Philips (test otwarty) 55PUS8601 to model z HDR, nowym niespotykanym dźwiękiem DTS Premium, pełną stabilnością systemu Android. Obsługa głosowa, Hex C

jose70

Member
Mając na uwadze model telewizora 55pus8601, jakie ewentualnie w tej klasie porównywalne modele innych producentów można brać pod uwagę ?
 

jose70

Member
Przymierzałem się do zakupu philipsa 55pus8601 fakt cena jest spora, ale brakuje mi jednomyślności czy w tej kwocie jest wart tej ceny czy właśnie może rozważyć sony 55xd93 bądź panasonica 58dx750, ogólnie do samsunga nie jestem przekonany.
W sklepie nie zawsze jest możliwość porównania interesujących mnie modeli jednocześnie. Zauważyłem, że marki philips jest jak na lekarstwo, z każdej strony natomiast otaczają kupującego samsungi.
Taką właśnie od dłuższego czasu mam zagadkę której nie mogę sam rozwiązać - pomożecie?
 

barburian

New member
Bez reklam
55 cali

Przymierzałem się do zakupu philipsa 55pus8601 fakt cena jest spora, ale brakuje mi jednomyślności czy w tej kwocie jest wart tej ceny czy właśnie może rozważyć sony 55xd93 bądź panasonica 58dx750, ogólnie do samsunga nie jestem przekonany.
W sklepie nie zawsze jest możliwość porównania interesujących mnie modeli jednocześnie. Zauważyłem, że marki philips jest jak na lekarstwo, z każdej strony natomiast otaczają kupującego samsungi.
Taką właśnie od dłuższego czasu mam zagadkę której nie mogę sam rozwiązać - pomożecie?

Witaj , z tych 3 modeli to bym obstawiał XD93, poniżej masz linki do testów :

https://www.avforums.com/review/sony-kd-55xd9305-ultra-hd-4k-hdr-tv-review.12266

https://www.avforums.com/review/panasonic-dx750-tx-50dx750b-ultra-hd-4k-tv-review.12550

https://www.avforums.com/review/philips-55pus8601-ultra-hd-4k-led-tv-review.12316

Zgłoś się do KIKI-ego na każdy z tych modeli da Ci dobrą cenę z kalibracją
 

jose70

Member
Nie wiem jak wygląda obecnie sytuacja jeśli chodzi o modele sony z tego roku mam tu na myśli androida. Wcześniej spotkałem się z opiniami, że jest on mało stabilny i nie dopracowany, wypadał gorzej od philipsa.
 

barburian

New member
Bez reklam
Poczytaj testy, przeanalizuj i wybierz co Ci odpowiada najbardziej .
A jak masz możliwość by podjechać do KIKI-ego na prezentację tych
3-ch modeli to bym tak zrobił i organoleptycznie zbadał ich wady i zalety
 

jose70

Member
Prezentacja chętnie, ale dzieli mnie dość spora odległość. Testy przeanalizowałem na pewno są pomocne, a może tak najzwyczajniej wypowiedziałyby się osoby które korzystają na codzień z philipsa 8601, a wcześniej również brały pod uwagę inne modele, być może te które podałem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz przecież kupić ten model Philipsa, jak Ci się nie spodoba ( nie było jeszcze takiego przypadku) to możesz wymienić na inny model.
 

Zigi

New member
Tak się właśnie zastanawiam czy nasze 8601 potrafi wysłać do amplitunera po optyku lub HDMI coś więcej niż dd5.1 i zwykły dts?
Wbudowany player czyta wyższe formaty i je przerabia ale czy np DTS-HD może wysłać bezpośrednio?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Natknąłem się na test telewizora Philips 55PUS8601 z dnia 15 marca 2016 r . z portalu szwedzkiego
LJUD&BILD .
Autor testu pisze między innymi , że telewizor Philips 55PUS8601 wspiera rozdzielczość 4K w aplikacji Netflix , czy YouTube , dzięki kodekowi VP9 , ale z testu nie
wynika czy jest to kodek VP9 profile 2 , który wspiera strumieniowanie materiału 4K HDR z YouTube . Wydaje się , że jest to niestety kodek VP9 profile 1 , który nie wspiera 4K HDR z YouTube . No moje przypuszczenie może być błędne . :-|
Trochę też ma zastrzeżenia do jakości dźwięku i do obsługi pilota , aby nie robił "psikusów" , trzeba się również przyzwyczaić .

