Philips seria 7605 (32", 37", 40", 46")

romek111

New member
Hej, szanowni właściciele 7605 może by ktoś znalazł chwilę czasu i opisał krytycznie( a wiadomo prawdziwa cnota krytyki się nie boi) jaki jest naprawdę ten telewizor.
Bo mnie się wizualnie podoba ale wiadomo wygląd to nie wszystko
Dzięki
Romek:popcorn:
 

evolv

Member
Wczoraj porównywałem Philipsa 37PFL7605 do Samsunga UE37C6000. Cena zbliżona stąd to porównanie. Stały obok siebie podłączone do tego samego blu-raya niestety po komponencie. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to kolory. Na Philipsie były zupełnie inne - bardziej zbliżone do plazmy - czerwony był czerwony a nie jak w przypadku Samsunga lekko fioletowy. Czerń i biel o niebo lepsze. Dużo więcej szczegółów widocznych na Philipsie - obraz po prostu był ostrzejszy. Dźwięk (czego można było się spodziewać) - lepszy na Philipsie (aczkolwiek bez kina i tak raczej się nie obejdzie). Ambilight (plus da Filipka), Net (plus dla Filipka), usb (minus dla Filipka - oczywiście brak napisów:-x i nie czyta mkv-ów z dts). Z kolei na uwagę zasługuje możliwość podłączenia TV przez wi-fi jako monitora (niestety około 1s opóźnienia). Niestety zauważyłem jedną wadę Philipsa. W przypadku poziomego ruchu kamerą Philips bardzo minimalnie przeskakiwał - praktycznie niezauważalne (ale jednak) - na Samsungu brak takiego efektu. Oba ustawione były na dynamicznych ustawieniach. Z czystej ciekawości (niestety cena nie ta) sprawdzałem jeszcze serię 8605 i muszę powiedzieć że najbardziej widać różnicę w przejściach tonalnych ale nie tylko. Szyba niestety odstrasza - refleksy jak w przypadku serii NX Sony.
 

zajac

New member
Czy mieliście jakiś problem z zamontowaniem tego TV na ścianie? Na jednym z forum zauważyłem wpis, w którym właściciel narzekał na to że korzystając z uniwersalnego uchwytu zasłania się porty wejściowe - czy ktoś z was może to potwierdzić / zdementować?
 

renes

New member
Czy mieliście jakiś problem z zamontowaniem tego TV na ścianie? Na jednym z forum zauważyłem wpis, w którym właściciel narzekał na to że korzystając z uniwersalnego uchwytu zasłania się porty wejściowe - czy ktoś z was może to potwierdzić / zdementować?

Jaki "uniwersalny" uchwyt masz na myśli? Philips w komplecie nie daje uchwytu na ścianę.
 

zajac

New member
Uniwersalny rozumiem jako klasyczny, tani uchwyt nie dla konkretnej marki TV tylko ..... uniwersalny :) Jestem na kupnie tego TV i dlatego się dopytuje czy mieliście jakieś problemy z powieszeniem TV na wieszaku innym niż Philipsa?
 

zajac

New member
Czy ktoś może podzielić się wrażeniami z oglądania sygnału analogowego na tym philipsie? Wszedzie w sklepach leci HD :(
 

ak.karas

New member
Philips 40PFL7605 czy LG42SL9000

Witam, zastanawiam sie nad zakupem ww tv LED. Ale nie wiem który wybrać. Już przeczytałem tyle informacji, ze mam mętlik w głowie, proszę o odpowiedź.
 

Jan40

New member
Proszę użytkowników tego telewizora o odpowiedź, szczególnie właścicieli wielkości 40, jak jest z formatowaniem automatycznym, czy np. Jeżeli pojawią się czarne pasy na dole i na górze ekranu to telewizor potrafi je sam zlikwidować? (rozciągnąć obraz) bo w moim dotychczasowym Philipsie (32PFL7332) taka funkcja istnieje i to jest bardzo fajna sprawa. Nakręciłem się na Toshibę XV733, bo cena dobra i podczas testowania u Kikiego wypadł dobrze, ale nie ma automatycznego formatowania, a na tym mi zależy.


