Philips The One to watch - PUS7304, 43''/50''/55''/65'' i 70'' - Ambilight 3, Dolby Vision HDR/HDR10 + i Smart TV Android 9,0

fiskomp

New member
Witam,

Czy i ja mogę prosić o kalibracje do 7304? od miesiaca zostałem szczęśliwym posiadaczem i chciałem poustawiać jak bo ponoć trzeba...

Witam Wszystkich.

Również stałem się posiadaczem TV Philips 70PUS7304. Dołaczam się z prośbą o nastawy kalibracyjne pod ten model TV. Matryca VA. Cieszy, że nie ma praktycznie cloudingu (mój stary 67LA620s od LG - to była masakra). Jednak ustawienia predefiniowane jednak są do poprawy. Ustawiłem pod siebie jeden z profili, ale to jeszcze nie to.
 

fiskomp

New member
Ha i jest jedna zagwozdka.
Nieeeeee, nie dotyczy telewizorka.
Netflix, kufa w 4k wysyca mi łącze dziadryga :)
Mam niestety Neo 26mbit, i z tego zabiera ok 18mbit.
Do tego czytałem info, że 4k jest obcięte przez Netflixa ze względu na "koronę", aż strach nie nie bać, jak uwolnią przepływności i czy wtedy Netflix u mnie nie klęknie :) Najgorsze, że nie można np w ustawieniach ustawić, żeby przydzielał np 10mbit i nic powyżej. Ogólnie ten player Netflixa jest jakiś niedorobiony, nie można na danej pozycji (film, serial) wyłączyć np Dolby Vision.
BR wygląda wspaniale, obraz brzytwa.
 

fiskomp

New member
Już wiem co to za warunek... Trzeba zapłacić minimum 10zł za subskrypcję na jeden miesiąc żeby otrzymać od kikiego odpowiedź na pytanie: "Jakich ustawień używacie na swoich tv".

Gdy zepsuje Wam się coś w samochodzie i wchodzicie na forum dotyczące samochodów to też od Was ktoś chce jakieś pieniądze?

Pierwszy raz widzę takie forum, na którym oczekuje się pieniędzy za poradę.

A kto ci każe o nie prosić ?
Profil jest wykonany za pomocą sprzętu, który kosztuje i jest używany jako sprzęt zarobkowy.
Zamów sobie usługę kalibracji, zapłać 5 stówek to nie będziesz miał powodów do miałczenia.
Kufa co za ludzie, naród roszczeniowców.
Nie pasi ci, to nie płać.

Jakby to była kwestia prostych nastawów "na oko" to poświęciłbym dzień i jakoś by to było, nie mam kolorymetru (czy jak tam się to zowie), to daje datek nie płacąc jak dla mnie sporo pieniędzy za kalibrację na moim konkretnym sprzęcie.

A żeby nie było, ja "zadotowałem" forum zawrotną kwotą 30 zeta za roczną subskrypcję, to flaszka kiepskiej wódki.
 
Ostatnia edycja:

dzwonson

New member
Kąty widzenia 70PUS7304

Hej,
mam bardzo gorącą prośbę, bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedniej informacji. Chodzi mi o kąty widzenia w 70PUS7304. Czytałem, że w tym modelu jest matryca VA, która ma słabe kąty widzenia.
Niestety nie jestem w stanie w obecnej sytuacji sprawdzić tego TV na żywo, a czasem oglądam TV pod kątem 30 stopni i chciałbym się dowiedzieć czy ten telewizor da radę czy też nie. Proszę o pomoc.
TV będzie wisiał zamiast obecnego Samsunga 40 cali UE40ES6100W.
Ten Philips jest dla mnie zdecydowanie najlepszy ze względu na cenę, wielkość, Androida i Ambilight.
 

