Philips The One to watch - PUS7304, 43''/50''/55''/65'' i 70'' - Ambilight 3, Dolby Vision HDR/HDR10 + i Smart TV Android 9,0

vigi

Member
Dzięki za odpowiedzi....


"Suche porównanie" sugeruje, że różnica nie jest aż tak duża żeby warto było dokładać 15% ceny..

Tak na szybko 7304 ma HDR10+ i dolby vision . Kwestia czy tej "starszej " osobie bedzie to przydatne

70+ raczej skupia się na oglądaniu kablówki chociaż mam nadzieję że przekonam ją do Netflixa ;-)
w każdym razie będzie to przesiadka z 32 calowego samsungu za 700 zł więc myślę że nawet przy 7303 różnica na plus będzie kolosalna....

BTW liczyłem że z okazji black fridaya trafią się jakieś obniżki na 7304 ale niestety został pominięty w promocjach przynajmniej w rozmiarze 55"

znalazłem wprawdzie promo na 7303 w 50" link ale trochę szkoda tych dodatkowych 5 cali....

Myślicie że jest szansa jeszcze na jakieś promo na cyber monday albo przed świętami?
 

DarKamui

New member
Are you shure?
For me first link has the best picture ;)


Yeah that's the problem, first one is SDR.
HDR has better lighting and details (terrain brown and not red, more detailed clouds) but colors are overall washed out (but some colours like red lightings are satured like, if not more, SDR).
Don't know what to do, the only way to let it looks alike SDR (or slightly better) is:


Activate HDR Plus, but this crush brightness and you lose details (example: clouds in the sky less detailed)
Activate Color Optimization, but this produce fake colors (i don't have example right now, but i tried with many sources)


I don't thik it's normal, but i'm not so into HDR and maybe that's the way it's gonna look...
 

DarKamui

New member
Ok i made some pictures for what i mean when i say that color enhancement fakes colors out:

Original source:



Without color enhancement:



Minimum colour enhancement:



Medium colour enhancement:



Maximus colour enhancement:



As you can see, for example, green is turning to light blue when it's on.
I'm afraid that turning it on for making hdr movies look better will only fake out the picture colours.
 

brak2sensu

New member
Witam.Z góry przepraszam jeśli zaśmiecam forum, ale chcę zwiększyć zasięg.Mam od dwóch dni PHILIPS 58PUS7304/12.Obraz na filmach czy YouTube jest super, ale na meczach wygląda to bardzo zle, rozmazane postacie :(
Drugi problem.Gdy odpalam np YouTube z przycisku „home” na pilocie jest wszystko ok, ale gdy już chce wyjść i oglądać z kanały z dekodera już jest słabo.Wciskając home, nie wychodzi mi z tego menu, a gdy wcisnę TVexit, to pojawia mi się to, co po wciśnięciu „source” muszę wybrać hdmi4 i dopiero jest obraz z dekodera ( nc+) myślałem, że po wyjściu automatycznie bd obraz z dekodera.Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Witam.Z góry przepraszam jeśli zaśmiecam forum, ale chcę zwiększyć zasięg.Mam od dwóch dni PHILIPS 58PUS7304/12.Obraz na filmach czy YouTube jest super, ale na meczach wygląda to bardzo zle, rozmazane postacie :(
Drugi problem.Gdy odpalam np YouTube z przycisku „home” na pilocie jest wszystko ok, ale gdy już chce wyjść i oglądać z kanały z dekodera już jest słabo.Wciskając home, nie wychodzi mi z tego menu, a gdy wcisnę TVexit, to pojawia mi się to, co po wciśnięciu „source” muszę wybrać hdmi4 i dopiero jest obraz z dekodera ( nc+) myślałem, że po wyjściu automatycznie bd obraz z dekodera.Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam
Probowales kontakt z obsluga klienta Phillips?
 

vigi

Member
BTW liczyłem że z okazji black fridaya trafią się jakieś obniżki na 7304 ale niestety został pominięty w promocjach przynajmniej w rozmiarze 55"

znalazłem wprawdzie promo na 7303 w 50" link ale trochę szkoda tych dodatkowych 5 cali....

Myślicie że jest szansa jeszcze na jakieś promo na cyber monday albo przed świętami?

Ta promocja okazała się niestety towarem poekspozycyjnym więc raczej trzymam się od niej z daleka

ale od dzisiaj w euro i media expert zjechali z ceną 55pus7334 do chyba przyzwoitych 2.499 więc warto było ich przeczekać jednak ponowię pytanie myślicie że do świąt jest szansa na coś niżej?

A może Ty kiki masz na niego jakąś sensowną ofertę???
 
Ostatnia edycja:

ALFina

New member
Czy ktoś mógłby podzielić się swoimi ustawieniami dla 70PUS7304?
Głównie używany będzie do XBox One X, PS4 Pro, Netflix i Youtube.
 

DarKamui

New member
Czy ktoś mógłby podzielić się swoimi ustawieniami dla 70PUS7304?
Głównie używany będzie do XBox One X, PS4 Pro, Netflix i Youtube.




