Philips serii 6007/6907 - opinie, pytania, porady, pomoc, różnice

DaRcO

Banned
Następnego dnia już nie było tych w "promocji"
I tutaj mam szacunek do firmy za to że nie ściemnia.

No nie było, bo mogli przenieść tą "super promocje" na inną swoją witrynę klona tego samego sklepu internetowego. :-D

To sztuczki na naiwniaków... Promocja w ten sposób może zniknąć na wiele sposobów, bo nieświadomi wykupią promocyjny sprzęt "bez wad", ale po jej zniknięciu dziwnym cudem pojawiają się negatywne opinie, których ten sklep i jego klony ma pełno. Ten sklep nie potrafi, lub nawet nie próbuje tłumaczyć się z negatywów, które licznie dostaje w opiniach na Ceneo, Skąpcu, Nokaucie.
:-D

Po co się robi klony? Po to aby podniszczona reputacja starej witryny zyskała nowe oblicze z nową witryną i interes na laikach kręci się dalej.

Otwórzcie sobie w zakładkach wszystkie witryny następujących sklepów i porównajcie skrypty, które różnią się tylko kolorkami, banerkami a układ i adresy są takie same.

Oto klony Electro.pl - elecity.pl, 123klick.pl, megamarket.pl - wszystkie to ta sama firemka, która jak widać dorobiła się aż 4 witryn, które sam wykryłem kiedy ja przygotowywałem się do zakupu przez neta. Ostatecznie, po wnikliwej analizie negatywów kupiłem w Neo24 tv Philipsa 6007 i ze dwa tygodnie później odkurzacz - bez żadnych problemów, ale od razu zastrzegłem w komentarzu do zakupu, że wszystko ma być oryginalnie zapakowane przez producenta i było. W razie problemów mam być obsłużony tak jak ja chcę! Inaczej narobię gnoju w necie gdzie tylko możliwe.
Mimo to przyjęli zamówienie do realizacji. Przy obydwóch zamówieniach zostałem obsłużony idealnie, więc jak na razie mogę tylko chwalić sklep gdzie ja kupiłem, za możliwie najniższą cenę jak była wtedy możliwa z darmową dostawą.

Paru ludzi mnie tu zapewne kojarzy z wątku na konkurencyjnym forum, więc radzę uważać gdzie się kupuję. :)
 

amoorek78

New member
Cena w Electro na tę chwilę to 500zł taniej niż u reszty.
Więc pewnie powystawowy.
W opisie produktu piszą o 4 parach okularów (standard) ale w tytule artykułu już nie i o tym, że gwarancja Philips Polska już nie ja kw pozostałych innych rozmiarach tego Philipsa. W opisie też jest, że fabrycznie nowy więc nie powinien być powystawowy.
 

gelou307

New member
Jurasko ten kontrast na 27 to kontrast podświetlenia czy video ?
Grając na konsoli rozumiem, że najlepiej w trybie gra czy ustawiony przezemnie ?
 

jurasko

New member
Już edytowałem powyższy post:
Tryb: film
Dałem kontrast podświetlenia(backlight) na :27 a jasność na:52,temperatura kolorów-własne.
Reszta bez zmian.
 

R-X

New member
27 to "kontrast funkcji backlight" w głównym menu "obraz". Jakiś czas temu opisywałem swoje eksperymenty z ustawieniami i za co ten parametr odpowiada - wyszło na to, że wbrew nazwie odpowiada za "wstępne" podświetlenie matrycy, natomiast "jasność" w menu "zaawansowane" rozjaśnia kolory, a najgłębszej czerni w zasadzie nie rusza.

Wczoraj na TVP1 leciał "Underworld", ustawiłem nagrywanie a dzisiaj obejrzałem na spokojnie i było WOW! Film jest utrzymany w ciemnej tonacji (w sensie kolorystyki obrazu, a nie akcji :) i świetnie się nadaje do oceniania jakości obrazu wyświetlanego przez TV. Oglądało się rewelacyjnie (bez HDNM), nawet kontrast dynamiczny dałem na średnio (zwykle mam ustawiony niski bo w niektórych filmach nieco przejaskrawia obraz).
 

emer

Member
Bez reklam
IMO za ciemne te 27 - ja ustawiłem na 44 ;)
Załączyłem też (a nawet max) "zmniejszenie usterek MPEG", po angielsku jest to "MPEG artefact reduction", wydaje mi się że lepiej sobie radzi wtedy z obrazem w ruchu ...
No i niestety "teatr" mimo wyłączenia HDNM wraca po wyłaczeniu i załączeniu TV - jakis chyba bug w tej wersji software ....
 

R-X

New member
Owszem, obraz dla niektórych może być zbyt ciemny, ale wszystko zależy od upodobań. Ja np wszystkie monitory komputerowe z jakimi mam lub miałem do czynienia zaczynam ustawiać od zjechania na minimum z podświetleniem matrycy, bo mocna biel i brak czerni zwyczajnie mnie drażnią.

Wracając do TV, to przy niskim "kontraście backlight" trzeba podkręcić "kontrast video" w menu "zaawansowane" tak między 90 a 100 (chyba w zasadzie trzeba od tego zacząć), a jeśli to nie pomoże, to podkręcić "kontraście backlight" i szukać własnego optimum.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja miałem ustawiony Kontrast funkcji Backlight na 45. To wszyscy mówili że za ciemno :p a widzę że nawet zjeżdżają do poniżej 30. Obecnie mam na 35
 

papeusz

New member
Witam.

Skusiłem się wczoraj na promocyjną cenę telewizora 47pfl6007 w electro.pl i lekko się obawiam czy to nie jest jakiś "znoszony" model. Czy można w jakiś sposób sprawdzić ile godzin telewizor był włączony (np. w trybie serwisowym). Jeśli tak, w jaki sposób można wejść do trybu serwisowego.

Co jeszcze zalecalibyście sprawdzić w nowym telewizorze, żeby sprawdzić czy nie jest to wadliwa sztuka? Zawsze jest te 10 dni na zwrot, więc chciałbym go dobrze przetestować. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

maniek530

Banned
No i niestety "teatr" mimo wyłączenia HDNM wraca po wyłaczeniu i załączeniu TV - jakis chyba bug w tej wersji software ....

U mnie ten defekt od wczoraj nie istnieje :grin: - nie wiem co się stało ale teatr sie nie załącza po wł. tv.
Dzis tv poinformowal mnie o nowym sofcie (mam ten z listopada aktualnie) - pewnie teraz dopiero zauwazył grudniowy i nie wiem co teraz zrobić ??? zaktualizowac czy nie - aby problem z teatrem nie wrocił !!!
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja nie miałem tego problemu i nadal nie mam, posiadam najnowszy soft. Ogólnie od dłuższego czasu nie mam z nim problemów jedynie te pstrykanie się pojawia
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
kod serwisowy 062586 i ok na pilocie wchodzimy na tak po ostrzezeniu i jest info hour diplay czy jakos tak i jest info o godzinach pracy tv i samej matrycy jeszcze w fabryce
 
Do góry