Philips seria PFL 8008 - nowości 2013

SDman

Banned
Szkoda że Philips ma tak dużo problemów z jakością oprogramowania bo w media ekspert mają super cenę 7039 zł za 55 cali !:) Już miałem kupić ale poczekam na informacje o pracy tego TV po aktualizacji softu.
PHILIPS 55PFL8008S/12 - Mediaexpert.pl

Witam,
na stronie jest wersja: 000.171.056.000, 2013-09-05.
Ciekawe kiedy będzie następna. Przeżyłbym wolne działanie menu, przełączanie programów
ale restarty, zwiechy TV -pilota, tego chyba bym nie mógł znieść.

Na jakiś czas skutecznie mnie odstraszyło podświetlenie matrycy na 46" -poszarpane krawędzie jak Himalaje na brzegach, muszę ich poprosić o wyjecie 2 szt z kartonu.
Tutaj na forum ktoś (może nie ten model) opisywał ten problem i Philips odpowiedział,
że tak może być ?!

Najlepiej widać to było na planszach RGBWB.

A cena kusi -mnie również, nie wiem czy nie zaryzykować.

Pozdr.
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Witam,
na stronie jest wersja: 000.171.056.000, 2013-09-05.
Ciekawe kiedy będzie następna. Przeżyłbym wolne działanie menu, przełączanie programów
ale restarty, zwiechy TV -pilota, tego chyba bym nie mógł znieść.

Na jakiś czas skutecznie mnie odstraszyło podświetlenie matrycy na 46" -poszarpane krawędzie jak Himalaje na brzegach, muszę ich poprosić o wyjecie 2 szt z kartonu.
Tutaj na forum ktoś (może nie ten model) opisywał ten problem i Philips odpowiedział,
że tak może być ?!

Najlepiej widać to było na planszach RGBWB.

A cena kusi -mnie również, nie wiem czy nie zaryzykować.

Pozdr.

Właśnie te problemy skutecznie mnie odstraszają od tej firmy ! To nie jest TV za 2 tys. złotych tylko za ponad 7 tys. więc sprzęt należy zaliczyć do wyższej klasy ale póki nie dają rady z oprogramowaniem i jakością to jednak zaczekam aż sobie poradzą z tymi problemami. Może seria z 2014 roku będzie bardziej dopracowana ? Pozdrawiam
 

SDman

Banned
Właśnie te problemy skutecznie mnie odstraszają od tej firmy ! To nie jest TV za 2 tys. złotych tylko za ponad 7 tys. więc sprzęt należy zaliczyć do wyższej klasy ale póki nie dają rady z oprogramowaniem i jakością to jednak zaczekam aż sobie poradzą z tymi problemami. Może seria z 2014 roku będzie bardziej dopracowana ? Pozdrawiam

Witam,
trzecia sztuka 46" miała powiedzmy "dobre prawie bez poszarpań" boki podświetlenia.
W klasie premium to nieprzystoi.
Dzisiaj testowałem Samsunga UE50F6500 -równomierność podświetlenia klasa wyżej
od Philipsa - powinno być odwrotnie.
Kolory testowe 100% :biały, zółty, cyan , zielony znacznie gorsze w Philipsie.
z Tym, że w ISF nie skalibrowanym w zaawansowanych ust. kolorów.

Ciężki orzech do zgryzienia, Samsung "kusi" ceną i 4" więcej.

Pozdr.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Właśnie te problemy skutecznie mnie odstraszają od tej firmy ! To nie jest TV za 2 tys. złotych tylko za ponad 7 tys. więc sprzęt należy zaliczyć do wyższej klasy ale póki nie dają rady z oprogramowaniem i jakością to jednak zaczekam aż sobie poradzą z tymi problemami. Może seria z 2014 roku będzie bardziej dopracowana ? Pozdrawiam

Tak mowili pamietam dwa lata temu o serii z tamtego roku ( kilka osob z tego forum bolesnie sie o tym przekonalo ) , a juz bardzo duzo mowili rok temu ze w tym roku to juz na pewno nie bedzie z tym problemu, ze dadza rade i jak widac ciagle cos jest nie tak z oprogramowaniem i z roznymi pierdolkami ktore czlowieka denerwuja ... szkoda ale jest jak jest...
 

SDman

Banned
Kolego jak samsung ci sie lepiej podoba i do tego o te 4 cale wiekszy to nad czym sie zastanawiasz?

Witam,
tak to prawda, wstrzymuję się bo faktem jest, że stary dobry TV 9664 mam.
Muszę doprowadzić do konfrontacji w warunkach domowych.
Ubolewam bo producenci traktują 50" (oprócz plazm) niskimi modelami.
Nie wykluczam też plazmy np. GT60 .
Rok ku końcowi się zbliża, na giełdzie drgnęło na plus (w końcu) może modele 2014 ?
Musi być to coś; błysk w oku, design, rozmiar (50-52), a pula tegorocznych wyborów się kończy.
Gdyby Sharp LE857 był tak jak kiedyś w 52" to bym pisał w wątku o nim -posiadając go.

