Philips The One to watch - PUS7304, 43''/50''/55''/65'' i 70'' - Ambilight 3, Dolby Vision HDR/HDR10 + i Smart TV Android 9,0

pawelbrz

New member
Hello,


have you teste HDR trought HDMI yet?
If yes, do you have to boost up colors because they are washed out (compared to SDR sources)?


Thank you!


Nie testowałem, używam wyłącznie wewnętrznych aplikacji a głównie odtwarzam filmy przez USB. Co do HDR, demka dostępne na you tube czasem gorzej wyglądają z tym HDR-em, niż niektóre dobrze zrealizowane filmy w SDR. Np Tomorrowland wygląda doskonale nawet w 720p.
 

Daniel-1979

New member
Zdradzi mi ktoś tajemnice ustawień tak by Xbox one S zmusił do przejścia tego TV do 4k , HDRów i co tam jeszcze. Ja już nie mam pomysłów.
 

Warson

New member
To już wam przedstawię moją opinię po kilku dniach uzytkowania, tak się okazało że znowu padło na PHILIPS 70PUS7304 i jestem szcześliwy jak nigdy! Ja wziąłem 70 Cali bo w niej akurat montują matrycę VA. Co do czerni wiadomo nie jest to Oled, ale nie wydam ponad 8 tysięcy na Oleda bo mnie najzywczajniej na niego nie stać.
Co do Philipsa, otworzył mi wszystkie rodzaje plików z filmami, odtwarza każdy dźwięk, Obraz Żyleta!, nie zacina się android, oczywiście doinstalowałem każdą możliwą aplikację jaka tylko zechcę. Po kalibracji kolory idealne podemnie czyli Naturalne. Ambilight robi kosmiczną robotę! TV kozak i zrobiłem najlepszą z możliwych opcji oddając TCL. Aha upłynniacz obrazu działa cuda, przy 50HZ nawet podczas meczu Piłki Nożnej nie ma mowy o snużeniu lub tym podobne dodając przy tym że o migotaniu ekranu można zapomnieć (bajka zero jakiegokolwiek migotania). świetny Wybór! Polecam i wybierzcie się do sklepu ze swoim sprzętem sami przetestujcie jak ktoś nie wierzy! Jak ktoś zauważy w tym TV jakiś mankament oprocz oczywiście niepełnej czerni to stawiam dobre piwo!
 

DarKamui

New member
To już wam przedstawię moją opinię po kilku dniach uzytkowania, tak się okazało że znowu padło na PHILIPS 70PUS7304 i jestem szcześliwy jak nigdy! Ja wziąłem 70 Cali bo w niej akurat montują matrycę VA. Co do czerni wiadomo nie jest to Oled, ale nie wydam ponad 8 tysięcy na Oleda bo mnie najzywczajniej na niego nie stać.
Co do Philipsa, otworzył mi wszystkie rodzaje plików z filmami, odtwarza każdy dźwięk, Obraz Żyleta!, nie zacina się android, oczywiście doinstalowałem każdą możliwą aplikację jaka tylko zechcę. Po kalibracji kolory idealne podemnie czyli Naturalne. Ambilight robi kosmiczną robotę! TV kozak i zrobiłem najlepszą z możliwych opcji oddając TCL. Aha upłynniacz obrazu działa cuda, przy 50HZ nawet podczas meczu Piłki Nożnej nie ma mowy o snużeniu lub tym podobne dodając przy tym że o migotaniu ekranu można zapomnieć (bajka zero jakiegokolwiek migotania). świetny Wybór! Polecam i wybierzcie się do sklepu ze swoim sprzętem sami przetestujcie jak ktoś nie wierzy! Jak ktoś zauważy w tym TV jakiś mankament oprocz oczywiście niepełnej czerni to stawiam dobre piwo!


The only problem that i'm facing (and with me some people from around the world, looking at the forums) is HDR signal throught HDMI, because colours are really washed out (unless you boost up colours and activate Colours Enhancement)...
Do you have a solution for this?
 