Philips 55PUS8601 | Ljud & Bild

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
O pilocie pisaliśmy wiele razy. Trzeba się przyzwyczaić.
Oczywiście że działa Netflix 4K. Ma VP9 profil 1. Czyli pobiera 4K z YT.
HDR jeszcze nie odpalony.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Autor testu napisał w konkluzji swojego testu , że trzeba poczekać na nowy telewizor Philips z serii Premium , który powinien w pełni wspierać 4K HDR-TV , więc domyślnie także w aplikacji YouTube .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Zigi

New member
Autor testu napisał w konkluzji swojego testu , że trzeba poczekać na nowy telewizor Philips z serii Premium , który powinien w pełni wspierać 4K HDR-TV , więc domyślnie także w aplikacji YouTube .
:kom:

Tyle że tak można wiecznie na coś czekać :) Wiem boi sam czekałem kilka lat na nowy TV.
A ideału i tak nie będzie.
Swoją drogą trzeba poczekać na androida 6-tkę bo ta może przyniesie kilka udoskonaleń. Ja czekam na HDR i lepszą dźwięku wysyłanego na ampli. Bo co prawda czyta prawie wszystko w swoim playerze ale przerabia do standardowych DD5.1 i DTS 5.1, choć to i tak lepiej niż w Kodi gdzie dts-u nijak nie da się obsłużyć chyba że przerabiając na stereo.

Ech no i tv kupiony a czekać nadal trzeba :mrgreen:




Zapisz
 

accu

New member
Bez reklam
Tyle że tak można wiecznie na coś czekać :) Wiem boi sam czekałem kilka lat na nowy TV.
A ideału i tak nie będzie.
Swoją drogą trzeba poczekać na androida 6-tkę bo ta może przyniesie kilka udoskonaleń. Ja czekam na HDR i lepszą dźwięku wysyłanego na ampli. Bo co prawda czyta prawie wszystko w swoim playerze ale przerabia do standardowych DD5.1 i DTS 5.1, choć to i tak lepiej niż w Kodi gdzie dts-u nijak nie da się obsłużyć chyba że przerabiając na stereo.

Ech no i tv kupiony a czekać nadal trzeba

Witam uprzejmie,

Masz fajny telewizor , bez dwóch zdań . :-|
Ale zawsze warto pisać nie tylko o zaletach danego telewizora , ale także o jego minusach . Ja staram się tak właśnie pisać . Przyglądam się bliżej telewizorom 4K , takim jak Philips 55PUS8601/12 ,
Philips 65PUS7601/12 , czy Sony KD-55XD9305 i Sony KD-65XD9305 . Osobiście dobrze poznałem ten przedostatni z wymienionych .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Będzie update do HDR więc z tym nie ma problemu.
Czy będzie profil 2 - nie pytałem - dopytam jak koledzy wrócą z a 2 tygodnie z urlopu.
 

nadal

New member
W podstawkach są dodatkowe głośniki basowe.
Ja niestety nie mam ich gdzie postawić natomiast czytałem gdzieś, że można zastosować dedykowany sub Philipsa, by uzupełnić dźwięk. teraz nie mogę znaleźć tej informacji.

Czy ktoś wie o co chodzi ?, czy można uzupełnić dźwięk w 8601 sub'em ??? zamiast basu z podstawek ???
(oczywiście nie mówimy o dodatkowym kinie domowym).
 
Do góry