Philips seria 9664

pike

New member
Widze ze czasem ktos pisze jakis post. Moze wiec napiszecie czy wasze Philipsy tak sie grzeja? Nie wiem czy wolac straz czy serwis.
 

SDman

Banned
Widze ze czasem ktos pisze jakis post. Moze wiec napiszecie czy wasze Philipsy tak sie grzeja? Nie wiem czy wolac straz czy serwis.
witam,
chyba jednak coś nie tak mój po pierwszym podłączeniu owszem może jakiś zapach nowości i wygrzania ale to już na drugi -trzeci dzień
zniknęło i już nie ma 9ty miesiąc.
Pozdrawiam.
 

Darkus

Member
Widze ze czasem ktos pisze jakis post. Moze wiec napiszecie czy wasze Philipsy tak sie grzeja? Nie wiem czy wolac straz czy serwis.


Tak jak pisał kol.wyżej przez pierwsze dni(wygrzewanie),nie był to na pewno zapach spalonego plastiku.

Ja bym sprawę zgłosił do serwisu(że zapach się utrzymuje cały czas) - -bo później może być już po ...
 

cacumen

Member
Bez reklam
Mam takie pytanie: jak sprawdzić jakie programy DVB-T są dostępne do odbioru. Jest funkcja odbioru testowego , ale tylko dla jednej częstotliwości
a mnie chodzi szybkie sprawdzenie całego pasma , ale bez zmiany aktualnej listy kanałów.
Jak to wykonać sprawne i skutecznie ???
 

urad

New member
Wchodząc do menu serwisowego możesz zapisać na kluczu USB aktualny układ kanałów wraz z jego opisami itp. potem programujesz od nowa odbiornik i po testach znów w menu serwisowym wgrywasz uprzednio wcześniej zgrane ustawienia do TV.
 

cacumen

Member
Bez reklam
Wchodząc do menu serwisowego możesz zapisać na kluczu USB aktualny układ kanałów wraz z jego opisami itp. potem programujesz od nowa odbiornik i po testach znów w menu serwisowym wgrywasz uprzednio wcześniej zgrane ustawienia do TV.

Czy również na zasadzie dopisania a nie tylko dotychczasowy układ. U mnie często w zależności
od propagacji fal są dostępne czasowo różne programy cyfrowe zagraniczne i chciałbym mieć je
zapisane na stałe a dopisywać nowe , każdorazowo , gdy to możliwe.
Czy w menu serwisowym jest możliwość przeszukiwania i dopisywania tylko pakietów cyfrowych
bez zmiany dotychczasowej listy analogowej i cyfrowej odbieranych kanałów ??
 

Darkus

Member
Z ciekawości zobaczyłem czy zmieniło się coś w sprawie kan.cyfrowych i tu zaskoczenie.
Otóż na Finlandii po kablu wyszukał aż 109 cyf.kan.( kablówka TV TORUŃ-zapewne testy)
 

VukoDrakaine

New member
Witam,

Mój 42PFL9664H ma dziwną przypadłość - co jakiś czas tak jakby się resetował - następuję "pyknięcie" jakby było małe spięcie po czym telewizor na chwilę sie wyłącza... Po około 10 sekundach telewizor włącza się jak gdyby nigdy nic i działa dalej. Macie jakiś pomysł co to może być? Działo się tak u Was? Poza tym tez mocno sie grzeje (kaloryfer w lecie) (ale spalenizny nigdy nie było czuć) - może jest to powiązane jedno z drugim? Help :)
 

cacumen

Member
Bez reklam
Witam,

Mój 42PFL9664H ma dziwną przypadłość - co jakiś czas tak jakby się resetował - następuję "pyknięcie" jakby było małe spięcie po czym telewizor na chwilę sie wyłącza... Po około 10 sekundach telewizor włącza się jak gdyby nigdy nic i działa dalej. Macie jakiś pomysł co to może być? Działo się tak u Was? Poza tym tez mocno sie grzeje (kaloryfer w lecie) (ale spalenizny nigdy nie było czuć) - może jest to powiązane jedno z drugim? Help :)

Kiedy to ma miejsce i ile razy dziennie ????
Od kiedy takie objawy się pojawiły-teraz latem czy już wcześniej ???
 

VukoDrakaine

New member
Zaczęło sie od razu po zakupie (zima). Zdarza się bardzo nieregularnie. Czasem 2 a nawet 3 razy dziennie a potem przez kilka dni nic. Teraz najczęściej raz na kila dni. Jak odsunąłem tv od ściany to zdarza sie zdecydowanie rzadziej. Wymieniłem tez kabel HDMI bo na początku myślałem że to przez niego - bez zmian... Chyba coś się za bardzo w nim grzeje...
 

SDman

Banned
Zaczęło sie od razu po zakupie (zima). Zdarza się bardzo nieregularnie. Czasem 2 a nawet 3 razy dziennie a potem przez kilka dni nic. Teraz najczęściej raz na kila dni. Jak odsunąłem tv od ściany to zdarza sie zdecydowanie rzadziej. Wymieniłem tez kabel HDMI bo na początku myślałem że to przez niego - bez zmian... Chyba coś się za bardzo w nim grzeje...
Witam,
też tak miałem w Panasonicu 29" kineskopowym, grał 4 lata, a osoba która go kupiła nie skarżyła się na tą przypadłość !?
TV jest podłączony pod dobrą listwę przepięciową ?
Pozdr.
 

