Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

efel

New member
A opublikował dla danego typu telewizora?
Skąd ta wiedza?

Softy pośrednie są oczywiście produkowane, ale do zakończenia testów nie są publikowane.
I z tym tak było przynajmniej jeśli chodzi o dany typ sprzętu.
Jeśli softu nie było na oficjalnej stronie danego typu tv, to znaczy że nie został zatwierdzony, czyli może zawierać błędy, albo wręcz źle działać.
(...)

Masz trochę racji, ale będę bronił tych co wgrali, ponieważ świat nie jest czarno-biały.

Skoro do tej pory oprogramowanie do serii 5500, 6200, 6400 i 6500 było jedno, to ludzie pobierając i wgrywając nie podejrzewali że teraz może być inaczej, szczególnie, że ilość i uciążliwość błędów występujących w tym TV jest tak duża, że każdy ma nadzieję, że w końcu ten koszmar minie. Poza tym mogli czerwonymi literami napisać - użytkownicy serii 6500, nie wgrywajcie!

Druga sprawa, TV ma zabezpieczenia przed wgraniem złego softu - ten przepuściło a nie powinno skoro jak piszesz to soft do innego TV, który nie będzie działać na serii 6500.

Trzecia sprawa - z lektury forum Philipsa wynika że przynajmniej część błędów które zauważyli w nowym sofcie użytkownicy serii 6500 występują też w pozostałych seriach, więc to nie problem tego że soft został wgrany do modelu 6500 tylko ogólnie soft jest kolejny raz zepsuty.
 

pawelik2015

New member
Niestety nie Philips. Wczoraj pojawił się na ten temat artykuł, aczkolwiek osoby, które siedzą w temacie wiedzą od dawna, że telewizory marki Philips to już od ponad 3 lat nie są dzieła firmy Philips. Philips odsprzedał całość swojego biznesu zajmującego się produkcją telewizorów do firmy TP-Vision natomiast częścią umowy było tez prawo do zachowania marki - rzecz jasna zapewne z tantiemami na rzecz firmy Philips za jej używanie. Także de facto jeśli mówimy o walniętym sofcie tv Philipsa to nie mówmy o programistach Philipsa tylko TP-Vision, podobnie jeśli mówimy o sprzęcie itd. To tak dla formalności nie broniąc oczywiście samych błędów, ale w niektórych wypowiedziach źle adresowanych. Firma Philipsa na dzień dzisiejszy nie ma nic wspólnego z producentem jej telewizorów poza marką.

Z drugiej strony rozumiem podejście konsumenckie na zasadzie: kupuje Philipsa i gdzieś mam czy wyprodukował go własnymi siłami czy w innej firmie. Ale formalnie to nie programiści, technolodzy, itp itd Philipsa, a firmy TP-Vision dali ciała w tym przypadku.

Mój egzemplarz 50 cali przyjechał z Electro i ma się póki co (odpukać) bardzo dobrze. Po zmianie softu na nowy cały czas jest ok.
Z tego co wiem to telewizory Philips(teraz producent TP-Vison) powstają w ...Polsce :) , a dokładnie w Gorzowie Wielkopolskim. Gdzie powstają… telewizory na polski rynek?
 

Cavallino

Banned
Masz trochę racji, ale będę bronił tych co wgrali, ponieważ świat nie jest czarno-biały.

Skoro do tej pory oprogramowanie do serii 5500, 6200, 6400 i 6500 było jedno, to ludzie pobierając i wgrywając nie podejrzewali że teraz może być inaczej, szczególnie, że ilość i uciążliwość błędów występujących w tym TV jest tak duża, że każdy ma nadzieję, że w końcu ten koszmar minie. Poza tym mogli czerwonymi literami napisać - użytkownicy serii 6500, nie wgrywajcie!

Ale gdzie mieli napisać?
Przecież ten soft został pobrany z jakiegoś forum, nie ze strony Philipsa.
Kto wie, może nigdzie i nigdy nie miał być publikowany, bo np. był tylko wersją dla testerów?
Jak ktoś się zechciał w testera pobawić, to ciężko za to winić producenta.

Przy każdym oprogramowaniu są wersje stabilne i wersje beta - jak ktoś nie czeka na stabilną, tylko wgrywa betę - to nie ma prawa spodziewać się że to będzie działać bezawaryjnie.

