Philips seria 9664

tomdvd

New member
42" a 47"

Panowie, rowniez i ja przymierzam sie do tego tv, tak wyszło, i stad moje pytanie: czy jest mozliwe aby model 47" nie był tak dobry jak 42"? Watpliwosc mam z postów na what hi fi gdzie 42" dostał 5 stars i ktos zadał to pytanie do moderatora. Ten odpowiedział ze w istocie zdarza sie ze modele o innych przekatnych nie zawsze sa identyczne w jakosci obrazu w tej samej serii. Roznica w cenie pomiedzy 42 a 47 " jest stosunkowo mała ale boje sie ze nie bedzie tak dobry jak 42". Wiem, to brzmi nielogicznie, te same układy bla bla tylko przekątna nie taka sama ale czy jednak ta sama jakosc. Prosze o info jesli ktos mial mozliwosc organoleptycznie porowac te tv bede wdzieczny bardzo. Pozdr,
P.S Posiadam BDP 320 Pioneer z funkcja XV color/deep color ale w Philipsie nie moge znalezc czy rowniez posiada w/w, czy sa tu kompatybilne.
 

dune2

New member
Bez reklam
piteremiter napisał:
Dune2 musisz pamietać kupując w Euro (w innych sklepach jest dokładnie to samo) że prawie każdy bank dający obecnie kredyt na rtv lub agd wymaga ubezpieczenia kredytu. Teoretycznie w informacjach jest napisane że jest to opcja dodatkowa dla chętnych a faktycznie jeśli jej nie wykupisz to odrzucają wniosek. Podobno dzieje się tak dlatego że wiele osób ma problemy ze spłatą własnie tych małych konsumpcyjnych kredytów. To ubezpieczenie nie jest wcale tanie i wyliczane jest od ceny sprzętu. Jesli kupisz tv za 7000 koła na 10 rat 0% to dopłacisz 400 pln (40 zł miesięcznie) ale dla kredytu na 30 rat 0% ubezpieczenie wyniesie już prawie 1600-1800 pln !!! Oczywiście jest opcja że przy konkretnych zarobkach i czystej historii dostaniesz bez takich problemów ale różnie to bywa ..... Dobra opcją jest wzięcie kredytu z ubezpieczeniem (żeby dostać szybko i łatwo) a potem wypowiedzenie tegoż ubezpieczenia bankowi w ciągu 30 dni od zawarcia umowy. W ten sposób masz sprzęt, mniejsze kredo a oni muszą się zgodzić bo w info napisali że jest to dobrowolne (znam kilka osób które tak zrobiło).
Nieprawda kupuje w euro od dawna i to poprzez Cetelem bank i nigdy nie dalem sie zmusic do ubezpieczenia kredytu bo jest to niezgodne z prawem bank nie ma prawa nakazac ubezpieczenia natomiast moze odrzucic wniosek ale jesli to zrobi musi podac uzasadnienie nie moze odrzucic dlatego ze nie chce ubezpieczenia kredytu. Mi jakos nigdy nie odrzucil.Mam umowe na czas nieokreslony dosyc dobra pensje i jestem od wielu wielu lat "klientem" tego banku.
Tak wiec mam juz troche doswiadczenia w tych sprawach poza tym ze wzgledu na swoj zawod na prawie troche sie znam ale dzieki za pomoc.

Tak na marginesie wybor padl na Sony Z5500 wielkosci 46 cali bo cena 6860 przy ratach zero wydala mi sie bardzo atrakcyjna a Tv jak dla mnie jest lepszym rozwiazaniem niz Philips 9664.
Ja juz wspominalem ma lepsze katy a dla mnie to wazne, pobiera ok 100 W mniej oraz ma 5 lat gwarancji co mi pozwoli spac spokojnie.
Pozdrawiam wszystkich i dzieki za dyskusje :)
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
tomdvd napisał:
Roznica w cenie pomiedzy 42 a 47 " jest stosunkowo mała ale boje sie ze nie bedzie tak dobry jak 42". Wiem, to brzmi nielogicznie, te same układy bla bla tylko przekątna nie taka sama ale czy jednak ta sama jakosc.
wg mnie różnica może być tylko w matrycy (może być nawet inny producent) reszta będzie na 100% taka sama.
Tak więc muszą się wypowiedzieć osoby z 46" może porównywały .
 

sornat

Member
ddarekk napisał:
Nie za bardzo rozumiem. Jak wstawić swoje zdjęcia do Scenea ?
wg mojego tlumaczenia:
przegladajac pliki z pendrive,dysku,aparatu itp. (USB) najezdzasz na dany plik ze zdjeciem naciskasz options na pilocie i wybierasz opcje "set as scenea"
 

urad

New member
Witam
Czy model 9664 ma opcję budzika ? Moj poprzedni model 9703 miał coś takiego, dziwi mnie ze tutaj go nie ma... a może nie potrafię znaleźć tej funkcji ?
 

kodiii

New member
Witam
Jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem tego telewizora. niestety mam jeden problem. czy orientujecie się w jaki sposób bezprzewodowo mogę go połączyć z komputerem (jaki sprzęt i jaki soft jest mi potrzebny) i czy jest jakaś możliwość podłączyć go do internetu dialog (ADSL) z podzieleniem sygnału internetu na komputer i telewizor. Jestem zielony w tym temacie i stad te pytania.
Z góry dziękuje za podpowiedzi
 