Nie popełniłem błędu z TV 46-47" z czego bardzo się cieszę bo jedna nogą i w ekstra cenie (4900) F8000 miałem zamówiony.

Pozdr.
 

MacUr

New member
problem?

Witam,

w ramach wymiany serwisowej stałem się posiadaczem modelu 40pfl8008s/12. Przedtem miałem 40pfl7007K/12 i porównując oba modele nie radzę sobie z paroma sprawami. Może to drobiazgi, ale w 7007 tego nie było:
1. w otoczeniu szybko poruszających się obiektów (tylko w HD) pojawia się obwódka z "grubszych" pikseli. Nie wiem jak to naukowo nazwać.Wygląda to jak zakłócenie. Nie wiem czy to wada, czy po prostu jakiś parametr ustawień trzeba zmienić. W poprzednim telewizorze ten problem nie występował.
2. W PFL7007 pisząc w wyszukiwarce YouTube mogłem używać klawiatury QWERTY na pilocie, teraz muszę zasuwać kursorem po literkach. W dodatku w jednym rzędzie. Tak ma być?
3. Również w YouTube w modelu PFL7007 mogłem obejrzeć jakikolwiek demonstracyjny film 3D. Teraz nie mam trybu 3D dla filmów w YouTube. To znaczy obraz się połączył, ale nie ma głębi. Nawet jak w ustawieniach ustawię głębię maksymalną, to efektu 3D nie ma. Efekt 3D mam tylko dla obrazu z dekodera C+ i BluRay.

Z górki dziękuję za pomoc.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam na pkt 2 i 3 nie odpowiem bo mam inny tv, ale jesli chodzi o 1 pkt. to wg mnie to nie jest kwestia ustawien tylko cos chyba jest nie tak. Napisz do Szybala on ma 8007 i jest juz obeznany z tym modelem a tym bardziej ze byl po kilku wymianach wiec jest w temacie.
 

Areek1990

New member
Witam.
Poczytałem kilka stron, kilka testów. Ale dalej nie wiem co jest lepszym wyborem, czy PFL 8008 czy PFL 7008. Czy ktoś z was może je porównywał ?? Może w jakiś sposób doradzić ??
 

tomay74

New member
Jestem właśnie po zgłoszeniu serwisowym do Philipsa ponieważ clogging w moim egz. mnie doprowadzał do szewskiej pasji . Jestem zawiedziony niestety jakością selekcji matryc w tym modelu . Przy cenie na ich stronie 8199 pln i w Euro Rtv gdzie kupiłem za 5500 pln mogłem spodziewać się znacznie więcej. W ciągu najbliższych trzech dni ma się pojawić u mnie serwis i zobaczymy co zaproponuje. Dla zobrazowania w załączeniu zdjęcie moich chmurek. A jeszcze jedno , już to było mówione , system poprawy płynności obrazu niestety nie radzi sobie czasami z wyświetlaniem obrazu , czasami było tak że wogóle się nie włączał po uruchomieniu telewizora i trzeba było wyciągnąć wtyczkę aby zadziałał.
 

Attachments

  • IMG_9171 111 mały.JPG
    IMG_9171 111 mały.JPG
    99,1 KB · Wyś: 751

SDman

Banned
Jestem właśnie po zgłoszeniu serwisowym do Philipsa ponieważ clogging w moim egz. mnie doprowadzał do szewskiej pasji .

Witam,
no powiem Ci, że dałeś ciała, parokrotnie pisałem tutaj o problemach z
równomiernym podświetleniem tego modelu konkretnie 3 szt. w 3 różnych miejscach
co prawda z Euro RTV.
Widzę w stopce 9604, ja mam 9664 i ten to ciemna tafla w porównaniu z 8008.
Co więcej w domu miałem przez 3 dni Samsunga UE50F6500 i jego równomierność
podświetlenia to wzór w swojej i wyższej klasie cenowej.

To co pokazujesz na zdjęciu nie jest do zaakceptowania za taką kasę; za 46".

Kupować w necie i się nie stresować 10dni i sio.
Nigdy , przenigdy nie ocenimy TV w sklepie -tam nie ma nocy !

Pozdr.
 

tomay74

New member
Witam,
no powiem Ci, że dałeś ciała, parokrotnie pisałem tutaj o problemach z
równomiernym podświetleniem tego modelu konkretnie 3 szt. w 3 różnych miejscach
co prawda z Euro RTV.
Widzę w stopce 9604, ja mam 9664 i ten to ciemna tafla w porównaniu z 8008.
Co więcej w domu miałem przez 3 dni Samsunga UE50F6500 i jego równomierność
podświetlenia to wzór w swojej i wyższej klasie cenowej.

