Philips seria 9664

SDman

Banned
vienna1980 napisał:
Mam pytanie do SDman-a piszesz że za rok lub dwa lata kupisz sobie model 9704,a czy wziąłeś pod uwagę że ten telewizor za dwa lata zestarzeje się technologicznie,producenci telewizorów planują pomału wprowadzać telewizory OLED i wówczas już na pewno zapomnisz o modelu 9704.
nie no oczywiście bedzie już może Oled ale, ale no właśnie ile będzie kosztował ?!
Wychodzę z całkiem fajnego założenia ten co mam jest już Rewelacyjny, 9704 powinien być szczytem moich marzeń (pod warunkiem, że czerń nie bedzie za bardzo czarna bez szczegółów ;) ), a może i cenka na 46" bedzie zadowalająca już wtedy?
 

wombat193

Member
WIFI w 9664

Drodzy Forumowicze, może ktoś mi wyjaśni bo nie mogę nigdzie znaleźć na 100% pewnej informacji. Jak to jest z tym WIFI w tym philipsie 9664? Czy po jego konfiguracji z routerem otrzymam pełny dostęp do zasobów internetu czy tylko i wyłącznie do wybranych serwisów tak jak w przypadku innych TV.
Dziękuję za wszelkie info.
 

SDman

Banned
wombat193 napisał:
Drodzy Forumowicze, może ktoś mi wyjaśni bo nie mogę nigdzie znaleźć na 100% pewnej informacji. Jak to jest z tym WIFI w tym philipsie 9664? Czy po jego konfiguracji z routerem otrzymam pełny dostęp do zasobów internetu czy tylko i wyłącznie do wybranych serwisów tak jak w przypadku innych TV.
wyjaśnienie może być tylko jedno ! Full Net ! Jakby nowy soft pozwolił obsługiwać mychę z klawiaturą bezprzewodową to TV Philipsa byłby Królem internetu :).
 

SwFranciszek

New member
Jak wygląda sprawa podświetlenia matrycy?
Czy ktoś z Was zauważył clouding, rozświetlenia w narożnikach itp. ?
Widoczne to może być przy oglądaniu ciemnych scen lub przy przelączaniu kanałów lub źródła sygnału kiedy ekran robi się na chwilę czarny.

Miałem nieprzyjemność - być krótko posiadaczem telewizorów (2 szt) Sony z serii W4500 i nie chcę kolejny raz się sparzyć.

Druga sprawa: czy kupował ktoś w Euro agd przez internet z odbiorem w sklepie?
Czy w takim przypadku obowiazuje ustawa o zakupach na odległość i czy można oddać do 10 dni?

Pozdrawiam
 

vienna1980

Member
Bez reklam
SwFranciszek napisał:
Jak wygląda sprawa podświetlenia matrycy?
Czy ktoś z Was zauważył clouding, rozświetlenia w narożnikach itp. ?
Widoczne to może być przy oglądaniu ciemnych scen lub przy przelączaniu kanałów lub źródła sygnału kiedy ekran robi się na chwilę czarny.

---------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
Muszę Cię zmartwić,ale podobnie jak w telewizorach Sony tak i również u Philipsa występuje clouding,najlepiej z cloudingiem radzą sobie panele IPS ALPHA które są wyłącznie w telewizorach firm Panasonic oraz Hitachi,ale co z tego skoro te firmy mają nie najlepszą elektronikę wspomagającą panele.
 
Ostatnia edycja:

vienna1980

Member
Bez reklam
Darkus napisał:
No to ładnie wprowadzają klienta w błąd.

Żeby sprawdzić Twoją opinię specjalnie weszłem na stronę Philipsa i rzeczywiście wprowadzają swoim opisem w błąd potencjalnego klienta.
W charakterystyce urządzenia piszą tak;
PIP-obraz w obrazie-Podział ekranu telegazety
a powinno być napisane;
PAT-podział ekranu telegazety,gdyż to właśnie posiada,a wygląda to tak,że połowę ekranu wypełnia telegazeta,a drugą połowę obraz.
Natomiast PIP wygląda następująco że w głównym obrazie mamy wyświetlone małe okienko innego kanału,tak zwany podgląd.
 