gothblack

New member
To już wam przedstawię moją opinię po kilku dniach uzytkowania, tak się okazało że znowu padło na PHILIPS 70PUS7304 i jestem szcześliwy jak nigdy! Ja wziąłem 70 Cali bo w niej akurat montują matrycę VA. Co do czerni wiadomo nie jest to Oled, ale nie wydam ponad 8 tysięcy na Oleda bo mnie najzywczajniej na niego nie stać.
Co do Philipsa, otworzył mi wszystkie rodzaje plików z filmami, odtwarza każdy dźwięk, Obraz Żyleta!, nie zacina się android, oczywiście doinstalowałem każdą możliwą aplikację jaka tylko zechcę. Po kalibracji kolory idealne podemnie czyli Naturalne. Ambilight robi kosmiczną robotę! TV kozak i zrobiłem najlepszą z możliwych opcji oddając TCL. Aha upłynniacz obrazu działa cuda, przy 50HZ nawet podczas meczu Piłki Nożnej nie ma mowy o snużeniu lub tym podobne dodając przy tym że o migotaniu ekranu można zapomnieć (bajka zero jakiegokolwiek migotania). świetny Wybór! Polecam i wybierzcie się do sklepu ze swoim sprzętem sami przetestujcie jak ktoś nie wierzy! Jak ktoś zauważy w tym TV jakiś mankament oprocz oczywiście niepełnej czerni to stawiam dobre piwo!


Mam Phila 55PUS6561 i problemy z kurzem za sobą (wyczyścili mi jeszcze na gwarancji), ale boję się powtórki i dlatego myslałem o TCL, ale no właśnie w PL jeszcze mało popularny i niby testy ok., a potem tylko czytam żale an forum, że uptade nie ma, a to coś nie działa...dlatego moja 2 opcja jest pozostanie przy tej marce. Napisz mi proszę jak wyglądają dokładnie mecze piłkarskie bo to jednak tylko 50HZ, a ja miałem do tej pory 120hz i mimo powiększenia obrazu nie chcę przeklinać wyboru/
No i jak działa wybieranie głosowe androida. Pzdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To firma obecnie Nr 2 na świecie.
Więc bez obaw. Telewizje nadają też w 50Hz , więc masz 1;1 bez smużenia do sportu.
 

Liter1979

Member
Bez reklam
The only problem that i'm facing (and with me some people from around the world, looking at the forums) is HDR signal throught HDMI, because colours are really washed out (unless you boost up colours and activate Colours Enhancement)...
Do you have a solution for this?

Zgadzam się całkowicie niestety. Mam ten sam problem, a do tego straszne ziarno przy Hdr. Kiedy kupiłem pierwszy swój pierwszy film w 4k Hdr, myślałem że to po prostu wina tego że to stary film (Predator z Arnim) i tak został prześladowany itp. No, ale mikołaj pod choinkę zostawił trylogię Matrixa i niestety jest to samo :( tyle że tam dodatkowo jest Dolby Vision, ale zjawisko ziarna też występuje , no i kolory jakieś takie blade (choć teoretycznie Matrix być może jest tak nagrany , aby oddać klimat - sam nie wiem) Nie pozostaje chyba nic , jak zbierać kasę na profesjonalną kalibracje , choć mam obawy czy ona coś ta, czy po prostu ten tv już tak ma...
 

DarKamui

New member
Zgadzam się całkowicie niestety. Mam ten sam problem, a do tego straszne ziarno przy Hdr. Kiedy kupiłem pierwszy swój pierwszy film w 4k Hdr, myślałem że to po prostu wina tego że to stary film (Predator z Arnim) i tak został prześladowany itp. No, ale mikołaj pod choinkę zostawił trylogię Matrixa i niestety jest to samo :( tyle że tam dodatkowo jest Dolby Vision, ale zjawisko ziarna też występuje , no i kolory jakieś takie blade (choć teoretycznie Matrix być może jest tak nagrany , aby oddać klimat - sam nie wiem) Nie pozostaje chyba nic , jak zbierać kasę na profesjonalną kalibracje , choć mam obawy czy ona coś ta, czy po prostu ten tv już tak ma...


Philips told me it's a fault with my tv, but i'm writing/reading on all the forums world wide and i can assure you is a problem with ALL the 7304 series (and not only, there are many sony's, LG, etc with the same issue).
I have to call them back tomorrow telling them that they have to look trought this problem before taking my tv (that i will receive back in two weeks), hoping they will listen... for now the only thing i do is boosting up colours at 55/60 value, with colours enhancement max... but i hate colours enhancement because it fakes out colours so much:(
 

Warson

New member
Mam Phila 55PUS6561 i problemy z kurzem za sobą (wyczyścili mi jeszcze na gwarancji), ale boję się powtórki i dlatego myslałem o TCL, ale no właśnie w PL jeszcze mało popularny i niby testy ok., a potem tylko czytam żale an forum, że uptade nie ma, a to coś nie działa...dlatego moja 2 opcja jest pozostanie przy tej marce. Napisz mi proszę jak wyglądają dokładnie mecze piłkarskie bo to jednak tylko 50HZ, a ja miałem do tej pory 120hz i mimo powiększenia obrazu nie chcę przeklinać wyboru/
No i jak działa wybieranie głosowe androida. Pzdr.

ja nie widzę żadnego ziarna to po 1, apropo opinii innych użytkowników.

