Philips serii 6007/6907 - opinie, pytania, porady, pomoc, różnice

mariogsxf

New member
Kolejny problem do rozwiązania z tym TV. Mam jakies stare głośniki TRACER trg 2s 2+1, które normalnie są podłaczone do laptopa za pomocą kabelka jack-jack3.5mm. Chcę te głosniki podłaczyc do Tv i przy połączeniu tym kabelkiem jest głos tylko na wyjściu słuchawkowym. Przez to nie mogę regulowac głośności przyciskami VOLUME na pilocie. Wtykalem też kabel w wyjscie AUDIO IN ale głośniki milczały. Pytanie brzmi: Jak podłączyć te glosniki tak aby byl glos i mozliwosc regulacji głośności pilotem. Trzeba kupić inny kabel czy poustawiac coś w TV?
 

bady87

Member
Tika ma racje...a poza tym słyszałem ze poziom kontrastu-czerń w st50 nie jest dobra...

W sumie to i Bady ma racje bo soft jest do dupy:p...ale prawda jest taka ze oddanie na reklamacje nic Ci nie da. Ja oddałem swój na banding i brudna matryce i zupełnie nic to nie dało i w przypadku oprogramowania tez tak bedzie" Wiemy ze istnieją problemy z oprogramowaniem, Philips stara sie to naprawic..tralalala"

Zanim to się stanie to nasz philips będzie antykiem :smile:
 

R-X

New member
Poustawiałem niemal wszystkie style obrazu po swojemu (model 6907), z tym że dodatkowo zacząłem włączać dynamiczny kontrast. Przyznam, że ta funkcja dobrze użyta z całą resztą ustawień rzeczywiście wiele poprawia, dlatego teraz niemal w każdym stylu jest włączona mniej lub bardziej.

Postanowiłem też zrobić eksperyment - mianowicie, zrobiłem sobie tygodniową przerwę w oglądaniu czegokolwiek na Philipsie (oglądałem tylko swojego małego Sony'ego), co by się odzwyczaić i mieć spojrzenie w miarę chłodne, pozbawione uprzedzeń czy sentymentów.

Dzisiaj po tygodniu włączyłem Philipsa po raz pierwszy mogę stwierdzić, że jestem niemal zachwycony! Obraz jest taki jak trzeba, nie razi, nie jest przejaskrawiony ani nadmiernie przekolorowany. Style obrazu można z łatwością dopasować do konkretnej audycji.

Dlaczego użyłem słowa "niemal"? Ano dlatego, że bez "niemal" najbardziej zachwycony jestem niestety nie naszą cyfrową telewizją naziemną, a niemieckimi wolnodostępnymi stacjami HD obieranym przez satelitę (DasErste HD, ZDF HD, Kika HD, 3sat HD, Arte HD itp) - to się dopiero ogląda! Z ciekawości też poszukałem informacji o systemie nadawania tych stacji - i co? Otóż Niemcy wykazali się pragmatycznym podejściem i nadają HD w 720p i to naprawdę widać! Nie ma "rwania" obrazu nawet przy wyłączonym HD Natural Motion, a włączenie tej funkcji na maksa daje obraz niemal krystaliczny.

W końcu już wiem skąd się np. na TVP1HD biorą pasy poziome na białym tle (reklamy) i słabo widoczne, ale jak się przyłożyć to dostrzegalne pasy pionowe - jest to po prostu wina przeplotu w 1080i, pasy dokładnie odzwierciedlają sposób poszatkowania obrazu (niżej filmik): "webhosting.pl / Ktory.format.HD.jest.lepszy.720p.czy.1080i"

W związku z tym, może należałoby nacisnąć na TVP aby przeszli na 720p? A co im szkodzi, skoro Niemcy uważają ten format za lepszy "wuwuwu. unternehmen.zdf.de/ index.php?id=459"

(przepraszam za sztuczki z linkami, ale mam za mało postów by wstawiać pełne linki)

Na forum ktoś pisał, że w dekoderze kablówki ustawił format 720p i obraz jest dużo lepszy. Mnie zastanawia, jak dekoder tworzy ten format, skoro sam sygnał jest na dawany w 1080i a nie 720p - no chyba że nadawca ma możliwość nadawania zarówno 1080i jak i 720p, a dekoder niczego nie konwertuje. Jak to więc jest?