Do mojego tv (7170) też już widziałem soft o kilkanaście wersji nowszy od obecnej, totalnie spieprzonej w pewnych kwestiach.
Ale nie wgrywam, bo wolę żeby telewizor kulawo, ale jednak działał, niż przestał działać w ogóle - a tak się może stać na każdym niesprawdzonym sofcie.
 

odl

New member
Ale gdzie mieli napisać?
Przecież ten soft został pobrany z jakiegoś forum, nie ze strony Philipsa.

jakiegoś forum? soft jest normalnie dostępny na stronie Philipsa. a link do tej strony znajduje się na forum oficjalnego supportu Philipsa. (zarówno forum jak i strona są w domenie philips.com)
 

Ziku90

New member
Nie wiem, czy strona z tego postu wygląda jak forum:

http://www.hdtv.com.pl/forum/1248871-post2007.html

Zresztą rozmiary plików z oprogramowaniem zgadzają się co do bajta, więc byłbym skłonny stwierdzić, że to ten sam plik co np. dla 40PFH5500/88; również release notes są identyczne i data modyfikacji.

55865002a0c6b.png


Zresztą, jak ktoś już wspomniał, TV powinien blokować wgrywanie oprogramowania które niby w teorii nie byłoby dla niego przeznaczone, a ja tam ludziom się nie dziwię, że starają się wgrać cokolwiek w sytuacji takiego 'działania' sprzętu z jaką mamy do czynienia...
 
Ostatnia edycja:

Cavallino

Banned
jakiegoś forum? soft jest normalnie dostępny na stronie Philipsa. a link do tej strony znajduje się na forum oficjalnego supportu Philipsa. (zarówno forum jak i strona są w domenie philips.com)

Jeśli mówisz o oficjalnym forum, to tam nie było informacji, że to soft do tej wersji, a tylko:
"for 5500, 6200 and 6400".
 

efel

New member
Ale gdzie mieli napisać?
Przecież ten soft został pobrany z jakiegoś forum, nie ze strony Philipsa.
(...)

Jeżeli został pobrany z oficjalnego forum to mogli napisać właśnie na tym forum, żeby nie wgrywać do serii 6500...

Ale mniejsza z tym, mam wrażenie że próbujesz obwiniać użytkowników za to, że telewizory marki Philips nie działają tak jak powinny. Gdyby oprogramowanie do TV było sprawne, to nie byłoby tej dyskusji i wszyscy byliby zadowoleni.
 

Cavallino

Banned
Jeżeli został pobrany z oficjalnego forum to mogli napisać właśnie na tym forum, żeby nie wgrywać do serii 6500...

Ale mniejsza z tym, mam wrażenie że próbujesz obwiniać użytkowników za to, że telewizory marki Philips nie działają tak jak powinny.

Masz złe wrażenie - mój też nie działa jak powinien, więc musiałbym obwiniać też siebie.
Zwracam tylko uwagę na obiektywizm - jeśli użytkownik swoim nieprzemyślanym działaniem spowodował pogorszenie stanu swojego tv, to jest conajmniej współwinny tego faktu.

I zwrócenie na to uwagi może pozwoli innym na uniknięcie tego typu problemów.
 

nebel1

New member
Hej,

W moim przypadku tv SAM poprosił o aktualizację i nic z żadnego forum nie ściągałem więc teoria o tym, że soft nie był do 6550 jest nietrafiona.

Dziś miałem serwisanta do swojego TV - postawił system od nowa i stwierdził, że jak się tak zawiesił po aktualizacji to najlepiej jak nic nie będę aktualizował. Tak chyba zrobię, bo do momentu ostatniej aktualizacji wszystko działało dobrze (z wyjątkiem tego co wszyscy wiedzą, że nie działała dobrze ;) ), w każdym razie to co używam i na czym mi zależy.

Realnie jakbym mógł to bym cofnął się w czasie i kupił tv bez androida i dołożył sobie jakiegoś netbooka/mikrokomputer do obsługi tego co załatwiać ma pokładowy android.

Dzięki za pomoc i spokojnego użytkowania ;)
 

odl

New member
Jeśli mówisz o oficjalnym forum, to tam nie było informacji, że to soft do tej wersji, a tylko:
"for 5500, 6200 and 6400".
hmm.. no nie do końca, bo link do strony ze softem miałem z wątku o sofcie do 65x0 włącznie.. ;-) nowy wątek jeszcze nie istniał, a pod linkiem do starszej wersji softu pojawiła się nowa aktualizacja.

osobiście nie narzekam, bo mój 6510 ciągle działa bez problemów z najnowszą wersją, a dodatkowo mam w końcu ten efekt teatru naprawiony.

a co do pytań dlaczego nie wszystkim TV się sam upomniał o aktualizację.. znajomy ma 6400 i też mu TV nic jeszcze nie znajduje, chociaż aktualizacja niby przeznaczona dla tego modelu. po prostu prawdopodobnie nie wszystkie telewizory od razu widzą aktualizację, żeby "philipsowi" serwerów nie przeciążyć.
 
Do góry