Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

peter33

New member
Mam pytanie . Podczas aktualizacji pojawia się komunikat o wybór z external storage za pomocą klawisza głośności, góra, dół ale pilot nie reaguje.też tak macie. Albo coś robię nie tak
 

mik61

New member
Mam pytanie . Podczas aktualizacji pojawia się komunikat o wybór z external storage za pomocą klawisza głośności, góra, dół ale pilot nie reaguje.też tak macie. Albo coś robię nie tak

Hmm ciekawe bo pierwsze słyszę o takiej kombinacji jeśli aktualizacja się nie zaczęła wyłącz go z pradu i spróbuj ponownie aktualizacji z USB
 

patrykos91

Member
Hej,
Wczoraj powiesiłem na scianie i zaktualizowałem.

Pytanie czy jest tu coś takiego jak wipe (factory reset) w telefonach, który należałoby wykonać po aktualizacji?

Ogólnie spostrzeżenie takie ze jak tylko go podłączyłem to ładnie złapał WiFi i zaciągnął sam aktualizacje, ale po zaktualizowaniu ma problem z wykryciem routera. Tyle że ani nic nie resetowalem ani z prądu nie odlaczalem, stąd to pytanie.

A no i jako ciekawostka, u mnie też są źle spasowane elementy, wręcz fatalnie. Ale patrząc na tv od frontu się to w oczy nie rzuca więc nie jest dużym problemem, nie oczekiwałem więcej za taką cenę. Też kupiłem w Media Expert.

Na białej ścianie i uchwycie slim (20mm od ściany wisi) powiem wam że ambilight powala na kolana.
 

mik61

New member
"Ogólnie spostrzeżenie takie ze jak tylko go podłączyłem to ładnie złapał WiFi i zaciągnął sam aktualizacje, ale po zaktualizowaniu..."

Po aktualizacji z USB podłączyłeś go do Wifi i pociągnął jakąś kolejną aktualizację? Jaka masz wersję firmware?
 

pawelw81

Member
Witam.
Wiem, że 3d nie działa jak powinno.
Ale czy możecie w VLC, MX Player, KODI, YT włączyć funkcję 3d.
W w/w programach funkcję 3d mam nie aktywną w TV.
Mój TV to Philips PFH6510.
Pozdrawiam.
 

mik61

New member
Witam.
Wiem, że 3d nie działa jak powinno.
Ale czy możecie w VLC, MX Player, KODI, YT włączyć funkcję 3d.
W w/w programach funkcję 3d mam nie aktywną w TV.
Mój TV to Philips PFH6510.
Pozdrawiam.

Skoro u Ciebie w 6510 się nie da to jest to samo co w 6550 też się nie da i nie włączysz tej funki na innym odtwarzaczu niż fabryczny
 

bartson2

New member
Hej,
Wczoraj powiesiłem na scianie i zaktualizowałem.

Pytanie czy jest tu coś takiego jak wipe (factory reset) w telefonach, który należałoby wykonać po aktualizacji?

Ogólnie spostrzeżenie takie ze jak tylko go podłączyłem to ładnie złapał WiFi i zaciągnął sam aktualizacje, ale po zaktualizowaniu ma problem z wykryciem routera. Tyle że ani nic nie resetowalem ani z prądu nie odlaczalem, stąd to pytanie.

A no i jako ciekawostka, u mnie też są źle spasowane elementy, wręcz fatalnie. Ale patrząc na tv od frontu się to w oczy nie rzuca więc nie jest dużym problemem, nie oczekiwałem więcej za taką cenę. Też kupiłem w Media Expert.

Na białej ścianie i uchwycie slim (20mm od ściany wisi) powiem wam że ambilight powala na kolana.
Pewnie zaciągnął Ci aktualizacje nie tą najnowszą i stąd teraz problem z WiFi. Musisz odłączyć TV od prądu na minutę i znajdzie router. Na najnowszym sofcie akurat ten problem raczej nie występuje.
Co do wiszenia na ścianie to ja specjalnie zastosowałem bardziej wystający uchwyt. Mam diody 9cm od ściany, bo bliżej Ambilight dawał krótką poświatę.