Attachments

  • tv.jpg
    tv.jpg
    410,3 KB · Wyś: 37
Ostatnia edycja:

fiskomp

New member
To już niestety spora zmiana kąta. Sprawdziłem na moim, tragedii nie ma, ale faktycznie następuje degradacja koloru. Nie przekłamanie ale jakby były bardziej wyprane z koloru. Pod takim kątem w sumie i IPS będzie do bani, bo pojawi ci się "srebrzenie". W dzień nie będziesz tego widział, ale przy zaciemnionym pomieszczeniu (wieczór/noc), czerń na IPS będzie wyglądała fatalnie. Nie wiadomo co gorsze.
Chyba najlepiej, gdy przemyślisz punkt umiejscowienia odbiornika tak, żeby zminimalizować ten kąt patrzenia.
Rzut pomieszczenia też jest trochę nieczytelny. Narysuj na kartce schemat uproszczony, gdzie ma wisieć/stać, gdzie masz okna, bo ekran naprzeciwko okien to nie jest dobry pomysł.
Pozdrawiam.
 

dzwonson

New member
Powiem tak. Jeśli chodzi o pełne czerpanie radości z nowego telewizora to będę oglądał na wprost. Wskazane miejsce to miejsce, w którym pracuję na komputerze, więc jeśli to będzie kwestia gorszych kolorów, ale da się rzucić okiem nie tracąc drastycznie na jakości to będzie ok.
Myślę, że wymaga uzupełnienia, że pomieszczenie 5,5 m szerokości, 3,5 m długości. Na długiej ścianie TV. Na krótszej na lewo: okna i drzwi balkonowe wychodzące na południe.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma dużego spadku nasycenia. Możesz brać spokojnie.
Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę z pakietem.
 

ALFina

New member
Czy Wy też tak macie (70PUS7304/12) jakby smużenie w odcieniu zielonym, które jest podczas ruchu przed obiektem, a nie za obiektem wyświetlanym na tym telewizorze? TV po kalibracji, a to smużenie to jakiś dramat. Występuje przy zwykłym oglądaniu telewizji, Netflixie lub konsoli. Po przywróceniu ustawień fabrycznych nadal to występuje :(
Na tym zdjeciu został wykonany ruch w lewo. Czyli to smużenie jest przed obiektem. Dodam jeszcze, że wykonując jakikolwiek ruch, obraz równocześnie lekko jaśnieje od obrazu będącego w bezruchu.

Pomożecie? Może Ty, Kiki? Nie wiem czy to nadaje się do reklamacji (jeżeli u Was taki efekt nie wystepuje) 😒
 

fiskomp

New member
Jeszcze z innej beczki, większość filmów mam w 1080p, które ustawienie w "format obrazu" wybrać, żeby skalował do 4k nie ruszając proporcji ?
Dopasuj do ekranu, rozciągnij, oryginalny ?
Brakuje mi tego, żeby w instrukcji opisywali dokładnie każdą funkcję.
też np Ambilight, jest parę ustawień stylu, które nie są opisane jak wyświetlane jest śledzenie przy każdym stylu. Na oko "komfort" jest najprzyjemniejszy.
 
Ostatnia edycja:

fazer58

Member
Bez reklam
"fiskomp" nie wiem, jak w modelu 7304, ale w 7303 po najechaniu na dane ustawienia np: ambilight, czy format obrazu, zresztą na każde ustawienia, w dole po lewej stronie ekranu jest niebieski napis "pomoc" i po naciśnięciu niebieskiego przycisku na pilocie i potem raz w prawo, pojawiają się w ramce bardzo szczegółowe opisy, co i jak. Nie wiem,czy jeszcze bardziej da się to wszystko opisać.
 

fiskomp

New member
Dzięki wielkie, to działa :)
Ale trzeba wiedzieć, który guziczek nacisnąć.
W 7304 nie ma napisu pomoc, ale po naciśnięciu tego przycisku wchodzi do słownika pomocy. Tam już wszystko jest opisane.
 

tomekrus

New member
Nie rozumiem w ogóle sensu stosowania IPS w TV. Takie matryce to się nadają na sale konferencyjne, nie do domu a już na pewno nie do KD.