Hello,



those are mines for SDR Gaming:


General Settings:
Color: 50 (you can put it up at a max value of 54 if you like more saturated colors, but don't go past that point or you'll start losing details)
Contrast: 70 (40 at night)
Sharpness: 0 or 1
Brightness: 54

Color Options:
Color Optimization: Off (absolutely, as you can see in my post one page back it only fakes out colors)
Color Temperature: Normal

Contrast Options:
Contrast Mode: Off
Hdr - Upscaling: Off (it only makes the screen brighter and mess with contrast, but if you want a brighter image you can turn it on)
Dynamic Contrast: Off
Video Contrast: 98
Light Sensor: Off
Gamma: 0 (i'm trying to putting it to 2)

Sharpness Options:
Ultra Resolution: Off

Images Optomization Options:
Reduce Noise: Off
Reduce MPEG Artefact: Off
Motion: off



Now for HDR Gaming/Movies is more complicated (talking about HDMI connection, like a UHD Blu Ray on XBOX ONE X), because i find out that colors are washed out completely using this settings (that should be correct because HDR is more colorful than SDR). If it's the same (or not) for you, can you please let me know?


Those are my actual HDR settings:


General Settings:
Color: 60 (if you use colore enhancement - that i dislike as i said above but it seems madnatory in HDR due to the loss of saturation -, if not put it to 75)
Contrast: 100
Sharpness: 0 or 1
Brightness: 50

Color Options:
Color Optimization: Max (if color is 60, if not OFF)
Color Temperature: Normal

Contrast Options:
Contrast Mode: optimized for pictures
Hdr - Upscaling: Min/Med/Max depending of the game your'e playing (for FFXV is minimum, for forza 7 is maximum, ecc)
Dynamic Contrast: Off
Video Contrast: 100
Light Sensor: Off
Gamma: 2

Sharpness Options:
Ultra Resolution: Off

Images Optimization Options:
Reduce Noise: Off
Reduce MPEG Artefact: Off
Motion: off





Please let me know if this was helpful and if you have same problems with HDR :)
 

pawelbrz

New member
Krótka opinia na temat 58PUS7304 na matrycy podobno VA z promocji w mediaexpert po 2 dniach użytkowania, może kogoś zainteresuje.

Poprzedni TV to Sharp 37" fullHD sprzed ~8 lat i do niego mam wyłącznie odniesienie.
- czerń - ok ale bez rewelacji, możliwa poprawa przez tryb eko działający w o ile dobrze pamietam 3-ch stopniach - prawdopodobnie przyciemnia podświetlenie matrycy ale trochę zbyt mało nawet w 3 progu - przedpotopowy sharp tez miał 3 stopnie ale skuteczność większa - czerń w nocnym oglądaniu była lepsza,

- kąty - takie sobie, każde odchylenie głowy o 30cm w poziomie powoduje, że boki ekranu jaśnieją. Nawet na wprost boki nie są całkiem czarne w max trybie eko. Jasne kolorowe obrazy już są ok.
- upłynniacz działa bardzo dobrze,
- dźwięk jak najbardziej ok do oglądania TV,
- mam wrażenie, że nie zapamiętuje ustawień własnych dla filmów odtwarzanych z zewnętrznego nośnika (obrazu z anteny póki co nie mam wiec nie sprawdziłem),
- pilot wbrew temu co się pisze, że jakość aliexpress jak dla mnie jest ok, wyszukiwanie głosowe na youtube działa,

- jakość wykonania - czytałem jakiś test, w którym było napisane, że ramki niespasowane, odstaje od matrycy po środku na dole, u mnie po środku ok, odstaje z lewej strony na dole :), będzie się tam zbierał kurz, ramki aluminium,
- podstawa fajna, solidna, obrotowa w poziomie,
- optical w połączeniu z ampli yamahy działa ok, nic nie strzela, wykrywa dobrze pcm lub DD w zależności od tego co w pliku zakodowano,
- system działa póki co prędko, nie bez zwłoki ale nie trzeba czekać wieczność,
- kolory ok. ale trzeba pokombinować z ustawieniami żeby nie przechodziło w zieleń lub niebieski,
- ambilight fajna sprawa - można załączyć stałe podświetlenie z tyłu i wybrać czerwień, biel, zieleń lub niebieski oraz wyregulować jasność, poprawia to wrażenie czerni, dynamiczny raczej dla gadżeciarzy nie kinomaniaków,
- funkcjonalność ok, android, DV, HDR+ jest,

za 2680 warto, ale warto tez jeżeli ma ktoś możliwość porównać w domu z panasonic gx830 lub tcl 780, zwłaszcza pod względem uzyskania czerni absolutnej (jak na LCD) przez przyciemnienie podświetlenia. Dla mnie czarny to podstawa bo oglądam tv głównie wieczorami.
 

pawelbrz

New member
Jeszcze jedna sprawa - z pamięci USB odtwarza filmy z dźwiekiem DD, z youtube sprawdzając kilkanaście demek dolby digital i DTS amplituner stale wyświetla dźwięk PCM, stąd wniosek, że nie odtwarza dźwięku przestrzennego z tego portalu.
 

