Philips serii 6007/6907 - opinie, pytania, porady, pomoc, różnice

joanna73

New member
Tak to model 6007, kupiony w grudniu. Spróbuję wgrać nowego softa i mam nadzieję, że się poprawi.
Dziękuję bardzo za porady.
 

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ma to zwiazek z: Format obrazu.
Obraz ---> Format i krawędzie --->Format obrazu ---> : ustaw: Auto dopasowanie obrazu.

Kreska powinna zniknąć.
/przynajmniej tak było w moim 8007/
 

Jarek.N.

Member
Ma to zwiazek z: Format obrazu.
Obraz ---> Format i krawędzie --->Format obrazu ---> : ustaw: Auto dopasowanie obrazu.

Kreska powinna zniknąć.
/przynajmniej tak było w moim 8007/


Nie auto dopasowanie obrazu, bo to rozciąga każdy format, tylko Auto zoom, jak chce mieć oryginalne 4:3, 16:9 i inne.
Pierwsze musi ustawić Krawędzie ekranu, zjechać z 10 w dół, aż ciemne paski się schowają i to się robi na programie z naziemnej TV i przy oryginalnym formacie 16:9 w ustawieniu Auto zoom.
 
Ostatnia edycja:

joanna73

New member
Faktycznie pasek ten pojawia się gdy auto dopasowanie obrazu się nie włączy. Mam to ustawione na stałe ale czasami on zamuli i się nie przełączy, wtedy trzeba wyłączyć tv i zazwyczaj pomaga.
maniek530 Udało mi się wgrać nowy soft.Nie takie trudne jakby się wydawało. Bardzo dziękuję za wszystkie rady. Mam nadzieję, że nie będzie już problemów.
 

maniek530

Banned
Faktycznie pasek ten pojawia się gdy auto dopasowanie obrazu się nie włączy. Mam to ustawione na stałe ale czasami on zamuli i się nie przełączy, wtedy trzeba wyłączyć tv i zazwyczaj pomaga.
maniek530 Udało mi się wgrać nowy soft.Nie takie trudne jakby się wydawało. Bardzo dziękuję za wszystkie rady. Mam nadzieję, że nie będzie już problemów.

Jeśli pomogło to się cieszę ;)
 

joanna73

New member
Maniek530 czy pomogło to jeszcze nie wiem bo to ten pasek to tylko czasami się pojawiałale zmobilizowałeś mnie, żeby wgrać nowego softa :)
Jarek.N. jak 10 w dół? jak obraz można przesunąć? Jak wchodzę w auto zoom to nie mogę nic przesunąć.
 

Tika

New member
Bez reklam
poczytaj instrukcję, tam wszystko jest opisane

poza tym ten TV ma niedopracowany soft, nowszy soft nie znaczy lepszy
 

joanna73

New member
Jarek.N. znalazłam dzięki

jak ktoś może włączyć teraz na TV4 i przy ustawieniu auto zoom lub super zoom ten pasek jest, nie znika, na innych programach go nie ma.... czy ktoś też coś takiego ma?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
własnie miałem odpisać na Twój problem kiedyś maiłem podobnie i myślałem że to wina TV a to wina nadawcy, na niektórych programach jest ten pasek na niektórych nie ma :)
 

Wandyta

New member
Mój 6907k ma strasznie słaby tuner DVB-T. Dzisiejszy mecz Polska - Ukraina oglądałem na starym telewizorze 20 calowym, który pewnie pamięta moje dzieciństwo :x TVP 1 w ogóle nie było (brak sygnału), zaś na analogu TVP 1 wyglądało tragicznie, więcej śniegu niż na zewnątrz, ledwo rozróżniałem kolory koszulek ;/

Co muszę dokupić do anteny, by takie akcje się już nie powtarzały ?
 

emer

Member
Bez reklam
1. Szukac powodów w słabym odbiorze sygnału antenowym, a nie w telewizorze.
2. Przestac oglądać mecze polskiej piłki noznej

IMO - sorki, ale dla mnie ... trzeba być ć****e* i ko*p*e***m pr***u**m, aby oglądac takie polaczkowe szoł piłkarskie
 

Wandyta

New member
1. Szukac powodów w słabym odbiorze sygnału antenowym, a nie w telewizorze.
2. Przestac oglądać mecze polskiej piłki noznej

IMO - sorki, ale dla mnie ... trzeba być ć****e* i ko*p*e***m pr***u**m, aby oglądac takie polaczkowe szoł piłkarskie



  1. Wiem że słaby sygnał antenowy, dlatego pytam jak temu zaradzić i co kupić.
  2. Chciałem sobie po raz pierwszy obejrzeć mecz w HD, ale po 7 minutach na starym TV jakoś mi się odechciało.
  3. Nie potrafię rozszyfrować (ć****e* i ko*p*e***m pr***u**m), proszę o pomoc.
 
Do góry