Philips (test otwarty) 55PUS8601 to model z HDR, nowym niespotykanym dźwiękiem DTS Premium, pełną stabilnością systemu Android. Obsługa głosowa, Hex C

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Pisząc o telewizorach firmy Sony w roku 2016 w wcześniejszym poście zapomniałem napisać jak
nie telewizor w technologii OLED , to może powrót do technologii CLED ,(Crystal LED)choć taki
telewizor będzie sporo kosztował . Za kilka dni będzie już wiadomo co i jak:| .

A serie telewizorów Philips PUS8601 również można już zaliczyć do linii 2016 , gdyż dostępność
ich na rynku konsumenckim jest "śladowa".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Mam kolabor74 małe zapytania . Proszę napisz , jak oceniasz jakość podświetlenia matrycy w Twoim
telewizorze . Jaka firma jest producentem matrycy zamontowanej w tym telewizorze ?
Jak oceniasz jakość dźwięku tego telewizora ? Jak oceniasz płynność obrazu w scenach dynamicznych ,
czy oglądając dyscypliny sportowe takie jak tenis czy mecze piłki nożnej . Co możesz napisać
na temat działania funkcji Clear LCD czy Perfect Natural Motion ? Czy działają niezależnie od siebie , czy
raczej razem jest wskazane je używać . Wiem , że mają różne opcje , gdyż od 2010 roku używam obok telewizora firmy Sony W905A , moją
"pchełkę;)" tj . telewizor firmy Philips 32PFL9705H/12 .
Jak oceniasz działanie menu telewizora , jakość połączeń z Internetem (bezprzewodową i przewodową).
O działanie aplikacji nie pytam , gdyż to wymaga moim zdaniem trochę czasu , aby się właściwie
rozeznać co i jak .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kolabor74