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
 

patrykos91

Member
Ehh, może i racja z wielkością poświaty, ale u mnie niestety gabaryty pokoju nie pozwalają na odsuwanie go od ściany.

Co do aktualizacji, to mam tą najnowszą z kawałkiem w nazwie 100.44, nie jestem pewny czy zaciągnęła się z wifi czy z usb, ponieważ po uruchomieniu TV z włożonym pendrivem wyskoczyło mi że jest nowy soft do "pobrania", po czym coś tam się pobierało a dopiero potem zaczęło aktualizować.


Tak czy owak mam problem z wifi, mianowicie widzi mi sam router, z około połową mocy (patrząc po ikonce) - no może mniej niż połową, a połączyć się nie chce.

Z kolei jak postawiłem hotspot wifi z Sony z3 tablet compact i położyłem koło TV, to działało dobrze.


Druga sprawa to miracast z tabletu. Mimo że w opcjach TV mam włączone wifi-miracast, to tablet nie widzi telewizora.

@Edit
Pozmieniałem trochę w ustawieniach routera i WiFi złapało, chodź moc na 1 kreskę. I miracast też działa.
 
Ostatnia edycja:

Loduwa

New member
Ma ktoś jakieś pomysły odnośnie ustawień tego telewizora w wersji 50 cali? Przy filmach obraz jest dobry, ale po przełączeniu na piłkę nożną obraz jest fatalny, wszechobecna zieleń i rozmyty obraz. Proszę o pomoc.

Prawdopodobnie w sobotę zakupie ten model, głównie skusił mnie ambilight bo jeszcze nigdy nie miałem tv z tą funkcją a wszyscy bardzo zachwalają. Może ktoś napisać czy rzeczywiście na piłce nożnej jest taka tragedia?
 

jarhead7

New member
Cześć forumowicze. Dość długo byłem nieobecny i trochę wyszedłem z wątku. Powiedzcie mi proszę co daje nowa aktualizacja do PFH 6550/88 bo widziałem, że wyszła- bodajże 9 grudnia, ale nie mam ostatnio zbytnio czasu, żeby przewertować ostatnie strony tego tematu. Będę wdzięczny za informację. Pozdrawiam
 

barbakolo

New member
No i mam i ja to"cudo".prawie wszystko ok,ambi rewelacja,nic się nie zawiesza,ale nie odbiera wszystkich kanałów tv naziemnej,obraz trochę mnie rozczarował, rozmazane krawędzie postaci.Da się jakoś ustawić obraz ręcznie? czy aktualizować go?
 

bodekb

New member
witam

Mam od 2 dni pft6550/12. Generalnie jest nawet nieźle po przesiadce z plazmy Panasonica. Ambilight coraz bardziej mi się podoba :)
Zakutalizowałem mu wczoraj wieczorem oprogramowanie na to, które jest na stronie Philipsa.

Na tą chwilę zauważyłem, że po aktualizacja przestała działać IPLA - wiesza się na pierwszej reklamie wyświetlając cały czas biały obraz z napisem IPLA :(

Dodatkowe pytanie to: czy macie na swoich tv z androidem możliwośc oglądania TVN Player-a ?
Mi wyświetla informację, że usługa tymczasowo niedostępna :(

Bogdan
 

Gucio2004

New member
zainstaluj kodi i wsio będzie ci na nim działać, ja wywaliłem wszystkie zbędne aplikacje które mogę mieć zainstalowane przez KODI. Poczytaj sobie o nim i o wtyczkach, super sprawa naprawdę.
 