A tak ogólnie, to posiadaczom 6907 polecam wypróbować ustawienie "Kontrastu funkcji backlight" na niskim poziomie, coś między 25 i 30 (pisałem o tym w swoim pierwszym poście). U mnie się to doskonale sprawdza w połączeniu z "Kontrastem video" ustawionym na 100%. Ku mojemu zdziwieniu, nawet domyślne style obrazu po zjechaniu "kontrastem backlight" do wspomnianych wartości stały się absolutnie zdatne do oglądania, a z jednego skorzystałem niemal bez mian...
 

europa777

New member
Na forum ktoś pisał, że w dekoderze kablówki ustawił format 720p i obraz jest dużo lepszy. Mnie zastanawia, jak dekoder tworzy ten format, skoro sam sygnał jest na dawany w 1080i a nie 720p - no chyba że nadawca ma możliwość nadawania zarówno 1080i jak i 720p, a dekoder niczego nie konwertuje. Jak to więc jest?

Ciekawe. Ja mam u siebie Multimedie, jak będzie jakiś mecz sprawdzę oba tryby u zobaczymy czy jest jakaś poprawa bo u mnie pionowe pasy podczas meczu są dosyć dobrze widoczne.
 

Miczu

New member
Witam mam problem ale nie mogłem znaleźć odpowiedzi na forum otóż: ostatnio kupiłem philipsa 32pfl6007 i podłączyłem go do komputera kablem HDMI 1.4, mój problem polega na tym, że z prawej strony kawałek ekranu jest obcięty, a z drugiej strony jest kawałek odpowiadający temu z prawej, który świeci się na czarno. Co mam zrobić próbowałem w ustawieniach tv i karty graficznej zmieniać skalowanie itp. ale to nic nie daje bardzo proszę o pomoc
edit: właśnie sprawdziłem i sytuacja nie dotyczy tylko połączenia z komputerem, lecz wszystkiego, więc wina jest po stronie telewizora
 
Ostatnia edycja:

ElTomeko

New member
Ja mam jeden pasek po prawej stronie i jest widoczny na Każdym źródle, usb, dvb-t i na fifie z laptopa przez hdmi i z tym nic sie nie da zrobic...mecze da sie ogladac ale jest to wkur...;) Tak wiec jezeli Europa777 ma Banding jak ja to nic z tym nie zrobi...niestety:(
 

martinoo

New member
Jak wygląda sprawa z nagrywaniem w Phlipsie 47PFL6007? Próbowałem coś nagrać, ale telewizor nie reaguje. Narazie do TV mam podłączony dekoder z cyfrą+, zwykły, bez HD. I czy ma jakieś znaczenie, do którego gniazda USB podłącze dysk?
 

mariogsxf

New member
Witam mam problem ale nie mogłem znaleźć odpowiedzi na forum otóż: ostatnio kupiłem philipsa 32pfl6007 i podłączyłem go do komputera kablem HDMI 1.4, mój problem polega na tym, że z prawej strony kawałek ekranu jest obcięty, a z drugiej strony jest kawałek odpowiadający temu z prawej, który świeci się na czarno. Co mam zrobić próbowałem w ustawieniach tv i karty graficznej zmieniać skalowanie itp. ale to nic nie daje bardzo proszę o pomoc
edit: właśnie sprawdziłem i sytuacja nie dotyczy tylko połączenia z komputerem, lecz wszystkiego, więc wina jest po stronie telewizora
w ustawieniach masz regulacje krawedzi. Mi obraz wyjezdzal poza ekran, wystarczyło zjechać z tym parametrem do zera. Można też przesuwac obraz aby ustawic go idealnie po srodku. Szukaj w menu...
 

Toxias

New member
Witam wczoraj kupiłem telewizor Philips 55PFL6007 - dziś zauważyłem na nim dziwną plamę. Powiem szczerze, że telewizor nie robi na mnie dobrego wrażenia

w porównaniu z starą 7 letnią Bravią 46" Sonego.


Ale co mogę zrobić z taką plamą? Reklamacja takie rzeczy uwzględnia? Będę musiał palować i sam odwozić tv?
 

szczuro

New member
czy jest jaka szybsza metoda na zmiane stylu obrazu i dzwieku,
niz korzystanie z OPTIONS > STYL OBRAZU lub STYL DZWIEKU
troche trzeba sie naklikac, zeby to zmienic

i druga kwestia, czy jest mozliwosc zmiany koloru na inny, niz czerwony przy korzystaniu z opcji ambilight statyczny

oraz inna denerwujac rzecz, ktorej nie moge ustawic, to brak pl zankow w opisach programu /po wybraniu opcji INFO/

soft mam najnowszy: 000.150.082.000
 
Ostatnia edycja:
Do góry