Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

rusty666

New member
Udało mi się zrobić full hd na yt i w kodi w telewizorze 6510!!!

Trzeba mieć zainstalowany najnowszy soft.

1. Włączamy debugowanie USB na telewizorze.
2. Sciągamy ADB - może być z mojego linka adb.rar - Speedy Share - upload your files here. (Można spróbować użyć terminal emulator ze sklepu play na tv, ale nie wiem czy zadziala, ja robiłem przez pc żeby w razie czego moc wrócić do ustawień pierwotnych, gdyby coś poszło nie tak)
3. dla uproszczenia katalog z adb wrzucamy np na dysk C.
4. wchodzimy w Windowsie w start/uruchom piszemy cmd. Odnajdujemy folder ADB na dysku.
5. Znajdujemy swoje IP na telewizorze (np w kodi - informacje o systemie)
6. piszemy na komputerze adb start-server
7. adb connect numer_ip
8. na telewizorze pokaże się monit o połączeniu - akceptujemy
9. piszemy adb shell wm size 1920x1080
10. Cieszymy się FULL HD w YT i KODI :)

PS. TV będzie trochę wolniej działał. Niektóre aplikacje mogą inaczej wygladac, np ipla odpala sie na 2/3 ekranu bo nie jest przystosowana do tej rozdzielczości.

Jeżeli ktoś chce przywrócić pierwotne ustawienie piszemy w ADB: adb shell wm size reset


Mały update, może komuś się przyda.

11. Aby wszystko wyglądało po "staremu" należy zmienić gęstość pikseli (density). W tym celu piszemy adb shell wm denstity wartość. Ja dla TV 50' dałem wartość 320 i wygląd całego UI wraca do normy.
 

Tomek3city

New member
Nie rozumiem w czym macie problem z tym full hd? Dla mnie w zupełności 720p wystarcza a już na pewno jeśli chodzi o youtube. W większości materiałów 1080p, na jakie się napotkałem występuje taka kompresja, że jakby to nadali w zwykłym VGA bez kompresji to by lepiej wyglądało.
 

lukaszkrk

New member
w takim razie musisz szukać lepszych materiałów, różnica między 720 a 1080 jest zdecydowanie zauważalna

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Tomek3city

New member
To zależy co z czym porównywać. Nie raz trafiłem na film HD wyglądający lepiej niż taki w FHD. A ostatnio widziałem nawet film HD nagrywany z kina... Nie muszę chyba nikogo przekonywać, że do nazywania tego dobrą jakością dużo brakowało... Mimo wszytko uważam, że więcej zależy od rodzaju zastosowanej kompresji niż od rozdzielczości (porównując 720 z 1080)
 

lukaszkrk

New member
masz rację, najważniejsze jest źródło nagrania. Bardzo dobrym przykładem jest nagranie z kina które podałeś. Poszukaj filmików z trailerow, na stop klatce widać różnice

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Tomek3city

New member
Widać różnice, bo właśnie materiały te są kompresowane. Z prostej przyczyny. 1s nieskompresowanego obrazu 1080 to 24 klatki po 2MB każda, czyli 384Mb/s - zakładam, że nie masz takiego łącza, a youtube też nie będzie pozwalał na to, żeby zapychać transfer na serwerach. Po zastosowaniu mało stratnej kompresji film w prawdziwym 1080p (np. blue-ray) waży przeważnie ponad 40GB. Płynne odtwarzanie wymaga łącza około 50Mb/s i to też raczej nie jest spotykane na youtube. Chętnie obejrzę jakiś materiał na youtube w najwyższej jakości jaką uda Ci się znaleźć...
I jeszcze jeden przykład. Zwróć uwagę jak wyglądają te same programy na różnych platformach cyfrowych. Niektórzy na siłę upychają jak najwięcej kanałów w paśmie i od razu widać różnicę nawet mimo tej samej rozdzielczości.
 

Ziku90

New member
Nie rozumiem w czym macie problem z tym full hd? Dla mnie w zupełności 720p wystarcza a już na pewno jeśli chodzi o youtube. W większości materiałów 1080p, na jakie się napotkałem występuje taka kompresja, że jakby to nadali w zwykłym VGA bez kompresji to by lepiej wyglądało.

Podejrzewam, że problem mamy w tym, iż kupujemy sprzęt, który producent zachwala i przedstawia jako super-wypasiony, a po wyjęciu z pudełka okazuje się, że większość tych obietnic to kłamstwa..

Osobiście, gdy wybieram jakiś sprzęt ze względu na posiadane teoretycznie przez niego funkcje, to jednak wolę, aby one działały, no ale pewnie jestem jakiś dziwny.
 

bedi358

New member
U mnie w pfh6510 po upgrade , nie można korzystać z pilota - działa tylko przycisk włączania, nie mogę również zrobić downgradu.

