Philips serii 6007/6907 - opinie, pytania, porady, pomoc, różnice

al79

New member
Witam,
Do pokoju będzie się u mnie nadawał zarówno 42 calowy jak i 47 calowy tv. Lepiej wybrać 42 calowy pfl 6007 czy 47 calowy pfl 4007/4307?
Chodzi o to, że pisaliście wiele razy, że ktoś kupił tv i potem marudził, że za mały, że mógł być większy.
U mnie może być zarówno 42" jak też 47".
Co lepiej wybrać 6007 czy 4007 / 4307?
Wiadomo, jeden lepszy od drugiego, ale przy różnicy cen ma to znaczenie.
Najważniejsze jest żeby tv chodził bez problemu, net i 3D mało istotne. Obecnie nie mam w ogóle tv. Będę oglądał trochę sportu, dokumentalnych i filmy. Telewizji - programów raczej wcale, bo to g.... warte jest. Nie umiem kupić tego tv, bo tyle różnych informacji. Pytam raczej użytkowników, co lepsze? Czy warto dołożyć do 6007 czy 4007 mi styknie, ewentualnie 4307, bo podobno te z 3D mają lepsze matryce?
Odległość ok. 2,5 m, pokój 18m2, słońce nieistotne, dwoje ludzi na wprost, żadnych preferencji, żadnych ograniczeń, cokolwiek. Chcę kupić tv Philipsa, choć czytałem różne opinie, też negatywne. Jednak on ma, piszecie, ekstra obraz. Stąd dylematy pozostały co do wielkości. Czy na potrzeby dobrego ekranu warto kupować o dwa modele lepszy tv? Dźwięk nieważny, tylko obraz. Żadnych gier, netów i 3D. Tylko obraz.
Lub inaczej, do oglądania wystarczy seria 4000? Co lepszego ma w realu seria 6000?
Dzięki za pomoc.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najlepiej daj sobie spokój z TV Philipsa. Szkoda nerwów...

trzeba ocenić czy będzie Ci odpowiadał. Czytając o innych TV też usłyszy się słowa żeby sobie dać spokój więc Kinio to nie jest jedyny TV który komuś się nie podoba. Nie to żebym bronił TV bo nie bronię. Wielokrotnie to pisałem i sam często pisałem o problemach, ale trochę takie słowa są nie na miejscu bo coś takiego słyszy się o każdym produkcie od pewnych osób:)

Witam,
Do pokoju będzie się u mnie nadawał zarówno 42 calowy jak i 47 calowy tv. Lepiej wybrać 42 calowy pfl 6007 czy 47 calowy pfl 4007/4307?
Chodzi o to, że pisaliście wiele razy, że ktoś kupił tv i potem marudził, że za mały, że mógł być większy.
U mnie może być zarówno 42" jak też 47".
Co lepiej wybrać 6007 czy 4007 / 4307?
Wiadomo, jeden lepszy od drugiego, ale przy różnicy cen ma to znaczenie.
Najważniejsze jest żeby tv chodził bez problemu, net i 3D mało istotne. Obecnie nie mam w ogóle tv. Będę oglądał trochę sportu, dokumentalnych i filmy. Telewizji - programów raczej wcale, bo to g.... warte jest. Nie umiem kupić tego tv, bo tyle różnych informacji. Pytam raczej użytkowników, co lepsze? Czy warto dołożyć do 6007 czy 4007 mi styknie, ewentualnie 4307, bo podobno te z 3D mają lepsze matryce?
Odległość ok. 2,5 m, pokój 18m2, słońce nieistotne, dwoje ludzi na wprost, żadnych preferencji, żadnych ograniczeń, cokolwiek. Chcę kupić tv Philipsa, choć czytałem różne opinie, też negatywne. Jednak on ma, piszecie, ekstra obraz. Stąd dylematy pozostały co do wielkości. Czy na potrzeby dobrego ekranu warto kupować o dwa modele lepszy tv? Dźwięk nieważny, tylko obraz. Żadnych gier, netów i 3D. Tylko obraz.
Lub inaczej, do oglądania wystarczy seria 4000? Co lepszego ma w realu seria 6000?
Dzięki za pomoc.
Kolego jeśli już się zdecydujesz na TV philipsa to bierz serie6 skoro posiadasz taka gotówkę, i zdecydowanie 47':), a jeśli nie ten TV to poszukaj z innej marki ale i tam usłyszysz podobne słowa i dziwne historie :)
 

kini0

New member
Bez reklam
trzeba ocenić czy będzie Ci odpowiadał. Czytając o innych TV też usłyszy się słowa żeby sobie dać spokój więc Kinio to nie jest jedyny TV który komuś się nie podoba. Nie to żebym bronił TV bo nie bronię. Wielokrotnie to pisałem i sam często pisałem o problemach, ale trochę takie słowa są nie na miejscu bo coś takiego słyszy się o każdym produkcie od pewnych osób:)


Kolego jeśli już się zdecydujesz na TV philipsa to bierz serie6 skoro posiadasz taka gotówkę, i zdecydowanie 47':), a jeśli nie ten TV to poszukaj z innej marki ale i tam usłyszysz podobne słowa i dziwne historie :)
Jasne że słyszy się różne rzeczy o każdym produkcie, ale o 6007 słyszy się GŁÓWNIE takie rzeczy. Osobiście drugi raz bym tego TV nie kupił, jego zalety nijak nie przysłaniają mi wszystkich upierdliwych wad.
 

