innymi do kodi i do polskiej telewizji.

Dużo narzekania było,więc trzeba też pochwalić tv za świetny obraz (bez kalibracji) dźwięk i za dość szybki sytem-sporo było opiń w sieci na temat mulącego androida na philipsie i mogło tak być na starszych modelach,ale z pewnością nie na tym.

Tylko te ramki:evil:
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Tak z ciekawości do czego jest Ci potrzebny android na telewizorze? Zastanawiam się jakich ficzerów może mi brakować.

Android to wolność aplikacji. To tak jakbyś porównał nowoczesny smartfon na Androidzie, gdzie instalujesz co chcesz od różnych producentów (ze sklepu i spoza niego) z telefonem, który ma zamknięty system i działa na nim tylko to, co sam producent zrobił.
Na Androidzie aplikacje są cały czas rozwijane a nawet jak któraś padnie, to masz 10 innych do wyboru. W zamkniętym systemie producent często porzuca wsparcie dla danej apki nierzadko już po 2-3 latach i później się okazuje, że już Netflix nie działa czy YT. I już nic z tym nie zrobisz.
Poza tym sam ekran główny i sposób zarządzania nim dużo bardziej mi się podoba w Android TV niż np. w WebOS czy Tizenie.
 

goobi01

New member
Po jakim czasie wyświetlania statycznych elementów następuje ich przyciemnienie? Czy podczas oglądania widać gołym okiem jak sie np logo stacji przyciemnia czy jest to niezauważalne?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Po jakim czasie wyświetlania statycznych elementów następuje ich przyciemnienie? Czy podczas oglądania widać gołym okiem jak sie np logo stacji przyciemnia czy jest to niezauważalne?

Nikt chyba ze stoperem tego nie mierzył. Włącz sobie np TVN 24 i sprawdź. U mnie to co białe robi się lekko przyciemnione i takie brudno białe. Elementy, które są w jakimś stopniu transparentne mam wrażenie, że też robią się lekko przyciemnione.
 

CiasteQQ

New member
Dzień dobry wszystkim. Śledzę ten temat od jakiegoś czasu i sam nabyłem wersję 65 cali. Czy któryś z Was drodzy użytkownicy ma może TV po kalibracji i zechciałby się podzielić ustawieniami? Podejrzewam, że pierwsze partie będą miały podobne matryce i ustawienia będą podobne. A mojej kochanej nie przetłumaczę, że do TV za ponad 6k muszę jeszcze wezwać specjalistę od kalibracji za kolejne parę stów :)
 

tom357

New member
706 tak i nie da się wyłączyć na tv marki Philips . Tylko w oled Lg można wyłączyc luminację loga

W sumie to dobra wiadomość bo "teoretycznie" dzięki temu matryca dłużej pożyje.

Jednak mogliby dodać opcje na wyłączenie albo minimalizację funkcji pixel shifting bo po co ta opcja jeśli w zasadzie w moim przypadku rzadko pojawiają się statyczne obrazy.
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzień dobry wszystkim. Śledzę ten temat od jakiegoś czasu i sam nabyłem wersję 65 cali. Czy któryś z Was drodzy użytkownicy ma może TV po kalibracji i zechciałby się podzielić ustawieniami? Podejrzewam, że pierwsze partie będą miały podobne matryce i ustawienia będą podobne. A mojej kochanej nie przetłumaczę, że do TV za ponad 6k muszę jeszcze wezwać specjalistę od kalibracji za kolejne parę stów :)




Moja żona także liczy każdy grosz , ale jak pokazałem jej jak może wyglądać obraz po prawdziwej kalibracji to sama stwierdziła że można te 600 zł wydać mimo że TV wart poniżej 5000 zł. Ja skorzystam oferty kal...uj.pl.



Co do matryc to nawet mogą się różnić te które są obok siebie na linii produkcyjnej , więc takie ustawianie na parametrach innego użytkownika mija się z celem.
 
Do góry