SDman

Banned
kodiii napisał:
czy orientujecie się w jaki sposób bezprzewodowo mogę go połączyć z komputerem (jaki sprzęt i jaki soft jest mi potrzebny) i czy jest jakaś możliwość podłączyć go do internetu dialog (ADSL) z podzieleniem sygnału internetu na komputer i telewizor.
w pkt.
1. zakup routera anex B (bezpieczeństwo, wszyscy w domu po WiFi -TV też, najlepiej Voip czyli również telefon za grosze -newfon np.)
2. ustawienie routera, nazwanie sieci bezprzewodowej np "moja" ustanowienie klucza
3. wpisanie nazwy sieci w TV podanie klucza i jazda bez trzymanki. Wszystko działa NetTV
4. w kompie w programie WindowsMedia Player dodanie TV do biorących filmy, zdjęcia , muzę i znów śmiga jak się patrzy

W dialogu przy 2Mb/s wszystko płynnie bez czknięć, a dodam że i nie raz żona w necie, córka na radiu netowym -więc jest obciążenie.
I to wszystko bez kabli !!! :) .
 

kacperhq

New member
tomdvd:
z tego co się orietuje to w pfl9664 są matryce od jednego producenta, inne sa dopiero w seri 9604 i niżej oraz 9704. Różnica w jakości miedzy 42'' a 47'' może wynikać z problemami z równomiernym doświetleniem matrycy ale nie jestem w tym temacie az tak biegły by podawać to za pewnik
 

kodiii

New member
mam pytanie odnośnie katualizacji softu. ja mam w swoim telewizorze soft z 17.08.2009. ustawiłem go na aktualizacje auto i nic mi nie pobiera (komunikat ze wersja softu jest najnowsza). natomiast lseząc forum widze ze pojawia sie nowy soft. czy mam cos zle ustawione czy Wy wgrywacie go tylko z usb. jesli tak to czy warto gon w ten spodob aktualizowac czy zostawic tak jak "sam" telewizor odczytuje:)
 

ileszek

New member
Absolutnie standardowy odbiór z kabla UPS głównie sd kilka hd, szybki sport F1, raczej bez podłączania komputera. Istotny dżwięk, a w Panasie są tylko 2 głośniki. Obecnie mam 18. I to w zasadzie tyle.
 

Tomfis

New member
Jeśli mogę się dołączyć to poproszę o podpowiedź w kwestii wyboru właśnie spośród tych dwóch modeli.

Jakie masz warunki = 4 x 6
Preferowana wielkość matrycy = 42
Preferowane marki : Philips or Panasonic
Preferowana technologia = LCD
Jaki sygnał: sat n
Jaka odległość od ekranu = 2,5-3 m
Jakie urządzenia do podłączenia: n, blu-ray
Jaka klasa cenowa = okolice 5 max. 6
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = Dzieci w dzień, dorośli wieczór i noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = dość duże nasłonecznienie /ściana południowa/
Ile osób zasiada przed telewizorem = 1-2
Jaki masz ulubiony program = kolejność:film, nauka, przyroda, polityka, sport
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła = 50/50
Ma stać czy wisieć = stać
Czy ma być HD Ready czy Full HD = full HD

Od 3 lat mam JVC 32P80 & "n sat" więc nie jest dla mnie zupełnie obce HD. Zależy mi na bardzo dobrym obrazie i nie zachwycam się każdym obejrzanym materiałem hd, które puszczane są w sklepach. Kiedyś widziałem materiał na Loewe i to był dla mnie "opad szczeny" - głębia - prawie trójwymiar. Ale to nie moja półka cenowa. W Philipsie podoba mi się ten teatralny wygląd, ale może Panasonic będzie lepszym wyborem. Bawiłem się nim ale w rozmiarze 32'' i to nie było to. Za mały! Niestety nie widziałem jeszcze Panasonica i może dlatego trudno jest mi coś na ten temat powiedzieć. Proszę o poradę.
Pozdrawiam.
 

SDman

Banned
Tomfis napisał:
Jeśli mogę się dołączyć to poproszę o podpowiedź w kwestii wyboru właśnie spośród tych dwóch modeli.
ileszek napisał:
Zauważyłem że w wątku przewija się pytanie: Philips 42PFL 9664 czy Panas 42V 10E. Ale tematu nikt nie podjął. Czy tak duża różnica?
z podanych (bardzo rzetelnie) warunków idealny będzie Philips. Ta marka zawsze z chwalonym przez Ciebie Loewe dość mocno konkurowała
i jeśli chodzi o głębię (trójwymiarowy obraz) to Philips (po wprowadzeniu pixel plusa) dorównywał Loewe najbardziej z innych marek.
Nasłoneczniony pokój, Twoje preferencje-kolejność: film, nauka przyroda.... Preferują w Twoim przypadku Philipsa. :krol: .

Dołoży Ci jeszcze super dźwięk, co przekłada się na oszczędności w prądzie (nie musisz włączać cały czas kina -tak wiem co piszę !)
Bajery WiFi -wciągają, najbardziej YouTube oraz nie doceniany (tylko przez osoby które nie posiadają) Ambilight !
Na koniec matryca półmatowa, która skutecznie uniemożliwia przeglądanie się w TV i obserwację pokoju,
a pozwala skupić się na pięknym obrazie i to już z sygnału SD !
 
Do góry