Piotrex44

Member
Jeszcze jedna sprawa - z pamięci USB odtwarza filmy z dźwiekiem DD, z youtube sprawdzając kilkanaście demek dolby digital i DTS amplituner stale wyświetla dźwięk PCM, stąd wniosek, że nie odtwarza dźwięku przestrzennego z tego portalu.
Na początku grudnia była aktualizacja, min. optymalizacja you tube, musisz sprawdzić. Mam też ten Tv, zastrzeżeń wielu nie mam. Z tego co zauważyłem lubi rwac krawędzie obiektów, lubi zarzucić zielenią na skórze postaci podczas ciemnych scen. Oczywiście tryb obrazu film jest najlepszy, testowałem na różnych planszach i wypada najlepiej, jedynie trzeba zmienić płynność bo na trybie film klatkuje. Pamiętaj również o tym że każde źródło używa różnych ustawień obrazu i dla każdego trzeba ustawiać osobno.
 

DarKamui

New member
Krótka opinia na temat 58PUS7304 na matrycy podobno VA z promocji w mediaexpert po 2 dniach użytkowania, może kogoś zainteresuje.

Poprzedni TV to Sharp 37" fullHD sprzed ~8 lat i do niego mam wyłącznie odniesienie.
- czerń - ok ale bez rewelacji, możliwa poprawa przez tryb eko działający w o ile dobrze pamietam 3-ch stopniach - prawdopodobnie przyciemnia podświetlenie matrycy ale trochę zbyt mało nawet w 3 progu - przedpotopowy sharp tez miał 3 stopnie ale skuteczność większa - czerń w nocnym oglądaniu była lepsza,

- kąty - takie sobie, każde odchylenie głowy o 30cm w poziomie powoduje, że boki ekranu jaśnieją. Nawet na wprost boki nie są całkiem czarne w max trybie eko. Jasne kolorowe obrazy już są ok.
- upłynniacz działa bardzo dobrze,
- dźwięk jak najbardziej ok do oglądania TV,
- mam wrażenie, że nie zapamiętuje ustawień własnych dla filmów odtwarzanych z zewnętrznego nośnika (obrazu z anteny póki co nie mam wiec nie sprawdziłem),
- pilot wbrew temu co się pisze, że jakość aliexpress jak dla mnie jest ok, wyszukiwanie głosowe na youtube działa,

- jakość wykonania - czytałem jakiś test, w którym było napisane, że ramki niespasowane, odstaje od matrycy po środku na dole, u mnie po środku ok, odstaje z lewej strony na dole :), będzie się tam zbierał kurz, ramki aluminium,
- podstawa fajna, solidna, obrotowa w poziomie,
- optical w połączeniu z ampli yamahy działa ok, nic nie strzela, wykrywa dobrze pcm lub DD w zależności od tego co w pliku zakodowano,
- system działa póki co prędko, nie bez zwłoki ale nie trzeba czekać wieczność,
- kolory ok. ale trzeba pokombinować z ustawieniami żeby nie przechodziło w zieleń lub niebieski,
- ambilight fajna sprawa - można załączyć stałe podświetlenie z tyłu i wybrać czerwień, biel, zieleń lub niebieski oraz wyregulować jasność, poprawia to wrażenie czerni, dynamiczny raczej dla gadżeciarzy nie kinomaniaków,
- funkcjonalność ok, android, DV, HDR+ jest,

za 2680 warto, ale warto tez jeżeli ma ktoś możliwość porównać w domu z panasonic gx830 lub tcl 780, zwłaszcza pod względem uzyskania czerni absolutnej (jak na LCD) przez przyciemnienie podświetlenia. Dla mnie czarny to podstawa bo oglądam tv głównie wieczorami.


Hello,


have you teste HDR trought HDMI yet?
If yes, do you have to boost up colors because they are washed out (compared to SDR sources)?


Thank you!
 

pawelbrz

New member
Na początku grudnia była aktualizacja, min. optymalizacja you tube, musisz sprawdzić. Mam też ten Tv, zastrzeżeń wielu nie mam. Z tego co zauważyłem lubi rwac krawędzie obiektów, lubi zarzucić zielenią na skórze postaci podczas ciemnych scen. Oczywiście tryb obrazu film jest najlepszy, testowałem na różnych planszach i wypada najlepiej, jedynie trzeba zmienić płynność bo na trybie film klatkuje. Pamiętaj również o tym że każde źródło używa różnych ustawień obrazu i dla każdego trzeba ustawiać osobno.


Zainstalowałem wczoraj aktualizację systemu. Nadal po przejrzeniu wielu filmów demo dotyczących audio DD i DTS z youtube, na żadnym z nich ampli nie przełączył się z PCM na DD, filmy odtwarzane z nośnika bez problemu mają w wiekszości DD. Ampli kilkuletni ale niezły model yamahy, nie posiada HDMI wiec tak mu sygnału nie dostarczę, jednak obsługuje DTS łącznie z ES, DD EX, DTS 24/96 i jeszcze kilka innych trybów więc powinien działać.
 
Do góry