Philips (test otwarty) 55PUS8601 to model z HDR, nowym niespotykanym dźwiękiem DTS Premium, pełną stabilnością systemu Android. Obsługa głosowa, Hex C

michalr1575

New member
Od jakiegoś czasu zawiechy tv,pilota problemy z dźwiękiem kilka razy w miesiącu pomaga wyciągnięcie wtyczki,w tv za takie pieniądze to kpina.A teraz problem z ekranem.Jestem w trakcie zgłaszania reklamacji wiec zobaczymy.Dałbym wiele żeby pozbyć się tego tv.To tyle
 
D

Deleted member 121090

Guest
Zgłaszaj do sprzedawcy.
Ciekawe czy jest obecnie w sprzedaży choć jeden model Philipsa który nadaje się do użytku, a nie do ciągłego denerwowania właściciela?
W każdym temacie o TV tej firmy czyta się o tych samych problemach.
 

michalr1575

New member
Tak tez bym zrobił ale TV kupiłem w Polsce a teraz jest ze mną w Belgii więc to trochę sprawę komplikuje.W tej chwili wymieniam się emailami z belgijskim oddziałem Philipsa,ich pierwsza rada to sprawdz kable :) ale jakie i po co skoro problem występuje na każdym żródle eech szkoda gadać.Pozdrawiam
 

radamanthys

New member
Czy ktoś z Was spotkał się z czymś, co możnaby nazwać efektem "brokatu"? Ciężko mi określić, czy to wina źródła sygnału (xbox one, wersja nie-S, piszę o tym, ze względu rzekomą obsługę sygnału HDR dopiero w wersji S). W ciemnych, najczęściej czarnych miejscach obrazu na które pada światło widać plamki światła/piksele, które wyglądają jak gwiezdny pył.

Nie wiem, czy to zamierzony efekt, czy po prostu panel nie radzi sobie z odwzorowaniem jakiegoś efektu? A może kwestia ustawień? Wydaje się jakby kwestie kontrastu gdzieś nie grały, innymi słowy nie wygląda to dobrze, ani nie wydaje się zamierzonym efektem.

Przyglądając się jednak samemu efektowi, pasuje to trochę do opisu HDR, mamy leżące obok siebie miejsca o czarne i podświetlone. Postaram się zrobić zdjęcie jeśli opis jest niejasny. Na razie szukam tylko pomysłu, gdzie zacząć diagnozę problemu, jeśli to faktycznie problem.
 

Angael

New member
Nowy android

No i gdzie ten nowy android przed końcem roku....... Jak zawsze dużo obiecują i na tym się kończy, pewnie trzeba będzie kupić nowy TV dla nowego systemu.......
 

tkg

New member
To jak to z tym TV jest? Dobry czy nie? Widzę, że są jakieś problemy, kupilibyście ten TV ponownie? A jak nie to co w zamian? Samsung seria 8000 podobno nie zachwyca jakością matryc, Panasonic seria XD750 słabo świeci w rogach, Sony 9305 lokalne przyciemnianie słabe. Tylko na OLEDY czekać?
 

kolabor74

New member
Witam ja po ponad roku użytkowania ogólnie jestem zadowolony z zakupu telewizora.
Najpierw problemy jakie do tej pory zauważyłem pilot potrafi się zawiesić po naciśnięciu kilku klawiszy na raz lub bardzo szybkim wybieraniu różnych opcji (wyjęcie baterii )
Podświetlenie dolnej krawędzi jest nie równomierne przy białym kolorze jest to widoczne. Gdybym nie wyczytał gdzieś o tym pewnie bym nie zwrócił uwagi.
Jeżeli chodzi o androida trzeba zamykać aplikacje bo potrafią nieźle namieszać w telewizorze szczególnie kodi , po prostu działają w tle i powodują konflikty.
Ja oglądam telewizję naziemną korzystam bardzo dużo z kodi, youtube, oglądanie filmów z sieci domowej i trochę gierki, do tego kilka żarówek hue
Przez ostanie 6 miesięcy wyciągnąłem wtyczkę może ze 2 razy ale tylko dlatego że tak było szybciej(nie chciało mi się szukać jakie aplikacje pozostali domownicy zostawili włączone.
 

appaloosa

New member
Czy ktoś z Was spotkał się z czymś, co możnaby nazwać efektem "brokatu"? Ciężko mi określić, czy to wina źródła sygnału (xbox one, wersja nie-S, piszę o tym, ze względu rzekomą obsługę sygnału HDR dopiero w wersji S). W ciemnych, najczęściej czarnych miejscach obrazu na które pada światło widać plamki światła/piksele, które wyglądają jak gwiezdny pył.

Nie wiem, czy to zamierzony efekt, czy po prostu panel nie radzi sobie z odwzorowaniem jakiegoś efektu? A może kwestia ustawień? Wydaje się jakby kwestie kontrastu gdzieś nie grały, innymi słowy nie wygląda to dobrze, ani nie wydaje się zamierzonym efektem.

Przyglądając się jednak samemu efektowi, pasuje to trochę do opisu HDR, mamy leżące obok siebie miejsca o czarne i podświetlone. Postaram się zrobić zdjęcie jeśli opis jest niejasny. Na razie szukam tylko pomysłu, gdzie zacząć diagnozę problemu, jeśli to faktycznie problem.
Zrob zdjęcie. Ja mam czasami jakies artefakty w PS4 Pro i nie wiem czy to wina konsoli czy tv. W zwyklym ps4 i na innych zrodlach nie bylo problemu.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Felix

New member
Zrob zdjęcie. Ja mam czasami jakies artefakty w PS4 Pro i nie wiem czy to wina konsoli czy tv. W zwyklym ps4 i na innych zrodlach nie bylo problemu.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Na 6561 i 7101 są te artefakty na pewno - na PS4 Pro (Skalowane 4K i Natywne 4K w paru grach) oraz na PC jeśli puszczasz grę w rozdzielczości 4K, dlatego tak mnie wkurza jak pewna osoba (nie trudno się domyślić) wszystkim Philipsy wrzuca w propozycjach, nawet jeśli ktoś zaznacza, że chce matrycę VA z dobrym kontrastem oraz, że TV jest pod PS4 Pro.

Na 7101(7181) i 6561 obu tak się dzieje:
https://youtu.be/hYGOnr9k7fI?t=20s

Poczytaj wpisy Jacka. Sam też mailowo pytałem i nie wiedzą co z tym zrobić.
http://www.hdtv.com.pl/forum/search.php?searchid=5766538
 

appaloosa

New member
Mam wlasnie dokladnie to samo. Wydaje mi sie, że wystepuje to tylko w trybie GRA. Czy to jest kwestia tylko PS4 Pro czy też innych źródeł? Pobawilem sie trochę ustawieniami przetwarzania obrazu i wydaje mi się że problem praktycznie ustąpił. Dzisiaj popatrzę jeszcze raz bo przez ostatni miesiac konsola odpoczywala.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma jeszcze do tego modelu.
Philips poinformował, że będzie do wszystkich modeli.
Na razie są do serii 6 i 7.

Sony nie ma mimo potwierdzenia do żadnej serii.
Trzeba czekać.
 

marek8512

New member
Witam mam dosyć częstą przypadłość że wokół postaci dosyć żwawo poruszających się występuje otoczka pikseli.......można to jakoś zniwelować czy to jakaś wada? Czy robi ktoś kalibrację na odległość? Mieszkam w Reykjaviku Islandia. Pozdrawiam
 
Do góry