Philips The One to watch - PUS7304, 43''/50''/55''/65'' i 70'' - Ambilight 3, Dolby Vision HDR/HDR10 + i Smart TV Android 9,0

lumarcin

New member
dzien dobry wieczór, czy mógłbym prosić o konfigurację obrazu dla tv PHILIPS 70PUS7304/12, mam go od wczoraj i mam strasznie mieszane uczucia co do obrazu i nie wiem czy nie zwrócić tego tv, pomocy :)
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Zwrócić. Bawiłem się wersja 58cali i na sygnale zwyklej tv obraz byl kiepski, tzn slaba ostrosc i wyblakłe kolory. Lepiej bylo z filmami z pena w wyższej jakości.
 

lumarcin

New member
Czy ktos z posiadaczy tego telewizora moze udzielic informacji w sprawie aplikacji HBO GO?
1. czy mozna ja zainstalowac ze bezposrednio sklepu Google Play ?(prawdopodobnie tak)
2. jeśli mozna to czy jakosc obrazu to standardowe dla tej platformy 720p czy moze jednak Full HD jak na Samsungowym Smart TV ?
HBO Go instaluje się ze sklepu google i działa, co do jakosci filmów to nie wiem jak to sprawdzić
 

xgrey

New member
Pisałem w tym wątku, że TV ma 8GB pamięci flash zamiast deklarowanej 16GB jak podają na stornie.
Skontaktowałem się z serwisem Philipsa i aż trudno uwierzyć, jak serwisy potrafią kłamać i robić z ludzi kompletnych idiotów, cytuje:

"Po konsultacji z działem technicznym firmy Philips chciałąbym przekazać ponizsze informacje.
Telewizor posiada 16GB pamięci. System Android zajmuje prawie połowę tej pamięci, kolejne bajty to aplikacje.
Reszta jest pamięcia do użytkowania. Na stronie instrukcji zostanie wprowadzona informacja o warunkach dostępności pamięci 16 GB."
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Hmmm, a telefon z 16gb pamieci ile ma jej wolnej dla użytkownika? Przecież na starcie na fonie tez sa zainstalowane aplikacje, i z tego co kojarzę to wolne miejsce to ok 8-9gb.
 

JanVid

New member
Skontaktowałem się z serwisem Philipsa i aż trudno uwierzyć, jak serwisy potrafią kłamać i robić z ludzi kompletnych idiotów, ....[/B]

Panie coś u pana kiepsko z wiedzą w tej sprawie :) .... a tel. kom. kiedykolwiek posiadałeś??? ... przecież tam też z pamięcią wg. przedstawionej teorii też jest nie hallo. Pozdro
 

xgrey

New member
Panie coś u pana kiepsko z wiedzą w tej sprawie :) .... a tel. kom. kiedykolwiek posiadałeś??? ... przecież tam też z pamięcią wg. przedstawionej teorii też jest nie hallo. Pozdro

Jeżeli u mnie jest kiepsko z wiedzą w tym temacie, to szanowny Pan w ogóle nie powinien zabierać głosu :)
Nie chce się kłócić z takimi „ekspertami”, ale tylko informacyjnie w moim poprzednim Philipsie 6561 z tych 16GB dla użytkownika było dostępne ok 10-11, a na drugim TV w domu TCL który ma również 16GB jest dostępne ok 11GB, a w nowym modelu zostaje ok 5GB...
Coś mocno obszerny jest ten nowy Android w wersji Philipsa, że zajmuje ok 6GB więcej niż powinien, albo ukryte są jakieś tajemnicze aplikacje o takim rozmiarze o których nic nie wiem...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak TCL ma 16 GB z tego 11 GB dostępne.
Philips ma 16 GB podane ale ma 5GB dostępne.
Wygląda jakby było 8GB i dostępne z tego 5GB.
 

Liter1979

Member
Bez reklam
dzien dobry wieczór, czy mógłbym prosić o konfigurację obrazu dla tv PHILIPS 70PUS7304/12, mam go od wczoraj i mam strasznie mieszane uczucia co do obrazu i nie wiem czy nie zwrócić tego tv, pomocy :)

No i jak ? Skonfigurowaleś czy zwróciłeś ? Mam dokładnie ten sam dylemat i dokładnie ten sam model... Ziarno na każdym źródle :(
 

kdv

New member
A sprawdziłeś na np. kompie czy film nie jest kręcony w ten sposób ? Sporo filmów jest kręconych z "film grain" czyli z ziarnem. "El Camino" by nie szukać daleko. "Guardians of galaxy" - bez ziarna. Na takim samym TV nie mam problemu z ziarnem, jak ma nie być, to nie ma.
 

Liter1979

Member
Bez reklam
A sprawdziłeś na np. kompie czy film nie jest kręcony w ten sposób ? Sporo filmów jest kręconych z "film grain" czyli z ziarnem. "El Camino" by nie szukać daleko. "Guardians of galaxy" - bez ziarna. Na takim samym TV nie mam problemu z ziarnem, jak ma nie być, to nie ma.
Sprawdzałem na kilku filmach... Co dziwne, np. Hdr z you tuba wygląda super, ale obraz z płyt pozostawia wiele do życzenia ☹️ mógłbyś podać jakie masz ustawienia obrazu?
 

kdv

New member
No problemo, co prawda mieszam na razie bardzo często (z nowymi zabawkami tak mam, potem mi przechodzi):

HDR osobisty
kolor 100
kontrast 85
ostrość 7
jasność 25
wzmocnienie kolorów max
temperatura barwowa zimny
dostosowanie punktu 2punkt 127 114 121
kontrast normalny
HDR plus max
kontrast obrazu 100
gamma 4
ostrość ultra resolution off
czyszczenie off
ruch off lub personal min

Sprawdź Guardians - ostatnio faktycznie pełno filmów z ziarnem (też nie lubię tego). Na Netflixie przyrodnicze programy są robione bez tego "udoskonalenia" i na nich dobrze sprawdza się ustawienia koloru. BlueRay niestety nie posiadam... No i liczę że ktoś poda wreszcie prawidłowe ustawienia HDR...
 

Jericho24

Member
Bez reklam
No problemo, co prawda mieszam na razie bardzo często (z nowymi zabawkami tak mam, potem mi przechodzi):

HDR osobisty
kolor 100
kontrast 85
ostrość 7
jasność 25
wzmocnienie kolorów max
temperatura barwowa zimny
dostosowanie punktu 2punkt 127 114 121
kontrast normalny
HDR plus max
kontrast obrazu 100
gamma 4
ostrość ultra resolution off
czyszczenie off
ruch off lub personal min

Sprawdź Guardians - ostatnio faktycznie pełno filmów z ziarnem (też nie lubię tego). Na Netflixie przyrodnicze programy są robione bez tego "udoskonalenia" i na nich dobrze sprawdza się ustawienia koloru. BlueRay niestety nie posiadam... No i liczę że ktoś poda wreszcie prawidłowe ustawienia HDR...
Matryca do jasnych nie nalezy, a mimo tego sporo zjechałes.z.jasnoscia do 25. Jak wtedy czern sie prezentuje w ciemnym pomieszczeniu?

Co do.ziarna, to w sklepie zauwazylem ze na niektórych tv jest to mocno widoczne a na innych w cale.
 
Do góry