SDman

Banned
SwFranciszek napisał:
Jak wygląda sprawa podświetlenia matrycy?
Czy ktoś z Was zauważył clouding, rozświetlenia w narożnikach itp. ?
Druga sprawa: czy kupował ktoś w Euro agd przez internet z odbiorem w sklepie?
Czy w takim przypadku obowiazuje ustawa o zakupach na odległość i czy można oddać do 10 dni?
zaczne od drugiej części , tak kupowałem 42" w Euro i sklep super (dziś odebrałem kamerke Sony 505VE) wszystko jak w sklepie internetowym , a na plus odbiór w sklepie murowanym !!!
Mój 42" ma idealne podświetlenie , poprzedni wyski model Philipsa 32" 9976 miał dobre ale ten ma jeszcze lepsze ! 0 przypadłości jak w Sonym !
 

SwFranciszek

New member
vienna1980 napisał:
Muszę Cię zmartwić,ale podobnie jak w telewizorach Sony tak i również u Philipsa występuje clouding,najlepiej z cloudingiem radzą sobie panele IPS ALPHA które są wyłącznie w telewizorach firm Panasonic oraz Hitachi,ale co z tego skoro te firmy mają nie najlepszą elektronikę wspomagającą panele.

No to ręce (i nogi) opadają....
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Mam pytanie do SD-mana,napisaleś że kupiłeś sobie kamerę Sony,wiem że to nie jest forum dotyczące kamer,ale wykorzystyjąc sytuację,gdyż też myślę o kupnie tego modelu,prosiłbym Ciebie jak już opanujesz tą kamerę,żebyś mi napisał jak wychodzą na tej kamerze zdjęcia,a w szczególności w pomieszczeniach słabo oświetlonych.
 

SDman

Banned
vienna1980 napisał:
Mam pytanie do SD-mana,napisaleś że kupiłeś sobie kamerę Sony,wiem że to nie jest forum dotyczące kamer,ale wykorzystyjąc sytuację,gdyż też myślę o kupnie tego modelu,prosiłbym Ciebie jak już opanujesz tą kamerę,żebyś mi napisał jak wychodzą na tej kamerze zdjęcia,a w szczególności w pomieszczeniach słabo oświetlonych.
powiem tak, Philips TV - Sony kamery to świetny tandem. Kamerę porównuję do aparatu Sony H20 i i jest remis optykę ma lepszą kamera, aparat więcej ustawień (tylko ja zaliczam się do grupy wygodnych bez kręcenia manipulowania w ustawieniach). H20 wygrał bez apelacyjne z Canonem SX200 u mnie, a kamera wygrywa z H20 lekko ale jednak. Bez lampy lepiej kamera z lampą świetnie ale lekka przewaga H20. Świetna stabilizacja i 24x zoom, prawdziwe FHD, made in Japan -Polecam.
 

urad

New member
Jak ustawić zegar w 9664 ?
wg instrukcji: Konfiguracja -> Instalacja -> Zegar -> Auto tryb zegara

ale u mnie nie ma menu "Zegar" :(

no i po zmianie czasu na zimowy mam o godzinę do przodu czas...


Może ktoś ma zachowany jakiś starszy FW gdzie ta funkcja nie została "wycięta" ?

widze że nie tylko ja mam ptoblem z tym FW... http://www.hifi-forum.de/viewthread-152-6004.html
 
Ostatnia edycja:

luki_R

New member
Ja to rozwiązałem w ten sposób, że odłączyłem na kilkanaście minut TV od prądu zegar się zresetował i po ponownym włączeniu TV pobrał z telegazety poprawny czas.
 
Do góry