Co do sportu, Philips ma tak genialnie zrobioną opcję upłynniana obrazu że nie ma żadnego snużenia przy Piłce Noznej, natomiast na TCL po 5minutach myślałem że oszaleje i wyrzuce przez okno ten TV szybciej niż go przywieźli :) Nigdy Więcej! nie wiem czy jest sens dopłacac do matrycy 120Hz. Albo jeszcze więcej do Oleda.
 

gothblack

New member
Dzięki za info. Już zdecydowałem biorę 70PUS. No i ten ambilight... przyzwyczaiłem się do niego i pewnie by mi go brakowało, a poza tym mam już w nim wszystko obczajone i nie musiałbym się na nowo uczyć wszystkich funkcji. Zostało jeszcze przekabacenie żony i Kiki może już szykować transport.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ambilight to świetna rzecz.
Paniom właśnie najbardziej się podoba.
Masz cały pakiet gratisów dodatkowo.
 

H@M

New member
Hej,
Witam serdecznie, bo to mój pierwszy post. Zawsze raczej czytałem Wasze forum, no... ale zawsze przychodzi pora na rejestracje.

Kupiłem tydzień temu Philips 70PUS7304/12 w RTVeuroAGD i mam wrażenie, ze telewizor był z ekspozycji. (Dziwne ślady na tylnej ścianie)

IMG20191228133755-e1578165434327.jpg



IMG20191228133637-e1578166720168.jpg


IMG20191228133528-e1578166779286.jpg



W związku z tym, chciałem sprawdzić ile godzin ma przepracowana matryca i chciałem wejść do menu serwisowego, ale jakoś nie mogę sobie poradzić mimo wprowadzania odnalezionego w sieci kodu 0625..... i tak dalej.

Ktoś pomoże?
 
Ostatnia edycja:
M

mdsfan

Guest
Z poziomu tv (nie zewnętrznego źródła) wprowadzasz sześciocyfrowy kod i zatwierdzasz ok. Nie jestem pewien, czy wcześniej nie trzeba użyć kursora w prawo. Podpowiedź jest na innym polskim forum. Znajdziesz bez problemu w necie.

Tylko zwróć uwagę na gwarancję...
 

H@M

New member
Tylko zwróć uwagę na gwarancję...


Tak, tak wiem. Wiem, ze wejścia w ten tryb są logowane, ale wejdę tylko w godziny pracy nic poza tym, co zapewne będzie odnotowane w logach. Jak okaże się, że to powystawóka z duzym czasem, to co mogę zrobić? Oddać na jakiej podstawie? ... że używany nie nowy?
 

djrzz

Member
Moim zdaniem ewidentnie tv z ekspozycji. Te ślady co są widoczne to kurz? Moim zdaniem w tv zapakowanym fabrycznie nie powinno być takich śladów. Ja bym zwrócił z tytułu niezgodności towaru z umową i dokładnie zaznaczył że telewizor ma długotrwałe ślady użytkowania, a sprzęt jest sprzedawany jako nowy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz na PW dostaniesz kontakt do kolegi.
Kupowałeś w sklepie stacjonarnym czy przez internet ?
Dziwnie to wygląda...
 

H@M

New member
Moim zdaniem ewidentnie tv z ekspozycji. Te ślady co są widoczne to kurz?
Nie, to wodpczny pod kątem jasny cień, jakby od mocowania na długim poprzecznym mocowaniem na ścianach ekspozycji sklepowych ...


Napisz na PW dostaniesz kontakt do kolegi.
Kupowałeś w sklepie stacjonarnym czy przez internet ?
Dziwnie to wygląda...


Przez internet. Dowóz przez transport sklepu.
Co ten kolega poradzi w temacie?


Może zwrócić się do serwisu Philipsa, będą widzieli czy logował się w sieci, albo co?

WPISAŁEM KOD:

WhatsApp-Image-2020-01-05-at-13.45.23-e1578228475700.jpeg


Tak wygląda czas, jeżeli jest w h, to i tak za dużo bo TV mam od zeszłej soboty u mnie pracował 70, max 80h!, wiec 100 nabita w sklepie!
... ale czy warto o te 100h fatygować i robić aferę? Może na to liczą, i TV wystawowe maja ok 100h?
 
Ostatnia edycja:
Do góry