Philips (test otwarty) 55PUS8601 to model z HDR, nowym niespotykanym dźwiękiem DTS Premium, pełną stabilnością systemu Android. Obsługa głosowa, Hex C

kryha666

New member
Dziś zassało nowe oprogramowanie. Nadal android 8.0 ale zabezpieczenia z 1 lutego. Na razie widać tylko zmiany kosmetyczne ;)
 

kmbox

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziś zrobiłem aktualizacje, ale pojawił się problem, po aktualizacji TV, bardzo długi czas reakcji na pilota ok. 20 sekund po pierwszym naciśnięciu przycisku na pilocie zanim coś pojawi się na ekranie, potem już normalnie, ale dłuższa przerwa w używaniu pilota i to samo. Zajrzałem na niemieckie forum mają ten sam problem po aktualizacji. Powrót do wcześniejszej wersji niemożliwy.

https://toengel.net/philipsblog/sup...-und-8901-mit-android-tv-8-oreo-qm151e-26-68/
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja jak mam wszystko dobrze nie robię aktualizacji i wówczas nie mam nieoczekiwanych rozwiązań.
 

Dudi777

New member

Szkoda tylko, że w stosunku do pierwotnej wersji firmware'u, to usunęli funkcję PIP w telewizorze. Wcześniej można było z niej korzystać dla jednego źródła obrazu, czyli jeden program oglądać, a na drugi mieć podgląd i oba programy z kabla antenowego. Zgłaszałem to na reklamacji 2 lub 3 razy i zostałem olany.
 

kmbox

Klub HDTV.com.pl
VIP
Udało mi się przywrócić działanie TV do normalnego stanu, działa od kilku dni bez problemu na nowej wersji oprogramowania. Brak opóźnienia w reakcji na pilota, działa tak jak przed aktualizacja.
 

kmbox

Klub HDTV.com.pl
VIP
Coś obcięło część w której wyjaśniasz jak tego dokonałeś...

Zgłosiłem problem do polskiego supportu Philips-a, odpowiedź standardowa, restart i ponowna instalacja TV, nie pomogło. Próbowałem przywrócić poprzednia wersje oprogramowania, oczywiście komunikat że to nie jest najnowsza wersja. Przeedytowałem pliki i chciałem oszukać instalatora że to jest nowsza wersja, wysypała się na samym początku. I tak przez 3 miesiące wkurzałem się że TV bardzo długo czeka na reakcje komend z pilota (czas dochodził do 35 sekund).
Zacząłem ponownie przeszukiwać fora w internecie na ten temat: https://toengel.net/philipsblog/supportforum/topic/philips-neue-firmware-fuer-2015-16er-tv-serien-8601-und-8901-mit-android-tv-8-oreo-qm151e-26-68/page/4/
Znalazłem instrukcje jak przywrócić poprzednia wersję: https://toengel.net/philipsblog/philips-downgrade-mit-upgrade-loader/
Postępowałem zgodnie z instrukcja, ale nic się nie działo, jedynie na pendrive pojawiły się nowy katalog w którym nic szczególne go nie było. Tak po 3 próbach nie udało się mi przywrócić poprzedniej wersji. Ale o dziwo po ponownym włączeniu TV zauważyłem że reaguje już normalnie na polecenia z pilota, bez żadnych opóźnień. Nie robiłem już żadnego restartu do ustawień fabrycznych ani ponownej instalacji.

UWAGA: Wszelkie zmiany robicie na własna odpowiedzialność.
 
Ostatnia edycja:

kmbox

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zapomniałem dodać że:
1) wg instrukcji powinienem ściągnąć wersje 17 z końcówka Upgrade Loader zamiast 39 którą próbowałem zainstalować.
2) Oczywiście wszystkie przewody były odłączone + stick od klawiatury bezprzewodowej.
3) Instalacja zatrzymywała się w 5 punkcie (nic się nie działo - czarny ekran) czekałem max do 5 minut i kończyłem instalacje wyciągając przewód zasilający.