New member
Witam
Na wstępie muszę napisać iż nie jestem ekspertem raczej laikiem i jedyne porównanie jakie posiadam to telewizor jaki wcześniej posiadałem philips 42" 7655.
1) Jak oceniasz jakość podświetlenia matrycy w Twoim telewizorze - nie znam się na tym od tego są eksperci ale obraz jest naprawdę rewelacyjny kolory soczyste a przy tym biel jest biała a czerń czarna w porównaniu do mojego wcześniejszego telewizora naprawdę jest ogromna różnica
2) Jaka firma jest producentem matrycy zamontowanej w tym telewizorze - nie wiem jeżeli napiszesz jak to sprawdzić spróbuje
3) Jak oceniasz jakość dźwięku tego telewizora - telewizor ma 2 głośniki po bokach i jeżeli się nie mylę 2 niskotonowe z tyłu telewizora. W porównaniu do mojego wcześniejszego telewizora jest bajka ale zestaw kina domowego to to nie jest. wystarczy na imprezę w małym gronie. te głośniczki z tyłu telewizora potrafią dudnić gdy jest więcej basów.
4) Jak oceniasz płynność obrazu w scenach dynamicznych , czy oglądając dyscypliny sportowe takie jak tenis czy mecze piłki nożnej - wiadomo że jakość obrazu zależy od źródła u mnie z tym narazie nie jest najlepiej jednak przy oglądaniu z nośników zewnętrznych lub internetu jest bardzo dobrze
5) Co możesz napisać na temat działania funkcji Clear LCD czy Perfect Natural Motion ? Czy działają niezależnie od siebie , czy raczej razem jest wskazane je używać . Wiem , że mają różne opcje - Nie wiele, próbowałem da się włączyć lub wyłączyć oddzielnie. Telewizor mam skalibrowany więc staram się nie mieszać w ustawieniach
6)Jak oceniasz działanie menu telewizora - Menu telewizora jest bardzo płynne czasami nawet zbyt szybkie (nadal nie umiem przyzwyczaić się do tego nieszczęsnego gładzika)
7) jakość połączeń z Internetem (bezprzewodową i przewodową). - próbowałem oba sposoby zero problemów
8)O działanie aplikacji nie pytam , gdyż to wymaga moim zdaniem trochę czasu , aby się właściwie
rozeznać co i jak - zainstalowałem sobie parę gier i kodi wszystko działa bez problemu w miare płynnie wiadomo to nie jest komputer
Podłączyłem do telewizora dysk twardy telewizor zwiększył dostępność pamięci na aplikacje do 64gb a resztę na na nagrywanie audycji. Podłączyłem również pada przez usb taki najtańszy z jakiegoś supermarketu telewizor go rozpoznał i działał bez problemu syn miał radoche
Jeszcze jedna rzecz musiałem wyłączyć redukcje zniekształceń mpg bo telewizor potrafił czasami zniekształcać obraz z zewnętrznego dekodera, szczególnie podczas wyboru kanału obraz drgał po wyłączeniu tej opcji objawy ustąpiły
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dziękuję za szybką odpowiedź .
Rozumiem , że masz wykonaną profesjonalną kalibrację kolorów ISF , dzięki której masz ustawione
optymalne ustawienia obrazu . (ISF Dzień , ISF Noc). Te dwa style kalibrator powinien zablokować ,
ale blokadę można odblokować wciskając odpowiednią kombinację 6 cyfr(473473) w : Ustawieniach obrazu>Aktywuj ISF Dzień i ISF Noc . A może masz kalibrację zrobioną tylko dla kolorów RGB , czyli ekran przełączany jest tylko dla kolorów RGB . A masz także zrobioną kalibrację
funkcji Ambilight ?
Aby dowiedzieć się jaka jest zamontowana matryca , trzeba wejść do menu serwisowego .
Nie jest to jakaś skomplikowana operacja , ale wielu użytkowników przeraża pojawiający się komunikat
na wstępie , że traci się uprawnienia gwarancyjne . Jest to stwierdzenie nieprawdziwe , przez
wejście do menu serwisowego i tylko oglądnięcie danych nas interesujących nic się nie narusza ,
wobec tego nic nie jest zapisane w historii (STORE) telewizora . Dopiero , gdy wprowadzamy jakąś
dowolną zmianę , którą zapisujemy w historii( STORE)telewizora , wówczas traci się uprawnienia
gwarancyjne . Menu serwisowe jest w języku angielskim .
Wchodzi się naciskając kolejno przyciski : 062596 oraz przycisk OK . W niektórych telewizorach Philips wchodzi się naciskając kolejno przyciski : 062596 oraz przycisk i .
W menu serwisowym jest wiele opcji głównych , które następnie są rozwijane .
Jedne z głównych to;
Hardware info
Operations hours
Errors
Reset error buffer
Alignments
Dealar options
Options--->
Options numbers
Initialize NVM
Store

W Options rozwija się na :
Digital broadcast
Digital features
Display--->
Video reproduction
Audio reproduction
Source selection
Miscellaneous

Display--->wybiera się : Screen i pokaże się nazwa matrycy np :
260
LCD Sharp D3GA33 32"

Podobnie powinno być w Twoim telewizorze .
Jeżeli nie jesteś pewny , że dasz radę to proszę do menu serwisowego nie zaglądać .:|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
witam niestety nie ma opcji "options" sprawdzałem i na nowym i na starym jest tylko na tym starym

Witam uprzejmie,

Widocznie opcje menu serwisowego zmienili w Twoim nowym telewizorze Philips 55PUS8601/12 ,
co nie oznacza , że dane na temat matrycy nie ma w innej opcji menu serwisowego .
Nie mam niestety dostępu do tego modelu na razie , żeby to znaleźć . Gdybym miał ten telewizor ,
to po prostu przejrzałbym wszystkie opcje menu serwisowego i oczywiście bym przejrzał rozwinięcie
każdej z tych opcji .:|
A może będzie podane w menu użytkownika(konsumenta-klienta) , które jeśli dobrze pamiętam jest trzy-stronicowe
tzw . CSM . Wejście to kombinacja kolejnych cyfr : 123654 i przycisk OK .
Powinno być tam wiele danych na temat telewizora np. ilość przepracowanych godzin.(ale jaka jest matryca zastosowana , to poprzednio nie było) . Ale jak zmienili też to menu to może teraz jest .
Może to menu użytkownika jest dostępne w nowym telewizorze .