Tika

New member
Bez reklam
ja bym wzięła jakbym miała teraz kupować jakiegoś Panasonica LCD, dopracowany soft, dobry obraz, dobry support, obsługa techniczna i serwis
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dokładnie:) Często u kolegi oglądamy jakieś filmy, albo u mnie i mam super porównanie dwóch tv mniej więcej z tej samej półki. Ja się ciesze że wybrałem tego philipsa, a kolega żałuje, że się pośpieszył z kupnem hehe, a bardzo zastanawiałem się nad TV który on posiada :). Więc Tika tak jak mówisz co kraj to obyczaj:)

A o ilu serwisach mam już wyrobione złe zdanie to szkoda gadać:)
 

screw_driver

New member
cudem odtwarza divx

Gdyby ktoś sie kiedys miał problem z odtwarzaniem plików zakodowanych divXem ,to niech sie nie denerwuje.Oficjalna wiadomość od Philips Polska otrzymana przez fb:
.."... Zaobserwowany przez Pana problem z odtworzeniem plików DiVX w trybie DLNA wynika z faktu, że telewizor ten nie posiada certyfikatu DiVX i nie obsluguje tego formatu w tym trybie. Nie jest to wadą telewizora, a informacja na ten temat widnieje w ulotce produktowej i katalogach Philips."
Nie widziałem szczerze takich informacji.Widzę natomiast :
Udogodnienia
Łącze sieci komputerowej: Certyfikat DLNA 1.5

a niestety jest to nieprawda,wszystkie certyfikaty można sobie sprawdzic na stronie dlna org i takowy tam nie widnieje
zbieram się do wideorecenzji 6907 i coraz wiecej minusów,niedopowiedzeń i braków w funkcjonalnosci..ot,drogi monitor z funkcją tv i ambilight..a szkoda..
 

screw_driver

New member
praktycznie wszystkie dvd rip których sam nie mogę sobie zrobić bo nie umiem i szkoda mi czasu na tworzenie takich kopii zapasowych ,są w divX
A patent polega na tym ,że w tv jest informacja w dziale pomocy "ten tv posiada certyfikat DivX.." Po prostu ten tv to jedna wielka niedoróbka,podobnie zreszta jak poziom wiedzy i wsparcia ze strony philips polska
raz mowia ze ma certyfikat divx raz ze nie
raz mowia ze mają certyfikat dlna raz ze zrezygnowali z licencji
jednym slowem krętacze:)
odp od philipsa
Philips Polska
Witam,
Nadeszła odpowiedź w sprawie napisów, że niestety polskie znaki będą dostępne w modelach od 2013. Przepraszamy za jakiekolwiek niedogodności tym spowodowane.
 
Ostatnia edycja:

dansker80

New member
Problem z HDMI

Witam.Od tygodnia jestem posiadaczem tv 32PFL6007T.Nie jest on na rynek polski ale moze moj problem nie bedzie z tym zwiazany.Otoz mam problem z polaczeniem kablem hdmi-hdmi tv z laptopem.Po podlaczeniu wyskakuje komunikat format video nieobslugiwany lub uzyj kabla ponizej 5m.Kabel jest ok(3m) a obraz z laptopa byl na ekranie tv jednak bez dzwieku przed aktualizacja oprogramowania tv.Laptop Dell z karta graficzna nvidia.Ustawiam w windows rozdzielczosc 1680 na 1050 pikseli na monitorze i taka sama na tv(najwyzsza rozdzielczosc na moim laptopie).Czy da sie jakoś zresetować źródło hdmi?Pytam dlatego ze po kupnie tv miałem obraz na tv jednak bez dzwieku a teraz kompletnie nic.Probowalem na 4 gniazdach.Miał ktoś moze podobny problem?Z gory dziekuje
 

screw_driver

New member
Komputer
Może urządzenie ci blokuje a nie TV .
Nie,to wina TV,tablet i laptopy dobrze odtwarzają z NASa,a stream z kompa sie nie liczy,bo nawet DTS ktory jest niewspierany nie jest wtedy problemem;]
Philips w pomocy ,w tv, zamiescil informację ,że tv ma certyfikat divx,w wiadomosci od philips polska dostałem info ze nie ma takiego certyfikatu,w danych technicznych jest informacja ze ma certyfikat dlna1.5 a defacto nie ma tego certyfikatu,"kłamieja" w żywe oczy,wychodzi bublowatość tej marki;/
 
Do góry