Gucio2004

New member
Dostałem okulay PTA529, włączyłem kilkanaście materiałów 3d SBS, OU i powiem tak. Nię będę zamieszczał zdjęć bo się tego oglądać nie da, obraz w różnych częściach sceny jest rozjechany nawet o 1 cm wzglęm drugiego. Mam filmy 3d, Blu ray 3d i najróżniejszcze dema 3d. Na demie LG w sumie chyba najfjniejszym efekt jest taki że pół sceny jest w 3d a reszta jest rozjechana, najlepiej wypadł tutaj film Tron, ale tam jest ciemniej. W odniesieniu do mojego rojektora optomy GT750XL która też ma aktywne 3d to tutaj trzeba poczekać na aktualizację (może w końcu), bo wygląda to słąbo i nic się nie chce oglądać. Pacyfic Rim jakoś, jakoś wygląda ale to nie to, Avatar rozjechany :(. Za to pobawiłem się wczoraj aplikacją KODI i stwierdzam że to była wiśienka na torcie która sprawi że TV zostaje w domu. Domowa biblioteka filmów seriali muzyki, radio qrde super sprawa. W kwesti wydajności androida, powiem tak niektóre aplikacje działają w tle przez co tv trochę się ślimaczy, ale jak się wyłączy aktywny proces (np Kodi, grę), aplikaję w procesach to śmiga jak dawniej sprawdziłem, tym bardziej że niektóre aplikacje chodzą w tle a z nich się nie korzysta. Moja myszka HP nie działa poprawnie z tym TV, tzn pointer śmiga, scroll również ale nie mogę klikać, chyba kupię inną myszkę :) Potwierdzam TV rewelacja, a za tą kasę nic więcej nie trzeba (3d to dodatek, nie oglądam go codziennie). :bober:
 

bodekb

New member
Dostałem okulay PTA529, włączyłem kilkanaście materiałów 3d SBS, OU i powiem tak. Nię będę zamieszczał zdjęć bo się tego oglądać nie da, obraz w różnych częściach sceny jest rozjechany nawet o 1 cm wzglęm drugiego. Mam filmy 3d, Blu ray 3d i najróżniejszcze dema 3d. Na demie LG w sumie chyba najfjniejszym efekt jest taki że pół sceny jest w 3d a reszta jest rozjechana, najlepiej wypadł tutaj film Tron, ale tam jest ciemniej. W odniesieniu do mojego rojektora optomy GT750XL która też ma aktywne 3d to tutaj trzeba poczekać na aktualizację (może w końcu), bo wygląda to słąbo i nic się nie chce oglądać. Pacyfic Rim jakoś, jakoś wygląda ale to nie to, Avatar rozjechany :(. Za to pobawiłem się wczoraj aplikacją KODI i stwierdzam że to była wiśienka na torcie która sprawi że TV zostaje w domu. Domowa biblioteka filmów seriali muzyki, radio qrde super sprawa. W kwesti wydajności androida, powiem tak niektóre aplikacje działają w tle przez co tv trochę się ślimaczy, ale jak się wyłączy aktywny proces (np Kodi, grę), aplikaję w procesach to śmiga jak dawniej sprawdziłem, tym bardziej że niektóre aplikacje chodzą w tle a z nich się nie korzysta. Moja myszka HP nie działa poprawnie z tym TV, tzn pointer śmiga, scroll również ale nie mogę klikać, chyba kupię inną myszkę :) Potwierdzam TV rewelacja, a za tą kasę nic więcej nie trzeba (3d to dodatek, nie oglądam go codziennie). :bober:


czesc

czyli okulary działają poprawnie czy nie ? bo zastanawiam się jakie kupić okulary do tego tv
 

pawelw81

Member
Druga sprawa to miracast z tabletu. Mimo że w opcjach TV mam włączone wifi-miracast, to tablet nie widzi telewizora.

@Edit
Pozmieniałem trochę w ustawieniach routera i WiFi złapało, chodź moc na 1 kreskę. I miracast też działa.

Witaj.
Mam podobny problem.
Możesz napisać co konkretnie przestawiłeś w konfiguracji routera, że działa Ci WiFi i miracast.
Dzięki.
 
Do góry