To co pokazujesz na zdjęciu nie jest do zaakceptowania za taką kasę; za 46".

Kupować w necie i się nie stresować 10dni i sio.
Nigdy , przenigdy nie ocenimy TV w sklepie -tam nie ma nocy !

Pozdr.

No właśnie ... dałem ciała..... zamówiłem w internecie z odbiorem w sklepie , tylko ze sprawdzeniem mechanicznym stanu telewizora ...
Trochę poszedłem na łatwiznę i zaufałem Philipsowi bo od dobrych 13 lat mam ich telewizory LCD i zawsze kupowałem 9... a teraz co mnie kurczaczek podkusiło i kupiłem 8 .... może takie pozytywne opinie w necie o tym konkretnym modelu czyli PFL8008S, no i wizualnie mi się podobał , wąska ramka , fajna podstawa , podświetlenie trójstronne.... jestem ciekaw swoją drogą kto robi te testy i wydaje opnie ... ślepcy ;-). Jak chłopcy z Philipsa przyjadą dam znać co i jak , no chyba że ktoś już to przerabiał.
 

SDman

Banned
No właśnie ... dałem ciała..... zamówiłem w internecie z odbiorem w sklepie , tylko ze sprawdzeniem mechanicznym stanu telewizora ...
Trochę poszedłem na łatwiznę i zaufałem Philipsowi bo od dobrych 13 lat mam ich telewizory LCD i zawsze kupowałem 9...

mnie chyba uratowało trochę więcej wolnego czasu przed pochopną decyzją aby znów
wejść w Philipsa.
Ale nie tylko czas -również to forum, a w szczególności forumowicze i ich bolączki.
Też od 8 lat mam Philipsy - wcześniej 9976.
Życzę aby, coś z Twoim egzemplarzem zrobiono.

PS.
Córce przywiozłem monitor LG na IPS kolorki super, ale jak młoda zobaczyła chmurki
to stwierdziła, że nie chce starej Belinejci zamienić tam czarna tafla.
Dobrze, że umówiłem się z X-Kom na zwrot w razie czego.

Pozdr.
 

birut

New member
O co wiec chodzi z tymi lcd KIKI sie zachwyca jakoscia obrazu a wszyscy co kupuja i opisuja to stwierdzam ,ze cos jest tu nie tak.A obra na tej fotce to jkas masaka.Osobiscie kupowalem od niego pare lat temu Toshibe 47Z3030d i mam zamiar j zmienic ,ale jak czytam wasze opinie to chyba zostane przy starej Toshibie.A czytam ten watek bo do sypialni juz chcialem zamawiac 40pfl8007k i jestem w kropce.Czy te probelmy cloudingu tez tycza sie mtryc 40".Bo w sypialni jak wiadomo filmy oglada sie ieczorem raczej po ciemku.A wybralem philipsa ze wgledu na Ambilight mimo ,ze marka filips zawsze mi sie zle kojarzyla.
 

kacperhq

New member
O co wiec chodzi z tymi lcd KIKI sie zachwyca jakoscia obrazu a wszyscy co kupuja i opisuja to stwierdzam ,ze cos jest tu nie tak.A obra na tej fotce to jkas masaka.Osobiscie kupowalem od niego pare lat temu Toshibe 47Z3030d i mam zamiar j zmienic ,ale jak czytam wasze opinie to chyba zostane przy starej Toshibie.A czytam ten watek bo do sypialni juz chcialem zamawiac 40pfl8007k i jestem w kropce.Czy te probelmy cloudingu tez tycza sie mtryc 40".Bo w sypialni jak wiadomo filmy oglada sie ieczorem raczej po ciemku.A wybralem philipsa ze wgledu na Ambilight mimo ,ze marka filips zawsze mi sie zle kojarzyla.

Bo przeważnie na forum wypowiadają się Ci co mają coś do zarzucenia, Ci którym ten TV pasuje siedzą w domu przed TV i cieszą się obrazem a nie narzekają na forum. Co do zdjęć to przydało by się wiedzieć przy jakich nastawieniach TV były robione. Jeśli wyłączymy wszystkie polepszacze ( dynamiczy kontrast, czujnik świała, itp) oraz ustawimy jasność na 100 to taki efekt jesteśmy wstanie osiągnąć. Nie wiem czy tak powinno być ale zbytnio mnie to nie interesuje bo mam tak ustawiony TV że takiego efektu nie uświadczam a oglądam głównie w nocy. Jeśli chcesz mogę porobić Ci kilka zdjęć na różnych ustawieniach ale mam do dyspozycji jedynie aparat w galaxy S4 i iphonie 4s więc szału nie będzie. Jeśli jesteś zainteresowany to daj znać i powiedz jakie nastawienia Cię interesują.
A ambilight to podstawa zwłaszcza w sypialni a po połączeniu z HUE to już naprawdę bajer.
 
Do góry