VukoDrakaine

New member
Listwa jest ok, najczęściej dzieje sie tak gdy oglądam filmy lub gram na PlayStation3. Jest kilka wejść HDMI ale niezależnie od miejsca podpięcia ciągle jest tak samo... Dzisiaj wywaliło mnie 4 razy pod rząd... Co za cholera? Chyba serwis bo tv za tyle kasy nie powinien tak wariować...
 

SDman

Banned
Listwa jest ok, najczęściej dzieje sie tak gdy oglądam filmy lub gram na PlayStation3. Jest kilka wejść HDMI ale niezależnie od miejsca podpięcia ciągle jest tak samo... Dzisiaj wywaliło mnie 4 razy pod rząd... Co za cholera? Chyba serwis bo tv za tyle kasy nie powinien tak wariować...
Jeszcze soft do głowy mi przychodzi -pobierz najnowszy z 0078. Ja praktycznie cały czas po HDMI śmigam bo mam PVR Technisata i on cały czas daje sygnał na TV poprzez HDMI. PS3 slimkę też mam więc również Hdmi i nigdy nie wariował TV.
Ale zanim zaczniesz bawić się w Serwis musisz zadać sobie trud uzykania efektu wywalania TV po uwczesnym odpięciu kabli Hdmi od TV wszystkich. Jeśli się nie wydarzy pozycz od kogoś kabel Hdmi oraz np DVD z wyjsciem Hdmi i znów test , bo moze okazać się , że Filip nie jest winny.
Pozdrawiam.
 

onyx23

New member
Witam!!! Ja mam mojego 9664 od grudnia 09 i też mi się zdarza to resetowanie. Telewizor był juz w serwisie razem z kurzem na matrycy- kurzu nie ma a on się dalej resetuje ( wymienili soft). Większość resetów odbywała się na "n" jak oglądałem film z dysku kilka razy kiedy miałem podłaczonego laptopa też przez HDMI, ale raz wyłączył sie podczas oglądania zwykłej kablówki. Zastanawiam się co dalej robić... mam go znowu wysłać do serwisu? Podejrzewam, że Philips nie przyzna się do tego, iż spieprzył konstrukcję tego Tv i nie wymieni pół środka bo się przegrzewa.
 

SDman

Banned
Witam!!! Ja mam mojego 9664 od grudnia 09 i też mi się zdarza to resetowanie. Telewizor był juz w serwisie razem z kurzem na matrycy- kurzu nie ma a on się dalej resetuje ( wymienili soft). Większość resetów odbywała się na "n" jak oglądałem film z dysku kilka razy kiedy miałem podłaczonego laptopa też przez HDMI, ale raz wyłączył sie podczas oglądania zwykłej kablówki. Zastanawiam się co dalej robić... mam go znowu wysłać do serwisu? Podejrzewam, że Philips nie przyzna się do tego, iż spieprzył konstrukcję tego Tv i nie wymieni pół środka bo się przegrzewa.
Witam,
napiszę o ciepłocie swego TV -stojąc przodem do TV jest on cieplejszy w prawym górnym rogu tak 30x30 cm nic nie czuć. Jest to dość ciepłe ale nie gorące. TV nigdy się nie restartował. Aktualnie mam soft 0076.
Pozdrawiam.
 

VukoDrakaine

New member
Telewizor przestał sie resetować gdy wymieniłem zwykłe kable HDMI na te z ferrytowymi dławikami (eliminują one zakłócenia). Widocznie jest on starsznie wrażliwy na zakłócenia. Ciągle zastanawiam sie nad serwisem... Muszę jeszcze potwierdzić swoją teorię i kupic drugi taki kabel. Gdy podpiąłem PS3 przez taki właśnie kabel to od tego momentu nie miałem już resetu podczas używania konsoli... Sprawdze na 2 urządzeniu i dam znać...
 

urad

New member
Nie mam siły do Philipsa... znowu wizyta w serwisie mnie czeka... tym razem pojawił mi się fioletowy pionowy pasek na matrycy :( to będzie w sumie już trzecia wizyta ... żesz jego mać... naprawdę sprzedam go i kupie samsunga... albo funai za 1300 zł
 

onyx23

New member
Telewizor przestał sie resetować gdy wymieniłem zwykłe kable HDMI na te z ferrytowymi dławikami (eliminują one zakłócenia). Widocznie jest on starsznie wrażliwy na zakłócenia. Ciągle zastanawiam sie nad serwisem... Muszę jeszcze potwierdzić swoją teorię i kupic drugi taki kabel. Gdy podpiąłem PS3 przez taki właśnie kabel to od tego momentu nie miałem już resetu podczas używania konsoli... Sprawdze na 2 urządzeniu i dam znać...
Vuko, a możesz powiedzieć ile Cię taki kabel kosztował, bo mój 3m 100PLN a nie wiem czy ma te dławiki (nota bene pierwszy raz o tym słyszę ) i jaki czas sie juz nie resetuje?
 
Do góry