Dla mnie łatwiej przyzwyczaić się do IPSa w nocy (tylko z wylaczonymi różnymi “zaawansowanymi” zwiększeniami kontrastu) niż kątów w VA. Poczucie niedostatków w czerni w dużym stopniu można zniwelować poprzez jakiekolwiek oświetlenie z tyłu tv (w przypadku Philipsa Ambilight). Kątów w VA nie zniwelujesz.

Ostatnimi czasy pozbyłem się swojego kilkumiesięcznego 65XF9005 właśnie przez kąty - podczas nocnych seansów i wygaszania strefowego rozjaśnienia wokół jasnych obiektów na ciemnym tle były dużo większe przy siedzeniu z boku niż na wprost. Także z LED VA już się wyleczyłem i nie rozumiem tego zachwytu vs IPS

Teraz siedzę na zapasowym kilkuletnim TV marki "OK" z Media Markt i zastanawiam się co kupić dla siebie :)
 
Ostatnia edycja:

fiskomp

New member
Dla mnie łatwiej przyzwyczaić się do IPSa w nocy (tylko z wylaczonymi różnymi “zaawansowanymi” zwiększeniami kontrastu) niż kątów w VA. Poczucie niedostatków w czerni w dużym stopniu można zniwelować poprzez jakiekolwiek oświetlenie z tyłu tv (w przypadku Philipsa Ambilight). Kątów w VA nie zniwelujesz.

Ostatnimi czasy pozbyłem się swojego kilkumiesięcznego 65XF9005 właśnie przez kąty - podczas nocnych seansów i wygaszania strefowego rozjaśnienia wokół jasnych obiektów na ciemnym tle były dużo większe przy siedzeniu z boku niż na wprost. Także z LED VA już się wyleczyłem i nie rozumiem tego zachwytu vs IPS

Teraz siedzę na zapasowym kilkuletnim TV marki "OK" z Media Markt i zastanawiam się co kupić dla siebie :)

Bo u Ciebie wyszedł zupełnie nieprzemyślany zakup. Kupujący TV na VA wiedza doskonale, że tego typu matryca charakteryzuje się właśnie takimi właściwościami. Dlatego one sa najlepsze gdy masz dedykowane miejsce do projekcji. I nie wchodzi w grę oglądanie pod kątem.
IPS za to z jego "srebrzystą matrycą, by mnie szlag trafił oglądając film z tym efektem.
A że w IPS nawet na wprost czerń jest taka sobie, dlatego wybrałem VA. IPS ssie.
 

tomekrus

New member
Bo u Ciebie wyszedł zupełnie nieprzemyślany zakup. Kupujący TV na VA wiedza doskonale, że tego typu matryca charakteryzuje się właśnie takimi właściwościami. Dlatego one sa najlepsze gdy masz dedykowane miejsce do projekcji. I nie wchodzi w grę oglądanie pod kątem.
IPS za to z jego "srebrzystą matrycą, by mnie szlag trafił oglądając film z tym efektem.
A że w IPS nawet na wprost czerń jest taka sobie, dlatego wybrałem VA. IPS ssie.

No cóż, po części pewnie masz rację.
Miałem przez kilka lat serię 8 od Sony i byłem zadowolony. Przy zmianie TV, jako że wszyscy trąbią że VA>IPS zdecydowałem się na serię 9. Katy weryfikowałem ale tylko w sklepie. Problem jednak że o ile w dzień ta degradacja obrazu jest akceptowalna, tak w nocy oglądanie VA inaczej niż centralnie na wprost mija się z celem. Z IPS-em nie miałem takiego problemu. Także wg mnie jest to bardziej uniwersalny wybór jako TV w dużym pokoju do codziennego użytkowania.
Ale ok, to temat nie o Sony więc pozwolę sobie nie kontynuować. Ważne że Oled już zamówiony :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry