Philips seria 7605 (32", 37", 40", 46")

g41

New member
Troszke ogladalem w dzialaniu 37calowego filipka z cyfrowa kablowka i zgodze sie z poprzednikami - katy ma nienajlepsze - gorsze od wymienionego samsunga c6000 ale kolory bardzo naturalne. A jak porownywalem ten TV z samsungiem w sklepie to samsung mial spore dodatki fioletu w barwach - nawet w kolorze ktory na innych TV byl granatowy.
Byc moze byla to wada egzemplarza.
Wybralem philipsa :)
 

Jaszczurek

New member
Witam.
Czy ktoś miał przyjemność oglądać menu serwisowe serii 7605?
Właśnie przed chwilą włączyłem tryb serwisowy (062596 i OK) na razie jako oglądacz :)
W ustawieniach Pixel Plus są do wyboru trzy opcje:
Pixel Plus HD, Perfect Pixel i Pixel Precise HD (domyślnie ustawiony)
natomiast w ustawieniach Natural Motion sa dwie opcje:
HD Natural Motion (domyślne) i Perfect Natural Motion
Czy to może oznaczać, że da się coś "wycisnąć" więcej z tego TV?
Na razie nie odważyłem się dokonywać zmian. Wolę zapytać kolegów na forum...może ktoś ma więcej doświadczenia w tej materii.
Jeszcze jedna ciekawostka: Super Resolution jest ustawione jako OFF
 

danch

New member
Witam.
Czy ktoś miał przyjemność oglądać menu serwisowe serii 7605?
Właśnie przed chwilą włączyłem tryb serwisowy (062596 i OK) na razie jako oglądacz :)
W ustawieniach Pixel Plus są do wyboru trzy opcje:
Pixel Plus HD, Perfect Pixel i Pixel Precise HD (domyślnie ustawiony)
natomiast w ustawieniach Natural Motion sa dwie opcje:
HD Natural Motion (domyślne) i Perfect Natural Motion
Czy to może oznaczać, że da się coś "wycisnąć" więcej z tego TV?
Na razie nie odważyłem się dokonywać zmian. Wolę zapytać kolegów na forum...może ktoś ma więcej doświadczenia w tej materii.
Jeszcze jedna ciekawostka: Super Resolution jest ustawione jako OFF

Ja mam 5605 i mam podobnie, choc chyba mniej opcji, tzn. u Ciebie widze funkcje dostepne w 8605, ja mam tak ze w menu sewisowym sa funkcje z 7605. Nie probowalem tego wlaczac, bo wydaje mi sie ze TV nie ma hardwareu aby to obsluzyc.
Co do Super Resolution to w 7506 jest ta funkcja obslugiwana, ale pamietaj ze philips ma dwie takie Super Resolution SD i HD, a model 7605 obsluguje tylko SD ( jesli dobrze pamietam).
Coz, czekamy na pierwszego odwaznego, ktory odpali te funkcje i sprawdzi czy faktycznie da sie je wlaczyc.
 

sokos

New member
Witam,
jesem zainteresowany zakupem 37PFL7605H, przeczytałem różne opinie na temat tego modelu na tym forum. Znalazłem jedną opinię na temat tego telewizora na portalu skąpiec i się przeraziłem.
Cytat opinii
"Jestem posiadaczem tego modelu od miesiąca.
Od samego początku telewizor wyłącza się sam po 2 godzinach grania. Sprawę zgłosiłem do philips polska gdzie poradzono mi pobranie aktualizacji ze strony i wgranie do tv. Niestety nie pomogło. Ponowne wgranie- ponownie bez zmian. Od pracownika działu serwisu dowiedziałem się, że philips polska wie o wadzie tych telewizorów na polskim rynku. Obecnie czekam na serwis z warszawy. Nie polecam!!!. "
Pytanie do posidaczy tego telewizora - co sądzicie o tej opinii i odpowiedzi serwisu na ten problem.
 

hapi

New member
Ja mam 5605 i mam podobnie, choc chyba mniej opcji, tzn. u Ciebie widze funkcje dostepne w 8605, ja mam tak ze w menu sewisowym sa funkcje z 7605. Nie probowalem tego wlaczac, bo wydaje mi sie ze TV nie ma hardwareu aby to obsluzyc.
Co do Super Resolution to w 7506 jest ta funkcja obslugiwana, ale pamietaj ze philips ma dwie takie Super Resolution SD i HD, a model 7605 obsluguje tylko SD ( jesli dobrze pamietam).
Coz, czekamy na pierwszego odwaznego, ktory odpali te funkcje i sprawdzi czy faktycznie da sie je wlaczyc.
Uaktywniłem funkcję Super Resolution i jedyne co się zmieniło to to że pojawiła się możliwość wyłączenia i włączenia SD w ustawieniach co jednak nic absolutnie nie daje - wł czy wył nie zmienia niczego w obrazie. Ogólnie Dupa. Jedyne co jest przydatne w menu serwisowym to możliwość zgrania konfiguracji na USB.
Mam ten Tv od paru tygodni i jestem rozczarowany. U moich rodziców stoi 2-letni Sharp HD ready i ma dużo lepszy obraz. Owszem, HD w Philipsie jest OK ale SD jest do D. :(
 

Jaszczurek

New member
Coz, czekamy na pierwszego odwaznego, ktory odpali te funkcje i sprawdzi czy faktycznie da sie je wlaczyc.
Włączyłem w menu serwisowym super resolution, zmieniłem również na perfect pixel i perfect natural motion. Nie wiem jednak jaka jest różnica w działaniu tych funkcji w stosunku do poprzednich (pixel precise i natural motion) bo obraz z kablówki jest bardzo dobry i ciężko coś zauważyć. W każdym razie w menu ładnie wyglądają :)
 

danch

New member
Mam ten Tv od paru tygodni i jestem rozczarowany. U moich rodziców stoi 2-letni Sharp HD ready i ma dużo lepszy obraz. Owszem, HD w Philipsie jest OK ale SD jest do D. :(

Kurde to mnie zastanawia, moze ja mam male wymagania ale posiadam 46'' 5605, cyfrowa TVP1, TVP2 i TVPInfo ze zwyklej anteny (kablowka osiedlowa). Obraz szczegolnie jakies Wiadomosci, czy polski serial jest zyleta, nie mam sie do czego przyczepic, wyglada to prawie jak HD (szczegolnie z 4m). Fakt ze sa stacje ktore wygladaja okropnie, analogowe minimini czy TV4 ale bitreate z jakim sa nadawane jest bardzo niski, do tego dochodzi analogowy szum.
W sumie nie wiem na czym polega super jakosc SD takiej Toshiby, w MM czy innym RTV AGD Euro tego nie widac, tzn toshiba swieci tak samo kiepsko jak reszta TV na sygnale rozdzielonym na 100 TV.

Czego mam szukac w obrazie aby zobaczyc ten slaby SD ? Bo jak ogladam TVP1 wiadomosci, to nie dosc, ze nie duchow, podwojnych krawedzi itd. to widze dokladnie ze prowadzacy ma wlosy w nosie i puder na czole :).
 

michalgti

New member
Witam. Wczoraj zakupiłem ten tv, tylko że model 32PFL7665h/12. Uważam,że za te pieniądze była to bardzo dobra decyzja. Jakość wykonania na najwyższym poziomie, pilot rewelacja. Jakość kanałów SD z telewizji N bardzo dobra, HD wyśmienita. Denerwował mnie tylko efekt teatru podczas oglądania filmów jednak można się tego pozbyć wyłączając Perfekt Natural Motion czy jakoś tak ;-). Ogólnie dokonałem trafnego wyboru. Polecam.
 

marioking

Member
Jak to jest z tymi napisami? Probowalem srt, txt wszelkich rodzajow i po podlaczeniu gwizdka nie widac nic poza samym filmem. Cos trzeba wlaczyc albo zmienic w ustawieniach? Ja nic nie moge znalezc.

Jeszcze takie pytanko, czy dobrze roumiem ze jak podepne tv kablem lan z kompem(kabel crosowy?) i odpale jakis soft DLNa to bede mial na tv dostep do dysku kompa?
 

Freddie

New member
Tak, będziesz na TV widział obsługiwane przez niego pliki muzyczne, video i foto.



P.S. Działają wam "widżety" na tym Philipku? u mnie na dzień dobry komunikat "brak dostępnej zawartości interaktywnej" (sieć jest prawidłowo skonfigurowana)
 
Ostatnia edycja:

tomekwola

New member
Jak to jest z tymi napisami? Probowalem srt, txt wszelkich rodzajow i po podlaczeniu gwizdka nie widac nic poza samym filmem. Cos trzeba wlaczyc albo zmienic w ustawieniach? Ja nic nie moge znalezc.


no wlasnie, jak to w koncu jest? bo ja mam chrapke a 8605 ale na ceneo tez byl komentarz ze telewizory te nie czytają napisow. ktos ma wiedze najlepeij praktyczna na ten temat?
 

Jaszczurek

New member
...Działają wam "widżety" na tym Philipku? u mnie na dzień dobry komunikat "brak dostępnej zawartości interaktywnej" (sieć jest prawidłowo skonfigurowana)...
Dokładnie to samo jest na moim telewizorze.
Dzwoniłem na info Philipsa gdzie usłyszałem, że widgety są w Polsce niedostępne.

P.S. Pomimo prawidłowo skonfigurowanej sieci nie udało mi się zaktualizować firmware'u online (pojawiała się informacja o braku nowszej wersji fw pomimo tego, że na stronie Philipsa była do ściągnięcia).
Przez usb udało się zaktualizowac soft bez problemu.
 

danch

New member
no wlasnie, jak to w koncu jest? bo ja mam chrapke a 8605 ale na ceneo tez byl komentarz ze telewizory te nie czytają napisow. ktos ma wiedze najlepeij praktyczna na ten temat?

Nie czytaja i czytac nie beda. Napisy mozesz wkleic na stale, ale nie w formacie wybieralnym tylko na chama w warstwe video. Mozesz tez puszczac je z mediaservera na pc przez dlan, mediaserver mozna tak skonfigurowac aby dodawal napisy do steamu.

Czemu nie beda - dotychczas polityka philipsa w temacie updatow firmwareu byla taka, ze poprawiaja bledy ale nie dodaja zadnych nowych funkcji. Dlatego nie liczylbym na dodanie obslugi napisow w przyszych wersjach. Jedyna nadzieja w zdolnych programistach, fw telewizorow philipsa jest open-source (jakas wersja linuxa) i mozna sciagnac sobie zrododla i probowac cos samemu poprawic. Moze komus sie bedzie chcialo tak bawic i wyda jakis zmodowany firmware z ulepszonym mplayerem.
 

michalgti

New member
Optymalne ustawienia

Witam. Czy któryś z użytkowników 32pfl7605 mógłby podać sprawdzone ustawienia obrazu dla tego modelu. Z góry dziękuje na posty. Michał
 

marioking

Member
Mozesz tez puszczac je z mediaservera na pc przez dlan, mediaserver mozna tak skonfigurowac aby dodawal napisy do steamu.

W kwesti technicznej, jakim kablem to trzeba podlaczyc? Bo normalnie jak sie spina dwa kopmy via lan trzeba kabel crossowy. Czy przy tv jest tak samo? Bo nie bedzie zadnego routera tylko bezposrednie podlaczenie komp<>TV.

Jesli mam mkv 1080 to gdy puszcze go przez ten mediaserver to bedzie odtwarzany bezstratnie, tak jak odtworzony z gwizdka wpietego przez usb? Bo gdzies czytalem ze te dlna nie zawsze odtwarza oryginalny format tylko jeszcze czasem downstremuje, albo i ogranicza rozdzielczosc materialu i inne takie cuda. To prawda?
 

Looxoos

New member
trafił mi się bubel. Kupiłem 40pfl7605, po jakimś czasie podczas wyświetlania bardzo jasnego obrazu zauważyłem, że na wewnętrznej stronie matrycy są odbite dłonie osoby która ją montowała. Złosiłem TV do serwisu, pojechał do Radomia. Wrócił po około 3 tygodniach z wymienioną matrycą (całą wraz z ramką). Ta nowa bya super, obraz rewelka ale ... niestety, przy usuwaniu folii ochronnej z ramek zeszła mataliczna farba ... normalnie została na folii. Zaczęła odchodzić wielkimi płatami. Do tego jeszcze pojawiły się błędy w interfejsie: rozjechana grafika (a raczej jej brak) przy wejściu w menu tv, oraz niewidzialne pozycje w menu - można było poruszać się w górę i w dół po menu, które nie istaniało ...
Telewizor 03-08-2010 został zgłoszony ponownie do serwisu, zabrali go 13-08-2010 i do dnia dzisiajszego go nie mam. W dniu 02-09-2010 skontaktowałem sięz Phlipisem - mają oddzwonić. Dzisiaj zaglądnąłem na stronę serwisu i sprawdziłem stan naprawy ... pisze ... przewidywany termin realizacji zamówienia ... 21-09-2010. Dałem za ten telewizor 4000 zł ... ipraktycznie go nei mam w domu. W poniedziałek dzwonie i chce dostać albo nowy sprawny sprzęt albo zwrot pieniędzy. Wolę oczywiście to pierwsze bo gdyby nie te wadu to tv jest naprawdę super.
 

Cetra24

New member
Witam
Jestem nowym uzytkownikiem, więc prosze nie rzuacjcie sie bardzo, jezeli ktos juz o to pytal. Czy w serii 7 w ramach Net Tv jest wbudowana przegladarka www? I czy mozna sobie wklpeac wiekszosc stronek poza tymi we flashu i javie? Tak jak to ma miejsce np w serii9

Pozdrawiam

Kamil
 
Ostatnia edycja:
Do góry