Philips seria 9664

mewa1

New member
Na moim nie było nawet folii wokół ramy,matryca zapakowana była w taki biały pokrowiec a jak chodzę po sklepach to widzę,że ramy telewizorów są pooklejane foliami (oczywiście starsze modele bo te nowsze nie są dostępne)stąd moje wątpliwości co do tego czy nabyłam napewno nowy egzemplaż
 

bystry01

New member
Witam! Ja nabyłem Philipsa 8404 H i na całej ramce łącznie z podstawą była folia ! Mam mieszane uczucia czy Ty faktycznie masz nówkę sztukę czy już czasem ten Twój egzemplarz nie odwiedził jakiejś Hacjendy Zapytaj się sprzedawcy dlaczego sprzedał Ci nie nowy egzemplarz !!! ale wg mnie juz używany!!!
 

sornat

Member
taaaa a jaz wszystkie egz 5604, 8404 i 9604 w sklepach tez widzialem bez naklejek - i co Ty na to???
wystarczy w menu serwisowym zobaczyc czas dzialania tv od nowosci i wszystko jasne
 

mewa1

New member
Weszłam w to menu serwisowe ale nie za bardzo to ogarniam.Jest taka pozycja bodajże 3 od góry "installet date" i tam mam datę dokładnie taką ,w której poraz pierwszy uruchomiłam swój telewizor,czy to oznacza,że jestem pierwszym użytkownikiem owego egzemplarza ?
 

jaskol

New member
MacVas napisał:
Mam telewizor ;)
Robi niesamowite wrażenie.
Kolor grafitowy również zrywa z ponurą rzeczywistością innych lcd.

Nie miałem jeszcze czasu by posiedzieć i w pełni się nim delektować - zapewne w weekend jakaś noc filmowa ;)

Czy mozna prosić o wrażenia po kolejnym tygodniu ogladania.

Czy kolor czarny jest CZARNY ;)
czy tylko mamy odcienie grafitu ?
 

mewa1

New member
Może ja odpowiem,bo "MacVas" nie może się chyba oderwać od telewizora :grin: Czerń w tych modelach nie jest idealna ale zupełnie nie przeszkadza w oglądaniu,jednaj jeśli ktoś jest lekko "zboczony" na tym punkcie to napewno nie będzie zachwycony (no cóż nie ma ideałów coś za coś niestety).Trzeba się z tym pogodzić,że nie ma chyba jeszcze takiego LCD,który pasowałby wszystkim pod każdym względem.Samsungi mają ponoć idealną czerń za to mają znowu inne mankamenty i tak jest chyba za wszystkimi telewizorami tego typu jak producenci dopracują jeden szczegół to inny już niekoniecznie trzyma normę :(
 

kacperhq

New member
zagląda zagląda,
co bys chciał wiedzieć :)
w skroocie piowiem tak
1. ambilight bajka
2 multimedia żenada
3 net-TV mało servisów dla polski
4 przegladanie zwykłych stron da sie ale przydał by sie bluetooth i obsługa myszki :)
5 jakos przy dobrym źródle sygnało zadowalająca
6 soft niedopracowany i strasznie wolny
czekam teraz aż dostepny będzie HTS8160B, mam nadziej ze bedzie miało WiFi i dzieki niemu bedzie mozna ogladac filmy
 

Markko

New member
kacperhq napisał:
zagląda zagląda,
co bys chciał wiedzieć :)
w skroocie piowiem tak
1. ambilight bajka
2 multimedia żenada
3 net-TV mało servisów dla polski
4 przegladanie zwykłych stron da sie ale przydał by sie bluetooth i obsługa myszki :)
5 jakos przy dobrym źródle sygnało zadowalająca
6 soft niedopracowany i strasznie wolny
czekam teraz aż dostepny będzie HTS8160B, mam nadziej ze bedzie miało WiFi i dzieki niemu bedzie mozna ogladac filmy

Widać że prawie wszystkie nowe modele oparte sa na podobnej jeśli nie tej samej elektornice. Ja mam niższy model 7404 i u mnie dzieje sie to samo. Menu chodzi wolno a divixy zacinaja. Jakbym kupił model z najwyzszej serii 9 i ten TV by mi tak chodził jak chodzi mi 7404 to bym sie nieźle wkurzył. Tyle siana i tyle niedoróbek.... ale to jest kwiestia oprogramowania, więc jeszcze wszystko można poprawić. Bądźmy dobrej myśli.
 

MacGege

New member
po co wam te super wypasione tv i sprzęt audio, wysokie rozdzielczości obrazu , super odtwarzanie dzwięku, jak i tak dla Was najważniejsze jest to czy dobrze divix chodzi i czy sprzęt czyta mp3 :)), masakra jakaś
 
Ostatnia edycja:

kacperhq

New member
MacGege
nie jest to najważniejsze ale jesli jest napisane że telewizor to posiada to przydało by sie zeby to dobrze funkcjonowało :)
Oczywiście jakość tych nagrań to żenada ale sporo starych rodzinnych materiałów jeszcze z kaset VHS mam zgrane do DivX-a i z chcęcia bym je poogladał bez potrzeby szukania płyt albo odpalania kompa tylko z sieciowego dysku.
więc jesli pisza ze cos jest to niech to działa albo niech wcale otym nie piszą.
Tak jak jest np z przegladaniem stron nie przystosowanych do net-tv nie pisza otym a jakos to działa nie rewelacyjnie ale jest i tu im chwała zato
 

