Philips serii 6007/6907 - opinie, pytania, porady, pomoc, różnice

Jarek.N.

Member
Do jakiej wielkości pliki .jpg czytają telewizory serii 6xxx? Obraz testowy (ObrazKontrolny.jpg) z dysku usb o wielkości 452 kB wczytuje telewizor, a te już powyżej 1 MB nie może wczytać. Można gdzieś te ustawienia zmienić?
 

Tika

New member
Bez reklam
Do jakiej wielkości pliki .jpg czytają telewizory serii 6xxx? Obraz testowy (ObrazKontrolny.jpg) z dysku usb o wielkości 452 kB wczytuje telewizor, a te już powyżej 1 MB nie może wczytać. Można gdzieś te ustawienia zmienić?

spokojnie odtwarza obrazki powyżej 1MB, jeśli masz problem z planszami testowymi to zmień na pc ich kolor na 24bitowy (domyślnie są zapisane z 32bitowym kolorem, dlatego TV ich nie widzi)
 

Jarek.N.

Member
Najnowszy soft, telewizor 42PFL6057K/12. Poprzez Media Player z laptopa tak samo, jeden (ObrazKontrolny.jpg) telewizor czyta, resztę nie.
 
Ostatnia edycja:

DaRcO

Banned
Najnowszy soft, telewizor 42PFL6057K/12. Poprzez Media Player z laptopa tak samo, jeden (ObrazKontrolny.jpg) telewizor czyta, resztę nie.

Mam dokładnie to samo na 6007, po wgraniu softu 81 i 82, wyświetla pierwszy odpalony jpg z ramu usb i następnych nie może już załadować. Wcześniej czytał nawet wielkie pliki po 7 MB a teraz po restarcie czyta tylko pierwszy odpalony jpg i więcej już nie chcę.
Normalnie załamka co z sieroty dłubią przy tym softwarze.
 

ElTomeko

New member
Jurasko ja mam twoje ustawienia te pierwsze w opisie i nie zmieniam ich bo sa najlepsze i nie meczą bardzo wzroku...wczoraj tv pokazał aktualizacje tą z koncówką 82.000 i przez wifi sie zaktualizowało, nie widac zmian a hdnm dalej samo sie załącza po właczeniu tv
 

wojtekf93

New member
Panowie, pomocy.

Dziś zauważyłem , że na czarnym tle jest jedna jasna plamka, tzn. za pewne bad pixel, wcześniej tego na pewno nie było bo to się rzuca w oczy.

TV mam od 12 dni.

Czy gwarancja to obejmuje? Jeśli nie to mogę chyba zwrócic TV do sklepu jeśli coś jest nie tak w ciągu 2 tyg?

Proszę o radę.
 

Jarek.N.

Member
TV Philipsa z 2012 roku nie odtwarzają DTS?

TV Philipsa z 2012 r. (przynajmniej modele serii 4xx7, 5xx7 i 6xx7) nie odtwarzają dźwięku w formacie DTS. Jeśli w filmie mkv jest tylko ścieżka dźwiękowa w formacie DTS to dźwięku nie ma ani w telewizorze, ani poprzez cyfrowe wyjście optyczne na amplituner. Najgorsze to to, że ciężko jest np. w Philipsie 42PFL6057 znaleźć mu serwery multimedialne, jak je złapie, to często gubi na nowo, a jak już się uda poprzez Twony MediaServer film odtwarzać, to nie ma głosu jeśli jest tylko ścieżka dźwiękowa w formacie DTS. Poprzez Serviio jakoś idzie głos, pewno przekonwertowany tym programem do AC3, ale za to film zacina, jak jest jakiś w Full HD. Planuje się coś z tym zrobić, jest jakieś ciekawe rozwiązanie tego problemu?
 

ElTomeko

New member
Wojtekf93- nie jestem pewien ale 1 bad pixel chyba ciezko bedzie zareklamowac do serwisu, zadzwon najlepiej do philips i zapytaj...
 

rogerowaty

New member
czy działa Wam SmartTV ? ... niedokładny montaż

Właśnie dołączyłem nie tak dawno do użytkowników serii 6xx7 ale jakoś mieszane mam odczucia.

Od tygodnia usiłuję zgłębić temat braku dostępności serwerów Philips i tym samym brak dostępności uruchomienia sekcji SmartTV. O aktualizacji softu przez net oczywiście z tego powodu nie było mowy z usb bez problemu poszło.
Używam łącza od TP ze statycznym IP i DNS też TPNET.
Początkowe oprogramowanie (.33) zostało zaktualizowane do bieżącej (.82) ale efektu to nie przyniosło co do dostępności usługi.
Lokalizację mam na Polska ale zmieniałem na inne kraje i również bez efektu.

Czy mogliby Koledzy potwierdzić, czy na dzień dzisiejszy działają serwery udostępniające tą usługę ?
Ew. jakie ustawienia DNS są wymagane dla widoczności serwerów tej usługi ?
Może znacie IP tych serwerów ?



A druga ciekawostka to byle jak złożona obudowa, krzywo założona lewa ramka maskownicy. Pod folią ochronną nie było widać a po zdjęciu nie widać tylko w nocy :x
Model niby plasowany w średniej półce ale takie niedoróbki montażu to chyba nie w tej klasie.
Dodam że przyjechał z magazynu centralnego i nie był wcześniej otwierany.



@KIKI ... czy spotkałeś się z przypadkami krzywo poskładanej obudowy w modelach 6xxx lub innych ? Moi m zdaniem to niedopuszczalne i chętnie podeślę foto.
Narazie zgłosiłem na serwis ale bez większego odzewu.



Pozdrawiam noworocznie
Ro
 

emer

Member
Bez reklam
"Od tygodnia usiłuję zgłębić temat braku dostępności serwerów Philips i tym samym brak dostępności uruchomienia sekcji SmartTV. O aktualizacji softu przez net oczywiście z tego powodu nie było mowy z usb bez problemu poszło"

hmmm ... a co przeszkadza z łączeniami/dostępnością z "serwerami Philipsa" ? Uważasz, że to wina telewizora oczywiście ? A napisałeś choć, czy Twój TV łączy się z Twoim routerem ?
DNSy, stałe IP i inne sprawy, które wymieniasz to sprawy ustawień routera.
Ty masz w TV znaleźć swoją sieć i wpisać hasło dla komunikacji TV<>router. Masz wtedy DHCP i DNSy routera (jeżeli Twój router ma ustawione część IP dla DHCP).
Możesz oczywiście konfigurować stałe IP (wewn LAN) i DNSy (poprzez troche bardziej "zaawansowane" ustawienia w menu TV), ale generalnie wystarczy TYLKO to co napisałem wcześniej - połączyć się z właściwą Twoją siecią i wpisać hasło (jeżeli Twój router ma przypisany jakiś zakres IP dla DHCP).
 
Ostatnia edycja:
Do góry