BTW ,

Teraz pora na CES LAS VEGAS 2016 od 05-01-2016 wywiady prasowe firm biorących udział w wystawie i na tej wystawie skupi się teraz głównie moja uwaga .
Co do serii telewizorów Philips serii PUS8601/12 to niestety , ale na dzień dzisiejszy nie mam wyrobionego zdania , gdyż jest za mało danych z eksploatacji tej serii telewizorów podanych przez nielicznych użytkowników , są one zresztą zbyt ogólnikowe , a na pierwszym , fabrycznym oprogramowaniu
doświadczenie i intuicja mnie podpowiada , że nigdy wszystko nie jest od razu dopracowane i na pewno wymaga wielu
niezbędnych korekt . Pewne jest natomiast , że cena tych telewizorów jest zbyt wysoka .
Czytając natomiast o kłopotach użytkowników telewizorów Philips serii PUS7600 , nie za bardzo chce mnie
się wierzyć , że programiści Philipsa opracowali w końcu nowe , przyzwoite oprogramowanie układowe do serii telewizorów PUS8601/12 . Oby tak było i moje obawy były "na wyrost" .:|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Pisałem, że to inne oprogramowanie (za niemieckim blogiem).
Warto porównać z mało udanym w 7600.

Witam uprzejmie,

To , że nowe , czyli inne nie znaczy jeszcze że jest dopracowane .
Dopiero poszczególne serie partii wyprodukowanych telewizorów PUS8601/12 z danego tygodnia produkcji i daną wersją oprogramowania
zweryfikują jakość tego oprogramowania:| .
Oczywiście , że seria telewizorów PUS7600 ma inne oprogramowanie układowe niż seria telewizorów telewizorów PUS8601/12 .---->patrz post nr #31 .

Nie wiadomo również , czy nowy telewizor Philips 55PUS8601/12 również potrafi się "zawiesić"niespodziewanie
podczas jego użytkowania , szczególnie gdy korzysta się z poszczególnych aplikacji ze sklepu Google Play Store lub Galerii aplikacji Philips .

BTW , dotyczy to również nie produkowanych jeszcze telewizorów Philips 65PUS9600 i Philips 65PUS8901 , ale które też mają mieć to nowe oprogramowanie układowe , co seria telewizorów
Philips PUS8601/12 .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Nie działa.
VP9 kodek na rok 2016. Np. model 8601.
Nikt z tej opcji nie korzysta.
Po co to komu ?
Podłącz laptopa i masz ...
TV ma mieś super obraz, kolory. To ma każdy TV Philips.
Kupuj Sama.
 

accu

New member
Bez reklam
Nie działa.
VP9 kodek na rok 2016. Np. model 8601.
Nikt z tej opcji nie korzysta.
Po co to komu ?
Podłącz laptopa i masz ...
TV ma mieś super obraz, kolory. To ma każdy TV Philips.
Kupuj Sama.

Witam uprzejmie,
To sobie podłącz , nikt tego nie zabrania , ale nie każdy chce i szuka innej opcji .:|
BTW,
w dodatku nie każdy musi lubić prowokujące wypowiedzi i ma rację .:|

Być może telewizor Philips 55PUS8601/12 pojawi się w pełnej "krasie" na rynku konsumenckim , a nie "śladowej" ilości ,
po 15 stycznia 2016 r.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Nieco więcej informacji o 8601:
Meet the new Philips 4K ultra HD TVs with HDR support unveiled at CES 2016 -
With this in mind, the 8600 series includes Dolby Vision HDR video support and an enhanced 10-bit color gamut. Overall, it promised an impressive 82% of the new BT.2020 digital cinema color standard. Furthermore, this TV will be the only model in the Philips series to picture the company’s 240 Perfect Motion Rate, allowing sports and fast action video fans to really enjoy the full speed and details of fast-paced native 4K or upscaled non-4K content.
 

pepka

Member
Bez reklam
2 posty wyżej jest napisane, że podobno wspiera ;)
Parametry bardzo przyzwoite, jeżeli Android zacznie w końcu działać, to będzie to jeden z fajniejszych tv na 2016 rok. Wiadomo jaka cena za wersję 65 cali?
 
Do góry