MacGege

New member
kacperhq napisał:
MacGege
nie jest to najważniejsze ale jesli jest napisane że telewizor to posiada to przydało by sie zeby to dobrze funkcjonowało :)
Oczywiście jakość tych nagrań to żenada ale sporo starych rodzinnych materiałów jeszcze z kaset VHS mam zgrane do DivX-a i z chcęcia bym je poogladał bez potrzeby szukania płyt albo odpalania kompa tylko z sieciowego dysku.
więc jesli pisza ze cos jest to niech to działa albo niech wcale otym nie piszą.
Tak jak jest np z przegladaniem stron nie przystosowanych do net-tv nie pisza otym a jakos to działa nie rewelacyjnie ale jest i tu im chwała zato

Zgadzam się w pewnych kwestiach jak to że skandalem jest branie przez producenta mniejszej lub większej kasy od Klientów, i później się biedny Klient natyka na niedoróbki w oprogramowaniu. Dlatego też trzeba męczyć Philipsa mailami o poprawienie pewnych rzeczy, bo to jedyna metoda (poza nie kupowaniem produktów).
Kwestie kóre poruszasz , czyli zgrywanie materiału ze starych kaset , kamer itp to fakt że to ważna funkcjonalność, ale tak naprawdę takich użytkowników jest mniejszość.
Niestety duża część po prostu ciągnie filmy, muzykę z netu bo to nic nie kosztuje, a po co wydawać kasę na płyty DVD, Bluray, CD. Więc w bardzo dużej części dywagacje na temat jakości obrazu , dźwięku sprowadzją się do dywagacji odtwarzania kontentu typu divix, mp3 .....
Fakt sam korzystam czasami z torentow żeby sciągnąć jakąś płytę , ale w celu zapoznania się czy warto to kupić na CD, jeżeli warto kupuję CD , jeżeli nie to wywalam bo sorry ale mp3 w stosunku do poczciwej PCM to dno.
Filmów nie ciągnę, szkoda oczu, czasu i nerwów :).
 

kacperhq

New member
prawda trza ich zasypywac mailami. ja walczyłem z nimi by dla polski odblokowali DVB-C i DVB-T ale jakos mi sie nie udało. Stwierdzili że dadzą DVB-T jak oficjalnie rozpocznie sie w polsce nadawanie tylko nie wiem jak to sie ma do DVB-C bo przeciez wiekszość kablówek juz go nadaje. jedyne rozwiazanie jakie mi dali to przełączyć kraj na niemcy :( tylko ze wtedy kłopot z polskimi literami jest oraz net-tv odpala sie z ustawionym niemieckim krajem. Grzebałem w Menu servisowym i widziałem ze mozna uruchomic dvb-t/c dla wszystkich krajów tylko z lekka wole tam nie grzebać, przestraszyłem sie tego info o utracie gwarancji.
 

kacperhq

New member
jest i nowy softy a wraz z nim poprawa działania multimediów(czyli jak sie chce to można), narazie nie sprawdzałem jak sie ma dvb-t/c w polsce bo niemam ochoty znów ustawiac wszystkiego od początku. co do menu to nadal troche ściema w net-tv przy zciszniau/wgłasnianiu nie ma wizualizacji a przy usb nie ma dosepu do obraz/dzwiek pod przyciskiem options itp itd. Ale jak zawsze troche już lepiej
 

Markko

New member
poprawa multimediów? No to na dniach powinno sie też coś pojawić do 7404. Można już przełączać format obrazu?
 

kacperhq

New member
jak juz pisałem prędzej pewne przyciski w tym trybie sa "uposledzone" nie wymagajmy z byt wiele naraz jhie hie hie. a tak pozatym to poco zmieniać format w trybie usb/pc?
 

Markko

New member
Bo dużo filmów mam w 21:9? W 4:3 też mam. Jak filmie jest w 21:9 to wygląda beznadziejnie. Jak mógłbym zmienic format wyświetlania na 16:9 to miałbym pasy u góry i u dołu, ale przynajmniej obraz nie był by tak nienaturalnie ściśniety.
 

kacperhq

New member
oki juz łapie. nie ogladam filmów poprzez usb więc nie zwrociłem nato uwagi. jest opcja mały ekran/full ekran no ale to raczej nie dokońca rozwiazuje Twój problem, troche lipa :). Pisałeś do nich by to poprawili ?
 

Markko

New member
Pisałem. Oto odpowiedź:

"W odpowiedzi na Pana e-mail informujemy, że wersja odtwarzacza filmów zastosowana w tym telewizorze jest wersją bardzo ograniczoną, ponieważ jest on tylko funkcją dodatkową. W późniejszym czasie powinny pojawić sie aktualizacje oprogramowania poprawiające jego działanie."
 

pilifs

New member
@kacperhq

HTS8160B będzie miał premierę na tegorocznej IFA - http://whathifi.com/News/Philips-unveils-2009-home-cinema-and-Streamium-range/, czyli w Polsce na przełomie roku. Byłem max zdecydowany na soundbar philipsa, do momentu aż odsłuchałem obecne modele w sklepie. Jeżeli to ma służyć także do słuchania muzyki, to nie ma sensu czekać, lepiej kupić teraz coś mniej ściennego, w "wietrzeniach magazynów" za podobne pieniądze, z o niebo lepszym brzmieniem.

Sorry za off...
 
Do góry