Philips The One to watch - PUS7304, 43''/50''/55''/65'' i 70'' - Ambilight 3, Dolby Vision HDR/HDR10 + i Smart TV Android 9,0

kdv

New member
O dziwo z jasnością zjechałem, podbiłem gammą, obraz jest ok, czerń dobra, w moich warunkach mieszkaniowych :). Ale zdaję sobie sprawę że daleko tu od dobrej kalibracji... SDR jest ok, ale HDR ciężko zrobić "na oko".
Czekamy na profesjonalne ustawienia :)
 

kdv

New member
A z ziarnem to ciężka sprawa, patrzę na kadry z filmów na necie, odpalam te same filmy na kompie i mam wrażenie że u mnie jest ok - takie samo ziarno jak na tv. Mówię o wersjach 4k HDR. Bo np. El Camino w Netflix, na kompie, ma różnicę - zamiast ziarna są drobne paźgi (w aplikacji), w przeglądarce są wielkie paźgi - rozdzielczość 2560x1080. Poczekajmy na profesjonalne ustawienia HDR i potem porównamy zdjęcia ekranu na tym samym filmie i scenie :)
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Chyba jednak wychodzi na to że jest to tylko i wyłącznie kwestia ustawień - niekoniecznie telewizora... Gdy w ustawieniach hdr wyłączyłem metadane w moim oppo 203, lub przestawiłem na wyłączone, ziarno wyraźnie się zmniejszyło. Nie znam się zbytnio na tym, ale wydaje mi się to trochę dziwne, bo przecież przy tym ustawieniu tracę wszelkie dane Hdr - zgadza się ? Jeśli chodzi o odbiór z dekodera cyfrowego Polsatu to również jest to zależne od kanału - np. na Polsat News Hd, ziarno aż bije po oczach, ale już np. Polsat Music Hd wygląda zdecydowanie lepiej...
Jeszcze przy okazji oppo (tak na marginesie) - jaki jest sens korzystać z dwóch wyjść hdmi ? Na chwilę obecną jedno mam podłączone bezpośrednio do tv, a drugie do amplitunera który przepuszcza sam dźwięk. Próbowałem poprzez jedno hdmi również i nie zauważyłem różnicy...
 

kdv

New member
Popatrzyłem, pooglądałem i tak mi wyszło - na SDR nie ma dropów, mam NC+ więc może inaczej to wygląda, ale na Polsat News HD nie ma ziarna, na innych też nie. Netflix - ziarno jest na niektórych filmach - ale np. na The King go nie ma. Filmy naukowo-przyrodnicze 4K HDR, brak ziarna. Najgorszy przypadek ziarna to ciemne sceny w "El Camino", tam to mnie najbardziej biło po oczach. Za jakiś czas będę mógł porównać obraz z Sony 55XG8096, zobaczę co tam wyjdzie. Ale to chyba w nowym roku... Do tego czasu może ktoś rozwiąże ten problem.

Zobacz w Kodi filmiki ściągnięte z tej strony. Oryginalne pliki działają z HDR, a te same z YouTube nie wykrywają go. Na nich chyba najlepiej widać efekt HDR i to czy jest ziarno czy nie.
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
43PUS7304/12 (43 pollici display IPS) 50PUS7304/12 (50 pollici display VA) 55PUS7304/12 (55 pollici display IPS) 58PUS7304/12 (58 pollici display VA) 65PUS7304/12 (65 pollici display IPS) gdyby ktoś pytał który model ma jaką matrycę
 

vigi

Member
szukam tv dla starszej osoby i zacząłem się przyglądać modelowi 55pus7304 zauważyłem również, że 55pus7303 jest 400 zł tańszy... wiem że to model zeszłoroczny ale czy jakościowo odbiega od następcy warto dokładać te 400 zł?
 

menes

New member
szukam tv dla starszej osoby i zacząłem się przyglądać modelowi 55pus7304 zauważyłem również, że 55pus7303 jest 400 zł tańszy... wiem że to model zeszłoroczny ale czy jakościowo odbiega od następcy warto dokładać te 400 zł?

Tak na szybko 7304 ma HDR10+ i dolby vision . Kwestia czy tej "starszej " osobie bedzie to przydatne
 

DarKamui

New member
Hello,

first of all, i'm glad to have found such a forum and i want to apologize if i write in english.
I have this TV and i think i've found the perfect calibration for SDR.
This are my settings:

General Settings:
Color: 50 (you can put it up at a max value of 54 if you like more saturated colors, but don't go past that point)
Contrast: 70 (40 at night)
Sharpness: 0 or 1
Brightness: 54

Color Options:
Color Optimization: Off
Color Temperature: Normal

Contrast Options:
Contrast Mode: Off
Hdr - Upscaling: Off (it only makes the screen brighter and mess with contrast)
Dynamic Contrast: Off
Video Contrast: 98
Light Sensor: Off
Gamma: 0

Sharpness Options:
Ultra Resolution: Off

Images Optomization Options:
Reduce Noise: Off
Reduce MPEG Artefact: Off


But i have some problem with HDR visualization, in fact colors appear really desaturated if i use the same settings in HDR and the only way to make it looks at least brighter and colorful like SDR is to use post processing effects (hdr plus, colors optimization) and to boost color up to 75.
I don't know if it's normal (shouldn't HDR be more colorful than SDR?), can someone please help me and share settings?^^

Thank you!!
 
Do góry