Mam Cyfrę + z programami HD, jak wygląda obraz SD z tej platformy na tym telewizorze?


A może lepiej zdecydować się na telewizor z serii 5000. Telewizor będzie mi służył tylko do oglądania Cyfry + . Oczywiście jeżeli nie ma automatycznego formatowania to odpada.
 

annddy

New member
Przestań z tą Toshibą.U Kikiego wszystkie testy Toshiby wychodzą dobrze, bo..... pomyśl trochę to nie kosztuje!!Testy Toshiby u ekspertów lokują ten tv w klasie średniej.

Philipsa 7605 widziałem w sklepie ....pełen wypas.Wysoka półka.
Formatowanie obrazu w Philipsie to norma.
 

Jan40

New member
Wiem kim jest Kiki, jest sprzedawcą, marketingowcem, ale czy to znaczy że jest niewiarygodny? Moim zdaniem nie. Czytam to Forum od 3 lat, w ten czas też był aktywny na Forum, przeprowadzał testy, nie każdy był entuzjastą tych testów, ale nikt mu nie odmawiał profesjonalizmu, moim zdaniem jest profesjonalistą i w dalszym ciągu będę jego testy czytał.


(...) pomyśl trochę to nie kosztuje!!(...)


Zapewniam cię że myślę, a swoją drogą ja bym nigdy nie przyprawił komuś łatki, nie poznając go wcześniej ... .
 

annddy

New member
Wiem kim jest Kiki, jest sprzedawcą, marketingowcem, ale czy to znaczy że jest niewiarygodny?
a swoją drogą ja bym nigdy nie przyprawił komuś łatki, nie poznając go wcześniej ... .

Jakiej łatki ?
ja jestem zwyczajnym użytkownikiem,czytałem testy ,czy to znaczy ,ze nie mogę ich oceniać.
Czyżbym kogoś obraził,wyrażając swoje zdanie?
 

romek111

New member
Słaby wynik testu PFL7605

Witam, ponieważ bardzo poważnie rozważałem zakup tego modelu prosiłem kilka razy na łamach tego wątku o subiektywne właścicieli pfl7605.
Zamiast nich pojawił się pod następującym adresem jego test:
AVForums.com - Philips 7000 series LED (37PFL7605) Review

Niestety nie został oceniony za dobrze. Podsumowanie wypada SŁABO .

Scores

score_v_1.gif
score_v_2.gif
score_v_3.gif
score_v_4.gif
score_v_5.gif
score_v_6.gif
score_v_7.gif
Contrast ratio/dynamic range
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_checked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
Black level
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_checked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
Colour reproduction out of the box
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_checked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
Colour reproduction calibrated
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_checked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
Greyscale out of box
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_checked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
Greyscale calibrated
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_checked.gif
checkbox_unchecked.gif
ISF or calibration controls available
checkbox_unchecked.gif
checkbox_checked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
Video processing SD/HD
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_checked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
Sound quality built in
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_checked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
Networking
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_checked.gif
checkbox_unchecked.gif
Features
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_checked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
Ease of use/menus/remote/settings
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_checked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
Value for money
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_checked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
Overall
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_checked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif
checkbox_unchecked.gif

moz-screenshot-1.png
Może ktoś skomentuje wyniki i test-( Właściciele tego modelu)
Pozdrawiam
Romek
 

jaskol

New member
Recenzje na AVForums.com są obiektywne, sam w zeszłym roku kupowałem 42pfl8404
i większość moich obserwacji pokrywa sie z ich oceną.

O ile Philips 8404 był modelem conajmniej dobrym,
to zastosowanie Edge-Led w 7605 dało mierny efekt.
 

danch

New member
Recenzje na AVForums.com są obiektywne, sam w zeszłym roku kupowałem 42pfl8404
i większość moich obserwacji pokrywa sie z ich oceną.

O ile Philips 8404 był modelem conajmniej dobrym,
to zastosowanie Edge-Led w 7605 dało mierny efekt.

W efekcie model nizszy 5605 ma te same problemy z czernia i uzyskaniem kolorow zgodnych z norma, ale ma za to dobre podswietlanie (Direct Led), dzieki czemu nie ma cloudingu.
 
Do góry