Po odłączeniu na 30 min nic się nie dzieje - tzn nie robi się hard reset ( cały czas lista programów jest stara). Nie mogę wejść do menu aby cokolwiek zrobić.
Jak robicie firmware downgrade - joystick w telewizorze w dół i włączenie napięcia?
U mnie nie działa...

Czy ktoś miał podobny przypadek?
 
Ostatnia edycja:

RafalKL

Member
U mnie w pfh6510 po upgrade , nie można korzystać z pilota - działa tylko przycisk włączania, nie mogę również zrobić downgradu.

Po odłączeniu na 30 min nic się nie dzieje - tzn nie robi się hard reset ( cały czas lista programów jest stara). Nie mogę wejść do menu aby cokolwiek zrobić.
Jak robicie firmware downgrade - joystick w telewizorze w dół i włączenie napięcia?
U mnie nie działa...

Czy ktoś miał podobny przypadek?

Na zagranicznym forum gdzieś pisali że strzałka w dół albo "OK" czyli w twoim przypadku nacisnąć i trzymać joystick i wtyczka do prądu, oczywiście wczesniej do USB penka z oprogramowaniem, ale nie wiem czy to zadziała, podobno nie da sie zrobić downgradu, ktoś też pisał że udalo mu się dopiero jak zrobil ponowną instalację tv
 

Ziku90

New member
Potwierdzam zniknięcie oprogramowania QM152E_000.005.210.000 dla modelu 40PFH5500/88 i wprowadzenie ponowne z datą 31 marca wersji 000.005.101.054 jako najnowszej.

To ostatecznie potwierdza fakt, że Philips sobie z nami leci w przysłowiowego.
 

mik61

New member
Potwierdzam zniknięcie oprogramowania QM152E_000.005.210.000 dla modelu 40PFH5500/88 i wprowadzenie ponowne z datą 31 marca wersji 000.005.101.054 jako najnowszej.

To ostatecznie potwierdza fakt, że Philips sobie z nami leci w przysłowiowego.

W takich sytuacjach polecam kontakt z Firmą TP-Vision Po philips zostało tylko Logo z nimi to bardziej idzie się dogadać
 

freeman1982

New member
Czy ktoś już reklamował TV po instalacji trefnej wersji softu? Jeżeli tak jak wyglądał cały proces?

Ja reklamowałem jak po aktualizacji DVBT przestało działać
Zgłosiłem na infolinii
Przyjechał z firmy z Radomia serwisant stwierdził że nie da się zainstalować jednak tego
zabrał TV po jakiś 2 tygodniach przyjechał TV naprawiony.
Ostatniej wersji softu mi nie wykrył po Wifi to nie pobierałem.
Póki co działa DVBT najgorzej wkurza samoczynne włączanie np w nocy ale póki co ten typ tak ma :/
 

tomeko12

New member
A wyłączyłeś automatyczną aktualizację kanałów? Philipsy próbują w nocy zaktualizować listę kanałów i w nocy na chwilę wychodzą ze stanu czuwania. Może to być powodem nocnego włączania.
 

radkor

New member
Mogę potwierdzić, że w tym TV po ustawieniu jak w tym opisie słychać tylko piski i trzaski. Jeżeli kino ma wejście hdmi z audio to podobno działa ok
To samo u mnie.
Na forum KODI piszą, że brak 5.1 (DTS) na SPDIF/optyku to wina Andka i dopiero 6.0 wprowadzi poprawną obsługę DTS... AC3 działa już teraz.

A wracając do dupnego softu .210 to na 48PFH5500/88 mam problemy z uruchamianiem tv, o których piszecie.
Soft jest taki sam do wszystkich TV na bazie QM152E.
Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

pasazer

Member
Może ja mam jakiś inny telewizor :)
Przez 3 miesiące się zastanawiałem czy kupić 55" 6550, bo wypowiedzi na tym forum mnie przerażały. Ale bardzo chciałem Ambilight, więc kupiłem miesiąc temu w OleOle.
I naprawdę nie widzę żadnego problemu. Kanały działają, nic się nie przestawia, nic się w nocy nie włącza.
Fakt - nie używam 3D i nie grzebie w Androidzie - bo nie mam takiej potrzeby. Oglądam telewizję i filmy z pendrive podpiętego do USB z poslkimi napisami.
Zero problemów
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
U mnie podobnie - zero problemów. Nigdy nie korzystałem z 3D, ale multimedia odpalam i to bez problemów.
 
Do góry