UWAGA: Wszelkie zmiany robicie na własna odpowiedzialność.
 

wsmigiel

New member
Cześć
Czy komukolwiek z Was udało się rozwiązać problem z pilotem inaczej niż w wyżej opisywany sposób?
Dostaje już szału z tym pilotem, działa u mnie tylko (od święta) przycisk power...
Wsparcie od Philipsa w tym zakresie... żadne. Odpowiedź: TV po gwarancji, pozostaje reinstalacja bla bla bla.
Używam aplikacji w smartphonie i to jest rozwiazanie do sterowania TV, jednak uruchamianie pozostaje z ręki. :(

Może zmiana pilota na inny model byłaby w stanie rozwiązać problem?
Pytam ponieważ jedyny moment kiedy pilot działa w miarę normalnie i mogę używać wszystkich przycisków to kiedy stoje z pilotem 10 cm od TV w miejscu gdzie miga dioda.
 
Ostatnia edycja:

kryha666

New member
Cześć
Czy komukolwiek z Was udało się rozwiązać problem z pilotem inaczej niż w wyżej opisywany sposób?
U mnie problem z pilotem występował przez około miesiąc i... wszystko samo powróciło do normy. A nawet lepiej bo reakcja po naciśnięciu guzika była natychmiastowa. Postraszyłem że zrobię aktualizacje wsteczną wg przepisu powyżej i system się wystraszył [emoji6]
To samo z bocznym podświetleniem matrycy. Czasami prawa cześć ekranu była zdecydowanie ciemniejsza ale po jakimś czasie i ponownym restarcie andka samo się naprawiło.
Cuda Panie się dzieją z tym modelem ale nadal cieszy oko [emoji6]


Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
 

appaloosa

New member
Ja mam akurat dodatkowo pilot Logitecha na podczerwień i na codzien się nie męczę, ale czasami używam i jak bym miał tak codziennie walczyć z pilotem to chyba po kilku godzinach telewizor wyładowałby na wysypisku. To jest totalna porażka że telewizor po gwarancji można bezkarnie zepsuć aktualizacją i twierdzić, że teraz to można nas cmoknąć

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

wsmigiel

New member
Mam pytanie o ten pilot logitech, możesz podpowiedzieć model? Jestem juz na tyle zdesperowany, że chętnie kupię coś innego do sterowania TV. Chciałabym używać TV jeszcze przynajmniej 2 lata, a z oryginalnym pilotem, nie da się!
 

appaloosa

New member
Mam pytanie o ten pilot logitech, możesz podpowiedzieć model? Jestem juz na tyle zdesperowany, że chętnie kupię coś innego do sterowania TV. Chciałabym używać TV jeszcze przynajmniej 2 lata, a z oryginalnym pilotem, nie da się!

Praktycznie każdy pilot programowalny się nadaje, są różne modele a ceny zaczynają się od 60 zł.

Po pierwsze sprawdź czy twój pilot do kablówki/amplitunera itp nie obsługuje kodów uniwersalnych do sterownia drugim urządzeniem - często da się obsługiwać podstawowe funkcje wpisując odpowiedni kod w pilota wg instrukcji

Jeśli chcesz wykorzystać jednego pilota a masz więcej urządzeń do sterowania to jednym z tańszych modeli jest Logitech Harmony z serii 300. Ja używam modelu z serii 600. To są urządzenia które mają inną koncepcję sterowania tym co masz pod TV. Ustawiasz np oglądanie telewizji i sprzet ustawia się np na HDMI 1, guziki przełączania kanałów puszaczają sygnał pilota od dekodera a sterowanie głośnością idzie sygnałami pilota od kina domowego. Jest do tego wygodny i łatwy kreator a pilota podłącza się pod usb do laptopa żeby załadować konfigurację.

Zobacz sobie filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=9CT2Nyy4C20
 

wsmigiel

New member
Hej
Udało mi się kupić Harmony 600. Czekam na przesyłkę, która mam nadzieje rozwiąże moje problemy. Przy okazji to fajne narzędzie do zastąpienia trzech pilotów jednym... :)
 
Do góry